Setari Cookie-uri

Un sfat! :(

as vrea sa va impartasesc si eu suferinta mea... am avut o relatie cu un arab(din Israel),el fiind in Romania pentru a studia medicina,toate bune si frumoase la inceputul relatiei...pana acum de curand,cand intr-o seara am observat pe facebook ca ii daduse like uneia...am intrat la aia pe profil si...cand colo' ce sa vezi...poze cu ei doi si cu inca una...poze cu maini pe fund,luat in brate...etc...l-am sunat imediat cum am vazut pozele si l-am luat la intrebari...el mi-a spus ca erau doar 2 prietene si ca au venit sa fumeze narghilea si sa discute...acum...sincer eu nu stiu ce sa cred...pozele alea..sa exagereze atat de mult? si i-am spus ca trebuia totusi sa-mi fi zis si mie si nu era problema dar nu sa-mi ascunda asta..si el mi-a zis ca nu a vrut sa-mi zica pentru ca nu l-as fi crezut ca vin 2 amice..:( si acum ne-am despartit...au trecut doar 2 zile..nu a mai dat niciun semn si sincer mie imi lipseste el mi-a spus ca nu a gresit cu nimic,ca sunt doar simple amice...acum nu stiu ce sa fac.sa il caut eu? sau sa astept vreun semn din partea lui?acum pe 15 trebuia sa facem 2 luni...as dori si eu sfaturi,va rog mult! multumesc...seara buna!
Blondinette
Postat pe 13 Decembrie 2012 20:47
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 20:47:57as vrea sa va impartasesc si eu suferinta mea... am avut o relatie cu un arab(din Israel),el fiind in Romania pentru a studia medicina,toate bune si frumoase la inceputul relatiei...pana acum de curand,cand intr-o seara am observat pe facebook ca ii daduse like uneia...am intrat la aia pe profil si...cand colo' ce sa vezi...poze cu ei doi si cu inca una...poze cu maini pe fund,luat in brate...etc...l-am sunat imediat cum am vazut pozele si l-am luat la intrebari...el mi-a spus ca erau doar 2 prietene si ca au venit sa fumeze narghilea si sa discute...acum...sincer eu nu stiu ce sa cred...pozele alea..sa exagereze atat de mult? si i-am spus ca trebuia totusi sa-mi fi zis si mie si nu era problema dar nu sa-mi ascunda asta..si el mi-a zis ca nu a vrut sa-mi zica pentru ca nu l-as fi crezut ca vin 2 amice..:( si acum ne-am despartit...au trecut doar 2 zile..nu a mai dat niciun semn si sincer mie imi lipseste el mi-a spus ca nu a gresit cu nimic,ca sunt doar simple amice...acum nu stiu ce sa fac.sa il caut eu? sau sa astept vreun semn din partea lui?acum pe 15 trebuia sa facem 2 luni...as dori si eu sfaturi,va rog mult! multumesc...seara buna!



Doua luni???Bine ca nu au trecut douazeci de ani de relatie de minciuni!!!Tu nu ai amici,caci,narghilea,stiu sigur ca nu ai?????
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2012 20:53
asta m-a deranjat foarte tare...faptul ca nu mi-a spus! si acum sta ca boul si nici scuze nu-si cere! dar deh..fiind arab :( ma inndoiesc ca va face ceva...la cat de incapatanati si mandrii sunt ..
Blondinette
Postat pe 13 Decembrie 2012 20:59
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 20:59:42asta m-a deranjat foarte tare...faptul ca nu mi-a spus! si acum sta ca boul si nici scuze nu-si cere! dar deh..fiind arab :( ma inndoiesc ca va face ceva...la cat de incapatanati si mandrii sunt ..


Nici nu isi va cere scuze vreodata,asta in cazul in care reveniti la normal!!!Exista diferentele de mentalitate,conceptii,educatie,nu cere ceva unui om ,care nu este obisnuit cu habitatul tau!!!Incapatanarea,mandria sunt defecte capitale!!!Fa-ti viata frumoasa,dar in alt mod!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:03
da probabil ai dreptate..:( dar totusi...nu stiu ce sa fac..il vreau inapoi...poate si eu am exagerat...poate chiar sunt doar amici...sa ii dau eu un mesaj??:|
Blondinette
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:08
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 21:08:30da probabil ai dreptate..:( dar totusi...nu stiu ce sa fac..il vreau inapoi...poate si eu am exagerat...poate chiar sunt doar amici...sa ii dau eu un mesaj??:|



Sincer???Nu!Dar procedeaza cum doresti!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:17
multumesc pentru raspuns...sper sa reusesc sa il las in pace.. dar mi-e foarte greu
Blondinette
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:24
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 21:24:33multumesc pentru raspuns...sper sa reusesc sa il las in pace.. dar mi-e foarte greu



Incearca totusi!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:38
ai dreptate...daca intr-adevar tinea la mine...nu facea pozele alea atat de indecente totusi...sa o stranga p-aia in brate sau sa-i puna mana pe fund lu cealalta! oricum arabii sunt dati dracului! mint si inseala cu 10 femei! Mi-e scarba de arabi!!!!!! si cand am vazut ce panarame erau alea..macar daca aratau mai bine deca mine! asta m-a scos din sarite :( fetelor..cele care aveti o relatie cu un ARAB nu credeti toate tampeniile ce va zice el!!!!!! minte de rupe! la inceput va vrajeste si dupa...spala cu voi pe jos! afara cu javrele astea!
Blondinette
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:51
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 21:51:10ai dreptate...daca intr-adevar tinea la mine...nu facea pozele alea atat de indecente totusi...sa o stranga p-aia in brate sau sa-i puna mana pe fund lu cealalta! oricum arabii sunt dati dracului! mint si inseala cu 10 femei! Mi-e scarba de arabi!!!!!! si cand am vazut ce panarame erau alea..macar daca aratau mai bine deca mine! asta m-a scos din sarite :( fetelor..cele care aveti o relatie cu un ARAB nu credeti toate tampeniile ce va zice el!!!!!! minte de rupe! la inceput va vrajeste si dupa...spala cu voi pe jos! afara cu javrele astea!




Draga mea,nu-ti foloseste la nimic atitudinea afisata acum,chiar la nimic,trage invatamintele potrivite si mergi pe drumul tau,repulsia ,pe care vrei sa ne-o prezinti trebuia sa o evidentiezi vis-a-vis de domnul respectiv,daca este atat de accentuata!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Decembrie 2012 21:57
Draga mea ,la o fata de tampit nu trebuie sa arati ca regreti dupa el,mai tarziu te va trata si pe tine la fel ca cele de pa facebook!!!
Titanika
Postat pe 13 Decembrie 2012 23:08
Ce tot visati arabi ? Credeti ca toata viata o sa va scaldati in gramezi de bani si nu o sa mai aveti griji niciodata?
Poate asa se distreaza ei, in grup, in harem.
Vezit-i de treaba si nu mai umbla dupa cai verzi pe pereti.
Kiddo_
Postat pe 13 Decembrie 2012 23:25
Vreau si eu o narghilea !!!
GHEISA_
Postat pe 14 Decembrie 2012 06:17
le place sa fie duse cu presul...de arabi...
kudika_22593
Postat pe 14 Decembrie 2012 09:35
De la: kudika_22593, la data 2012-12-14 09:35:14le place sa fie duse cu presul...de arabi...



Le plac!!!! Zi de zi!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Decembrie 2012 09:45
le place...ca este proaste...altfel nu s-ar urca pe pres...cu arabii...
kudika_22593
Postat pe 14 Decembrie 2012 09:53
e mamaliga cu varza in capul tau...il iubesti,il vrei dar e arab mincinos si rau...fi hotarita...il vrei sau nu?apoi fa ce trebuie sa faci...daca pisicutele erau doar amice,musulmanii in general nu si permit sa o tina pe una de popou si pe cealalta de sfirc,mai ales daca au deja o relatie...sau poate cine stie ?...e mai destupat ...nu merita sa fi suparata pt un barbat ca el...dar daca te papa la smoc da i un mesaj ....urmarea o sa o citim peste alte 2 luni..:)))...
selin32
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:34
...o s-o arunce de pe pres...in zbor...
kudika_22593
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:42
...o s-o arunce de pe pres...din zbor...
kudika_22593
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:48
De la: kudika_11826, la data 2012-12-13 23:25:58Ce tot visati arabi ? Credeti ca toata viata o sa va scaldati in gramezi de bani si nu o sa mai aveti griji niciodata?
Poate asa se distreaza ei, in grup, in harem.
Vezit-i de treaba si nu mai umbla dupa cai verzi pe pereti.


eu cu cine votez? cu tineeeeee
muza_ta
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:51
De la: kudika_22593, la data 2012-12-14 10:42:42...o s-o arunce de pe pres...in zbor...


asta in cel mai bun caz...:))..sa nu auzim cumva ca stau impreuna cu amicele si ca sint fericiti:))
selin32
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:52
De la: kudika_22056, la data 2012-12-14 11:08:42
De la: Blondinette, la data 2012-12-13 21:51:10ai dreptate...daca intr-adevar tinea la mine...nu facea pozele alea atat de indecente totusi...sa o stranga p-aia in brate sau sa-i puna mana pe fund lu cealalta! oricum arabii sunt dati dracului! mint si inseala cu 10 femei! Mi-e scarba de arabi!!!!!! si cand am vazut ce panarame erau alea..macar daca aratau mai bine deca mine! asta m-a scos din sarite :( fetelor..cele care aveti o relatie cu un ARAB nu credeti toate tampeniile ce va zice el!!!!!! minte de rupe! la inceput va vrajeste si dupa...spala cu voi pe jos! afara cu javrele astea!
atunci lu a mi ai pu la n brate de tar fa ieftina daca ti e ,,scarba de arabi,ce cauti cu unul,pi sa mas pe tn,,romani tai nu s la fel distruso


nervos rau...:))...nu are rost...
selin32
Postat pe 14 Decembrie 2012 11:19
La ei este permisa bigamia..ori te obisnuiesti ca vei fi impartita cu altele ori iti cauti pe altcineva..de tine depinde....parerea mea este ca nu merita deloc sa ii mai acorzi vreo atentie..
sweet_cristina
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:42
De la: sweet_cristina, la data 2012-12-16 10:42:43La ei este permisa bigamia..ori te obisnuiesti ca vei fi impartita cu altele ori iti cauti pe altcineva..de tine depinde....parerea mea este ca nu merita deloc sa ii mai acorzi vreo atentie..
iar la tn este permisa prostia,,cate amante are barbatitu parerea mea este sa te spanzuri
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:47
Nu ai exagerat, stai linistita daca tu asa simti, el trebuie sa respecte asta... si poti sa intelegi cat de mult tine la tine din moment ce nu te cauta si practic nu ii pasa daca ti-a trecut sau nu
kudi10
Postat pe 16 Decembrie 2012 10:50
NU MERITA . EL A GRESIT , SI TOT EL O FACE PE VICTIMA. DACA TE IUBEA , NU ERA ATAT DE INDIFERENT . NU ARE NICI O SCUZA CA ESTE ARAB!ORICE RAU ESTE UN PAS INAINTE :p
kudika161339
Postat pe 16 Decembrie 2012 16:18
Draga mea. Nu ne cunoastem dar pot sa te ajut cu un sfat, daca vrei sal iei de bun. Si cree-ma stiu ce spun pentru ca una din prietenele mele este casatorita cu un cetatean tunusian. Felul in care se comporta cu tine nu este gresit deloc. Este doar diferenta de mentalitate, religie, educatie si traditie. Pentru arabi supusenia femeii este un mod de viata. Ei au dreptul sa faca multe lucruri pe care tie nu ti le va permite. Si asta nu din rautate. Asa este religia lor. Deci el nu greseste cu nimic ca se expune cu alte femei, doar ca tu vezi lucrurile din unghiul tau. Pentru femeile occidentale este foarte greu daca nu imposibil sa se adapteze la obiceiurile lor. Dar femeile din religia lor sunt fericite cu acest mod de viata, pentru ca s-au nascut cu el. Daca vrei sa stii cam ce te asteapta sa-ti traiesti viata langa un cetatean arab citeste CORANUL, si vei vedea ca nu este numai o carte religiasa, dar este si un mod de viata pentru ei. Eu sunt ortodoxa, dar am citit din curiozitate din coran, si am ramas uimita ca tot ce spune acolo are logica. Noi occidentalii credem ca femeia este tinuta in casa ca prizoniera. Ei vad lucrurile altfel. Femeia lor trebuie respectata atat de mult incat nu trebuie pusa la munca, nu trebuie expusa privirilor pofticioase, si trebuie tot timpul supravegheta pentru siguranta ei, nu pentru ca sunt rai si posesivi. Ei vad lucrurile altfel decat le vedem noi. Deci inainte sa te arunci intr0o relatie cu un arab documenteaza-te despre modul lui de viata si vezi daca te incadrezi in standardele lui. Nu mai arunca cu noroi in ei daca nu le cunosti obiceiurile. Ceea ce ti se pare tie normal nu li se pare lor si invers. Inceaca sa vezi lucrurile si din punctul lui de vedere. Cum vede el libertatile care tie ti se par normale? Ia gandeste-te.
kudika382747
Postat pe 30 Decembrie 2012 10:26
FCB asta creeaza multa dependenta si chiar distrug multe relatii.Tentat, atractii, dorinte ca intr-un final sa iasa prost pt unul si bine pt altul.
cineos
Postat pe 15 Martie 2013 18:21
De la: kudika382747, la data 2012-12-30 10:26:12Draga mea. Nu ne cunoastem dar pot sa te ajut cu un sfat, daca vrei sal iei de bun. Si cree-ma stiu ce spun pentru ca una din prietenele mele este casatorita cu un cetatean tunusian. Felul in care se comporta cu tine nu este gresit deloc. Este doar diferenta de mentalitate, religie, educatie si traditie. Pentru arabi supusenia femeii este un mod de viata. Ei au dreptul sa faca multe lucruri pe care tie nu ti le va permite. Si asta nu din rautate. Asa este religia lor. Deci el nu greseste cu nimic ca se expune cu alte femei, doar ca tu vezi lucrurile din unghiul tau. Pentru femeile occidentale este foarte greu daca nu imposibil sa se adapteze la obiceiurile lor. Dar femeile din religia lor sunt fericite cu acest mod de viata, pentru ca s-au nascut cu el. Daca vrei sa stii cam ce te asteapta sa-ti traiesti viata langa un cetatean arab citeste CORANUL, si vei vedea ca nu este numai o carte religiasa, dar este si un mod de viata pentru ei. Eu sunt ortodoxa, dar am citit din curiozitate din coran, si am ramas uimita ca tot ce spune acolo are logica. Noi occidentalii credem ca femeia este tinuta in casa ca prizoniera. Ei vad lucrurile altfel. Femeia lor trebuie respectata atat de mult incat nu trebuie pusa la munca, nu trebuie expusa privirilor pofticioase, si trebuie tot timpul supravegheta pentru siguranta ei, nu pentru ca sunt rai si posesivi. Ei vad lucrurile altfel decat le vedem noi. Deci inainte sa te arunci intr0o relatie cu un arab documenteaza-te despre modul lui de viata si vezi daca te incadrezi in standardele lui. Nu mai arunca cu noroi in ei daca nu le cunosti obiceiurile. Ceea ce ti se pare tie normal nu li se pare lor si invers. Inceaca sa vezi lucrurile si din punctul lui de vedere. Cum vede el libertatile care tie ti se par normale? Ia gandeste-te.


O medalie are intotdeauna si un revers.
kudika_32792
Postat pe 1 Aprilie 2013 23:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor!!! 36 De la: doi_ochi_caprui 17 Iulie 2011 21:04
MERITA ASA? 27 De la: sonike 15 Iunie 2011 09:23
nu ma lasa sa traiesc dar nici sa mor 24 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
cand s-a terminat relatia mea serioasa si cand a inceput cosmarul asta? 34 De la: emilia85 16 Noiembrie 2011 09:20
Nedumerire 4 De la: quantex 8 Septembrie 2009 13:19