Setari Cookie-uri

Despartire, impulsivitate

am nevoie de unele sfaturi :( vreau sa imi dau seama cine a gresit si cine ar trebuii sa faca primul pas... ma aflam intr`o relatie cu un baiat de 9 luni de zile. Miercuri de Sfantul Nicolae ducandu`ma la facultate,opreste in parcare si trece o gagica :)) se uita ...( mentionez faptul ca asa ceva nu am mai patit cu el niciodata de cand suntem imrpeuna) am coborat nervoasa din masina si el a venit dupa mine, spunandu`mi ca a crezut ca e o verisoara de a unui pr de al lui pe care o stie. eu sunt o fire tare orgolioasa...asa ca al facut pe suparata toata ziua, mai mult seara cand sa ne intalnim de Mos nu am coborat jos si el a stat cam 1 ora in masina dupa mine in speranta ca o sa cobor.am facut`o intr`un final. tot seaca am fost, urmatoarea zii la fel, nu l`am cautat, doar el pe mine si urmatoarea dim aveam la facultate de la 8 la 10. la 11 ma suna si nu am raspuns, l`am sunat cand am ajuns acasa pt ca a intervenit practica de la facultate si m`a luat la intrebari ...cu cine ai fost unde ? etc ...eu fiind tot suparata i`am spus sa nu ma i`a la rost pentru ca eu nu fac asta.. intr`un final i`am spus ca am fost la practica. el imi spune "stii care e problema? ti`am aratat prea mult ca te iubescsi ai profitat de asta! tu nu stateai in masina 1 ora dupa mine daca eu eram suparat!" m`am enervat si am inchis tel spunandu`i sa nu ma mai caute niciodata si sa ma lase in pace. raspunsul lui fiind "foarte bine!". In urmatoarele minute m`am scos dintr`o relatie de pe facebook si am sters toate pozele cu el. in urm minute a facut si el la fel. de atunci nu m`am mai cautat si eu ma simt foarte rau :( mentionez ca sunt constienta ca sunt prea orgolioasa si nu trebuia sa tin asa mult de suparare... ar trebuii sa il caut? :( va multumesc!
kudika436215
Postat pe 9 Decembrie 2012 20:47
Poate ar trebui sa va impacati,dar zau ca nu stiu cum,defapt si asa vin sarbatorile urmatoare,adica Sf Craciun si Revelionul si ar fi pacat sa fiti singuri!Daca treaba merge bine intre voi,ar fi bine sa fi mai conrolata data viitoare si sa nu mai fi atat de impulsiva si orgolioasa,in viata se intampla multe coincidente de acest fel,nu trebuie sa luam decizii pripite care ne distrug viata intr-o secunda!!!Bafta!
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2012 20:58
da...sunt sigura ca ar trebuii, in schimb eu mereu astept sa faca celalalt primul pas, chiar daca gresesc si eu...si din pacate si consider ca daca l`as cauta m`as injosii. noi nu am avut o relatie cu discutii si certuri aproape deloc.
kudika436215
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:01
Daca-l iubesti, fara orgolii!
Rebekka_
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:05
Te-ai purtat ca un copil razgaiat caruia nu i s-a facut pe plac.Oare cine a gresit?Eu cred ca tu
Sant totusi 9 luni de cand santeti impreuna si din cate am observat din declaratiile tale,ca ati avut o relatie frumoasa si armonioasa,cred ca ar trebui sa-ti dea de gandit acest lucru.
Daca ai gresit k si o joaca de copil,repara acest lucru tot asa:-printru-un apel telefonic si sa spui ca a fost o greseala si voiai sa sunu pe alcineva,apoi asteapta vezi daca-ti va pune vreo intrebare si daca-i vei simti acel tremur in vocea lui si daca vrea sa vorbeasca cu tine,da-i inainte cu tupeu si iesiti la un suc s-au la discoteca si ingropati securea de razboi!
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:09
astazi am fost un pic smechera :)) am o pereche de blugi la el. si i`am dat mesaj dk poate sa mii aduca sau dk nu ii aduce sa ii dea la maica sa ca merg eu dupa ei la cabinet. mi`a spus ca mii aduce el, sa ii spun cand. i`am spus maine.. si asa am ramas. pare asa putin ofticat, suparat dupa cum imi scrie... nu stiu cum sa procedez maine ... sa fiu directa si sa imi cer scuze ... sa iii spun ca il iubesc? sau sa astept un pas din partea lui ? :(
kudika436215
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:12
Bravo!!!
Maine cand te intalnesti cu el,poti sa-i aruci un zambet,cum numai tu sti sa-il dai primesti pantalonii si drept multumire il intrebi daca poti sa-i dai un pupic,....poate pe obraz,....dar poate ca el va voi sa-ti dea un pupic adevarat!!!
Ooooof,sant atat de curioasa pana maine,ce vei face si primesti inapoi,pupicul adevarat s-au un spate neinteresat(sper ca nu)!
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:21
pfuuu, mi`e frica sa nu ma respinga :-s si ma intreb...daca chiar ma iubeste asa mult cum spunea ...dc nu m`a cautat pana acum ?? :(
kudika436215
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:25
De la: kudika436215, la data 2012-12-09 21:25:27pfuuu, mi`e frica sa nu ma respinga :-s si ma intreb...daca chiar ma iubeste asa mult cum spunea ...dc nu m`a cautat pana acum ?? :(


Depinde ce ton ai folosit
Cred ca in noaptea asta nu aveti nici unul somn si o sa faceti noapte alba.Oricum eu stiu un proverb:-Noaptea e cel mai bun sfetnic!
Cred ca maine ma trezesc devreme sa aflu noile stiri!!!
Sper ca=mi dai de stire,da!?
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:31
categoric! sper sa fie bine ... :(
kudika436215
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:33
De la: kudika436215, la data 2012-12-09 21:33:16categoric! sper sa fie bine ... :(


Eu cred luna dec este magica si orce dorinta va fi implinita!!!
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2012 21:42
Am cunoscut o fata cu orgoliul cat casa si nu a iesit bine. Fetele de genul asta asteapta intotdeauna, asteapta si iar asteapta si oricat te-ai chinui, ca si barbat, sa-i acorzi atentie si sa-i faci pe plac pana la urma tot nu e multumita.
Daca tu nu o sa inveti sa iti tii orgoliul in lesa si sa ai si tu initiativa intr-o relatie o sa iti para foarte rau mai devreme sau mai tarziu. Nimeni nu o sa iti pupe talpile si nu o sa faca ce vrei tu atat cat vrei tu, oricat ai fi de frumoasa si oricat ai arata de bine.(generalizez, nu ma leg de avatarul tau)
Te miri ca nu te-a cautat la cum ai reactionat?
Sa stii ca nu ti se cuvine totul.

Kiddo_
Postat pe 9 Decembrie 2012 22:39
De la: kudika436215, la data 2012-12-09 21:33:16categoric! sper sa fie bine ... :(



Esti orgolioasa si impulsiva,doua defecte majore,care nu sunt agreate de barbati!!Daca te iubeste?????Nu stiu daca te iubeste asa cum a declarat,caci ,daca ar fi fost astfel ,ar fi luptat pentru iubirea ta!!!Poate va veti impaca daca iti vei corecta defectele si daca iubitul tau te iubeste cu adevarat,dar nimic nu va mai fi ca inainte!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Decembrie 2012 08:32
Nu este indicat sa luam decizii daca suntem furioi,tu asta ai facut. De regula cand luam astfell de decizii ajungem sa regretam. Solutii? Ai putea sa-i scrii un mesaj in care sa iti ceri scuze. Daca iti doresti relatia inapoi, vezi ce raspuns iti da el. Nu-i scrie maul mult, asteapta reactii din partea lui. Daca iti raspunde inseamna ca mai doreste ceva cu tine. practica dulelul elegant si invata sa nu iei decizii sub implulsul furiei.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 10 Decembrie 2012 18:17
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:36
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:37
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:37
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:37
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:37
Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2012 22:38
Ai grija cu scenele astea de gelozie, ca barbatii nu prea le agreaza. Incearca sa te controlezi. Nu de alta dar s-ar putea ca data viitoare sa nu te mai ierte. Ca sa nu mai spun ca faci si impresie proasta...
Micaell
Postat pe 11 Decembrie 2012 11:17
De la: Titanika, la data 2012-12-10 22:36:41Yupiiiii!!! am primit mesaj de la prietena mea,initiatoarea topicului si mi-a confirmat ca s-au impacat in cel mai favorabil mod, elegant care s-a incheiat cu fericire si cu cu sarutari!!!
Le doresc multa fericire,noroc si la cate mai multe realizari impreuna,mai ales sarbatori fericite impreuna si multa dragoooste
Dar trebuie sa-ti mai spun ceva:-sa fi mai atenta data viitoare si sa lasi mai mult de la tine!



Felicitari domnisoarei,dar atentie la neatentie!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2012 11:25
Da...si daca tu il iubesti asa mult si il vei inapoi de ce esti orgolioasa, de ce nu il suni sa iti ceri scuze? il vrei inapoi sau doar orgoliul este cel care te ghideaza? El te acuta, tu il lasi sa astepte, el nu te cauta, tu il vrei...cred ca nici tu nu stii ce vrei pana la urma. Daca nu stii ce vrei se vor gasi totdeauna altii ca sa stie ce este mai bine penru tine.
wwww.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 11 Decembrie 2012 21:36
Hai sa gandim la rece ca a trecut ceva vreme de la evenimente. Probabil v-ati si impacat de atunci.
Ce a facut el? S-a uitat la o fata crezand ca e altcineva. Poate fi adevarat, sau nu, dar cu siguranta "pedeapsa" administrata de catre tine a fost supradimensionata. Atat de exigenta ai fost incat chiar si tu ai suferit. Cu siguranta ai gandit doar din perspectiva ta: m-a ranit, atunci trebuie sa-l pedepsesc exemplar. Daca vrea sa fie cu mine trebuie sa nu se mai uite la alta fata. Trebuie sa ii arat ca ma poate pierde instantaneu doar ca s-a uita in alta parte. Si i-ai aratat ca nu-ti mai pasa de el si de relatie ceva vreme. Doar ca si el are o masura a lucrurilor, iar asta functioneaza intuitiv si cu siguranta i s-a parut exagerata pedeapsa ta. Acum tine la tine, si inca foarte mult, incat sa suporte toate asta, dar poate veni un moment in care o pedeapsa ca asta sa il puna pe ganduri. Sa i se aprinda niste beculete care sa-l faca sa-si pune niste intrebari de genul: merita sa sufar inutil numai pentru ca o iubesc? merita sa ma simt ca un detinut in cusca? (Ca o astfel de atitudine arata ca libertatea lui este limitata si o trecere, doar si cu privirea a granitei, ii poate aduce sanctiuni foarte grave). Iar asta e inceputul sfarsitului.
Incearca sa te pui si in piele celuilalt, sa empatizezi cu el si sa incerci sa intelegi de ce face un lucru sau altul. Iar daca vrei sa arati ca ceva nu-ti place, mai intai avertizeaza verbal. Vei demonstra ca esti o femeie inteligenta, rationala si echilibrata. (Si cine nu ar avea nevoie de o asa femeie?) Daca se repeta greseala, poti recurge la pedepse, dar duritatea lor sa fie proportionala cu gravitatea greselii. Origoliul este cel mai mare dusman al nostru. Incercand sa-l aparam mai mult ne ranim.

Te invit sa ne vizitezi site-ul: http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
psihologul-tau
Postat pe 15 Ianuarie 2013 17:09
De la: kudika436215, la data 2012-12-09 20:47:55am nevoie de unele sfaturi :( vreau sa imi dau seama cine a gresit si cine ar trebuii sa faca primul pas... ma aflam intr`o relatie cu un baiat de 9 luni de zile. Miercuri de Sfantul Nicolae ducandu`ma la facultate,opreste in parcare si trece o gagica :)) se uita ...( mentionez faptul ca asa ceva nu am mai patit cu el niciodata de cand suntem imrpeuna) am coborat nervoasa din masina si el a venit dupa mine, spunandu`mi ca a crezut ca e o verisoara de a unui pr de al lui pe care o stie. eu sunt o fire tare orgolioasa...asa ca al facut pe suparata toata ziua, mai mult seara cand sa ne intalnim de Mos nu am coborat jos si el a stat cam 1 ora in masina dupa mine in speranta ca o sa cobor.am facut`o intr`un final. tot seaca am fost, urmatoarea zii la fel, nu l`am cautat, doar el pe mine si urmatoarea dim aveam la facultate de la 8 la 10. la 11 ma suna si nu am raspuns, l`am sunat cand am ajuns acasa pt ca a intervenit practica de la facultate si m`a luat la intrebari ...cu cine ai fost unde ? etc ...eu fiind tot suparata i`am spus sa nu ma i`a la rost pentru ca eu nu fac asta.. intr`un final i`am spus ca am fost la practica. el imi spune "stii care e problema? ti`am aratat prea mult ca te iubescsi ai profitat de asta! tu nu stateai in masina 1 ora dupa mine daca eu eram suparat!" m`am enervat si am inchis tel spunandu`i sa nu ma mai caute niciodata si sa ma lase in pace. raspunsul lui fiind "foarte bine!". In urmatoarele minute m`am scos dintr`o relatie de pe facebook si am sters toate pozele cu el. in urm minute a facut si el la fel. de atunci nu m`am mai cautat si eu ma simt foarte rau :( mentionez ca sunt constienta ca sunt prea orgolioasa si nu trebuia sa tin asa mult de suparare... ar trebuii sa il caut? :( va multumesc!


Sa-ti spun un lucru: orgoliul e cel mai mare dusman al unui om! Sa nu uiti asta niciodata!

Cauta-l pe iubitul tau si spune-i de ce ai reactionat asa, dar fara tipete si reprosuri. Iar data viitoare cand te mai superi, nu mai lasa orgoliul asta prostesc sa-ti controleze mintea, ci spune-i iubitului tau ce te deranjeaza in atitudinea lui, comunicand cat mai deschis.
Viorica_Franziska
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:01
De la: kudika_11826, la data 2012-12-09 22:39:47Am cunoscut o fata cu orgoliul cat casa si nu a iesit bine. Fetele de genul asta asteapta intotdeauna, asteapta si iar asteapta si oricat te-ai chinui, ca si barbat, sa-i acorzi atentie si sa-i faci pe plac pana la urma tot nu e multumita.
Daca tu nu o sa inveti sa iti tii orgoliul in lesa si sa ai si tu initiativa intr-o relatie o sa iti para foarte rau mai devreme sau mai tarziu. Nimeni nu o sa iti pupe talpile si nu o sa faca ce vrei tu atat cat vrei tu, oricat ai fi de frumoasa si oricat ai arata de bine.(generalizez, nu ma leg de avatarul tau)
Te miri ca nu te-a cautat la cum ai reactionat?
Sa stii ca nu ti se cuvine totul.



Toate femeile care se cred regine, printese intr-o relatie, iar barbatul de langa ele un fel de supus care-i pupa talpile, nu-i iese din cuvant consoartei, o rasfata pe aia de dimineata pana seara etc, vor sfarsi prin a privi cum iubitii lor, de a caror iubire erau atat de sigure, fug cu alte femei, cu adevarat intelegatoare, afectuoase, respectuoase.

Aviz tuturor femeilor mult prea pline de sine intr-o relatie si care sunt sigure de supusenia iubitului lor.

Daca un barbat tace si va suporta si nu va iese din cuvant decat extrem de rar, o face pentru ca va iubeste si nu vrea sa va supere, insa, la un moment dat, li se va lua de iubirea pentru voi, cand va vedea ce individa tirana, narcisica, dominata de dorinta de autoritate si control are langa el.

Sa fie clar, barbatilor nu le plac astfel de femei. Pe termen lung, niciun barbat nu va suporta o astfel de femeie.
Viorica_Franziska
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alpha male.. 185 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
ce parere aveti? 49 De la: adina_black 24 Noiembrie 2009 16:20
ce sa-ti asculti?? inima sau capul? 36 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:18
El e extraordinar iar eu nu pot sa il iubesc 58 De la: kudika_34173 26 Mai 2013 18:20
relatie cu un barbat mai mic 52 De la: wild_one 21 Septembrie 2009 04:48