Setari Cookie-uri

Poate ma puteti ajuta..

Va rog sa ma ajutati ! Ma simt ametita, confuza..Am tinut o dieta dar am slabit prea mult si acum m-am obisnuit sa mananc destul de putin..Cand ies afara in frig imi ingheata mainile si picioarele foarte tare si simt ca pic pe jos, iar cand ajung la caldura imi revin..Nu ma mai pot concentra, specific: fumez si am 20 de ani..De o luna am fost nevoita sa iau anticonceptionale si am observat ca mi-au aparut la nivelul gambelor vanatai..Nici nu ma mai pot odihni noaptea calumea, ma tot trezesc..Ce credeti ca poate fi? Va rog din suflet sa ma ajutati !
kudika368134
Postat pe 8 Ianuarie 2013 15:49
poate ti-e rau de la anticonceptionale.
Eu am luat 5 zile anticonceptionale si am crezut ca mor. Mi-a fost foarte rau de la ele. In viata mea nu mai iau asa ceva.
Totusi ar fi mai bine sa mergi la medic.
Ghicicummacheama
Postat pe 8 Ianuarie 2013 15:52
Mai este posibil sa-ti fi scazut tensiunea, calciu, magneziu de la cura de slabire. Nu e de glumit cu dietele de slabire drastice, pt ca iti privezi organismul de elemente nutritive si minerale.
Ghicicummacheama
Postat pe 8 Ianuarie 2013 15:55
De la: kudika368134, la data 2013-01-08 15:49:24Va rog sa ma ajutati ! Ma simt ametita, confuza..Am tinut o dieta dar am slabit prea mult si acum m-am obisnuit sa mananc destul de putin..Cand ies afara in frig imi ingheata mainile si picioarele foarte tare si simt ca pic pe jos, iar cand ajung la caldura imi revin..Nu ma mai pot concentra, specific: fumez si am 20 de ani..De o luna am fost nevoita sa iau anticonceptionale si am observat ca mi-au aparut la nivelul gambelor vanatai..Nici nu ma mai pot odihni noaptea calumea, ma tot trezesc..Ce credeti ca poate fi? Va rog din suflet sa ma ajutati !



In primul rand,asuma-ti inconstienta faptului ca ai urmat o dieta,pe care ,sunt convinsa ,ca nu ti-a recomandat-o un medic nutritionist!!
Si contraceptivele aduc oarecare reactii in corpul uman,in cazul in care prezinti o incompatibilitate cu substanta contraceptiva1!Ti le-a prescris un medic ginecolog sau le-ai luat la recomandarea prietenelor???

Draga mea,intrerupe anticonceptionalele si mergi la medic,regimul de slabire te-a marcat nefavorabil si o sa ai mari probleme de sanatate!!Este evident faptul ca ai nevoie de investigatii medicale,prezinta-te la medic!!!!Nu-ti risca viata!!!Medicul de familie are obligatia sa te consulte si sa-ti prescrie un set de analize obligatorii,in urma carora trebuie sa-ti recomande medicatia corespunzatoare.Intrerupe consumul de tigari,nicotina si gudronul iti sporesc starea de agitatie !!!!Ai mare grija sa nu devii anorexica,este flagelul ,care loveste tinerele zilelor de azi!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Ianuarie 2013 16:04
Multumesc de raspunsuri ! Da, medicul ginecolog mi le-a prescris.. am sa merg la medicul de familie, sper sa nu fie nimic grav, atat mai sper...
kudika368134
Postat pe 8 Ianuarie 2013 20:44
De la: kudika368134, la data 2013-01-08 20:44:58Multumesc de raspunsuri ! Da, medicul ginecolog mi le-a prescris.. am sa merg la medicul de familie, sper sa nu fie nimic grav, atat mai sper...




Asa sa faci,sanatatea este pe primul loc!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Ianuarie 2013 20:49
De la: kudika368134, la data 2013-01-08 15:49:24Va rog sa ma ajutati ! Ma simt ametita, confuza..Am tinut o dieta dar am slabit prea mult si acum m-am obisnuit sa mananc destul de putin..Cand ies afara in frig imi ingheata mainile si picioarele foarte tare si simt ca pic pe jos, iar cand ajung la caldura imi revin..Nu ma mai pot concentra, specific: fumez si am 20 de ani..De o luna am fost nevoita sa iau anticonceptionale si am observat ca mi-au aparut la nivelul gambelor vanatai..Nici nu ma mai pot odihni noaptea calumea, ma tot trezesc..Ce credeti ca poate fi? Va rog din suflet sa ma ajutati !


Daca ti-au aparut din senin vanatai pe corp, nu-i a buna, si nu spun asta sub forma de ironie. Uneori, vanataile care apar pe corp, fara sa te fi lovit de ceva, pot reprezenta semn de leucemie, de aceea te indemn neaparat sa mergi la medic.

Multa sanatate iti doresc si sa speram ca nu suferi de nimic grav!
Viorica_Franziska
Postat pe 23 Ianuarie 2013 11:30
Daca te-ai infometat si nu ai facut miscare, asta e consecinta...urmeaza sa-ti plombezi toata dantura si sa ai probleme si pe sistem nervios...
Trezeste-te, nu mai tine cure drastice si fa-ti abonanment la sala...
kudika226898
Postat pe 23 Ianuarie 2013 16:50
eu cred ca este de la anticonceptionale.parerea mea este sa dai fugata da doctor,.eu cand am luat medicul ginecolog mi_a spus sa fac o serie de analize.printre care si timpii de coagulare ai sangelui.nu iti face griji .cred ca mai mult ca sigur de acolo e.eu mi_am facut anlizele si dupa un an de folosit am inceput sa ma simt rau si am renuntat la ele.
nico_pop
Postat pe 29 Ianuarie 2013 11:12
te asteptam cu vesti.
nico_pop
Postat pe 29 Ianuarie 2013 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SILUETA DE INVIDIAT 11 De la: desert_plant 31 Ianuarie 2009 06:58
KFC 1 De la: kudikgirl 31 Iulie 2009 13:14
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 1 De la: kudika381475 5 Aprilie 2011 10:55
ab rocket 5 De la: Ronnie_Coleman 17 Iulie 2009 20:28
Dieta cu limonada 1 De la: pinkkthing 18 Decembrie 2011 17:38