Setari Cookie-uri

Voi ce ati alege???

Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc
Crystina2
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:19
Depinde ce vrei tu de la un barbat...Ai dat putine detalii despre cei doi, mai ales despre cel cu care ai avea o relatie pasionala !
Eu as alege un tip matur, bine educat, respectuos, inteligent...

Pasiunea o poti induce si tu !

Summer_
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:27
Si tot timpul asta tu ai crezut ca exista doar cele doua optiuni? Ia vezi!
_oktober_
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:31
Mereu l-as alege pe cel pe care-l iubesc si ma iubeste
kitty_krieger
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:34
aiurea fleacuri...............neah!!
gelu_tpf
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:36
Multumesc foarte mult pentru pareri in primul rand. In al doilea rand, ca sa detaliez putin problema, as putea spune k am fost cu primul barbat (sa-i spunem A) vreo 7 ani de zile, dupa care ne-am despartit tocmai pt k disparuse toata pasiunea din relatia noastra si ne certam foarte des si, cred eu, nu am stiut cum sa ne rezolvam problemele. Dupa ce m-am despartit de A, l-am intalnit pe B care, chiar daca la prima vedere era total nepotrivit pentru mine (eu am studii superioare, el nu, eu am o profesie conf. pregatirii mele profesionale, iar el are un service auto, dar castiga suficient de bine... si inca un lucru care ma deranjeaza foarte tare este ca nu este foarte prezentabil in sensul k este enervant de slab....etc). Din cauza acestor motive pe B nu prea l-am prezentat prietenilor mei pt k nu ma puteam mandri atat de mult cu el, dar, cu toate acestea, m-am indragostit foarte tare de B, care este foarte afectuos si dragut cu mine, ma iubeste intr-adevar si inca un lucru deloc de neglijat este k, din punct de vedere sexual, relatia noastra este INCREDIBILA ....imi creeaza senzatii care nici nu stiam ca exista si, sincer, nu sunt inca pregatita sa renunt la toate astea. Pe de alta parte cam toata lumea imi spune k poate ar fi mai bine sa ma impac cu fostul si chiar fostul, in urma cu ceva timp, m-a intrebat daca n-am putea sa ne impacam....Sper k voi sunteti mai inteligenti sau k ati trecut prin situatii asemanatoare si ati putea sa-mi dati un sfat......
Crystina2
Postat pe 28 Decembrie 2009 18:22
nu o sa-ti placa parerea mea: esti superficiala! Ce e mai important pentru tine intr-o relatie: el sa te respecte si sa te iubeasca sau el sa arate bine si aiba 3 diplome pe perete?
kitty_krieger
Postat pe 28 Decembrie 2009 20:56
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 28 Decembrie 2009 21:03
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!



da da ......bine spus....poate a veni ce-l de-al trei-lea care v-a intruni calitatile p care le vrei u....
freakbabe
Postat pe 29 Decembrie 2009 01:52
http://sentimentepierdute.blogspot.com/
blue_angel1986
Postat pe 29 Decembrie 2009 03:44
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc


Dupa cate vad eu, nu ai cine stie ce sentimente puternice pentru nici unul dintre ei.Daca le-ai fi avut n-ar mai fi fost greu sa alegi.

Postat pe 29 Decembrie 2009 07:23
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri
Crystina2
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:16
arunca o privire http://versu.ro/ada-184.html
ada_adussa
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:20
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri

eu zic sa-l alegi pe al doilea. chiar daca e serios, realizat profesional. etc...incet incet poate reusiti sa aveti si o relatie plina de afectiune-pasionala. daca te iubeste se va schimba...si in viata personala e asa serios??? adica cand sunteti numai voi doi
clau19
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:22
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri


Atunci cand iubesti trebuie sa stii/sa inveti sa faci compromisuri.

Eu iti inteleg dilema de a alege intre cei 2, nu inseamna ca nu iubesti, ci doar ca esti rationala !
Consider ca ar trebui sa il alegi pe cel care te iubeste mai mult si care iti ofera stabilitate ( nu materiala ).
Summer_
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:26
Si inca o chestiune: cei doi stiu unul de altul, au vb si la tel (actualul l-a sunat pe fostul pt a-l intreba ce fel de relatie intre noi). Si amandoi stiu de dilema in care ma aflu si asteapta sa ma hotarasc. Numai ca eu m-am blocat si nu pot sa reactionez in nici un fel. Poate in adancul sufletului meu sper ca unul dintre ei sa se sature la un moment dat si sa aleaga el pt mine pt k eu pur si simplu nu pot....
Crystina2
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:30
De la: Summer_, la data 2009-12-29 18:26:59
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri


Atunci cand iubesti trebuie sa stii/sa inveti sa faci compromisuri.

Eu iti inteleg dilema de a alege intre cei 2, nu inseamna ca nu iubesti, ci doar ca esti rationala !
Consider ca ar trebui sa il alegi pe cel care te iubeste mai mult si care iti ofera stabilitate ( nu materiala ).

Cred ca ai dreptate. Ar trebui sa aleg cu sufletul pt k altfel nu cred k voi putea fi intr-adevar fericita
Crystina2
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:35
De la: clau19, la data 2009-12-29 18:22:09
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri

eu zic sa-l alegi pe al doilea. chiar daca e serios, realizat profesional. etc...incet incet poate reusiti sa aveti si o relatie plina de afectiune-pasionala. daca te iubeste se va schimba...si in viata personala e asa serios??? adica cand sunteti numai voi doi

Cu barbatul "serios, realizat profesional" am avut o relatie de vreo 7 ani care s-a incheiat acum un an si ceva, cand l-am intalnit pe actualul, cel "pasional". Si vechea relatie avea pasiune la un moment dat, dar mai prin primii ani, dupa care s-a tot diminuat, pana ce a cam disparut, motiv pentru care ne-am si despartit. Din punct de vedere cand eram cu primul lucrurile erau bune, din cate imi amintesc, dar nu ieseau nici un fel de scantei, in timp ce cu actualul ma simt
Crystina2
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:59
Si tu chiar crezi ca exista vreo relatie in care pasiunea dureaza o vesnicie? E simplu sa alegi. Trebuie doar sa te gandesti daca vrei o relatie stabila in timp sau fun foc de artificii trecator. Daca vrei dragoste sau foc de paie...
Danina_23
Postat pe 29 Decembrie 2009 19:10
Gandeste-te ca al doilea va arata mult mai bine pe viitor nu nu va avea o burta de juma de metru ca primul. Apoi chestia asta cu constitutia slaba se poate rezolva daca are destula vointa.
mihaib
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:00
De la: Danina_23, la data 2009-12-29 19:10:37Si tu chiar crezi ca exista vreo relatie in care pasiunea dureaza o vesnicie? E simplu sa alegi. Trebuie doar sa te gandesti daca vrei o relatie stabila in timp sau fun foc de artificii trecator. Daca vrei dragoste sau foc de paie...

sau daca vrei un iubit sau doar un coleg de camera
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:28
deci alegi dupa 2 iepuri?
ionelaela
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:38
De la: ionelaela, la data 2010-01-03 21:38:06deci alegi dupa 2 iepuri?


*scuze..de emotie am gresit ..am vrut sa scriu "alergi"
ionelaela
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:40
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri


Proasta alegere! Si ce daca ai 29 de ani? Ai impresia ca alegand pe oricare dintre ei doar de dragul de a nu mai fi singura la 29 de ani( parca ai zice 89) rezolvi ceva.Te grabesti ca fata mare la maritat si pun pariu ca tot tu vei fi prima care vei fugi dintr-o relatie searbada bazata complet eronat doar pe compromisuri.

Postat pe 4 Ianuarie 2010 07:28
E adevarat , dar vreau sa prind numai unul
Crystina2
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:11
De la: ionelaela, la data 2010-01-03 21:40:36
De la: ionelaela, la data 2010-01-03 21:38:06deci alegi dupa 2 iepuri?


*scuze..de emotie am gresit ..am vrut sa scriu "alergi"

E adevarat , dar vreau sa prind numai unul
Crystina2
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:13
De la: scorpio67, la data 2010-01-04 07:28:33
De la: Crystina2, la data 2009-12-29 18:16:30
De la: anastasia_m, la data 2009-12-28 21:03:07
De la: Crystina2, la data 2009-12-27 18:19:10Voi ce ati alege intre o relatie pasionala si plina de afectiune si o relatie domoala, fara pasiune, dar cu un barbat destept, realizat profesional, cu care sa va mandriti in societate?!! Daca aveti vreo parere despre, astept cu nerabdare orice opinie, pt k problema asta imi macina existenta de vreun an de zile si simt k innebunesc daca nu iau o decizie. Dar nu vreau sa gresesc






asteapta-l pe al treile-a!!!!!!!!!!!!!!

Sincer, am 29 de ani si nu mai am timp sa-l astept pe al treilea. O sa aleg unul din cei doi, chiar dak va trebui sa fac unele compromisuri


Proasta alegere! Si ce daca ai 29 de ani? Ai impresia ca alegand pe oricare dintre ei doar de dragul de a nu mai fi singura la 29 de ani( parca ai zice 89) rezolvi ceva.Te grabesti ca fata mare la maritat si pun pariu ca tot tu vei fi prima care vei fugi dintr-o relatie searbada bazata complet eronat doar pe compromisuri.

M-ai inteles gresit. Eu nu-mi doresc sa fiu cu niciunul dintre ei doar de dragul de a nu fi singura. Fiecare are calitatile lui, care imi plac, dar eu le vreau pe toate. Primul de exemplu este destept, frumos, desi a cam pus burta in ultimul timp (de cand l-am lasat eu ), spiritual, dar si morocanos cateodata si mi-ar oferi o pozitie sociala buna, desi cam plictisitoare pt k nu prea are timp de nimic si din pacate nu ma atrage foarte mult. Si al doilea e destept, dar nu exceleaza, in schimb ar face aproape orice pentru mine, pot spune ca ma face fericita, isi face timp sa mergem in excursii, vacante, cinema si toate celelalte, dar ma face sa ma simt complexata pt k nu are studii superioare si nici o pozitie sociala buna.
Cam asta e dilema mea si, mai ales daca ati trecut prin situatii asemanatoare, va rog sa-mi spuneti ce considerati voi ca e mai important....In nici un caz eu nu-mi doresc sa fiu cu cineva doar pt a nu fi singura. Imi place de amandoi, dar in feluri diferite. Daca as putea sa fac din doi unul as fi cea mai fericita persoana din lume.
Crystina2
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:31
draga u vrei buzele unse si p***-n fund....asa-i proverbul, sorry
freakbabe
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:35
De la: Summer_, la data 2009-12-27 18:27:32
Pasiunea o poti induce si tu !






NU !Pasiunea nu o poti induce...e simplu, fie exista de la inceput, fie nu o sa existe niciodata . Relatiile de prietenie se pot construi, dar cele de iubire nu prea daca nu au o baza acolo, cat de cat. Daca nu exista acel " ceva " care sa-ti dea fluturasi nu ai cum sa induci tu. Ca doar nu te apuci sa iti repeti zilnic " il iubesc. il iubesc. il iubesc " si speri ca intr-o zi se va intampla si te vei trezi plina de dorinta
Asa ca mai bine risca decat sa stai confortabil intr-o relatie din care abia iti mai amintesti cate ceva.
anissya
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:41
De la: freakbabe, la data 2010-01-05 17:35:38draga u vrei buzele unse si p***-n fund....asa-i proverbul, sorry

Ce-ar fi sa te intorci in satra din care ai iesit si sa nu mai postezi aici daca nu ai nimic util de spus!!!
Crystina2
Postat pe 6 Ianuarie 2010 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DECIZIILE UNEI FEMEI 7 De la: geonika 17 Aprilie 2010 19:41
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
BARBATI!!!!PAREREA VOASTRA CONTEAZA!!!! 86 De la: kudika074856 23 Noiembrie 2009 19:46
Idilele in doi sunt cele mai fierbinti ? Intalnirile in trei sau in grup, sunt o metoda de ''descatusare'' a sexualitatii ?? Sunt amatori/amatoare pe-aici ? 2 De la: soraderazboi 2 Iulie 2010 11:58