Setari Cookie-uri

Oare sa am incredere in el ?

Hei, buna ! Sunt noua aici si as vrea sa va cer parerea. Acum 2 luni am stat cu un baiat cam 3 saptamani. Mie imi placea cam din vara, dar avea prietena si nu m-am bagat intre ei. Cand am vazut ca relatia lor era pe duca si ca ea vrea neaparat sa se desparta de el am inceput sa intru in vorba cu el. Am vorbit in jur de 3 zile in timp in care ne-am si intalnit apoi am devenit prietena lui. Totusi, era cam indiferent fata de mine, imi vorbea sec si petrecea foarte putin timp cu mine. Mi-am dat seama ca el inca mai tinea la fosta prietena, dar ma gandeam ca poate o sa reusesc sa-l fac s-o uite. A fost in zadar pentru ca aceasta cand a auzit ca este cu mine incepuse sa-l caute... Vazand ca este indiferent si ca nu merge am hotarat sa ne despartim. Eu vroiam sa vad daca se va intoarce la fosta prietena imediat ce se desparte de mine. Prietenii imi tot spuneam ca ei se mai intalneau si ca ma mintea, dar totusi nu am vrut sa cred pana cand m-am convins singura. La 2 zile dupa ce ne-am despartit el era cu ea :| intr-adevar, nu s-a impacat cu ea, dar m-a facut sa ma simt oribil vazandu-i impreuna, mai ales ca el cobora de la ea de acasa cu ea in masina :|... O luna si jumatate nu ne-am vorbit, l-am ignorat total. In timpul acesta am observat ca de cate ori ne mai intalneam intamplator nu isi lua ochii de la mine, se uita urat cand ma vedea cu alti baieti si imi dadea mai mereu like-uri pe facebook. Dupa o luna in care nu ne-am vorbit, nu am mai rezistat si i-am dat un sms. Am vorbit putin si apoi am inceput sa ne reprosam tot felul de lucruri... Dupa 2 saptamani am inceput sa vorbim din nou, am lamurit cum a fost situatia atunci si pana la urma ne-am impacat. El a zis ca ii pare rau si ca de data asta vrea ceva serios. El a zis ca terminat cu fosta prietena. S-a schimbat fata de mine, este mult mai dragastos si ii pasa mult mai mult, ba chiar a spus ca a inceput sa tina la mine. Totusi, inca imi este frica sa am incredere in el. Acum am ajuns din nou la stadiul de 3 saptamani. Sper ca de data aceasta relatia sa mearga. Tin enorm de mult la el! desi in ultima saptamana parca s-a schimbat :( Eu stau la tara, dar sunt la liceu in oras.. El e din oras. Scoala a inceput de 5 zile iar in timmpul acesta el nu a zis absolut niciodata sa ne vedem. Nu ii pasa cand vede ca stau cu alti baieti, nu ma intreaba cu cine sunt si unde sunt... vorbeste superficial.. este cam ciudat :| Multi imi spun sa il las, dar totusi tin la el.
Ce sfat imi dati?:*
anacorina
Postat pe 17 Ianuarie 2013 19:18
Sfatul meu?! CARPE DIEM!
Atat!
rondina
Postat pe 17 Ianuarie 2013 20:08



Sincer?????Vezi-ti de scoala,stii ce simplu este????? Respectivul??????"Joc de glezne"!!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Ianuarie 2013 08:34
De la: anacorina, la data 2013-01-17 19:18:31Hei, buna ! Sunt noua aici si as vrea sa va cer parerea. Acum 2 luni am stat cu un baiat cam 3 saptamani. Mie imi placea cam din vara, dar avea prietena si nu m-am bagat intre ei. Cand am vazut ca relatia lor era pe duca si ca ea vrea neaparat sa se desparta de el am inceput sa intru in vorba cu el. Am vorbit in jur de 3 zile in timp in care ne-am si intalnit apoi am devenit prietena lui. Totusi, era cam indiferent fata de mine, imi vorbea sec si petrecea foarte putin timp cu mine. Mi-am dat seama ca el inca mai tinea la fosta prietena, dar ma gandeam ca poate o sa reusesc sa-l fac s-o uite. A fost in zadar pentru ca aceasta cand a auzit ca este cu mine incepuse sa-l caute... Vazand ca este indiferent si ca nu merge am hotarat sa ne despartim. Eu vroiam sa vad daca se va intoarce la fosta prietena imediat ce se desparte de mine. Prietenii imi tot spuneam ca ei se mai intalneau si ca ma mintea, dar totusi nu am vrut sa cred pana cand m-am convins singura. La 2 zile dupa ce ne-am despartit el era cu ea :| intr-adevar, nu s-a impacat cu ea, dar m-a facut sa ma simt oribil vazandu-i impreuna, mai ales ca el cobora de la ea de acasa cu ea in masina :|... O luna si jumatate nu ne-am vorbit, l-am ignorat total. In timpul acesta am observat ca de cate ori ne mai intalneam intamplator nu isi lua ochii de la mine, se uita urat cand ma vedea cu alti baieti si imi dadea mai mereu like-uri pe facebook. Dupa o luna in care nu ne-am vorbit, nu am mai rezistat si i-am dat un sms. Am vorbit putin si apoi am inceput sa ne reprosam tot felul de lucruri... Dupa 2 saptamani am inceput sa vorbim din nou, am lamurit cum a fost situatia atunci si pana la urma ne-am impacat. El a zis ca ii pare rau si ca de data asta vrea ceva serios. El a zis ca terminat cu fosta prietena. S-a schimbat fata de mine, este mult mai dragastos si ii pasa mult mai mult, ba chiar a spus ca a inceput sa tina la mine. Totusi, inca imi este frica sa am incredere in el. Acum am ajuns din nou la stadiul de 3 saptamani. Sper ca de data aceasta relatia sa mearga. Tin enorm de mult la el! desi in ultima saptamana parca s-a schimbat :( Eu stau la tara, dar sunt la liceu in oras.. El e din oras. Scoala a inceput de 5 zile iar in timmpul acesta el nu a zis absolut niciodata sa ne vedem. Nu ii pasa cand vede ca stau cu alti baieti, nu ma intreaba cu cine sunt si unde sunt... vorbeste superficial.. este cam ciudat :| Multi imi spun sa il las, dar totusi tin la el.
Ce sfat imi dati?:*


Ai incercat sa porti o discutie cu el in care sa-i povestesti de indoielile care te macina? Poate ca el nici nu stie sau nu-si da seama cat de mult te doare si te macina atitudinea lui.

Parerea mea este sa discuti cu el si sa-i spui tot ce ai pe suflet. Incercati impreuna sa gasiti o solutie care sa va multumeasca pe amandoi.
Viorica_Franziska
Postat pe 18 Ianuarie 2013 10:03
fata draga omul te vrea pt distractie,cand e liber de cealalta,mai ales k tu stai la tara.te tie pt ocazii cand se ivesc.
kudika495456
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:39
In primul rand cand cineva termina o relatie nu este pregatit pentru o alta. Oamenii au nevoie de o perioada de repaus. A crede ca tu il poti face sa uite, este ca si cum i-ai spune ce nevoi are el. El stie singur, si tu stii la fel. Sa iei pe cineva care tocmai a finalizat o relatie imaginandu-ti ca poti fi fericita cu el, eate o iluzie. A fi fericit inseamna sa renunti la iluzii, a te centra pe tine si nevoile tale.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt in mare dilema 18 De la: vitamina_c 21 Octombrie 2010 14:14
buna 22 De la: valy90 22 Februarie 2011 12:30
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
Salon Juliette 6 De la: kudika_29475 10 Noiembrie 2014 23:00
castiga un Opel Corsa insriete si tu in concurs 1 De la: kudika060690 14 Iulie 2010 13:26