Setari Cookie-uri

am nevoie de pareri

Buna.Sunt noua pe aici...am si eu nevoie de parerile voastre.
Intai sa va spun 2 vb despre mine:am 25 de ani, o cariera de succes, dar sufar de singuratate.Desi arat ok, nu reusesc sa gasesc pe cineva, poate pt ca nu prea ies(nu am cu cine).
Acum cateva luni, am cunoscut un tip de 30 de ani prin intermediul unor prietenii de familie.Mi-a placut, stiu ca si le e singur si din cate am inteles de la ai lui, datorita programului incarcat de la serviciu nu a avut pe nimeni.Este o fire foarte tacuta, timida, nu vb mai deloc.
L-am cautat de cateva ori, chiar am apelat la el a am ajute cu ceva...m-a ajutat...dar...nu da nici un semn de viata.
Nu mai stiu ce sa fac, nu vreau nci sa fiu prea insistenta, desi ai lui asta m-au sfatuit sa fac spunandu-mi ca el nu va face niciodata primul pas...
ce am sfatuiti sa fac?...sincer imi e si frica de o dezamagire, dar ma gandesc ca daca nu ma placea nu ma mai ajuta, nu imi mai raspundea la telefon...chiar daca nu raspunde cand il sun daca e in sedinta sau ceva de genul, dupa ma suna mereu...
Astept pareri
kudika_14994
Postat pe 26 August 2012 15:11
Buna am citit din curiozitate msj-ul tau si mi s-a parut interesanta povestea ta, insa un lucru nu am inteles .. in afara faptului ca ai apelat la serviciile lui la o cafea in oras l-ai invitat. Vorbim despre o persoana timida tu ai spus, el rasp rugamintilor tale de ajutor, dar ce legatura are cu o iesire in oras unde veti incerca sa legati, dezbateti un sbiect mai mult sau mai putin in comun pt inceput. Succes, pup.
_10
Postat pe 26 August 2012 16:01
Cand un barbat este interesat de o femeie, cand ii place acea femeie...oricat ar fi de timid, tot ar da un semn de viata (ca sa te citez), in cazul tau, este clar ca nu se simte atras de tine!
Sorry, asta am dedus din ceea ce ai povestit !!!
rondina
Postat pe 26 August 2012 16:44
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 15:11:26Buna.Sunt noua pe aici...am si eu nevoie de parerile voastre.
Intai sa va spun 2 vb despre mine:am 25 de ani, o cariera de succes, dar sufar de singuratate.Desi arat ok, nu reusesc sa gasesc pe cineva, poate pt ca nu prea ies(nu am cu cine).
Acum cateva luni, am cunoscut un tip de 30 de ani prin intermediul unor prietenii de familie.Mi-a placut, stiu ca si le e singur si din cate am inteles de la ai lui, datorita programului incarcat de la serviciu nu a avut pe nimeni.Este o fire foarte tacuta, timida, nu vb mai deloc.
L-am cautat de cateva ori, chiar am apelat la el a am ajute cu ceva...m-a ajutat...dar...nu da nici un semn de viata.
Nu mai stiu ce sa fac, nu vreau nci sa fiu prea insistenta, desi ai lui asta m-au sfatuit sa fac spunandu-mi ca el nu va face niciodata primul pas...
ce am sfatuiti sa fac?...sincer imi e si frica de o dezamagire, dar ma gandesc ca daca nu ma placea nu ma mai ajuta, nu imi mai raspundea la telefon...chiar daca nu raspunde cand il sun daca e in sedinta sau ceva de genul, dupa ma suna mereu...
Astept pareri



Draga mea,cu parere de rau,iti spun ca ajutorul acordat unei persoane,nu are nimic de-a face cu iubirea sau atractia fata de acea persoana!!!S-ar putea ca domnul respectiv sa nu fie atras fizic de prezenta ta,chiar daca esti o femeie frumoasa,,,la care se adauga strea lui de timiditate si introvertire,,cauze ,probabil,care justifica celibatul lui!!!Fiind foarte retras,necomunicand cu interlocutorul,nesocializand in mod normal,asa cum trebuie sa procedeze un barbat,in relatia cu femeile,,este putin probabil ca el sa se deschida in fata ta,,lucru deloc placut pentru tine!!!Stiindu-i firea inchisa,,poti insista in contactarea lui,,dar o discutie libera,,este cu mult mai relevanta in ceea ce va piveste!!Nu va cunoasteti de mult timp ,si acest fapt poate duce la drenarea situatiei,,ai rabdare cu el,,o persoana timida,cu greu va trece la parcurgerea unei relatii.Observ ,ca si parintii lui,,vin in sprijinul tau ,cu sfatul de a-l cauta in continuare,,ei il cunosc foarte bine,fiindu-i parinti..Poti incerca,dar nu iti face sperante ,,fara a te baza pe ceva concret!!Orice relatie,,are la baza cunoasterea reciproca,,dupa care,,vin celelalte compartimente,,prietenia,,iubirea!!!Fa pasi mici,dar urmareste confirmarea lor!!!Fii ,si tu,sociabila,,iesi din casa mai des,,antreneaza-l al plimbari,,mici momente e relaxare,,clipe de stat la povestiri de viata,sunt solutii si cai de incercare,,trebuie sa fii mai incisiva,daca doresti sa afli ceea ce simte domnia sa!!!
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 17:59
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 15:11:26Buna.Sunt noua pe aici...am si eu nevoie de parerile voastre.
Intai sa va spun 2 vb despre mine:am 25 de ani, o cariera de succes, dar sufar de singuratate.Desi arat ok, nu reusesc sa gasesc pe cineva, poate pt ca nu prea ies(nu am cu cine).
Acum cateva luni, am cunoscut un tip de 30 de ani prin intermediul unor prietenii de familie.Mi-a placut, stiu ca si le e singur si din cate am inteles de la ai lui, datorita programului incarcat de la serviciu nu a avut pe nimeni.Este o fire foarte tacuta, timida, nu vb mai deloc.
L-am cautat de cateva ori, chiar am apelat la el a am ajute cu ceva...m-a ajutat...dar...nu da nici un semn de viata.
Nu mai stiu ce sa fac, nu vreau nci sa fiu prea insistenta, desi ai lui asta m-au sfatuit sa fac spunandu-mi ca el nu va face niciodata primul pas...
ce am sfatuiti sa fac?...sincer imi e si frica de o dezamagire, dar ma gandesc ca daca nu ma placea nu ma mai ajuta, nu imi mai raspundea la telefon...chiar daca nu raspunde cand il sun daca e in sedinta sau ceva de genul, dupa ma suna mereu...
Astept pareri



Daca la 30 de ani este singur , nu are pe nimeni, nu vorbeste , nu da semne ca te-ar vrea , las-o moarta cu el.
Daca te voia , e simplu, te cauta.
Thais13
Postat pe 26 August 2012 18:11
nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?
kudika_14994
Postat pe 26 August 2012 20:18
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?



Este posibil!!!Ridica,totusi,anumite semne de intrebare!!!Timiditatea excesiva,,denota labilitate emotionala si nu este bine sa fie astfel..Trebuie sa parcurgi o comunicare eficienta,cu el!!!Poti discuta si cu parintii lui,,te pot ajuta la descifrarea lui,,nu este usor ,,sa intri in sufletul unui introvertit!!!Da,invita-l la o cafea,,vezi ce raspuns iti da si actionezi in consecinta!!!Nu este ciudat,de ce consideri ca este astfel,oamenii socializeaza,ies la o acfea insotita de o discutie placuta,de ce nu??Este taciturn si mult prea retras,dar cred ac nici nu a fost ajutat de familie,anturaj,daca are asa ceva,,sa iasa din aceste stari de pustnic!!!!
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 20:25
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?

Poate nu-i plac femeile...la asta te-ai gandit? Poate ca asta este secretul vietii lui, daca pana la varsta asta nu a avut nici o prietena "femeie" !!!
rondina
Postat pe 26 August 2012 20:26
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?


Dupa cum spui chiar tu: e doar un ciudat.
Nu inteleg de ce te angajazi intr-o cauza pierduta.Ce nu intelegi tu si nici inca cateva milioane de fete binevoitoare este ca nu poti schimba pe nimeni daca nu vrea sa se schimbe si dintr-un ciudat nu faci un print cuceritor.
Chiar trebuie sa te agati de asta ca raia?
Sunt atatia barbati in jurul tau dar tu ai ochelari de cal.
Thais13
Postat pe 26 August 2012 20:56
Nu-l intereseaza persoana ta.
kudika_14853
Postat pe 26 August 2012 21:01
Buna all

Am revenit..am incercat o singura data sa il invit la o petrecere, mi-a multumit de invitatie spunand ca in ziua aia lucreaza pana tarziu.
L-am lasat in pace, nu l-am mai cautat, pana intr-o zi cand, treand pe langa curtea lui ,am decis sa intru, am sta de vb cu ai lui, el nu s-a obosit sa se opreasca din taiat lemne sa vina la noi.
am plecat zicand din nou"du-te...."
acum, la cateva zile...imi trimite un mesaj sa se scuze ca nu a venit sa ma salute macar, dar era murdar..
voi ce parere aveti?
kudika_14994
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:40
daca din august ai reusit sa-i trezesti interesul sa-ti trimita un mesaj...poate intr-un an mergeti la o cafea...apoi...
kudika_19008
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:47
De la: kudika_14994, la data 2012-11-01 14:40:04Buna all

Am revenit..am incercat o singura data sa il invit la o petrecere, mi-a multumit de invitatie spunand ca in ziua aia lucreaza pana tarziu.
L-am lasat in pace, nu l-am mai cautat, pana intr-o zi cand, treand pe langa curtea lui ,am decis sa intru, am sta de vb cu ai lui, el nu s-a obosit sa se opreasca din taiat lemne sa vina la noi.
am plecat zicand din nou"du-te...."
acum, la cateva zile...imi trimite un mesaj sa se scuze ca nu a venit sa ma salute macar, dar era murdar..
voi ce parere aveti?



Ce parere am???? Scuza invocata de el nu face doi bani in fata mea!!!Politetea nu are nimic in comun cu activitatile casnice,,ii esti indiferenta ,si faptul ca a revenit cu acel mesaj,nu denota decat ca vrea sa dreaga busuiocul!!!!Si-a dat seama ca a gresit prin impolitetea sa!!!Lasa-l sa sparga lemne in continuare,ca,doar vine iarna!!

Draga mea,atunci cand iti place cineva,la o eventuala aparitie fizica,lasi totul la o parte pentru a fi alaturi de acea persoana ,de a vorbi cu ea!!!El a acordat o mai mare importanta unor lemne,in raport cu persoana ta!!
kudika_15804
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:49
De la: rondina, la data 2012-08-26 20:26:14
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?

Poate nu-i plac femeile...la asta te-ai gandit? Poate ca asta este secretul vietii lui, daca pana la varsta asta nu a avut nici o prietena "femeie" !!!



Poate e gay..si nu vrea sa spuna!!!lasa-l...barbati sunt cata apa pe pamant!
doridor
Postat pe 1 Noiembrie 2012 14:51
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?


Eu ma gandesc ca omul asta poate e homosexual si nu vrea sa afle familia ca-i plac barbatii de fapt.
kudika_10817
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:48
De la: doridor, la data 2012-11-01 14:51:47
De la: rondina, la data 2012-08-26 20:26:14
De la: kudika_14994, la data 2012-08-26 20:18:59nu, nu l-am invitat la o cafea...si nici nu stiu daca sa o fac...e destul de ciudat...ok...poate nu ma place pe mine, dar nu a placut pe nimeni pana acum???chiar atata timiditate sa incapa intr-un om cat sa nu invite pe nimeni in oras?

Poate nu-i plac femeile...la asta te-ai gandit? Poate ca asta este secretul vietii lui, daca pana la varsta asta nu a avut nici o prietena "femeie" !!!



Poate e gay..si nu vrea sa spuna!!!lasa-l...barbati sunt cata apa pe pamant!


D-abia dupa ce am postat mesajul meu, am vazut si postarea ta!
kudika_10817
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:49
da, poate e gay...dar...apare alta intrebare:de ce nu se cupleaza cu unu?..el e numai acasa cand nu e la munca...
grace004829
Postat pe 3 Noiembrie 2012 21:14
De la: grace004829, la data 2012-11-03 21:14:04da, poate e gay...dar...apare alta intrebare:de ce nu se cupleaza cu unu?..el e numai acasa cand nu e la munca...


Sa nu-mi spui ca-i stii fiecare miscare...
kudika_10817
Postat pe 4 Noiembrie 2012 10:01
De la: grace004829, la data 2012-11-03 21:14:04da, poate e gay...dar...apare alta intrebare:de ce nu se cupleaza cu unu?..el e numai acasa cand nu e la munca...



Hmmmm,de unde stii????
kudika_15804
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:26
sunt prietena cu sora lui, de la ea stiu la ce ore vine acasa...etc
grace004829
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:34
De la: grace004829, la data 2012-11-04 12:34:30sunt prietena cu sora lui, de la ea stiu la ce ore vine acasa...etc


Lasa ca nici surorile sau fratii nu stiu programul fiecaruia dintre noi pe dinafara. Cu atat mai putin detalii delicate despre viata noastra intima.

Raman la parerea mea ca baiatul acela e homosexual si se ascunde de familie cu lucrul acesta.
kudika_10817
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:49
De la: grace004829, la data 2012-11-04 12:34:30sunt prietena cu sora lui, de la ea stiu la ce ore vine acasa...etc



Iti da raportul la minut???

Draga mea,exceptand probabilitatea ca domnul sa aiba alta orientare sexuala,banuiala postata de catre colegii mei,raman la convingerea ca ii esti indiferenta ca iubita,poate,ca amica,da,sa prezinti interes pentru el,dar ,ca iubita,iese din discutie acest aspect!!!Parerea mea!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Noiembrie 2012 11:13
Buna..am sa-ti spun ceva simplu si concret...in momentul in care un tip este intr-adevar interesat in tine, chiar daca el este timid, va incerca in felul lui sa-ti atraga atentia cumva, si sa te cunoasca mai bine, sa fie curios, sa vrea sa stie din ce in ce mai mult despre tine, incercand sa se apropie intr-un fel de tine...si nu ignorandu-te...important este ca tu sa-l faci sa inteleaga ca esti interesata sa-l cunosti, nu trebuie sa-l pui sub presiune loolll, gen atitudine cool, relaxata, in care el s-ar simti bine, si asa ai putea sa vezi daca se merita sau nu...dar daca vezi ca mai mult te ignora nu mai cauta tot felul de justificari...n-au rost si inseamna pierdere de vreme...trebuie sa stii ce vrei, vrei un tip care nici bine nu l-ai cunoscut si incepe sa te ignore la maxim iar tu in schimbi te justifici pentru atitudinea abordata de el vizav de tine, sau vrei un tip care e interesat de persoana ta, de cum esti tu intr-adevar, si are rabdare sa descopere diferite lucruri...si n-ar incerca in niciun fel sa te ignore...you're choice:)

Bafta:)
kudika_3540
Postat pe 5 Noiembrie 2012 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
nu stiu ce sa fac:( 23 De la: Narcisa_Ana 4 Decembrie 2009 21:31
ce este normal si anormal in petrecerea timpului impreuna,intr-un cuplu???? 30 De la: danna23 22 Februarie 2010 23:25
ce faci daca este metrosexual??? 54 De la: mkdisk 20 Mai 2009 12:54
un sfat va rog... 21 De la: RAINBOWLADY 30 Decembrie 2011 19:20