Setari Cookie-uri

Vise premonitorii

Buna! Stiu ca am vise premonitorii, intr-un fel sau altul, care au legatura doar cu viata mea si cu actiunile mele. Am avut de data asta un vis, care chiar nu pot sa imi dau seama ce ar vrea sa insemne: am visat o veche cunostinta, era mort si in sicriu, am visat si familia in negru, care il plangea, plangeam si eu, dar fara lacrimi. Dupa aceea m-am visat coborand pe niste scari,ca un fel de pasaj, eram impreuna cu logodnicul meu. Dupa am ajuns in incinta uneri scoli, unde cica eu as invata(nu mai sunt defapt la scoala de mult). De acolo am ajuns (nu stiu cum) in satul in care locuiesc, doar ca e putin diferit, aici ma aflam in locul unde lucrez. Priveam spre cerul de un albastru superb, fara nori, observam avioane albe care practic se luptau cu niste chestii zburatoare rosii(ca niste masinarii fabricate parca de un savant nebun). La un momentdat, toata lumea a inceput sa se bucure(oamenii lucuiau in corturi in visul meu)ca avioanele albe le-au invinse pe cele rosii. Dupa m-am visat mancand struguri.
Sincer, sunt constienta ca acest vis vrea sa ma avertizeze in legatura cu ceva, pentru ca am mai mereu vise din acestea, doar ca unele le descifrez prea tarziu. Pls,sunt chiar curioasa, pentu ca stiu ca e ceva si nu pot sa-mi dau seama!
Like_rockStaR
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:21
si toate astea intr-un singur vis, intr-o singura noapte?! habar n-am!! ce stiu eu e ca tu chiar n-ai ce face noaptea!!
kiss_my_ass
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:40
i vazut un film naspa care te-a marcat si ti s-a facut pofta de struguri.
Piscolinoo
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:45
singurul film care l-am vazut ieri a fost o comedie romantica( TED), care chiar nu contine astfel de evenimente....si strugurii...eu nu mamanc de fel struguri....doar daca sunt in salata de fructe...sooo... ms anyway;)
Like_rockStaR
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:48
sunt vise rare, cam la 2-3 saptamani, dar sa stii ca nu e ca n-am ce face noaptea; chiar daca ma trezesc pt a uita ce visez, cand adorm la loc, visul continua din punctul din care a ramas....alteori, poate vreau sa imi amintesc ce am visat si nu pot... unele vise chiar ma marcheaza, sa stii...
Like_rockStaR
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:50
http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/semnificatie-struguri-5502.html
In josul paginii ai dictionarul de vise, introdu cuvantul care te intereseaza si ...sper ca ti-am fost de folos!
rondina
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:52
De la: Like_rockStaR, la data 2012-09-13 10:48:47singurul film care l-am vazut ieri a fost o comedie romantica( TED), care chiar nu contine astfel de evenimente....si strugurii...eu nu mamanc de fel struguri....doar daca sunt in salata de fructe...sooo... ms anyway;)

nu acu pe bune....si mie mi se mai intampla sa ma uit la ceva filme sau la tv...si dupa ceva timp nu o zi poate chiar o saptamana sa am un vis ciudat ..de multe ori ma trezesc dimineata si imi aduc aminte visul dar atat de amestecat incat nu-mi dau seama exact ce-am visat.
De multe ori,visezi lucruri care ti s-au intamplat doar ca intr-o alta ordine de idei...sau visezi ceva ce ti-ai dori foarte mult...depinde si la ce anume te gandesti inainte sa te pui la somn.incearca si tu sa nu mai iti bati capu cu premonitii si spaime si alte cele ....
Piscolinoo
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:55
Faza e ca nu ma sperie aceste vise...din contra, m-am obisnuit cu ele, mi se intampla de mic copil...chiar nu mi-e teama. Bine, nu ai cum sa stii cum e, pun pariu ca nu ai avut niciodata un vis care mai apoi sa ti se intample pe bune...sau vise reale...so just forget it!;)
Like_rockStaR
Postat pe 13 Septembrie 2012 11:11
De la: Like_rockStaR, la data 2012-09-13 11:11:57Faza e ca nu ma sperie aceste vise...din contra, m-am obisnuit cu ele, mi se intampla de mic copil...chiar nu mi-e teama. Bine, nu ai cum sa stii cum e, pun pariu ca nu ai avut niciodata un vis care mai apoi sa ti se intample pe bune...sau vise reale...so just forget it!;)

nu si nici nu mi-as dori asa ceva ,ferice mie ca nu mi se intampla.Nu sunt genu care sa-si hraneasca mintea si viata din vise,sunt genu practic ,activ,stiu exact ce doresc de la viata si stiu exact cum sa obtin ceea ce doresc.
Pur si simplu as ura sa visez noaptea iar dimineata sa mi se intample ,si chiar daca mi s-ar intamla probabil ca nu mi-as bate capul...mi-as vedea de viata mea .
Piscolinoo
Postat pe 13 Septembrie 2012 11:17
De la: Like_rockStaR, la data 2012-09-13 11:11:57Faza e ca nu ma sperie aceste vise...din contra, m-am obisnuit cu ele, mi se intampla de mic copil...chiar nu mi-e teama. Bine, nu ai cum sa stii cum e, pun pariu ca nu ai avut niciodata un vis care mai apoi sa ti se intample pe bune...sau vise reale...so just forget it!;)


exista ajutor specializat pentru ceea ce ti se intampla tie!!
kiss_my_ass
Postat pe 13 Septembrie 2012 11:19

zi repede ce ai fumat ca vreau si io ?
kudika_16044
Postat pe 13 Septembrie 2012 11:26
Si eu am visat cruci pe cer si diverse obiecte zburatoare (si in vis era tot noapte ). Ma mai uit seara din cand in cand la Andromeda pe AXN Sci FI, poate d-aia
luchianramona
Postat pe 13 Septembrie 2012 11:38
Si eu aveam tot felul de vise ciudate in adolescenta. Probabil imaginatia e mai activa in acea perioada si de asta. Daca esti artist poti afla in vise o adevarata sursa de inspiratie...sau poti sa gasesti raspunsul la niste intrebari de genul: cine sunt, ce vreau sa fac, incotro ma indrept... E un mod de a-ti explora propriul subconstient si de a te cunoaste pe tine insuti. Freud si-a dedicat o carte destul de stufoasa acestui subiect. Nu e cazul sa devii obsedata insa de asta... Se poate sa ai premonitii; se spune ca adolescentii si copiii au un al saselea simt fiindca nu-s asa de inradacinati intr-un anumit sistem de gandire. Nu stiu insa cu ce te poate ajuta asta... Crezi ca daca stii viitorul castigi ceva? Poate doar daca vrei ca viitoarea ta meserie sa fie cea de ghicitoare in cafea sau in bobi... Asa ca...lasa visele sa te inspire dar nu sa-ti controleze mintea.
Micaell
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:33
Daca spui ca ai mai avut visuri pre,atunci stii ca nu TOT ce visezi e pre.Pare o avertizare de evenimente incalcite.Da' daca nu plangi la inmormantare ... n-o fi prea naspa.Si esti nehotarata ....Daca ai fi fost seful rezistentei antiextraterestre,cred ca visul avea ceva mai multe detalii,totusi.
nicossia
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:48
Si o sa ai niste probleme legate de viitoarea casatorie,sau in relatia ta .Dar se termina cu nunta,totusi.
Strugurii ma depasesc,totusi.
nicossia
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:52
Am avut si eu vise premonitorii..tind sa cred in ele!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de sincera trebuie sa fiu? 19 De la: nico_dana2006 18 Februarie 2009 17:58
DEPSRE... 32 De la: Liviutza003 27 Septembrie 2009 16:17
O problema foarte deranjanta cu prietena mea. 11 De la: kudika_1007413 15 Aprilie 2016 12:22
Povestea mea.......... 14 De la: Boca 16 August 2010 18:58
Zeigeist Addendum 20 De la: puma_girl 10 Aprilie 2009 19:43