Setari Cookie-uri

Trenduri: parchet laminat

Amenajari interioare cu parchet laminat in trend!
Amenajarea propriei locuinte, case si vile, selectarea pardoselii, stabilirea culorilor pentru pereti si tavan, alegerea mobilierului si a decoratiunilor interioare este astazi pentru multi oameni un mijloc de a-si exprima personalitatea. In lumea pardoselilor parchetul laminat este foarte in voga si ne ofera o gama variata de decoruri. Indifferent de stilul de amenajare a locuintei, pentru fiecare stil exista parchet laminat cu decorul adecvat!
Decoruri de parchet laminat foarte in trend!
Suprafete superlucioase fac un living modern sa para mai luminos. Aceste suprafete se regasesc in sortimentul de parchet laminat HDM-Superglanz. De exemplu: Superglanz Elesgo Rosu transmite bucurie si energie. Iar rosu arzator este o culoare chic pentru un living modern.
O suprafata albastru-azur sclipitoare evoca un luciu de splendoare. - Superglanz floor,"Blue Azul"
Aspectul spatios si natural ofera fiecarui spatiu o eleganta aparte! – Hdm V4 extra lung.
Negrul este un stil rafinat si in amenajari interioare sau living modern – Hdm Superglanz negru.
Carisma naturala si nobila este oferita de parchetul laminat Wellness Floor in fiecare locuinta, casa si vila.
Decorurile de stejar cum ar fi: Stejar antic, stejar american, stejar argintiu, stejar auriu, stejar natur alb si lista ar putea continua la nesfarsit( exista in sortimentul de parchet laminat”Wellness Floor” peste 20 de decoruri stejar!) continua sa fie cele mai cautate si apreciate decoruri pentru stilul clasic de amenajari interioare.
Extra Lung Wellness HDM creeaza impresia de living spatios si are eleganta si noblete.
Decoruri rosiatice precum: Merbau Clasic, Cires de munte sau Prun confera o optica speciala fiecarui spatiu amenajat.
Favoritul in trenduri la parchet laminat sunt diferitele decoruri de nuc: nuc inchis, nuc clasic sau nuc trei lamele.
Tendinta dominanta in amenajari interioare!
Tot mai multi oameni doresc locuinte tot mai personalizate si individuale, iar aceasta tendinta devine dominanta in amenajari interioare.
Pasiti pe podele din parchet laminat nobile si practice!



constructii24
Postat pe 22 August 2012 10:35
Buna ziua,
Tocmai sunt pe ultima suta de metri sa ma mut impreuna cu familia mea intr-o casa noua si as vrea sa va cer sfatul cu privire la pardoseala din bucatarie. Desi am vazut ca este practic sau mai ieftin sa iti pui gresie, exista multe dezavantaje, principalul fiind ca este foarte rece. Avand in vedere ca sunt mama a doua fetite, pentru mine cele mai importante sunt calitatea si confortul familiei mele. Ati putea sa ma ajutati cu un sfat, deoarece am auzit ca in ultima vreme este in mare voga parchetul folosit atat in bucatarii cat si in bai.
kudika_23645
Postat pe 18 Decembrie 2012 10:44
Buna Andreea. Eu in vara am facut cateva schimbari in casa pt ca deja mobila se invechise si asa am zis ca daca tot fac o treaba sa o fac pana la capat. Ce pot sa iti spun e ca in bucutarie am decis sa merg pe varianta clasica de gresie si faianta, la urma urmei daca e rece pe jos de aia sunt papuceii J. In schimb la baie, cum am inlocuit si cada, am vrut sa imi creez un spatiu total de relaxare, asa cum vedeam in filme. Initial am zis ca va fi foarte scump sa imi spun parchet special, rezistent la umiditate. Norocul meu este ca vis a vis de mine este magazinul Proges si de acolo mi-am luat un parchet special Lagune. Sunt foarte foarte multumita iar baia mea arata perfect! Nu stiu daca acest parchet il mai gasesti in alta parte, in functie de unde stai. Eventual poti cauta in piata. La Proges am fost multumita si pt ca mi-au adus pacrhetul pana sus si mi l-au si montat. Spor la amenajat!



kudika_23696
Postat pe 18 Decembrie 2012 12:29
De la: kudika_23696, la data 2012-12-18 12:29:30Buna Andreea. Eu in vara am facut cateva schimbari in casa pt ca deja mobila se invechise si asa am zis ca daca tot fac o treaba sa o fac pana la capat. Ce pot sa iti spun e ca in bucutarie am decis sa merg pe varianta clasica de gresie si faianta, la urma urmei daca e rece pe jos de aia sunt papuceii J. In schimb la baie, cum am inlocuit si cada, am vrut sa imi creez un spatiu total de relaxare, asa cum vedeam in filme. Initial am zis ca va fi foarte scump sa imi spun parchet special, rezistent la umiditate. Norocul meu este ca vis a vis de mine este magazinul Proges si de acolo mi-am luat un parchet special Lagune. Sunt foarte foarte multumita iar baia mea arata perfect! Nu stiu daca acest parchet il mai gasesti in alta parte, in functie de unde stai. Eventual poti cauta in piata. La Proges am fost multumita si pt ca mi-au adus pacrhetul pana sus si mi l-au si montat. Spor la amenajat!







Hmmmmmmmm Si cu cat ziceai ca te plateste Proges?
Vipassana
Postat pe 18 Decembrie 2012 12:48
Buna ziua. Cred ca cei care au facut prima postare de la Constructii24 pot fi "acuzati" de asa ceva. Eu pur si simplu am facut o recomandare. La urma urmei nu acesta este scopul forumurilor? Atunci sa fie acuzati ca sunt platiti si cei care recomanda in forumurile de copii produsele Paracetamol sau Panadol Baby. Eu personal am fost foarte multumita de parchetul ales. In plus, am si zis sa caute in piata daca gaseste alta varianta. E pacat ca exista asemenea rautati...
kudika_23696
Postat pe 18 Decembrie 2012 13:18
De la: kudika_23696, la data 2012-12-18 13:18:04Buna ziua. Cred ca cei care au facut prima postare de la Constructii24 pot fi "acuzati" de asa ceva. Eu pur si simplu am facut o recomandare. La urma urmei nu acesta este scopul forumurilor? Atunci sa fie acuzati ca sunt platiti si cei care recomanda in forumurile de copii produsele Paracetamol sau Panadol Baby. Eu personal am fost foarte multumita de parchetul ales. In plus, am si zis sa caute in piata daca gaseste alta varianta. E pacat ca exista asemenea rautati...



Draguta, rautatea mea este intemeiata...de unde stiai tu ca pe colega o cheama Andreea?
Vipassana
Postat pe 18 Decembrie 2012 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPORTAM MATERIALE INEDITE AMENAJARI INTERIOARE,TAPITERIE MOBILA.MODELE UNICE 8 De la: kudika360768 31 Ianuarie 2011 10:37
Mocheta sau parchet laminat pe scari interioare? 21 De la: kudika_1040184 20 Februarie 2022 20:05
pentru cei ce doresc sa isi reconditioneze mobila veche. 1 De la: stefan_rizoiu 29 Aprilie 2010 23:06
zugraveala 8 De la: condo002025 16 Aprilie 2010 08:32
Placare scara interioara. 5 De la: marian_valeanu22 9 Mai 2010 22:53