Setari Cookie-uri

Caderea parului - "SER ANTICADERE" (Gerovital Plant)???

Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare cu a mea, poate ma ajuta cu unele sfaturi.

Presupun ca la mine, "Serul anticadere" are efectul opus, deocamdata:
- dupa prima aplicare, nu s-a observat nici o modificare (ceva firesc, deoarece era doar prima utilizare)
- dupa a doua aplicare, a inceput sa-mi cada exagerat de mult, dar exact exagerat (la pieptanare, pe haine, pe perna etc.). Am crezut ca, probabil este doar o manifestare temporara.
- dupa a treia aplicare (aseara), la fel de exagerat imi cade parul.
Ma gandesc daca nu cumva este normala si aceasta manifestare pt. primele utilizari ale serului si abia dupa mai multe aplicari/utilizari sa isi faca efectele POZITIVE.
Insa, nu ma pot hotari daca sa continui (asteptand efectele pozitive) sau totusi sa nu-l mai folosesc. Daca tot in halul acesta imi va cadea parul, efectiv mi se va rari foarte vizibil (oricum am putin par).

Alte detalii:
- am parul subtire, gras si rar
- de aprox. 10 ani, anual imi cade destul de mult (cu mult peste 150 fire/zi) pe parcursul a 3-4 luni (dar absolut NICIODATA nu mi-a cazut intr-atat de exagerat ca dupa folosirea serului)
- revine cat de cat la "normal" dupa utilizarea mai multor produse (sampoane, tincturi, vitamine etc.)
nonado
Postat pe 23 Septembrie 2012 10:11
Eu iti recomand sa folosesti in continuare tratamentul deoarece nu l-ai folosit cum trebuie: trebui cel putin 3-4 luni ca sa vezi rezultatele. Din exprerienta mea, cand foloseam tratamentul cu minoxidil de la Rogaine, iti spun ca dupa aprox 3 saptamani de la inceperea tratamentului am avut o perioada de o saptamana in care imi cadea parul excesiv de mult, insa era ceva normal, am aflat dupa ce am citit mai multe: se face loc pentru noile fire de par.
La recomandarea dermatologului am inceput sa urmez tratamentul cu 2% minoxidil de la Rogaine si rezultatele au fost peste asteptari. Fiinda aveam parul foarte rar, pe mine m-a ajutat un produs numit Toppik ( e relativ destul de nou la noi dar am vazut ca-n alte tari se foloseste cu succes de ani buni.. eu tot de pe forumuri straine am aflat de existenta lui). E ca un fel de praf (nanoparticule de cheratina mai precis) pe care il aplici pe par, se lipeste de acesta si parul pare mult mai des. In cazul meu functioneaza perfect, nimeni nu-si poate da seama ca am parul rar, nici daca priveste de foarte aproape. Eu le-am comandat ambele de pe internet (www.toppik-romania.ro) de la noi din Romania ca in farmacii n-am reusit sa gasesc nicaieri..
kudika_17000
Postat pe 28 Noiembrie 2012 11:42
Nu stiu ce sa zic, dar eu folosesc de cateva zile serul impreuna cu samponul anticadere de la gerovital si sunt foarte multumita de ele, inca de la prima spalare parul meu avea un aspect mai matasos, placut la atingere, imi place chiar si mirosul acestor produse iar de la a doua spalare deja am observat fire de par reduse pe piaptan, deci caderea parului in urma folosirii acestor produse nu e deloc normala chiar si la inceput, dimpotriva!
kudika_23120
Postat pe 9 Decembrie 2012 20:27
BUNA,si eu am aceiasi problema cu parul si specific ca am facut o dieta f stricta,am slabit 26 de kg in 4 luni ,si de atunci imi cade parul f rau,am inceput sa folosesc sampon si ser de la kerastase,crede ma pe cuvant ca intr-o saptamana deja se vede diferenta,imi cade din ce in ce mai putin si sunt f multumita,e adevarat ca nu costa f putin dar e mult mai important pt mn sa am par in cap decat sa stau cu banii in buzunar,am dat 150 € pt 3 luni,va recomand cu incredere,parul se vede ca incet incet incepe sa imi creasca la marginea fruntii,si straluceste mai mult,e mult mai moale (specific ca am parul f fin )poti incerca cu incredere
Roxana_Roxy_14
Postat pe 17 Septembrie 2015 08:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ameninta ca se sinucide 86 De la: Mr_6pack 15 Ianuarie 2012 15:47
divort 18 De la: kudika_11013 10 Iulie 2012 14:08
MIELOMUL MULTIPLU 2 De la: anairam_1964_yahoo_com 17 August 2015 09:04
..problema .. 16 De la: polin 1 Decembrie 2011 10:40
Subiect: stomatolog estetica dentara 2 De la: kudika_994916 14 Octombrie 2015 11:45