Setari Cookie-uri

Lose weight!

Buna tuturor!Nici nu stiu cu ce sa incep...De-alungul timpului m-am tot chinuit cu kilogramele in plus;nu zic ca nu am si slabit,am scapat intr-adevar de cateva (5-6 kg).In prezent as vrea sa mai slabesc in jur de 4kg.Mentionez ca am 1.55 inaltime..da,stiu sunt destul de micuta,insa m-am obisnuit.Am 17 ani si 48 de kg.Am mai incercat,recent,sa mai slabesc ceva;reuseam o zi sa ma abtin de la alimentele interzise,insa a doua zi nu rezistam tentatiei de a le manca din nou. Pur si simplu nu sunt destul de motivata,nu am destula ambitie,mi-ar trebui mai mult suport...Si de asemenea,nu pot sa-mi inving pofta de dulce...
Cateva pareri?o mana de ajutor?
O_fatha
Postat pe 5 Decembrie 2012 22:35
sa incep cu inceputul. greutatea la varsta si inaltime ta este absolut normala. ai un indice de masa corporala de 20, adica e mai mult decat perfect. uite, poti sa-ti calculezi si singura ca sa nu zici ca te mint: http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html
cu motivatia stiu cum e la inceput, e greu. bea apa des, ca sa-ti mai taie pofta de mancare si mai ales de dulciuri. mergi la un nutritionist, iti va da si mai multe sfaturi. mie pt pofte si accelerarea metabolismului mi-a dat si slim and fit. a fost ca un impuls, si fizic dar si psihologic. efectiv nu mai pofteam dulciuri ca inainte. plus de asta, cu dieta a avut un super efect! si am slabit incet dar sigur. nu-ti recomand sincer sa te infometezi, incepe dieta tot asa, incet.
renunta azi la o prajitura, maine la un cartof prajit, si tot asa. sa vezi ca o sa dea roade iar cand o sa vezi ca intri mai bine in anumiti pantaloni nu o sa-ti mai vina sa te intorci la obiceiurile nesanatoase. succes si multa perseverenta!!
RoxyRoxx
Postat pe 31 Decembrie 2012 11:43
Pofta de dulce ar putea indica ori ceva hormonal ori vreo problema metabolica. Stii, ceva gen diabet?
Oricum, eu iti recomand slim and fit daca te duci la un medic sa vorbesti despre o dieta. E un bun adjuvant, si daca stii ca mananci si duci un stil de viata de viata sanatos o sa te ajute si cand vei face sport, la accelerarea metabolismul.
Poate doar te afli in perioada aia de stagnare, cine stie.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:48
Eu recomand un regim disociat, alergare dimineata si masaj la de remodelare corporala, pentru fermitatea pielii si tonusul muscular. Eu fac masajul la institutul Goskin, in zona Victoriei si sunt foarte multumita.
Bijuterii-Fashion
Postat pe 11 Iunie 2013 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
JURNAL DE BORD- BMW SERIA 7 - 12 De la: MSK 15 Mai 2010 10:05
Buna ! 8 De la: kudika091554 23 August 2012 01:10
o noua sansa in viata :bunastare ,prosperitate ,tinerete 3 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:05
Vreau sa plec in grecia prin work and travel eurolife ce parere aveti?? 2 De la: an3mary19 21 Februarie 2013 12:56
mancare sanatoasa! 81 De la: 31 Ianuarie 2013 22:55