Setari Cookie-uri

spondiloza???????

buna ziua va rog sa imi raspunda mie cineva.prietenului meu ieri ia venit rau dintr-o data,a cazut pe strada,il durea partea cu urekea si capul ingrozitor,sa lovit si la cap,are 2 rani mici.am fst la medik si a sp k este bn.apoi azi a facut o criza in timp ce se uita la leptop.va rog sa imi spune-ti daca are vreo legatura cu fumatul sau cola nes.va multumesc f mult.orice sfat este de ajutor.
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:24
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:24:38buna ziua va rog sa imi raspunda mie cineva.prietenului meu ieri ia venit rau dintr-o data,a cazut pe strada,il durea partea cu urekea si capul ingrozitor,sa lovit si la cap,are 2 rani mici.am fst la medik si a sp k este bn.apoi azi a facut o criza in timp ce se uita la leptop.va rog sa imi spune-ti daca are vreo legatura cu fumatul sau cola nes.va multumesc f mult.orice sfat este de ajutor.



Spondiloza are ca arie de acces ceafa omului,,in zona creierului mic!!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 16:48
poi ma gandesc sa nu fie din lovitura de ieri?sa ii cauzeze,habar numai am de ce se intampla.simt ca nu pot face nmk si etare greu,da-mi sfat csf?cum sa ma komport?ce sa ii zik?
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:58
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:58:38poi ma gandesc sa nu fie din lovitura de ieri?sa ii cauzeze,habar numai am de ce se intampla.simt ca nu pot face nmk si etare greu,da-mi sfat csf?cum sa ma komport?ce sa ii zik?



In primul rand,,trateaza totul cu calm,orice reactie nepotrivita ,din partea ta,ii face rau,il agita mai mult!!!Loviturile la cap sunt parsive,,urmarile acestora,daca sunt puternice,apar in timp,nu imediat,decat in cazul accidentelor foarte grave!!Daca medicul ti-a confirmat ca nu este niciun pericol iminent,urmeaza-i sfatul!!Inseamna ca motivul trebuie cautat in alta parte!!Analize medicale,,un control oftalmologic,am vazut ca poarta ochelari,si dupa obtinerea rezultatelor,,un alt control medical!!Nu se poate stabili ceva clar ,numai dupa simptomele prezentate!!!In orice caz,in cazul in care isi mai pierde cunostinta,,atentie la limba,trebuie scoasa din gura ,dupa care ,,trebuie chemata salvarea imediat!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 17:10
sunt de soare erau pusi de fatada.
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 17:26
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 17:26:25sunt de soare erau pusi de fatada.




Inteleg!!!Ti-am dat un minim ajutor,retine,te rog,,daca se mai repeta starile de inconstienta,,mergeti la spital,,,lesinul ,,nu apare ,nici macar in gluma,fara motivatie!!Poate fi si Spasmofilie,datorata lipsei de Calciu,,orice banuiala fara confirmare de la medic ,pe baza analizelor efectuate,,este inoportuna!!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 17:40
ooooffff,iti msk din toata inima si multa sanate si to ce iti doresti in viata!!!!cu siguranta o sa tin cont de tot ceea ce mi-ai sp.
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 17:53
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 17:53:21ooooffff,iti msk din toata inima si multa sanate si to ce iti doresti in viata!!!!cu siguranta o sa tin cont de tot ceea ce mi-ai sp.



Pentru putin!!Atentie la tigari si la excitantele nervoase!!!Sanatate!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 17:59
msk mult pt sfaturi,nu sa mai simtit rau de atunci,probabil a fost oboseala si stresul,apoi i-am dat pastile de raceala si picioare in apa fiarta si si-a revenit.pooopici
dragalasa_g
Postat pe 25 August 2012 21:05
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:24:38buna ziua va rog sa imi raspunda mie cineva.prietenului meu ieri ia venit rau dintr-o data,a cazut pe strada,il durea partea cu urekea si capul ingrozitor,sa lovit si la cap,are 2 rani mici.am fst la medik si a sp k este bn.apoi azi a facut o criza in timp ce se uita la leptop.va rog sa imi spune-ti daca are vreo legatura cu fumatul sau cola nes.va multumesc f mult.orice sfat este de ajutor.

Orice organism este identic dar diferit , problema abordata de dvs. poate fi sau nu, cauza .....insa este cert ca ceea ce a-ti enumerat dvs. pot duce si la asemenea probleme!
naturistul1
Postat pe 26 August 2012 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sifilis raspuns urgent 4 De la: camiflorea 6 Februarie 2010 15:19
Calvarul a trei generatii! 5 De la: kiss_my_ass 15 Februarie 2012 12:11
Un strop de placere, un strop de sanatate, o clipa de relaxare! Arta de a te relaxa in wellnesul francez! 2 De la: tarot 19 Mai 2010 13:09
Magazin aparatura medicala 1 De la: Medicland 27 Iunie 2015 07:21
Dr.Mateescu Razvan - Elias 1 De la: flori_cristinescu 26 Ianuarie 2011 16:56