Setari Cookie-uri

Masca miere

Ce solutii ati putea sa-mi recomandati pentru un ten uscat si iritat? Am problema asta de cateva luni, si nu mai reactioneaza la tratamentele obisnuite. Citisem undeva de proprietatiile mierii si ma gandeam sa imi fac niste masti sau sa ma duc sa imi fac un tratament cu asa ceva, dar nu stiu in ce salon as putea gasi astfel de tratament.
kudika_17514
Postat pe 4 Octombrie 2012 11:54
Incearca cremele de la Clinique sunt foarte bune, chiar merita fiecare banut. Nu sunt pe baza de miere, insa sunt foarte benefice si de efect.
kudika_10817
Postat pe 4 Octombrie 2012 12:00
Daca vrei sa iti ajuti tenul, te sfatuiesc sa apelezi cu incredere la salonul Apiestetic http://www.apiestetic.ro/frumusete/cosmetica/. Au multe formule de tratamente apicole, si sigur o sa-ti gasesti una care sa se potriveasca cu problema ta. Eu l-am incercat pe cel personalizat, la 180 ron, si m-a ajutat. Vezi detalii pe pagina lor
kudika_17525
Postat pe 16 Octombrie 2012 10:48
Si eu am tenul foarte uscat. Pana acum am folosit crema riche de la vichy si a fost relativ ok, acum insa folosesc o crema ultrahidratanta de la REN si imi place foarte mult. Nu tre sa ma mai dau de 3 ori pe zi cu crema. Plus ca e 100% naturala si bio. Desi e un pic mai scumpa isi merita banii! A, daca folosesti fond de ten, vezi sa nu fie unul care usuca pielea. Cel de la Maybelline pentru ten sensibil e foarte bun!
kudika_16683
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:17
La acelasi salon mentionat (http://apiestetic.ro/) am fost si eu, si am facut un tratament cu gama de produse APISERUM, special pentru piele sensibila. Pe langa curatarea tenului de pe gat, fata si decolteu cu emulsie si lotiune tonica, am primit o fiola Lifetreatment cu o masca speciala care a actionat timp de jumatate de ora. Apoi, din cate imi amintesc, mi s-a facut un masaj cu ulei special, foarte relaxant, urmat de o crema hidratanta, tot de la Apiserum. Mergi cu incredere, atat produsele, cat si personalul sunt de recomandat!
kudika_18791
Postat pe 19 Octombrie 2012 13:10
poti sa incerci si cu tratamente faciale la chic salon. eu am fost acolo pentru probleme cu tenul meu gras, dar stiu sigur ca au tratamente pentru toate tipurile de ten
kudika_15761
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse foarte bune pentru imbunatatirea vietii sexuale, epilare definitiva, tratament alopecie, marirea sanilor, slabire naturala si nu numai!!! 9 De la: Potenta 16 Octombrie 2010 22:41
Produse Cosmetice FM Romania 1 De la: MeDeeaA_BeLLa 30 Martie 2009 14:40
Produse organice pentru corp si suflet 1 De la: kudika_9274 6 Iunie 2012 17:41
Salut :d 1 De la: eubarajosOana 3 Aprilie 2010 21:31
oferte pentru infrumusetare- noi te rasfatam!! 1 De la: reduceriextreme 20 Octombrie 2011 16:56