Setari Cookie-uri

Sarcina sau imaginatia mea?

Va rog sa ma jutati . Pe 28iulie am avut ultimul contact sexual cu prietenul meu nepreotejat fara ca el sa ejaculeze in mine,si de atunci mi-a venit cm de 3ori,in fiecare luna.Nu de mult am facut 2teste si au iesit negative ambele.Problema e ca nu sunt sigura daca el intradevar nu a ejaculat,fiind ocupata cu licenta,invatat etc am omis sa fac un control,iar momentan sunt intr-o tara straina...Sunt stresata,nu pot dormi noptile...credeti ca as putea fi insarcinata desi am avut cm in toate aceste 3luni?va rog sa imi raspundeti :((
lorelaine
Postat pe 3 Octombrie 2012 01:42
mda...asa e cand...esti ocupata...il lasi sa-si faca treaba...acolo...si-ti vezi de ale tale...
adica...acu`...dupa ce te-ai straduit sa i-o iei toata...si cat mai adanc...intrebi lumea...daca el si-o fi dat drumu-n tine? ....mare-i greghina...zau!!!!
eu_ovidiu
Postat pe 3 Octombrie 2012 01:46
De la: lorelaine, la data 2012-10-03 01:42:31Va rog sa ma jutati . Pe 28iulie am avut ultimul contact sexual cu prietenul meu nepreotejat fara ca el sa ejaculeze in mine,si de atunci mi-a venit cm de 3ori,in fiecare luna.Nu de mult am facut 2teste si au iesit negative ambele.Problema e ca nu sunt sigura daca el intradevar nu a ejaculat,fiind ocupata cu licenta,invatat etc am omis sa fac un control,iar momentan sunt intr-o tara straina...Sunt stresata,nu pot dormi noptile...credeti ca as putea fi insarcinata desi am avut cm in toate aceste 3luni?va rog sa imi raspundeti :((

...nu cred ca esti insarcinata,dar,pe viitor incercati sa fiti mai precauti! ,metoda, folosita... de fapt, nu este nicidecum o metoda de contraceptie!!!
___906
Postat pe 3 Octombrie 2012 02:42
De la: lorelaine, la data 2012-10-03 01:42:31Va rog sa ma jutati . Pe 28iulie am avut ultimul contact sexual cu prietenul meu nepreotejat fara ca el sa ejaculeze in mine,si de atunci mi-a venit cm de 3ori,in fiecare luna.Nu de mult am facut 2teste si au iesit negative ambele.Problema e ca nu sunt sigura daca el intradevar nu a ejaculat,fiind ocupata cu licenta,invatat etc am omis sa fac un control,iar momentan sunt intr-o tara straina...Sunt stresata,nu pot dormi noptile...credeti ca as putea fi insarcinata desi am avut cm in toate aceste 3luni?va rog sa imi raspundeti :((




Sa-ti spun cum esti???Nu-ti spun ,ca nu este in concordanta cu opiniile celorlalti!!!

Raspunsul este "NU"!!!Fata draga,licenta ,ca licenta,dar observ ca toate acele exaene nu te-au facut mai desteapta decat esti,,imi pare rau!!Este adevarat,,a face sex,,nu tine de volumul de informatii acumulate,,ca ,doar toate vietuitoarele pamantului intra in rut,,,si nu sustin licente,,omul,,de ce nu ar face-o???!!!

kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2012 07:33
Ce treaba are una cu cealalta...licenta e licevta ...actul se simte mai fata ..esti nesigura pe samtamintele tale...sorry!!!dar,pe viitor gandeste-te mai bine ...
YASEMYNNE
Postat pe 3 Octombrie 2012 07:37
De la: lorelaine, la data 2012-10-03 01:42:31Va rog sa ma jutati . Pe 28iulie am avut ultimul contact sexual cu prietenul meu nepreotejat fara ca el sa ejaculeze in mine,si de atunci mi-a venit cm de 3ori,in fiecare luna.Nu de mult am facut 2teste si au iesit negative ambele.Problema e ca nu sunt sigura daca el intradevar nu a ejaculat,fiind ocupata cu licenta,invatat etc am omis sa fac un control,iar momentan sunt intr-o tara straina...Sunt stresata,nu pot dormi noptile...credeti ca as putea fi insarcinata desi am avut cm in toate aceste 3luni?va rog sa imi raspundeti :((


Eu zic ca nu esti. Dar din moment ce esti la studii intr-o tara straina, stiu ca asigurarea medicala e obligatorie pentru studentii straini, deci ar trebui sa ai si tu asa ceva. Fa-ti o programare la ginecolog, sa-ti faca un consult si povesteste-i si de problema ta.

Eu inclin sa cred ca totul e de natura hormonala si, de asemenea, esti si tu speriata de o eventuala sarcina, asa ca interpretezi tot ce ti se intampla ca un semn de sarcina. Doar un medic ginecolog te-ar putea ajuta cu adevarat.
kudika_10817
Postat pe 3 Octombrie 2012 11:15
Va multumesc :)
lorelaine
Postat pe 3 Octombrie 2012 12:23
Pe data de 17octombrie mi-a venit CM 2zile normale adica abundente si restul 3zile mai putin si maroniu inchis.Sa fie din cauza schimbarii tarii si a stresului de la inceput de luna?
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:15
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 14:15:52Pe data de 17octombrie mi-a venit CM 2zile normale adica abundente si restul 3zile mai putin si maroniu inchis.Sa fie din cauza schimbarii tarii si a stresului de la inceput de luna?



Posibil,dar intr-un procent mic de probabilitate!!!Este un aspect de ciclu menstrual normal!!!De regula ai o menstra abundenta si cu durata de timp de desfasurare mare????
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:21
Mentionez ca ma tine 4zile pline si apoi mai putin,disparand in urmatoarele 3zile.Este prima data cand mi se intampla sa am doar 2zile normale si restul putin si de un marou inchis.Iar sunt speriata....
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:29
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 14:29:50Mentionez ca ma tine 4zile pline si apoi mai putin,disparand in urmatoarele 3zile.Este prima data cand mi se intampla sa am doar 2zile normale si restul putin si de un marou inchis.Iar sunt speriata....



Prezinti si alte simptome?Din punctul meu de vedere,nu exista motive de ingrijorare!!!Orice menstra,o data cu trecerea timpului,isi poate modifica parametrii,dar nu substantial,totul tinand cont si de factorii emotionali,stres,conditii de clima,confort,latura genetica.
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:44
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 14:29:50Mentionez ca ma tine 4zile pline si apoi mai putin,disparand in urmatoarele 3zile.Este prima data cand mi se intampla sa am doar 2zile normale si restul putin si de un marou inchis.Iar sunt speriata....

Nu prea cred ca ar avea rost sa fii speriata.
Organismul femeii se mai schimba in timp. Dar daca esti speriata, cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog.
Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:45
Totusi, ar fi bine sa iti mai faci niste analize.
De obicei, noi, femeile, suntem foarte mult influentate de glanda tiroida. Daca ti-ai schimbat mediul si stilul de viata, sa nu cumva sa te fi stresat si sa-ti fi afectat glanda tiroida.
Iti recomand sa te duci la medic pentru linistea ta.
Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 14:47
Alte simptome nu prezint,din contra am slabit si dupa ce ma autopalpez imi mai vine putin greata. Somn nu,de frica nici foame nu imi mai este.Am o sapt de cand beau cafeaua si mananc asa doar ca sa nu ma apuce un lesin.Ma ingijoreaza ca pe multe forumuri am citit ca da e posibil ca femeia sa aiba ciclul primele 5luni.Si mi-as dori din suflet un control insa unde sunt momentan nu stiu limba(la parinti)si nici nu le pot zice ce ma 'mananca ' de atat amar de timp deoarece ei sunt f stricti si nici nu ma pricep sa inventez ceva sa ii mint.Nu m-am protejat caci a fost ceva neprogramat,prietenul meu (din afara) mi-a zis sa il astept pe aieroport.Am fost 3ile impreuna 25-28 iulie,iar pe 30 mi-a venit menstruatia.
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:00
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 15:00:17Alte simptome nu prezint,din contra am slabit si dupa ce ma autopalpez imi mai vine putin greata. Somn nu,de frica nici foame nu imi mai este.Am o sapt de cand beau cafeaua si mananc asa doar ca sa nu ma apuce un lesin.Ma ingijoreaza ca pe multe forumuri am citit ca da e posibil ca femeia sa aiba ciclul primele 5luni.Si mi-as dori din suflet un control insa unde sunt momentan nu stiu limba(la parinti)si nici nu le pot zice ce ma 'mananca ' de atat amar de timp deoarece ei sunt f stricti si nici nu ma pricep sa inventez ceva sa ii mint.Nu m-am protejat caci a fost ceva neprogramat,prietenul meu (din afara) mi-a zis sa il astept pe aieroport.Am fost 3ile impreuna 25-28 iulie,iar pe 30 mi-a venit menstruatia.



Cinci luni???? Exclus asa ceva!!!Eu am trait o astfel de experienta ,dar doar cu o luna de menstra peste sarcina,!!!!NU ESTI INSARCINATA,nu-ti mai crea senzatii nelalocul lor!!!Ai slabit pentru ca nu te hranesti corespunzator!!!Starile de insomnie deriva din excitabilitatea nervoasa,de care dai dovada!!Orice sarcina,pe parcursul a trei luni de evolutie,vine cu o simptomatologie specifica!!!Iesi din aceasta stare de agitatie!Parerea mea este aceea de a discuta ,totusi,cu mama ta,in caz ca apar si alte probleme,cu toate ca nu cred asa ceva,este singura persoana,care te poate ajuta mai mult decat o facem noi!!!!Lasa teama si reticenta,este mama ta,asa cum ai stiut sa nu te protejezi la contact sexual,tot asa trebuie sa fii fata de parintele tau!!!!La fel de deschisa!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:08
De multe ori am incercat sa vb cu mama,vizand si alte subiecte insa niciodata nu m-a sustinut in nici un fel.E f stricta,DURA.Ma critica dupa cum ma imbrac(imi place moda f mult insa nu umblu despuiata sau machiata strident,in tendinte sa zic dx )de ce prietenul e un londonez,ca trebuie sa am grija cu 'prietenele',etc.Ideaa e ca prietena nu mi-a fost,desi e drept am avut de toate ,ce mi-am dorit,insa pt mine era mai important o mama si o prietena in acelasi timp.Oricum voi incerca sa mai vb zilele astea despre un control.Noi stam intr-o zona de padure cam la 15-20min de oras cu masina,si cand mergem tot timpul ma insoteste,nici sa iau un banal test de sarcina nu pot,sa mai vad :/ Multumesc mult de commenturi :)
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:20
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 15:20:02De multe ori am incercat sa vb cu mama,vizand si alte subiecte insa niciodata nu m-a sustinut in nici un fel.E f stricta,DURA.Ma critica dupa cum ma imbrac(imi place moda f mult insa nu umblu despuiata sau machiata strident,in tendinte sa zic dx )de ce prietenul e un londonez,ca trebuie sa am grija cu 'prietenele',etc.Ideaa e ca prietena nu mi-a fost,desi e drept am avut de toate ,ce mi-am dorit,insa pt mine era mai important o mama si o prietena in acelasi timp.Oricum voi incerca sa mai vb zilele astea despre un control.Noi stam intr-o zona de padure cam la 15-20min de oras cu masina,si cand mergem tot timpul ma insoteste,nici sa iau un banal test de sarcina nu pot,sa mai vad :/ Multumesc mult de commenturi :)



Sincer,imi pare rau de ceea ce citesc!!!!

Draga mea,hai sa-ti spun ceva1!Sunt mama a trei fete,si eu am fost si sunt extrem de dura,cu fiicele mele,dar in anumite compartimente de viata,gen responsabilitati,disciplina,respect,viata libertina,nu spun ca este bine sau mai putin bine,dar am luptat cu mine si cu ele deopotriva ,pentru a mi le apropia de suflet!!Orice mama este severa cu copiii ei,caci asa trebuie sa fie,copiii sunt oglinda mamei si mai putin a tatalui,el avand alta importanta intr-o familie!!!In momentul de fata,sunt prietena cu fiicele mele,hiar daca ,de multe ori,nu sunt in totalitate de acord cu ele,dar sunt mama si trebuie sa ma pun in locul lor!!!Chiar daca toate acestea m-au costat lacrimi curse,am facut-o pentru prietenia lor!!Asa trebuie sa procedezi si tu,apropie-te de mama ta,chiar daca este dura,vazandu-ti sinceritatea si apropierea,este imposibil sa nu isi schimbe comprtamentul fata de tine.Lasa-o sa te certe,daca asta simte pe moment,este mama si o doare sufletul,Fii docila si onesta cu domnia sa!!!Se va schimba,ai sa vezi,orice mama devine sensibila la transparenta copiilor ei.
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:32
Multumesc din suflet pt sfat.O sa incerc sa ma apropii de ea si sa rezist la critici.Caci am incercat de mult timp lucrul asta dar de fiecare data a esuat si ma facea sa cred ca nu se va inmuia vreodata.O sa revin cu noutati curand,doamne ajuta sa ma vindec de paranoia mea
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:40
Sa iti traiasca fetele si sa ai parte numai de bucurii de la ele
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:42
De la: lorelaine, la data 2012-10-28 15:40:40Multumesc din suflet pt sfat.O sa incerc sa ma apropii de ea si sa rezist la critici.Caci am incercat de mult timp lucrul asta dar de fiecare data a esuat si ma facea sa cred ca nu se va inmuia vreodata.O sa revin cu noutati curand,doamne ajuta sa ma vindec de paranoia mea




Asa sa faci!!! Draga mea,este o vorba din popor,,,,"Te da afara pe usa,intri pe fereastra",aplic-o,te rog,si in viata ta!!!Rezista tuturor observatiilor,caci apostrofarile mamei sunt pline de iubire,poate nu a stiut sa arate acest lucru!!!Insista,atunci cand este calma,linistita,spune-i ca vrei sa-i spui o intamplare a unei prietene,si cere-i sfatul,vezi cum reactioneaza la spusele tale,orice efort facut nu este de prisos!!!Ascult-o,caci o singura mama ai,si atunci cand nu o vei mai avea langa tine,vei plange amarnic!!!Stii cum m-a calmat,odata,mezina mea,ma suparase cumplit,,stie ca imi place valsul,mi-a pus muzica si m-a invitat la dans,pe moment,nu stiam ce sa cred,dar vazand inocenta si roseata din obraji,mi-a trecut supararea si am incins un vals prin sufragerie!!! Draga mea,meseria de parinte este foarte grea,dar nici cea de copil modern ,nu este altfel!!!Discuta cu mama ta!!! Multumesc!
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:52
Am vorbit cu mama si am rugat-o frumos sa mergem la un control de rutina intrucat ma dor ovarele,si a functionat.Maine merg la un control
lorelaine
Postat pe 28 Octombrie 2012 19:08
Am fost in aceasta dimineata la un control ginecologic.Doctorita mi-a zis ca sunt rosie inauntru si am o raceala buna.Mama mi-a zis de acasa ca doctorita nu prea exceleaza in domeniu.Daca era vorba de o sarcina in 3luni la un control ea putea sa observe?s-a uitat in mine doar.As fi vrut si ecograf dar nu avea.
lorelaine
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:16
De la: lorelaine, la data 2012-10-29 13:16:39Am fost in aceasta dimineata la un control ginecologic.Doctorita mi-a zis ca sunt rosie inauntru si am o raceala buna.Mama mi-a zis de acasa ca doctorita nu prea exceleaza in domeniu.Daca era vorba de o sarcina in 3luni la un control ea putea sa observe?s-a uitat in mine doar.As fi vrut si ecograf dar nu avea.


Draga mea, daca ar fi vorba de o sarcina in 3 luni, ar incepe sa ti se rotunjeasca burtica.
Ghicicummacheama
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:20
De la: lorelaine, la data 2012-10-29 13:16:39Am fost in aceasta dimineata la un control ginecologic.Doctorita mi-a zis ca sunt rosie inauntru si am o raceala buna.Mama mi-a zis de acasa ca doctorita nu prea exceleaza in domeniu.Daca era vorba de o sarcina in 3luni la un control ea putea sa observe?s-a uitat in mine doar.As fi vrut si ecograf dar nu avea.



In primul rand,o sarcina in trei luni de evolutie ,aduce modificari dimensiunilor uterului,deci este eclus ca medicul sa nu fi stiut sa aprecieze acest lucru la palpare!!!Este adevarat,examinarea ecografica poate aduce confirmarea definitiva a sarcinii,dar un medic competent,isi poate da seama de acest lucru,la simplul control ginecologic pe masa de examinare!!!Daca esti racita,aceasta poate fi explicatia problemei tale!!!As dori sa-ti dispara gandurile negre si sa readuci calmul si buna dispozitie!!!Pentru roseala vaginala nu ti s-a prescris tratament?
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:27
Mi-a dat Ciprofloxacina si Polygynax.
lorelaine
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:33
De la: lorelaine, la data 2012-10-29 13:33:11Mi-a dat Ciprofloxacina si Polygynax.



Ambele produse sunt antibiotice cu spectru larg de acoperire,urmeaza tratamentul prescris de medic!!In perioada tratamentului cu ovulele Polygynax,sunt interzise contactul sexual si spalaturile vaginale,fii atenta la igiena intima!!!Sa nu iei antibioticul cu administrare orala fara a manca ceva inainte de a-l lua,este distructiv pentru mucoasa stomacala!!!Atentie,acest antibiotic poate produce Candida,daca apare o eventuala scurgere insotita de mancarime si usturime consulta medicul ginecolog!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:40
Peste 10zile voi merge din nou la un control .Cum in zilele trecute nu prea am mancat si fiind si racita am mai luat coldrex si cafetin fara sa fiu mancata bine.A inceput sa ma doara stomacul,sa am oarecum greturi.Aici la inceputul lunii otcombrie era frumos si cald afara,am mai stat putin chiar pe piatra fara sa bag de seama.Si dureri nu am avut jos,doar senzatia de a urina intruna.Acum ninge atat de tare incat maine pot scoate sania de la naftalina
lorelaine
Postat pe 29 Octombrie 2012 13:56
pfuai, ce bine ai nimerit!! numa doctore cu false diplome pe acilea!! te consulta, iti pune diagnosticul si-ti prescrie si medicatia!!

traiasca sfantu goagal si copy/paste-ul!!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:00
De la: lorelaine, la data 2012-10-29 13:56:36Peste 10zile voi merge din nou la un control .Cum in zilele trecute nu prea am mancat si fiind si racita am mai luat coldrex si cafetin fara sa fiu mancata bine.A inceput sa ma doara stomacul,sa am oarecum greturi.Aici la inceputul lunii otcombrie era frumos si cald afara,am mai stat putin chiar pe piatra fara sa bag de seama.Si dureri nu am avut jos,doar senzatia de a urina intruna.Acum ninge atat de tare incat maine pot scoate sania de la naftalina



Hai sa clarificam cateva lucruri!!

Orice medicament,indiferent destinatia lui,cu mici exceptii la modul de administrare,se ia dupa ce se manaca putin,in caz contrar,pot aparea acele senzatii de greata si disconfort digestiv!!!Ceea ce s-a intamplat si in cazul tau!Stand pe piatra rece,poate ai contractat o cistita sau o infectie urinara,dat fiind aparitia senzatiei de urinare continua,probabil esti predispusa la asa ceva,trebuie sa eviti astfel de "manevre"!!!Poti face un Examen de urina sau o Urocultura,tot recoltare de urina ,dar in mediu steril!!!Evita frigul,mersul cu picioarele desculte,fara ciorap ma refer!!!Ciprofloxacina este indicata si in cazul infectiilor aparatului urinar!!!Continua tratamentul prescris!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:04
De la: kudika_15804, la data 2012-10-29 14:04:58
De la: lorelaine, la data 2012-10-29 13:56:36Peste 10zile voi merge din nou la un control .Cum in zilele trecute nu prea am mancat si fiind si racita am mai luat coldrex si cafetin fara sa fiu mancata bine.A inceput sa ma doara stomacul,sa am oarecum greturi.Aici la inceputul lunii otcombrie era frumos si cald afara,am mai stat putin chiar pe piatra fara sa bag de seama.Si dureri nu am avut jos,doar senzatia de a urina intruna.Acum ninge atat de tare incat maine pot scoate sania de la naftalina



Hai sa clarificam cateva lucruri!!

Orice medicament,indiferent destinatia lui,cu mici exceptii la modul de administrare,se ia dupa ce se manaca putin,in caz contrar,pot aparea acele senzatii de greata si disconfort digestiv!!!Ceea ce s-a intamplat si in cazul tau!Stand pe piatra rece,poate ai contractat o cistita sau o infectie urinara,dat fiind aparitia senzatiei de urinare continua,probabil esti predispusa la asa ceva,trebuie sa eviti astfel de "manevre"!!!Poti face un Examen de urina sau o Urocultura,tot recoltare de urina ,dar in mediu steril!!!Evita frigul,mersul cu picioarele desculte,fara ciorap ma refer!!!Ciprofloxacina este indicata si in cazul infectiilor aparatului urinar!!!Continua tratamentul prescris!!!



scuze---mananca
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex in timpul sarcinii 4 De la: Myky2525 11 August 2012 18:14
Cloasma gravidei 3 De la: torasexy 29 Iulie 2008 13:34
refacerea celulei renale!!! 7 De la: healthy005744 9 Februarie 2010 13:52
ajutor 5 De la: Valy90 22 Mai 2011 19:03
Hidrosalpinx 1 De la: healthy014402 26 Martie 2010 01:33