Setari Cookie-uri

Plec pentru ca te iubesc.

Aveam un prieten de 16 ani, prieten gen amic.. ne stiam parca din totdeauna. In ultimul an am inceput sa ma indragostesc de el si el de mine.. era foarte complicat este prieten bun cu fratele meu si aveam cu totii o gasca unde inca nu aparuse dezechilibre. I-am spus verisoarei mele despre asta ca incep sa ma indragostesc de el si ca nu stiu ce sa fac daca sa ii spun sau nu, ea mi-a zis sa ii zic. Asa am si facut doar ca in ziua cand am vrut sa ii spun el mi-a zis ca stia deja si ca nu aveam nimic de discutat, au uramt 3 luni si ceva de suferinta si durere in care nu stiam ce se intampla, plangeam seara de seara el spusese tuturor prietenilor nostri ca daca ies eu el nu mai iese, fratele meu incepuse sa prinda ura si ma obliga sa ies cu ei. Acum doua zile am iesit si i-am spus fratelui meu sa le zica ca iese doar el cu iubita lui pentru a veni si FLorin(asa il cheama). Cand a vazut ca am venit si eu si-a luat bere si a inceput sa bea, dupa a 3a bere s-a dus la baie iar eu l-am asteptat in fata usii pentru a discuta cu el despre acest lucru. Am luat soc cand mi-a spus ca lui ii se supusese ca eu am spus tuturor ca am stat cu el pe ascuns si ca avem o relatie.. nimeni altcineva nu avea cine sa faca acest lucru, doar verisoara mea.L-am intrebat daca ea a zis si mi-a confiramat, mi-a zis ca toata lumea stia ca asa am zis eu, ea spusese tuturor pentru ca il vroia pe el iar el este un tip sociabil. I-am jurat ca eu nu am spus asa ceva m-a crezut si mi-a zis ca toata viata lui m-a iubit ca pe o sora, nici nu putea sa se uite in ochii mei, am inceput sa plang si i-am sp ca e vina mea pentru ca am interpretat e gresala mea ca am avut incredere in cine nu trebuia.. a zis ca nu e gresala mea.Mi-am luat ramas bun l-am strans tare in brate si i-am zis ca e ultima ora cand ies cu ei afara, m-a intb de ce si am spus ca ii va fi mai bine fara mine. Ma doare eu nu pot sa mai ies cu el in timp ce el imi spune ca sunt ca o sora pentru el, l-am ajutat in multe, el se ura pe sine l-am facut sa incerce macar sa se iubeasca.. am schimbat multe cu el, insala e un om rau asa pentru ceilalti dar cu mine era o alta persoana.Mi-a zis ca indiferent cum el nu mi-ar face rau. In fine e complicat eu il protejez pe el, el pe mine dar ideea era ca am renuntat la toti prietenii mei, am renuntat la toata viata mea de pana acum trebuie sa imi fac alta, acolo nu ma pot intoarce. Nu stiu cum sa imi continui viata, ce sa fac? cum sa fac? ce mai conteaza acum pentru mine? si cel mai grav il voi iubi mereu..
kalina_b
Postat pe 9 Decembrie 2012 11:11
Eu zic ca puteti sa fiti in continuare prieteni. De ce sa renunti la o prietenie adevarata ?? Ok, ati spus fiecare ce aveati de spus, ati dat cartile pe fata, acum mergeti mai departe. In timp ,rana se vindeca si o sa-l privesti iar ca pe un prieten, nu ca iubit.
GHEISA_
Postat pe 9 Decembrie 2012 11:35
Stiu dar nu cred ca acum.. trebuie sa treaca ceva timp..
kalina_b
Postat pe 9 Decembrie 2012 12:08
De la: kalina_b, la data 2012-12-09 12:08:22Stiu dar nu cred ca acum.. trebuie sa treaca ceva timp..



Exact pentru ca exista diferenta intre sentimentele voastre si trebuie ca TU sa ajungi la acel echilibru sufletesc, specific relatiilor de prietenie1!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Decembrie 2012 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Preacuvesc , deci exist ! 19 De la: life_coaching 21 Mai 2013 07:43
Amenajari Interioare Complete 1 De la: romastucchi 12 Martie 2011 20:04
o idee va rog :D 10 De la: Lucia38 16 Aprilie 2011 15:04
care se joaca in kudiliefe!!!!!pls add si pe mn ca prietena 2 De la: Barbie30 3 Iulie 2010 10:03
ajutor! 2 De la: healthy009442 29 Aprilie 2011 16:05