Buna ziua

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika_16515 Avatarul lui kudika_16515

1 mesaj

Daca se poate un avocat sa imi raspunda .
Am 23 de ani anul II la facultate ID de stat se poate sa primesc pensia alimentara in caz ca nu sunt la zi , nu lucrez si nu am alte venituri.
Divortul si hotararea pensiei alimentare s-au terminat in 2003 , iar tatal meu din 2005 are o firma sub forma de Asociatie Familiara ( pescarie de pastrav ) se poate sa am vreun drept din aceasta asociatie , mi se cuvine ceva deoarece eu nu am primit nimic in plus pe langa pensia alimentara , care sa terminat dupa majorat.

Cu Respect
Raporteaza abuz de limbaj
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_16515, la data 2012-09-18 18:55:11Daca se poate un avocat sa imi raspunda .
Am 23 de ani anul II la facultate ID de stat se poate sa primesc pensia alimentara in caz ca nu sunt la zi , nu lucrez si nu am alte venituri.
Divortul si hotararea pensiei alimentare s-au terminat in 2003 , iar tatal meu din 2005 are o firma sub forma de Asociatie Familiara ( pescarie de pastrav ) se poate sa am vreun drept din aceasta asociatie , mi se cuvine ceva deoarece eu nu am primit nimic in plus pe langa pensia alimentara , care sa terminat dupa majorat.

Cu Respect

Poti primi pensie de intretinere pana la terminarea anilor universitari,dar trebuie sa faci dovada ,ca nu ai venituri si ca esti in intretinerea mamei tale!!!
Now is me,who's next!!
picard-jean-luc Avatarul lui picard-jean-luc

2832 mesaje

PICARD. analizez, judec si dau verdicte

2832 mesaje

acum incep sa-mi dau seama de ce voi avea eu un copil la varsta de 44 de ani
Cum e posibil ca o fata de 23 de ani sa se intrebe daca are vreun drept din partea tatalui ei?!!
E posibil ca un tata sa ajunga ca fata lui sa intrebe niste straini daca are vreun drept>!
NU creeam sa existe asa ceva! si cei mai mari idioti si tot ar da totul pentru copilul lor
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: kudika_10951, la data 2012-09-18 19:08:07acum incep sa-mi dau seama de ce voi avea eu un copil la varsta de 44 de ani
Cum e posibil ca o fata de 23 de ani sa se intrebe daca are vreun drept din partea tatalui ei?!!
E posibil ca un tata sa ajunga ca fata lui sa intrebe niste straini daca are vreun drept>!
NU creeam sa existe asa ceva! si cei mai mari idioti si tot ar da totul pentru copilul lor

Realitatea este alta,Pick!!! Exista astfel de tati,si inca foarte multi ,la nivel national!!!
Now is me,who's next!!

2832 mesaje

De la: kudika_15804, la data 2012-09-18 19:15:06
De la: kudika_10951, la data 2012-09-18 19:08:07acum incep sa-mi dau seama de ce voi avea eu un copil la varsta de 44 de ani
E posibil ca un tata sa ajunga ca fata lui sa intrebe niste straini daca are vreun drept?!
NU credeam sa existe asa ceva! si cei mai mari idioti si tot ar da totul pentru copilul lor

Realitatea este alta,Pick!!! Exista astfel de tati,si inca foarte multi ,la nivel national!!!

mie mi-e mila de pestii aia ai iresponsabilului dar cred ca ar trebui zguduit putin ca sa vada ca are o datorie fata de fata lui!