Setari Cookie-uri

Gelozie sau inselat ???


Totul a inceput in urma cu 7 ani. Am cunoscut-o in fata blocului la mine, defapt eram vecini de 20 de ani, dar intamplarea a fost sa ne cunoastem doar acum 7 ani. Eu veneam spre casa ea era la plimbare cu fetita ei. Ne-am oprit unu langa altul, ce m-a vrajit in acel moment a fost fetita ei, era foarte frumoasa fetita dar si mama, imi plac copii la nebunie, am intrat in vorba i-am spus ca are o fetita foarte frumoasa dar si mama ei este frumoasa, intre timp povestind una alta Isabella asa o cheama pe fetita mea s-a cerut la mine in brate. Am simtit in acel moment ca este a mea chiar daca nu este din sangele meu, faptul cum m-a strans in brate si mi-a zambit m-a vrajit foarte mult. Intre timp vorbind cu mama fetitei, am inteles ca are probleme cu calculatorul si m-am oferit sa o ajut. La inceput mi-a zis ca este casatorita si sotul ei este in Spania la lucru. Totul bine si frumos a ramas ca ne vedem a 2-a zi sa ii repar calculatorul, am mers la ea am reparat calc si printre povesti mi-a spus ca defapt este divortata si pe tatal copilului nu il intereseaza de situatia ei. Pentru mine era super deoarece deja ma indragostsem de Isabella si o vedeam ca si copilul meu. Ulterior am aflat ca fusese casatorita de 2 ori, prima casatorie a fost facuta la 18 ani, din cauze de obligatie, situatia pe care a avut-o in familie a obligat-o sa se casatoreasca cu primul intalnit, nu a mers stralucit mariajul, dupa un an s-au despartit, divortul a durat inca un an. Intre timp la cunoscut pe tatal fetitei de care se indragostise foarte mult, ea stia ca are probleme (chist ovarian)nu poate face copii nu s-a protejat, din fericire a ramas insarcinata, mare bucurie au si facut nunta. Cand a fost in luna a 7-a de sarcina, intr-o seara tatal fetei o anunta pe actual sotie a mea ca el nu vrea sa aiba acest copil, la inceput cu pretextul ca nu este pregatit apoi ulterior sa afle ca defapt este pentru faptul ca este fata si nu baiat. Ramasa singura a trebuit sa se intoarca la parintii ei, cu sarcina a trebuit sa mearga mai departe nu se mai putea face avort sau ..., Inainte sa implineasca un an de zile Isabella cu aproximativ 3 luni, am cunoscut-o eu. Destul de repede s-au infiripat sentimentele mele fata de Isabella si totodata si de mama ei. Sentimentele erau foarte sincere intre mine si Isabella si foarte puternice, cred ca si deaceea primul cuvant care la rostit a fost TATI, eram cel mai fericit din lume ca imi spune tati si in primul rand ca ma iubea enorm de mult, printre astea nu am observat ca sentimetele mamei ei fata de mine practic nu existau, dar nu m-a deranjat iubeam si imi iubesc fetita de nu am cuvinte sa ma pot exprima efectiv nu pot transpune prin cuvinte ceea ce simt. Dupa aproximativ 6 luni s-a mutat la mine acasa, inainte au mai venit la mine au mai dormit cate o noapte dar nimic serios, intr-una dintre seri cand statea cu sotia si fetita mea in pat ea ne luat mainile in manutele ei si ne-a unit mainile si a zambit, practic eu am inteles defapt ca aveam aprobarea ei ca putem fi impreuna si faptul ca ea m-a ales sa ii fiu tata pentru tot restul vietii.
NU dupa mult timp s-a mutat la mine, din cauza ca parinti sotiei mele si sora ei mai mare , nu ma prea suportau si erau niste zgarciti din cale afara, Daca aveau ce sa castige de pe uram ta era ok daca nu nu erai bun, plus ca tatal adevarat al sotiei mele murise cand sotia mea avea 7 ani. Tatal ei vitreg timp de 13 ani de zile practic a maltratat-o. Ocazie buna sa ii propun sa se mute la mine, nu i-a trebuit mult timp sa se gandeasca practic a fost instantaneu raspunsul, in aceeasi zi am dus tot ce avea la mine, nu avea prea multe tot ce a fost mai greu a fost patutul fetitei. Eu nu imi anuntasem parintii de aceasta decizie numai i-am pus in fata faptului implinit. Mama ca si oricare mama, a fost si nu prea deacord de acesta situatie, dar a acceptat-o sora-mea la fel, iar tata fiind pensionar statea mai mult la tara, pe el nu il deranja deloc. Problema nu a fost ca ea nu avea nici o situatie materiala, practic ce avea cel mai de pret este Isabella, restul niste haine daca le puteam numi asa si alea erau din capatate. Peste asta s-a trecut foarte usor, nici eu nu eram foarte instarit suntem la clasa de mijloc, nici prea prea si nici foarte foarte. Problema adevarata a inceput cand mama a inceput sa imi zica ca nu este de mine pentru ca sincer nu stia nimic, cultura generala zero, nu puteai tine o dicutie cat de cat elevata in nici un domeniu, dar pentru mine asta nu era important atunci imi gasisem dragostea adevarata dar o gasisem in Isabella si pe sotia mea o iubesc foarte mult, dar la timpul respectiv o iubeam pe pe Isabella mai mult si acum o iubesc foarte mult. Vazand mama ca sunt foarte hotarat in ceea ce fac, a renuntat imi a spune ca nu este potrivita pentru mine, si a inceput sa o educe sa o invete despre viata si despre tot ceea ce avea nevoie in viata sa se descurce, alaturi de mine , mama si sora mea a inceput sa isi dea drumul in 2 ani de zile a ajuns sa fie cu totul si cu totul alta persoana. Aveai cu cine tine o discutie, era in stare sa sustina o discutie de la cap pana la coada aproape in orice, a invatat sa nu ii fie rusine atunci cand nu stie ceva sa intrebe, si eu am invatat sa explic pe un nivel foarte jos sa inteleaga tot, asta chiar m-a ajutat in cresterea fetitei mele pentru ca si ei a trebuit sa ii explic ca la un copil, acum la varsta de 8 ani pot purta cu ea o discutie foarte concisa si elevata pentru un copil. In tot acest timp sotia mea a invatat sa treaca peste dezamagirea pe care a avut-o in dragoste cat de cat a inceput sa ma iubeasca, sau cel putin a invatat sa joace, a acceptat sa ne casatorim. A fost o nunta restransa numai in familie. Dupa nu mult timp de la casatorie am inceput un joc on-line PWI (perfect world international) totul bine si frumos, pentru cei care nu il cunosc este un joc cu niste personaje foarte reale, care au infatisarea umana aproape de perfectiune. Aproximativ la 8 luni de la casatorie ea a cunoscut un tip din ungaria pe joc, la inceput a fost numai joc faceau quest-uri impreuna, a aparut chestia ca te puteai casatorii in joc etc . S-a casatorit cu el in joc de ziua fetitei mele, de 1 Aprilie 2010 fetita mea implinea 5 ani. S-a intamplat sa se indragosteasca de el in realitate au trecut frontierele jocului realitatii virtuale, noi aveam ceva probleme financiare cumparasem o uscatorie care era atasata de aprtamentul nostru si urma sa facem dintr-un apartament cu 4 camere 2 ap cu 2 camere. Incaparea respectiva costase destul de mult si banii pentru a putea-o amenaja erau limitati, erau certuri si scandaluri pe tema aceasta. Tipul respectiv versat a stiut cum sa o faca sa cedeze, vorbin cu ea frumos promitandu-i marea si sarea ... Sotai mea dupa 9 luni de zile de la casatorie m-a inselat, eu mi-am dat seama de faptul ca ea era indragostita de el dar nu aveam nici o dovada, sigurele dovezi erau ca pierdea noptile pe joc, se ridica de la calc mergea la lucru venea de la lucru se punea la joc, pentru ea nu mai exista copil nu mai exista nimic, jocul si atat. El a venit prin luna mai in romania de s-au intalnit, in acea dimineata eu am plecat la lucru sotia mea a zis ca merge cu Isabella la gradinita si apoi sa rezolve unele probleme. Defapt ea a mers la hotel la el. Dupa 2 saptamani de la aceasta intamplare a dus-o pe Isabella la mama ei cu pretextul ca era prea mare dezordine in casa cum lucram si ca oricum este in vacanta si numai incurca fiind toata ziua acasa. Am fost deacord deoarece nu trebuia sa mai fiu atent sa nu face ceva prostie cand eu lucram pe acolo. In acea seara a venit sotia de la lucru, spunandu-mi ca ar fi bine sa luam o pauza in relatia noastra ca ne certam prea mult si ca sa stam sa ne gandim ceea ce vrem. Binenteles eu nu am fost deacord, am plans am implorat sa nu se intample asta. NU am avut cu cine vorbi hotarerea era luata. Eram distrus total, la nici o saptamana ea a plecat in ungaria la el, (toate aceste le-am aflat mult mai tarziu), a stat 3 zile la el a venit hotarat ca baga divortul, intre timp imi venise factura la telefon care era de peste 100 euro, am luat factura detaliata lucrand la acea firma de telefonie nu mi-a fost greu deloc. Am tot sunat la nr respectiv dar dejeaba. Sotia mea inaintase procedura de divort, era obisnuita deja cu asta fiin deja la al 3-lea divort, la vasta de 26 de ani. Intre timp eu o cautam la lucru, zilnic o sunam zilnic gaseam motiv pentur orice sa o sun sa o caut. Pe Isabella nu ma lasa sa o vad deloc, am vazut-o in 2 luni de o data sau de 2 ori, cand ne-am desprtit fetita imi facea inimoare pe geamul de la autobuz si nu intelegea de ce se intapla asta de ce nu poate veni acasa. Casa ei era impreuna cu noi toti. |Toata aceasta perioada sotia dadea vina pe maica-mea si sora-mea ca din caua lor ne-am despartit, ca nu le mai suporta, daca mai vreau sa fiu cu ea sa ne mutam in chirie, chiar daca uram sa avem apartamentul nostru, care erau de la mama si tata. am lasat totul asa neterminat si am cautat chirie , am plecat in chirie la inceput nu m-a crezut ca m-am mutat, apoi am invitat-o la mine intr-o zi, a venit la o cafea sa mai vorbim a fost o intalnire ... nu s-a intaplat nimic, a 2-a zi mi-a zis ca daca vreau sa o vad pe Isabella vine cu ea in vizita ca si ei ii este dor de mine. Binenteles ca am fost deacord abia asteptam asta, era un apartament cu 2 camere fata avea camera ei nu mai trebuia sa doarma in camera cu noi, a ramas peste noapte. Nu s-a intamplat nici atunci nimic, doar am dormit, a 2-a zi am iesit la plimbare prin parcuri si apoi am mers la o cafea. Implorand-o sa ne impacam sa fim o familie ca este bine si pentru Isabella, a acceptat dar mi-a povestit adevarul ce s-a intamplat defapt ca fusese cu acest ungur. Pentru mine a fost si nu a fost o lovitura pentru ca stiam, dar nu aveam dovezi, m-a intrebat daca sunt sigur ca pot trece peste ceea ce s-a intamplat, i-am zis ca pot trece nu este problema, in aceea seara am facut dragoste dinnou dupa 2 luni de zile. Problemele au inceput iar din cauza ca respectivul cred ca era frate cu magarul (adica in sensul ca a avut-o prea mare a avut probleme vaginale rupturi) timp de 3 luni de zile am uns-o cu creme si ii suflam sa nu o usture, perioada in care am facut-o foarte rar. Am trecut si peste aceasta. Am stat in chirie din luna iulie pana in luna martie, intre timp s-a impacat si cu mama si cu sora-mea. Mama mea a plecat la lucru in Austria la ingrijit batrani, si ne-a intrebat daca vrem sa mergem si noi, sotia mea lucrand in spital ca si infirmiera, am zis ca ar fi o oportunitate sa putem depasi si noi situatia aceasta de criza care incepuse. Ne-am mutat inapoi in apartamentul nostru care il terminasera mama si sora-mea, ca eu il lasasem vraiste. In luna iunie i-a gasit si sotiei mele de lucru la o batrana in Austria, totul bine intelegerea a fost ca merge pe un an de zile si apoi vine acasa. La plecare i-am zis, pentru ca este o perioada de timp si esti singura acolo, noi te sustinem cum putem de aici dar totusi este singura, i-am zis chiar daca isi gaseste pe cineva fix problema ei ca are o aventura dar sa nu isi lase familia adica pe mine si Isabella. Binenteles ca au foste certuri intre mama si sotia. Sotia ca sa razbune s-a gasit unul care putea sa ii fie tata, initial venise cu pretextul tipul un prieten al babei de care avea grija ca o invata germana el stiind si engleaza sotia mea stia numai maghiara romana si engleza. La inceput asa a fost o ajuta cat de cat la germana, apoi tipul a fortat nota si au ajuns in pat. Ea sustine ca nu s-a culcat cu el desi chiar daca au fost complect dezbracati. Oricum nu o acuz pentru asta deoarece eu i-am zis chiar daca are o aventura sa nu ne lase pe noi. In luna septembrie am hotarat sa merg cu fata in vizita in austria la ea o saptamana, In ultimul moment ne-am hotarat sa mergem si sa ramanem acolo toti 3. Zis si facut am plecat in austria intre timp cautam o chirie ca sa putem ramene acolo. Am gasit-o ne-am mutat in Austria, nu aveam nimic doar niste linguri si furculite si niste chestii marunte care le-am dus din romania, plus un calculator si ala carat din romania, pentru Isabella deoarece pana ne permiteam sa ne cumparam ceva, sa fie ceva pe care se poate uita la desene animate sau sa se joace, sotia mea isi cumparase si un laptop intre timp. Batrana la care lucra nu suporta copii asa ca eram unu langa altul dar practic eram foarte putin impreuna practic cateva ore. Timp de un an de zile nu am dormit o noapte impreuna cu sotia mea, pentru fata ne-am luptat si am vorbit cu cine am putut de am convins-o pe batrana respctiva sa o lase sa doarma cu mama ei macar odata pe saptamana. Isabella a inceput scoala aici in austria acum este clasa a 2-a si ma mandresc ca este o eleva foarte buna la invatatura chiar daca a inceput scoala in limba germana, a reusit intr-un an si ceva sa se descurce foarte bine. Intre timp sotia mea iar a inceput sa se joace acel joc, de data aceasta a cunoscut un arab de prin kuweit, vorbea cu el ore in sir nopti, zile, am inceput sa fiu gelos pe aceasta chestie, si treptat a crescut gelozia foarte mult, am avut cateva accese din cauza geloziei, mai ales ca vorbea cu el tot felul de chesti intime, am inceput sa o urmaresc in ceea ce vorbeste, ceea ce face. Cu tipul acesta a tinut-o din luna martie pana in luna septembrie, nu a fost intre ei nimic cel putin fizic, s-a despartit ca eu eram foarte insistent in asta, dar intre timp cunoscuse un alt arab tot in joc, de aceasta data unul de 20 de ani, sunt sigur ca nu este nimic intre ei, dar a apartu gelozia deaorece pierdea timpul cu el foarte mult ore intregi povesteau pe skype si jucau impreuna. Acum am avut o scena de gelozie deaorece, asteptam de la ea sa termine cu el discutia sa putem face ceva si noi, iar ea nu mai termina. I l-am sters din lista de skype si joc deacolo a inceput scandalul, ca ea nu ma mai suporta ca sunt prea gelos, ca cu geloziile mele o bag in pamant si alte chesti, acum vrea neaparat sa ne despratim pentru cu nu poate traii cu unul ca si mine gelos...... poate ca mai sunt si altele dar nu imi amintesc, si oricum este prea lung textul.
Vreau si niste pareri, eu am sa extrag din ele ceea ce este bun pentru mine si util. de facut am sa fac cum cred eu de cuvinta. Eu oricum as vrea sa ne impacam iar, pentru ca le iubesc enorm de mult ...
cocancl
Postat pe 6 Ianuarie 2013 10:31


Daca iti iubesti familia atat de mult lupta pentru ea si linistea adusa de o viata traita in armonie!!Nu vreau sa te dezamagesc!!!!!!!

Un sfat---uita-te in "gradina" sotiei tale si o vei regasi in ea!!Atat.
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 10:57
In momentul de fata cred ca sunt foarte orb, nu vad nimic, sau nu vreau sa vad inca nici eu nu stiu. Cel mai problabil ar trebuii sa ma gandesc si eu totusi ce vreau de la viata asta...
cocancl
Postat pe 6 Ianuarie 2013 13:50
Slabe sanse sa o schimbi....
Katte02
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:13
Daca nu stii definitia IUBIRII caut-o pe internet, vezi daca te regasesti in definitie. Indiferent cum ai fi luat-o de la masa de acasa nu treuie sa spui si altora cat de saraca si de proasta a fost si ca uite Doamne avea si ea un calculator doar atat dar care ia deschis oportunitatile in viata. Si cred ca ai si tu o problema cu afectiunea daca ai putut sa iubesti atat de mult din prima zi copilul altuia, in fine, nu te judec...cred ca iti lipseste ceva..sau ai avut ceva traume...in fine nu e treaba mea , dar chiar in toata povestea asta alambicata nu am ce sfat sa-ti dau.
kudika465523
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:16
De la: cocancl, la data 2013-01-06 13:50:10In momentul de fata cred ca sunt foarte orb, nu vad nimic, sau nu vreau sa vad inca nici eu nu stiu. Cel mai problabil ar trebuii sa ma gandesc si eu totusi ce vreau de la viata asta...




Ce vrei de la viata????Ar fi fost indicat sa-ti pui aceasta intrebare,la inceputul relatiei tale,nu acum!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:27
Pentru Cocanci: sunt de parere ca sotia ta a simtit ca tii foarte mult la fetita si stie ca Isabella e modalitatea prin care tu esti la mana ei.

Femeia asta nu se poate lega emotional de nimeni, cred ca nici nu vrea sa iubeasca cu adevarat pe cineva, pentru ea nu conteaza decat tentatia unei noi cuceriri si atat. Oricat de mult ai iubi o persoana precum sotia ta, n-o s-o poti determina niciodata sa te iubeasca, sa-ti fie fidela, pentru ca lucrurile astea nu sunt in natura ei.

Tu ai de ales: ori o accepti asa cum e ea, doar de dragul fetitei tale, ori te desparti de ea, si incerci sa cunosti o alta femeie, cu adevarat iubitoare si fidela, femeie alaturi de care vei putea intemeia o familie.

Iti doresc sa iei hotararea care sa te faca fericit!
kudika_32792
Postat pe 12 Aprilie 2013 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Numerologie 16 De la: Herra8 8 Decembrie 2012 23:08
Va rog,un sfat,o parere va rog ! 33 De la: Delia-Maya 10 August 2014 21:12
Probleme cu dintii si gingiile 40 De la: kudika_1012859 18 Iulie 2016 11:46
O SANATATE MAI BUNA SI UN VENIT IN PLUS ! 3 De la: kudika226898 13 Iulie 2010 17:54
Echinacea 18 De la: mari58 17 Noiembrie 2010 19:03