Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat pana nu e prea tarziu...

De la: kudika_19869, la data 2012-11-01 15:58:23
Incerc sa va descriu pe scurt ultimii 8 ani. eram inca la scoala cand l-am cunoscut pe EL...suntem impreuna de aproape 8 ani,el lucra si lucreaza impreuna cu maica-sa la firma unui prieten de familie de-al lor.la inceput era totul perfect, timpul a trecut..knd am terminat scoala m-a angajat acolo.. de atunci a inceput chinul...si a inceput ca relatia noastra sa nu mai mearga asa bine..eram bot in bot non stop plus maica-sa care prin fata se da prietena dar defapt nu ma suporta si era geloasa pe mine. imi era foarte greu si ma simteam singura si imi era foarte rau sa vad cum stateau ei 3 (el masa si sefu) si eu singura ...seara cand ajungeam acasa plangeam si sufeream foarte mult... ca la ceva timp sa-mi dau seama k masa era amanta sefului.. i-am spus iubitului meu ce cred si n-a negat dar nu asta conteaza,important e ca realizasem de ce vor sa ma dea la oparte..cu timpul am reusit sa-l trag pe iubitul meu dupa mine ..ma iubeste se poarta foarte frumos....dar intr-o seara acum 1 an si 8 luni ne-am certat rau si am hotarat sa ne mutam impreuna ...la cateva zile eram doar noi 2 intr-un ap cu 2 camere..dar fericirea n-a durat...eu am 2 surori,el e singur la parinti si e obisnuit ca maica-sa sa-i faca tot pe plac,fiecare zi din acel an a decurs a asa –munca impreuna de la 9 la 18.cand ajungeam acasa el statea pana la culcare la meciuri si cu berea in mana iar eu faceam....da...mancare..curatenie spalat...asta a fost programul nostru ,ne departasem si mai mult si eu sufeream f mult sa vad cum fetele de varsta mea se distreaza si eu... iar lui ii convenea k nu facea nimic...desi ne iubeam...atunci eu am hotarat sa ne intoarcem la casele noastre,la parinti si sa ne continuam relatia normala.cu timpul el a realizat k trebuia sa ma ajute...si ii mai spuneam k nu a avut grija de mine si ca m-a dezamagit si ca imi e frica sa ma mut din nou cu el...timpul trecea si eu eram din ce in ce mai dezamagita de el si de familia lui..de masa care nu facea nimic.zilnic ii faceam mancare.... si cu care m-am certat o singura data in 8 ani adica acum 3 sapt- si i-am zis de toate daca scriu nu mai termin Ș)) -.iubitul meu si atunci m-a inteles ca aveam deplina dreptate si l-am pus sa aleaga intre mine si maica-sa si m-a ales pe mine...timpul trecea si relatia noastra devenise foarte monotona ajunsesem sa ne vedem doar la munca.plus ca de jumatate de an nu mai avem nici intimitate si de inteles ne intelegem ca inainte... acum o saptamana i-am dat un msg si i-am spus k ma simt foarte singura si sufar mult...si de aici am ajuns la o mica cearta si mi-a zis ca e prima oara in 8 ani cand se gandeste la despartire si de atunci nu ne-am mai vorbit.. eu sunt acsa el la munca cu masa si amantu.. vreau s va spun k sufar cumplit si ca suferinta asta m-a adus la stadiul in care nu mai stiu ce vreau si nu mai stiu ce simt...de un an de zile nu mai gandesc nu mai stiu ce vreau cred ca am suferit prea mult si am obosit....acum nu mai am nimic...va rog da-mi un sfat ce sa fac?daca ma despart definitiv de el si realizez prea tarziu ca defapt il iubesc cu tot sufletul?sau daca ma impac cu el si nu se schimba nimic...mentionez si ca aveam planuri de nunta si voiam sa plecam de acolo,sa ne deschidem noi ceva ,daca suferinta asta si dezamagirile m-au facut sa nu-l mai iubesc...sa ma casatoresc sau nu??multumesc ca mi-ati ascultat povestea.....


Nu-mi place ca el nu stie sa te aprecieze, nu stie sa-ti ofere o mana de ajutor atunci cand te vede ca te zbati muncind acasa, dupa ce ai lucrat deja 8 ore la job, nu-mi place ca te neglijeaza si prefera sa vada meciuri si sa bea o bere, decat sa te maseze, sa va uitati impreuna la un film, sa va plimbati impreuna etc.

Baiatul asta nu o sa se schimbe, e mult prea egoist si comod ca sa se schimbe, macar un pic, de dragul tau.

In locul tau nu as mai accepta sa fiu folosita si lasata de izbeliste si m-as desparti de el. Ceea ce traiesti tu acum nu se poate numi o viata de cuplu reusita, imi pare rau sa ti-o spun.
kudika_10817
Postat pe 2 Noiembrie 2012 10:26
va multumesc mult pentru sfaturi fetelor... eu mi-am schimbat nr te tel ca sa nu mai vb cu el si azi dimineata mi-a lasat un trandafir la geam si un bilet (-stau la parter-) in care isi cerea iertare si in rest scria te iubesc de n ori
kudika_19869
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebari existentiale 31 De la: Arno_28 4 August 2014 23:14
Oare ma iubeste in secret? 27 De la: Cristina_Crissy_1 27 Iunie 2014 18:37
inselat de ani 3 De la: kudika_959864 4 Aprilie 2014 11:53
Ce face-ti de Halloween ? 14 De la: Anca_MakeUpArtist 9 Noiembrie 2014 07:42
Alpinism 4 De la: RAINBOWLADY 13 Ianuarie 2012 22:07