Setari Cookie-uri

Sarcina!!

Buna ziua,

As vrea ca pentru inceput sa adresez cateva intrebari...si as vrea sa mi se raspunda serios si fara sa fiu luat la misto ...chiar daca sunt pe un site dedicat fetelor.

In umra cu 3-4 saptamani eu si prietena mea am avut ...mai mult un joc erotic fara a avea contact sexual...

Ei ii este teama de o posibila sarcina (de altfel si mie) si am avea nevoie de putin ajutor...din cate stiu...ea pana acum trebuia sa aibe stari de greata matinale...sa o doara capul...sa se simta obosita...sau sensibilitate crescuta a sanilor si a mirosului...dar nimic din toate astea...

intrebarea mea este...poate ramane insarcinata? De ejaculat ...nu a fost vorba...si nici de contact direct cu vaginul ei..dar ma gandesc ca acel lichid care iese inainte de ejaculare poate trasnporta ceva "soldatei" ...dar fiind doar o cantitate neinsemnata.....adica...din cate stiu iese atunci cand trebuie sa se lubrifieze penisul pentru a creste sensibilitatea.
- a fost doar o picatura...si nu cred ca este posibil...mai ales ca nu am ajus prin jona cu pricina..


Ma gandeam sa facem un test de sange...dar este prea dificila...si m-am rezumat la testele de urina ...sunt sigure pe raspunsurile cale le ofera?

Multumesc,
sper sa nu fiu deplasat...dar mai bine ma fac eu acum de rusine decat sa distrug doua vieti...

Calin_Marian_1
Postat pe 11 Septembrie 2012 18:08
De la: Calin_Marian_1, la data 2012-09-11 18:08:17Buna ziua,

As vrea ca pentru inceput sa adresez cateva intrebari...si as vrea sa mi se raspunda serios si fara sa fiu luat la misto ...chiar daca sunt pe un site dedicat fetelor.

In umra cu 3-4 saptamani eu si prietena mea am avut ...mai mult un joc erotic fara a avea contact sexual...

Ei ii este teama de o posibila sarcina (de altfel si mie) si am avea nevoie de putin ajutor...din cate stiu...ea pana acum trebuia sa aibe stari de greata matinale...sa o doara capul...sa se simta obosita...sau sensibilitate crescuta a sanilor si a mirosului...dar nimic din toate astea...

intrebarea mea este...poate ramane insarcinata? De ejaculat ...nu a fost vorba...si nici de contact direct cu vaginul ei..dar ma gandesc ca acel lichid care iese inainte de ejaculare poate trasnporta ceva "soldatei" ...dar fiind doar o cantitate neinsemnata.....adica...din cate stiu iese atunci cand trebuie sa se lubrifieze penisul pentru a creste sensibilitatea.
- a fost doar o picatura...si nu cred ca este posibil...mai ales ca nu am ajus prin jona cu pricina..


Ma gandeam sa facem un test de sange...dar este prea dificila...si m-am rezumat la testele de urina ...sunt sigure pe raspunsurile cale le ofera?

Multumesc,
sper sa nu fiu deplasat...dar mai bine ma fac eu acum de rusine decat sa distrug doua vieti...




Raspunsul este clar,NU! Testele de sarcina nu prezinta garantie si veridicitate 100%!Dar nu este cazul,si ,data viitoare,fiti constienti de faptul ca o simpla joaca,va poate costa mult!!Protejati-va corespunzator!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Septembrie 2012 18:20
o femeie poate ramane gravida si cu lichidul care se elimina inaintea ejacularii cel mai bine este sa se duca la un ginecolog fata
kudika483185
Postat pe 27 Septembrie 2012 18:22
:)
Uite, pareti foarte tineri si fara experienta. Sexul nu este o joaca. E de preferat sa va protejati. Partenera ta poate ramane insarcinata si fara sa ejaculezi inauntru, asta e un lucru dovedit. Semnele de sarcina nu apar imediat, ci dupa 4-6 saptamani, asa ca nu te baza pe ele. Testele de sarcina sunt sigure 100% daca ies...pozitive! Daca ies negative trebuiesc repetate. Se recomanda sa foloseasca urina de dimineata, fiind mai concentrata. Daca au trecut 4 saptamani de la contact, testul ar trebui sa fie deja pozitiv, sau sa apara menstruatia. Bun... daca este insarcinata, problema intreruperii de sarcina este foarte delicata - pentru majoritatea femeilor este o experienta traumatizanta din toate punctele de vedere. Mai ales daca este foarte tanara. Problema cea mai mare este ca poate fi cauza de infertilitate mai tarziu... Asa ca trebuie, in aceasta situatie, discuatat cu persoane avizate - medic, parinti, etc.
Daca "scapati" de stressul asta, fiti mai atenti data viitoare. E bine sa luati legatura cu cineva avizat in probleme de planning familial.
kudika085679
Postat pe 30 Septembrie 2012 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare cu zahar 25 De la: chery_1995 19 Iunie 2013 18:53
Cosmetice MAC 3 De la: produse_fraulein38 4 Februarie 2012 03:46
Fire despicate! 15 De la: kudika479740 29 Octombrie 2012 18:44
par lung 18 De la: kudika_13034 28 Iulie 2012 12:12
henna 3 De la: kudika495392 5 Iunie 2012 18:08