Setari Cookie-uri

Risc de sarcina?

Acum aproape 4 saptamani am facut sex protejat cu prezervativ. La 4 zile mi-a venit normal menstruatia. Totusi, de vreo saptamana, exact de la jumatatea lunii, am dureri abdominale in partea de jos, mai ales in stanga si in ultimele zile mi-a cam scazut pofta de mancare.

Exista riscul de sarcina? Ce pot fi acele dureri? Am mers si la medic, mi-a zis ca e posibil sa am o infectie urinara, mi-a dat antibiotice pe care le-am luat, dar durerile nu au disparut.

kudika_22028
Postat pe 25 Noiembrie 2012 11:23
Scuzemdar tu vezi ce scrii???

Ai fost la nenea doctorul si te-a tratat,dar nu te-ai vindecat si ce crezi ca noi suntem mai buni??
Cu rabdarea treci si marea.

Sanatate !!
criszoe
Postat pe 25 Noiembrie 2012 12:14
De la: criszoe, la data 2012-11-25 12:14:31 Scuze mai,dar tu vezi ce scrii???

Ai fost la nenea doctorul si te-a tratat,dar nu te-ai vindecat si ce crezi ca noi suntem mai buni??
Cu rabdarea treci si marea.

Sanatate !!
criszoe
Postat pe 25 Noiembrie 2012 12:15
De la: kudika_22028, la data 2012-11-25 11:23:09Acum aproape 4 saptamani am facut sex protejat cu prezervativ. La 4 zile mi-a venit normal menstruatia. Totusi, de vreo saptamana, exact de la jumatatea lunii, am dureri abdominale in partea de jos, mai ales in stanga si in ultimele zile mi-a cam scazut pofta de mancare.

Exista riscul de sarcina? Ce pot fi acele dureri? Am mers si la medic, mi-a zis ca e posibil sa am o infectie urinara, mi-a dat antibiotice pe care le-am luat, dar durerile nu au disparut.



Raspunsul la prima intrebare este NU!!!
Durerile abdominale pot avea mai multe cauze!!Ai fost la medicul ginecolog sau la cel de familie?Pentru stabilirea diagnosticului de infectie urinara trebuia sa dispui de rezultatul pozitiv al analizei de urina numita "Urocultura"!!!!Ti s-a recoltat urina in acest sens???Colibacilozele nu se trateaza dupa ureche!!Inclin sa cred ca nu ai fost la nicun control medical!!!!Durerea in partea stanga a abdomenului poate fi datorata de aparitia unei anexite,daca durerea persista in zona inferioara a abdomenului!!!Dar aceasta presupune efectuarea unui control ginecologic!!!Ce fel de tratament ti s-a prscris???In ce consta acesta????
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2012 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti despre fetele care ajung "prostituate"?nevoie sau placere? 313 De la: Melek88_88 10 Ianuarie 2011 03:12
La ce va ganditi cand faceti sex ? 45 De la: yumy 15 Octombrie 2010 20:11
buna 5 De la: kudika_980569 25 Februarie 2016 13:34
Pistruii! 8 De la: justforfun84 4 Martie 2011 10:51
Cum ati reactiona si ce decizie ati lua daca ati descoperi ca partenerul de viata este gay/lesbiana? 25 De la: uitarea_aducerii_aminte 14 Mai 2009 18:02