Setari Cookie-uri

Abstinenta sexuala voluntara .....consecinte

De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 20:06:32
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 19:56:05In momentul cand am fost de acord sa intru pe acest forum, mi-am asumat....urmare !ai permisiunea mea cu sau fara voie



Ultim adata cand ai facut dragoste cu sotia ta ,,,ai ramas fara respiratie?????Scuze,dar este importanta, pentru mine ,aceasta intrebare!!!Eu anticipez raspunsul negativ,dar mizez pe sinceritatea ta,nedeformata!!!!


Nu pot sa-ti dau un raspuns, pe musura asteptarilor, la intrebarea ta, asta pentru ca nu pot decripta sensul. In alta ordine de idei, am precizat ca nu doresc sa vorbesc despre sotia mea.Pot in schimb sa reiterez o teorie veche(proprie), orice nu merge bine in viatza de cuplu, este vinovat numai barbatul si NICIODATA femeia (valabila in toate cazurile pe planeta)
Am argumente pentru orice este contrariu
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:18
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 20:18:25[quote name='
Nu pot sa-ti dau un raspuns, pe musura asteptarilor, la intrebarea ta, asta pentru ca nu pot decripta sensul. In alta ordine de idei, am precizat ca nu doresc sa vorbesc despre sotia mea.Pot in schimb sa reiterez o teorie veche(proprie), orice nu merge bine in viatza de cuplu, este vinovat numai barbatul si NICIODATA femeia (valabila in toate cazurile pe planeta)
Am argumente pentru orice este contrariu



Multumesc pentru transparenta,cu scuzele de rigoare!Apreciez discretia afisata in contextul acestui subiect!!Sensul????Sensul este profund,cel putin pentru mine,dar iti inteleg neputinta!!!Nu stiu daca penultima propozitie este facuta cu scopul de a degaja atmosfera subiectului,dar in cea mai mare parte a cazurilor de cupluri cu probleme,da,barbatul este sursa neplacerilor aparute in viata de cuplu,nu neg contributia distructiva a femeilor!!!
Apreciez faptul ca,indirect,iti asumi responsabilitatea, reala sau nu!!!
Intrebarea ,care se impune,usor fortat,este urmatoarea:::

De ce acest rezultat de analiza de piata???
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:30

De ce acest rezultat de analiza de piata??? [/quote]

Este usor mercantila, expresia !
Evident, inteleptciunea instalata in tinerete se defineste spre maturitate.
Iti spun mai multe despre mine in ideea constructiei unui minim....
Mancarea pentru mine a fost si este o corvoada !
Detest libidinosii, mincinosii, ipocrizia si alte "calitati"....
Cu toate acestea, iubesc semenii si am capacitatea sa iert
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:54
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 20:54:18
De ce acest rezultat de analiza de piata???


Este usor mercantila, expresia !
Evident, inteleptciunea instalata in tinerete se defineste spre maturitate.
Iti spun mai multe despre mine in ideea constructiei unui minim....
Mancarea pentru mine a fost si este o corvoada !
Detest libidinosii, mincinosii, ipocrizia si alte "calitati"....
Cu toate acestea, iubesc semenii si am capacitatea sa iert[/quote]


Da,este,am vrut sa fie astfel pentru ca nu sunt edificata in ceea ce priveste substraturile prezentei tale aici!Scuze penru o eventuala ofensa!!!

In acest moment ,,nu pun accent pe prezntarea ta,ca om,individ,ma intereseaza motivatia care sta la baza concluziei ,care culpabilizeaza barbatul int-o relatie!!!!De ce s-a ajuns la un asemenea scor,cel putin,,,dupa afirmatia facuta de tine??Interesant este modul de perceptie al barbatului,privind aceasta culpa asumata sau nu.

In ceea ce priveste exprimarea punctelor tale de vedere privind celelalte persoane,este in regula,iti respct criteriile de selectie si catalogare ale indivizilor!!

Iubesti semenii?Okay!
Stii si poti sa ierti?Okay!Dar care este legatura cu problema initiala???Ti-a gresit cu ceva sotia??Scuze,dar trebuie sa te intreb!!Da sau nu,nu ma intereseaza amanuntele!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:08
Probabil dintr-o parte a mea, candva, mi-am dorit lucrul acesta, si posibil era mai usor sa imi eliberez "frana" de care vorbeam si predispus la o relatie extra....
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:19
Iertarea, era in general nu referitor la sotia mea, ca nu a gresit cu nimic
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:22
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:22:54Iertarea, era in general nu referitor la sotia mea, ca nu a gresit cu nimic



Am inteles,dar tot nu are legatura cu subiectul de la inceputul topicului!!!

In ceea ce priveste optiuneaa respectiva,iti apartine in totalitate si nu trebuie sa te justifici in vreun fel!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:29
De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 21:29:13
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:22:54Iertarea, era in general nu referitor la sotia mea, ca nu a gresit cu nimic



Am inteles,dar tot nu are legatura cu subiectul de la inceputul topicului!!!

In ceea ce priveste optiuneaa respectiva,iti apartine in totalitate si nu trebuie sa te justifici in vreun fel!!!!


Am dedus din intrebarile ce mi-au fost adresate, ca este necesar anumite precizari si detalii despre carcteristica mea, fara intentia unei justificari, de altfel, irelevante.
Subiectul topicului ramne in continuare dilematic !
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:43
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:43:39
De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 21:29:13
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:22:54Iertarea, era in general nu referitor la sotia mea, ca nu a gresit cu nimic



Am inteles,dar tot nu are legatura cu subiectul de la inceputul topicului!!!

In ceea ce priveste optiuneaa respectiva,iti apartine in totalitate si nu trebuie sa te justifici in vreun fel!!!!


Am dedus din intrebarile ce mi-au fost adresate, ca este necesar anumite precizari si detalii despre carcteristica mea, fara intentia unei justificari, de altfel, irelevante.
Subiectul topicului ramne in continuare dilematic !



Imi pare rau,dar nu mi-ai raspuns la toate intrebarile adresate!!!!
Caracteristica ta este prezentata destul de scurt,comprimat,dar nu forma concisa intereseaza,ci caile care au condus la o astfel de conduita,totul pentru a te putea intelege!!!

Am inteles ,esti o persoana matura,care nu mai poate face ce si-a dorit,dar care a fost infranat la tinerete,din prea multa dragoste fata de sotie,nimic mai nobil!!!

Subiectul topicului nu este dilematic,pentru mine este destul de clar,nu esti singurul aflat in aceasta ipostaza,dar te afli printre putinii barbati,gata sa recunoasca acest lucru!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:52
De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 21:52:05
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:43:39
De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 21:29:13
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 21:22:54Iertarea, era in general nu referitor la sotia mea, ca nu a gresit cu nimic



Am inteles,dar tot nu are legatura cu subiectul de la inceputul topicului!!!

In ceea ce priveste optiuneaa respectiva,iti apartine in totalitate si nu trebuie sa te justifici in vreun fel!!!!


Am dedus din intrebarile ce mi-au fost adresate, ca este necesar anumite precizari si detalii despre carcteristica mea, fara intentia unei justificari, de altfel, irelevante.
Subiectul topicului ramne in continuare dilematic !



Imi pare rau,dar nu mi-ai raspuns la toate intrebarile adresate!!!!
Caracteristica ta este prezentata destul de scurt,comprimat,dar nu forma concisa intereseaza,ci caile care au condus la o astfel de conduita,totul pentru a te putea intelege!!!

Am inteles ,esti o persoana matura,care nu mai poate face ce si-a dorit,dar care a fost infranat la tinerete,din prea multa dragoste fata de sotie,nimic mai nobil!!!

Subiectul topicului nu este dilematic,pentru mine este destul de clar,nu esti singurul aflat in aceasta ipostaza,dar te afli printre putinii barbati,gata sa recunoasca acest lucru!!!

Chiar daca nu am obtinut un raspuns in masura sa decriptez o relativa certitudine va multumesc pentru efortul si energia consumata.
Toate cele bune !
kudika_25047
Postat pe 5 Ianuarie 2013 22:24
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 22:24:11[quote name='
Chiar daca nu am obtinut un raspuns in masura sa decriptez o relativa certitudine va multumesc pentru efortul si energia consumata.
Toate cele bune !



Certitudine relativa nu exista!!Ori este certitudine,ori este ceva relativ!!!
Raspunsul l-ai primit,poate nu este cel dorit de tine sau suficient sa-ti alunge nemultumirea din suflet!!!Pentru putin!!!!!Multumesc,noapte buna!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 22:34
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 20:18:25
De la: kudika_15804, la data 2013-01-05 20:06:32
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 19:56:05In momentul cand am fost de acord sa intru pe acest forum, mi-am asumat....urmare !ai permisiunea mea cu sau fara voie



Ultim adata cand ai facut dragoste cu sotia ta ,,,ai ramas fara respiratie?????Scuze,dar este importanta, pentru mine ,aceasta intrebare!!!Eu anticipez raspunsul negativ,dar mizez pe sinceritatea ta,nedeformata!!!!


Nu pot sa-ti dau un raspuns, pe musura asteptarilor, la intrebarea ta, asta pentru ca nu pot decripta sensul. In alta ordine de idei, am precizat ca nu doresc sa vorbesc despre sotia mea.Pot in schimb sa reiterez o teorie veche(proprie), orice nu merge bine in viatza de cuplu, este vinovat numai barbatul si NICIODATA femeia (valabila in toate cazurile pe planeta)
Am argumente pentru orice este contrariu


Cand nu merge ceva bine intr-o relatie, ambii parteneri sunt de vina, nu doar unul dintre ei.

Sunt destule femei pe lumea asta, ca si barbati de altfel, care si-au autosabotat relatia de cuplu.
Viorica_Franziska
Postat pe 17 Ianuarie 2013 09:58
Ii foloseste la necesitatile fizice , doar bea apa , cafea etc . Dupa ce bea ceva ,...

Argentina_Malcea_1
Postat pe 17 Ianuarie 2013 20:34
Cunosc o persoana in aceeasi situatie care n-are nici pe .
Tulburarile care-ar putea aparea sunt de natura hormonala.E o predispozitie spre "imbatranire",organism stresat,etc.Nu reusesc sa-mi amintesc unde am citit,da' mai incerc ...
Un endocrinolog,niste teste-analize cu nivelul hormonal,te-ar mai lamuri.E posibil sa n-ai nevoie de nimic;dar dac-ai afla ca scazand nivelul hormonal,eliberand ....serotonina (sau ce se elibereaza cand ...,stii tu,ca doar n-ai uitat ) ,oasele nu ti-ar ceda la 65, imunitatea ar tine si la 70,creierul ar functiona beton,si ce studii or mai fi...,n-ai lua masuri?! Adica 1-2 pastile sa te pazeasca de destule neplaceri.
nicossia
Postat pe 18 Ianuarie 2013 10:19
De la: kudika_25047, la data 2013-01-05 16:41:22Salut, am venit aici, in ideea de a gasi cateva pareri, in ce priveste abstinenta sexuala in general si in mod special la barbati.
Sunt un tip trecut de jumatate de secol(casatorit de 30) si din motive ce nu tin de persoana mea, am consimtit abstinenta timp de peste 15 ani. Evident ca nu sunt unic si tocmai de aceea caut raspunsunsuri pertinente la o intrebare ! Ce consecinte pot aparea urmare abstinentei sexuale inndelungate ?


Ca sa-ti raspund la intrebarea initiala: abstinenta sexuala indelungata la barbati creste riscul de cancer la prostata.

Pacat ca nu te-ai consultat cu un medic inainte de a recurge la o astfel de masura atat de drastica, de abstinenta totala pentru tot restul vietii tale.

De asemeni, abstinenta sexuala prelungita are si implicatii psihologice, mai ales daca e practicata pe termen lung.
Viorica_Franziska
Postat pe 18 Ianuarie 2013 10:40
POATE SOTIA DOMNULUI SUFERA DE VREO BOALA SI NU ARE VOIE SAU NU MAI POATE FACE SEX . CUM DOMNUL ISI IUBESTE SOTIA PANA LA SACRIFICIU ...
Argentina_Malcea_1
Postat pe 18 Ianuarie 2013 23:21
.....sau poate domnul o are prea mica si sotia a recunoscut ca nu are orgasm

Apropo, s-a tot vorbit de abstinebta sotului. Banuiesc ca a avut bunul simt sa ii dea libertate sotiei de a avea din cand in cand un amant, pentru descarcare, nu altceva..... Daca pentru el este abstinenta voluntara, pentru ea nu poate sa fie decat abstinenta impusa .Sper ca nu e cazul.
GHEISA_
Postat pe 19 Ianuarie 2013 06:59
Buna.Am decis sa scriu pentru ca mi se parea ca esti trist din cauza faptului ca nu raspunde nimeni la intrebarea ta.Parerea mea personala si neavizata, e ca totusi ar trebui sa existe urmari, poate nu grave dar totusi sa existe, datorita unei abstinente atat de indelungate. Ma gandesc ca Bunul Dumnezeu (in viziunea mea!) ne-a facut sa avem nevoie de...acea manifestare pe care putem s-o numim cum vrem, eu vreau s-o numesc -dragoste-. Daca d-voastra nu simtiti schimbari majore de comportament, de atitudine(fatza de viatza in general si fatza de semeni)atunci e perfect, altfel, aceasta abstinentza, iertati-ma, mi se pare o copilarie. Am sa argumentez si de ce! Cu ce ar fi mai fericita Jumatatea d-voastra daca d-voastra v-ati priva de exemplu de necesitatea de-a bea apa? N-ar trebui sa fie! Sau daca ati bea un pahar de apa la una dintre vecine, ar insemna c-o iubiti mai putin? Doar intreb!
Aceasta mi-e parerea, sincera si dezinteresata. Cu respect,Dana Lung
kudika_25167
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:48
De ce nu ti-ai pus aceasta intrebare inainte de a face asta? Ai deja simptome? Sexul face parte din nevoile de baza. Acestea sunt foame, sete, sexuale. Cred ca una dintre consecinte este ca vei ajunge sa mananci sex pe paine. Animaul din om trebuie sa iasa la suprafata...cumva, candva.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Ianuarie 2013 13:56
De la: kudika_25167, la data 2013-01-20 08:48:30Buna.Am decis sa scriu pentru ca mi se parea ca esti trist din cauza faptului ca nu raspunde nimeni la intrebarea ta.Parerea mea personala si neavizata, e ca totusi ar trebui sa existe urmari, poate nu grave dar totusi sa existe, datorita unei abstinente atat de indelungate. Ma gandesc ca Bunul Dumnezeu (in viziunea mea!) ne-a facut sa avem nevoie de...acea manifestare pe care putem s-o numim cum vrem, eu vreau s-o numesc -dragoste-. Daca d-voastra nu simtiti schimbari majore de comportament, de atitudine(fatza de viatza in general si fatza de semeni)atunci e perfect, altfel, aceasta abstinentza, iertati-ma, mi se pare o copilarie. Am sa argumentez si de ce! Cu ce ar fi mai fericita Jumatatea d-voastra daca d-voastra v-ati priva de exemplu de necesitatea de-a bea apa? N-ar trebui sa fie! Sau daca ati bea un pahar de apa la una dintre vecine, ar insemna c-o iubiti mai putin? Doar intreb!
Aceasta mi-e parerea, sincera si dezinteresata. Cu respect,Dana Lung


Buna sa va fie ziua, asta si cele cevor urma,
Nu pot spune ca sunt "trist din cauza faptului...", pentru nici nu aveam prea multe asteptari la un punct de vedere pertinent.
Despre filozofia vietii, fiecare dintre noi avem perceptii diferite, chiar unice si in acelasi timp asemanatoare.
Asocierea necesitatii existentiale cu trairile si sentimentele umane, cred eu, ca este nepotrivita. A bea apa, este o necesitate vitala si nu este comparabil cu actul sexual care implica voluntariatul. Contrar parerilor unor semeni, eu nu pot sa spun, ca ma simt wow, daca ingurgitez o friptura si un kil de vin, generic vorbind. Inevitabil, sunt constient ca trebuie sa consum alimente sa beau apa, altfel "dau coltu"
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:25
De la: kudika_25047, la data 2013-01-20 14:25:53[quote name='
Buna sa va fie ziua, asta si cele cevor urma,
Nu pot spune ca sunt "trist din cauza faptului...", pentru nici nu aveam prea multe asteptari la un punct de vedere pertinent.
Despre filozofia vietii, fiecare dintre noi avem perceptii diferite, chiar unice si in acelasi timp asemanatoare.
Asocierea necesitatii existentiale cu trairile si sentimentele umane, cred eu, ca este nepotrivita. A bea apa, este o necesitate vitala si nu este comparabil cu actul sexual care implica voluntariatul. Contrar parerilor unor semeni, eu nu pot sa spun, ca ma simt wow, daca ingurgitez o friptura si un kil de vin, generic vorbind. Inevitabil, sunt constient ca trebuie sa consum alimente sa beau apa, altfel "dau coltu"



Sunt de acord cu tine,exceptand prima parte a commentului tau,in care iti simt unda de malitiozitate si infatuare,ceea ce,personal,ma deranjeaza,far aofensa!!!

Pe de alta parte,nevoia de dragoste ,de a o trai,simti in profunzimea ei,cu componenta sexuala bineinteles,este la fel de fireasca ca si cea de a te hrani pentru subzistenta!!Ambele conduc la existenta omului,ca parte din univers!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:33
[quote name='kudika_15804' date='2013-01-20 14:33
Pe de alta parte,nevoia de dragoste ,de a o trai,simti in profunzimea ei,cu componenta sexuala bineinteles,este la fel de fireasca ca si cea de a te hrani pentru subzistenta!!Ambele conduc la existenta omului,ca parte din univers!!![/quote]

Eu nu exclud "firescul" din existenta umana, dar nu pot conditiona "dragostea".
Iubirea, dragostea fata de semeni, sunt laturi ale sentimentelor umane si asta ne face deosebiti de animale, asa cred eu.
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:46
De la: kudika_25047, la data 2013-01-20 14:46:52[quote name='kudika_15804' date='2013-01-20 14:33
Pe de alta parte,nevoia de dragoste ,de a o trai,simti in profunzimea ei,cu componenta sexuala bineinteles,este la fel de fireasca ca si cea de a te hrani pentru subzistenta!!Ambele conduc la existenta omului,ca parte din univers!!!


Eu nu exclud "firescul" din existenta umana, dar nu pot conditiona "dragostea".
Iubirea, dragostea fata de semeni, sunt laturi ale sentimentelor umane si asta ne face deosebiti de animale, asa cred eu.[/quote]


Este adevarat ceea ce spui,dar la fel de veridic este si faptul ca relatia de iubire netraita este stearpa,goala,fara parfum si viata,doar teoria,,,este ca si cum ai inspira aer ,la jumatate din capacitatea functionabila existenta!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:05
Cine stabileste ce este "veridic" si ce nu...?
Am invatat ca totul este relativ...deci nimic nu este certitudine cu exceptia evolutiei
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:14
De la: kudika_25047, la data 2013-01-20 15:14:51Cine stabileste ce este "veridic" si ce nu...?
Am invatat ca totul este relativ...deci nimic nu este certitudine cu exceptia evolutiei



Trairile personale ale fiecaruia dintre noi,viata insasi,in iubire nu se pune problema relativitati,este sau nu,se traieste sau nu,clar.Evolutia omului este strans legata de iubire,este un segment important,din viata fiintei umane!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:24
De la: kudika109274, la data 2013-01-20 13:56:19De ce nu ti-ai pus aceasta intrebare inainte de a face asta? Ai deja simptome? Sexul face parte din nevoile de baza. Acestea sunt foame, sete, sexuale. Cred ca una dintre consecinte este ca vei ajunge sa mananci sex pe paine. Animaul din om trebuie sa iasa la suprafata...cumva, candva.
www.relatiidecuplu.com


Animalul din fiecare Om este mai mult sau mai putin evident, functie de capacitatea de a-l controla si bineinteles asuma
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:24
De la: kudika_15804, la data 2013-01-20 15:24:08
De la: kudika_25047, la data 2013-01-20 15:14:51Cine stabileste ce este "veridic" si ce nu...?
Am invatat ca totul este relativ...deci nimic nu este certitudine cu exceptia evolutiei



Trairile personale ale fiecaruia dintre noi,viata insasi,in iubire nu se pune problema relativitati,este sau nu,se traieste sau nu,clar.Evolutia omului este strans legata de iubire,este un segment important,din viata fiintei umane!!!


Cred ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda...ma refeream la evolutie, ca fiind singura certitudine, adica vizibila, palpabila, daca putem spune asa......ex...acum 100 de ani nu exista posibilitatea sa comunicam online !
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:32
De la: kudika_25047, la data 2013-01-20 15:32:08[quote name='
Cred ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda...ma refeream la evolutie, ca fiind singura certitudine, adica vizibila, palpabila, daca putem spune asa......ex...acum 100 de ani nu exista posibilitatea sa comunicam online !



Sunt convinsa ca nu esti!!!!! Ce legatura are evolutia omenirii,din punct de vedere al surselor de informare,implicit de evolutie,cu tema subiectului in sine???Aici vorbim de sentimente,ceea ce nu exista in mediul virtual de exemplu!!!! Acum exista aceasta posibilitate,dar cu ce ne face mai sentimentali decat suntem,dimpotriva as spune,spatiile de documentare,socializare,relationare duc la atrofierea sentimentului dat de iubirea dintre doi oameni sau fata de semeni in general!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:38
De la: GHEISA_, la data 2013-01-19 06:59:35.....sau poate domnul o are prea mica si sotia a recunoscut ca nu are orgasm

Apropo, s-a tot vorbit de abstinebta sotului. Banuiesc ca a avut bunul simt sa ii dea libertate sotiei de a avea din cand in cand un amant, pentru descarcare, nu altceva..... Daca pentru el este abstinenta voluntara, pentru ea nu poate sa fie decat abstinenta impusa .Sper ca nu e cazul.


Am inteles ca "mintile ilustre discuta idei"...sa inteleg ca d-ta discuti despre altii ?
Si in ce priveste "speranta" invocata...sigur, nu este cazul !
kudika_25047
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:48
Multumesc de sinceritate, domnul meu !!
GHEISA_
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
timiditate excesiva, teama de necunoscut... 11 De la: alinac91 21 Februarie 2014 10:15
CUM SA ELIMIN MIROSUL DE MANCARE DIN CASA? 18 De la: 14 August 2014 10:43
divinatie in Tarot 2 De la: anastasia_m 24 Ianuarie 2010 12:47
soft nokia n70 1 De la: lore_grl 7 Iulie 2009 14:52
il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!! 214 De la: kudika171801 5 August 2010 13:43