Setari Cookie-uri

RUGACIUNE FACATOARE DE MINUNI

BUNA, VREU SA FAC CUNOSCUTA SI ALTOR PERSOANE RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
kudika_33597
Postat pe 5 Iunie 2013 18:38
"Sf Fecioara din Jaquila"-nu cunosc
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 18:48
Nici eu... o fi vreo virginica mai noua ?
Rotty_
Postat pe 5 Iunie 2013 19:11
De la: kudika_33597, la data 2013-06-05 18:38:56BUNA, VREU SA FAC CUNOSCUTA SI ALTOR PERSOANE RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""


Hai sa-ti spun eu o chestie, rugaciunile si banii nu se impaca.
kidd_o
Postat pe 5 Iunie 2013 19:31
De la: kudika_33597, la data 2013-06-05 18:38:56BUNA, VREU SA FAC CUNOSCUTA SI ALTOR PERSOANE RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""

esti cumva din Spania,din ce religie faci parte?
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 19:41
De la: kidd_o, la data 2013-06-05 19:31:53
De la: kudika_33597, la data 2013-06-05 18:38:56BUNA, VREU SA FAC CUNOSCUTA SI ALTOR PERSOANE RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""


Hai sa-ti spun eu o chestie, rugaciunile si banii nu se impaca.


Bravo, Kiddo!
kudika_32792
Postat pe 6 Iunie 2013 08:22
Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
kudika_938346
Postat pe 19 Octombrie 2013 12:19
De la: kudika_938346, la data 2013-10-19 12:19:23Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
de unde ai invatat tu rugaciunea asta? si cine e Jaquilla?
kudika_933021
Postat pe 19 Octombrie 2013 19:38
De la: Rotty_, la data 2013-06-05 19:11:00Nici eu... o fi vreo virginica mai noua ?

ce numai virginele sunt sfinte ?
yumy
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:16
Buna vreau sa fac si eu cunoscuta aceasta rugaciune. Doamne ajuta.
RUGACIUNEA SFINTEI RITA IN CAZURI IMPOSIBILE
(Sfânta fãcãtoare de minuni imposibile 22 mai)


Novenã care se face 9 sau 15 zile consecutiv sau în zilele de joi.

Sub povara durerilor ºi a încercãrilor, alerg la tine, o Sfântã Rita, care eºti numitã Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca sã ma ajuþi în necazul de faþã (se spune necazul). Te rog, elibereazã-mi inima de focul încercãrilor, cãci pretutindeni e înconjuratã de strâmtoare. Ia-mã sub ocrotirea dragostei tale ºi opreºte izvorul lacrimilor mele, cãci toatã oboseala mea a fost zadarnicã. Pentru a-mi câºtiga numai o razã de mângâiere mã încredinþez þie (se spune necazul).

O, tu Sfântã Rita, care eºti avocata cazurilor disperate ºi grave, nu este posibil ca numai eu sã nu fiu ascultat(ã) ºi sã nu gãsesc la tine mângâiere ºi ajutor. Tu îi ajuþi pe toþi cei care aleargã cu încredere la tine. Ascultã-mã ºi pe mine ºi împlineºte-mi cererea, atât de miraculos cum numai tu ºtii sã o faci.
Învredniceºte-mã ºi pe mine a-þi cânta imnul tãu de laudã, de mulþumire ºi de recunoºtinþã. O, Sfântã Rita, ºtiu cã pãcatele mele sunt piedica împlinirii cererii mele, de aceea te rog, o Sfânta Rita, cere de la Atotputernicul Dumnezeu harul unei sfinte spovedanii, cu o pãrere de rãu perfectã ºi o hotãrâre sincerã de îndreptare. Ajutã-mã sã obþin de la Iisus, iertarea pãcatelor mele ºi aºa, prin mijlocirea ta, o Sfânta Rita, împlinirea cererii mele. Ca drept recunoºtinþã, voi rãspândi evlavia faþã de tine tuturor sufletelor disperate ºi necãjite. În tine îmi pun toatã încrederea mea, Sfântã Rita, roagã-te pentru mine acum ºi pururi ºi-n vecii vecilor. Amin

Se spune de 3 ori Tatãl Nostru, Bucurã-te Marie ºi Slavã Tatãlui.



Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.

SLAVÃ TATÃLUI

Slavã Tatãlui ºi Fiului ºi Sfântului Duh, precum era la început ºi acum ºi pururea ºi în vecii vecilor. Amin
kudika_953680
Postat pe 3 Februarie 2014 00:31
Rugaciune catre Fecioara din Juquila:

Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a 9-a zi, publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte - una de bani si 2 imposibile. Ele se vor implini chiar daca nu credeti. Rugaciunea: " Maica iubita, Sfanta Fecioara din Juquila, Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe, viata mea este a ta, fereste-ma de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata mea a luat-o razna, nu ma abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii! Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin! Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin!
Apoi spuneti de 9 ori rugaciunea ,,Bucura-te Maria!"
Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin

Doamne ajuta!
kudika_953680
Postat pe 4 Februarie 2014 02:14
Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
kudika_958670
Postat pe 23 Martie 2014 13:38
Rugaciunea miraculoasa pentru fecioara din Juquilla
Se face 9 zile la rand, in fiecare zi se aprinde cate o lumanare alba. In a 9 a zi se publica rugaciunea. Se pun 3 dorinte, 1 de bani si 2 imposibile.

RUGACIUNEA
Maica iubita, sfanta Fecioara din Juquilla
Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele
pentru ca sunt multe
viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
vezi ca viata noastra a luat-o razna
nu ne abandona!
Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si panea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
Fii langa noi toata viata noastra si
elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!
Ii multumesc Fecioarei din Juquilla pentru toate favorurile primite! Amen!

Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

Bucura-te Marie plina de har, Domnul este cu tine
Binecuvantata esti tu intre femei
si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus.
Sfanta Marie, maica lui Dumnezeu
roaga-te pentru noi pacatosii
acum si in ceasul mortii noastre. Amen!

Ii multumesc Fecioarei din Juquilla pentru toate favorurile primite!Amen!
kudika_935472
Postat pe 27 Martie 2014 07:49
Juquilla
-Iulya
Postat pe 27 Martie 2014 11:24
Am inceput sa citesc cele doua rugaciuni (catre Sf. Rita si catre Maica Sfanta), in paralel. Va spun sincer ca dupa a opta rugaciune (a opta zi) totul s-a schimbat. Nu imi venea sa cred, imi pierdusem orice speranta. Sa va fie de folos !

Se face 9 zile la rand, in fiecare zi se aprinde cate o lumanare alba. In a 9 a zi se publica rugaciunea.


1. Sub povara durerilor ºi a încercãrilor, alerg la tine, o Sfântã Rita, care eºti numitã Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca sã ma ajuþi în necazul de faþã (se spune necazul). Te rog, elibereazã-mi inima de focul încercãrilor, cãci pretutindeni e înconjuratã de strâmtoare. Ia-mã sub ocrotirea dragostei tale ºi opreºte izvorul lacrimilor mele, cãci toatã oboseala mea a fost zadarnicã. Pentru a-mi câºtiga numai o razã de mângâiere mã încredinþez þie (se spune necazul).

O, tu Sfântã Rita, care eºti avocata cazurilor disperate ºi grave, nu este posibil ca numai eu sã nu fiu ascultat(ã) ºi sã nu gãsesc la tine mângâiere ºi ajutor. Tu îi ajuþi pe toþi cei care aleargã cu încredere la tine. Ascultã-mã ºi pe mine ºi împlineºte-mi cererea, atât de miraculos cum numai tu ºtii sã o faci.
Învredniceºte-mã ºi pe mine a-þi cânta imnul tãu de laudã, de mulþumire ºi de recunoºtinþã. O, Sfântã Rita, ºtiu cã pãcatele mele sunt piedica împlinirii cererii mele, de aceea te rog, o Sfânta Rita, cere de la Atotputernicul Dumnezeu harul unei sfinte spovedanii, cu o pãrere de rãu perfectã ºi o hotãrâre sincerã de îndreptare. Ajutã-mã sã obþin de la Iisus, iertarea pãcatelor mele ºi aºa, prin mijlocirea ta, o Sfânta Rita, împlinirea cererii mele. Ca drept recunoºtinþã, voi rãspândi evlavia faþã de tine tuturor sufletelor disperate ºi necãjite. În tine îmi pun toatã încrederea mea, Sfântã Rita, roagã-te pentru mine acum ºi pururi ºi-n vecii vecilor. Amin
Se spune de 3 ori Tatãl Nostru, Bucurã-te Marie ºi Slavã Tatãlui.
Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slavã Tatãlui ºi Fiului ºi Sfântului Duh, precum era la început ºi acum ºi pururea ºi în vecii vecilor. Amin


2. Maica iubita, Sfanta Fecioara din Juquila, Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe, viata mea este a ta, fereste-ma de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata mea a luat-o razna, nu ma abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii! Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin! Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin!
Apoi spuneti de 9 ori rugaciunea:Bucura-te Maria,cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus, Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-Te pt noi pacatosii, acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin

kudika_986642
Postat pe 3 Mai 2015 22:33
buna,am si eu o intrebare,,,am inceput de 6 zile rugaciunea sf maria din juquila si ma cert mai mult cu sotul meu ,in fiecare zi,,de ce???nu mai inteleg nimic sunt distrusa.va multumesc din suflet..
kudika_993905
Postat pe 20 Septembrie 2015 21:11
De la: kudika_986642, la data 2015-05-03 22:33:55Am inceput sa citesc cele doua rugaciuni (catre Sf. Rita si catre Maica Sfanta), in paralel. Va spun sincer ca dupa a opta rugaciune (a opta zi) totul s-a schimbat. Nu imi venea sa cred, imi pierdusem orice speranta. Sa va fie de folos !

Se face 9 zile la rand, in fiecare zi se aprinde cate o lumanare alba. In a 9 a zi se publica rugaciunea.


1. Sub povara durerilor ºi a încercãrilor, alerg la tine, o Sfântã Rita, care eºti numitã Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca sã ma ajuþi în necazul de faþã (se spune necazul). Te rog, elibereazã-mi inima de focul încercãrilor, cãci pretutindeni e înconjuratã de strâmtoare. Ia-mã sub ocrotirea dragostei tale ºi opreºte izvorul lacrimilor mele, cãci toatã oboseala mea a fost zadarnicã. Pentru a-mi câºtiga numai o razã de mângâiere mã încredinþez þie (se spune necazul).

O, tu Sfântã Rita, care eºti avocata cazurilor disperate ºi grave, nu este posibil ca numai eu sã nu fiu ascultat(ã) ºi sã nu gãsesc la tine mângâiere ºi ajutor. Tu îi ajuþi pe toþi cei care aleargã cu încredere la tine. Ascultã-mã ºi pe mine ºi împlineºte-mi cererea, atât de miraculos cum numai tu ºtii sã o faci.
Învredniceºte-mã ºi pe mine a-þi cânta imnul tãu de laudã, de mulþumire ºi de recunoºtinþã. O, Sfântã Rita, ºtiu cã pãcatele mele sunt piedica împlinirii cererii mele, de aceea te rog, o Sfânta Rita, cere de la Atotputernicul Dumnezeu harul unei sfinte spovedanii, cu o pãrere de rãu perfectã ºi o hotãrâre sincerã de îndreptare. Ajutã-mã sã obþin de la Iisus, iertarea pãcatelor mele ºi aºa, prin mijlocirea ta, o Sfânta Rita, împlinirea cererii mele. Ca drept recunoºtinþã, voi rãspândi evlavia faþã de tine tuturor sufletelor disperate ºi necãjite. În tine îmi pun toatã încrederea mea, Sfântã Rita, roagã-te pentru mine acum ºi pururi ºi-n vecii vecilor. Amin
Se spune de 3 ori Tatãl Nostru, Bucurã-te Marie ºi Slavã Tatãlui.
Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slavã Tatãlui ºi Fiului ºi Sfântului Duh, precum era la început ºi acum ºi pururea ºi în vecii vecilor. Amin


2. Maica iubita, Sfanta Fecioara din Juquila, Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe, viata mea este a ta, fereste-ma de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata mea a luat-o razna, nu ma abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii! Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin! Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin!
Apoi spuneti de 9 ori rugaciunea:Bucura-te Maria,cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus, Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-Te pt noi pacatosii, acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin

kudika_993905
Postat pe 10 Noiembrie 2015 14:30
De la: kudika_993905, la data 2015-09-20 21:11:10buna,am si eu o intrebare,,,am inceput de 6 zile rugaciunea sf maria din juquila si ma cert mai mult cu sotul meu ,in fiecare zi,,de ce???nu mai inteleg nimic sunt distrusa.va multumesc din suflet..



Rugati-va impreuna, daca este cu putinta!!!Si din toata inima!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Noiembrie 2015 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help 5 De la: negrul_de_serviciu 17 August 2010 09:30
Cum suna ? 5 De la: Buburuza1803 5 Aprilie 2013 11:42
Cea mai buna pastila de slabit2015 2 De la: 4 Iunie 2015 03:51
a little help please? 17 De la: babbytzza 22 August 2011 20:45
help...plz 107 De la: kudika124021 3 Noiembrie 2010 18:32