Setari Cookie-uri

Unde se face ImuPro?

Buna,dragelor, am citit articolul acesta http://healthy.kudika.ro/articol/healthy~stiri/18922/testeaza-te-prin-analiza-care-iti-face-profilul-de-sanatate.html.
Imi poate spune cineva, va rog unde se face testul ImuPro?
Eu incerc sa adopt un stil de viata sanatos, insa, desi mananc alimente cat mai putin nocive, nu ma simt foarte bine. Asta m-a dus cu gandul la intoleranta alimentara. Testul asta, din cate citesc in articol, pare sa fie perfect pentru a afla care sunt alimentele care imi fac rau.

Astept un raspuns din partea celor care detin mai multe informatii despre test si clinica unde se poate face!
kudika_26454
Postat pe 17 Ianuarie 2013 15:23
De la: kudika_26454, la data 2013-01-17 15:23:24Buna,dragelor, am citit articolul acesta http://healthy.kudika.ro/articol/healthy~stiri/18922/testeaza-te-prin-analiza-care-iti-face-profilul-de-sanatate.html.
Imi poate spune cineva, va rog unde se face testul ImuPro?
Eu incerc sa adopt un stil de viata sanatos, insa, desi mananc alimente cat mai putin nocive, nu ma simt foarte bine. Asta m-a dus cu gandul la intoleranta alimentara. Testul asta, din cate citesc in articol, pare sa fie perfect pentru a afla care sunt alimentele care imi fac rau.

Astept un raspuns din partea celor care detin mai multe informatii despre test si clinica unde se poate face!



Buna!
Testul se face la FamilyClinic din Pipera, vis-a-vis de Jolie Ville Mall. Eu am probleme cu glanda tiroida si cineva de pe acest forum m-a indrumat sa merg la aceasta clinica. Intrand pe pagina lor de facebook am aflat ca tot acolo se face si testul acesta. De fapt este singura clinica din tara acreditata.
angy_77
Postat pe 17 Ianuarie 2013 18:44
Buna,

Am cautat pe Facebook, insa n-am reusit sa gasesc pagina despre care vorbesti. Da-mi, te rog, link-ul sau spune-mi cum sa caut!
kudika_26454
Postat pe 17 Ianuarie 2013 19:12
De la: kudika_26454, la data 2013-01-17 19:12:25Buna,

Am cautat pe Facebook, insa n-am reusit sa gasesc pagina despre care vorbesti. Da-mi, te rog, link-ul sau spune-mi cum sa caut!



Uite acesta este link-ul de defacebook: FamilyClinicRO
si acestea sunt nr de telefon la care poti suna pentru informatii si evetual programare:0741 254 642 si 0374 200 300.
Eu sunt programata pe data de 24 ianuarie la dr.Barac Alexander pentru un screening tiroida si daca mai aflu ceva despre ImuPro300 te tin la curent.
angy_77
Postat pe 17 Ianuarie 2013 19:24
Merci, am gasit pagina! Mi-am aruncat un ochi peste ea si se pare ca gasesc acolo toate informatiile de care am nevoie.
Dar, tu ce parere ai despre ImuPro? Iti inspira incredere?
kudika_26454
Postat pe 17 Ianuarie 2013 19:43
De la: kudika_26454, la data 2013-01-17 19:43:16Merci, am gasit pagina! Mi-am aruncat un ochi peste ea si se pare ca gasesc acolo toate informatiile de care am nevoie.
Dar, tu ce parere ai despre ImuPro? Iti inspira incredere?



Tinand cont ca este un test de sange si ca probele sunt prelucrate la un laborator din Germania, eu una am incredere.
In plus testul este facut pentru o gama mare de alimente, subtante si aditivi alimentari.In jur de 300.Bine,poti opta si pentru celelalte variante ImuPro 100 sau 200.Si cred ca cel mai bine ar fi sa incepi cu una din ultimele variante si daca nu sesizezi nici o imbunatatire sa treci la stadiul urmator.
Si nu in ultimul rand trebuie sa tii cont de faptul ca ceea ce este sanatos pentru mine, pentru tine poate fi daunator.Eu una am intoleranta la lactoza(nu suport laptele) dar nu si la derivatii acestuia.
Asta e pararea mea.
angy_77
Postat pe 17 Ianuarie 2013 20:05
Ai dreptate, organismul fiecaruia difera de la persoana, la persoana. Tocmai de aceea ma bate gandul sa optez pentru testul asta, pentru ca este diferit de altele, care iti ofera niste rezultate generale.
Adica alte teste ti-ar spune ca ai alergie la paine, de exemplu, cand tu poate ai doar la drojdia din paine. Si esti nevoit sa renunti definitiv la acest aliment, cand, de fapt, tot ce trebuie sa faci este sa eviti doar ingredientul, nu intreg produsul.

Oricum, multumesc pentru sfat!
kudika_26454
Postat pe 17 Ianuarie 2013 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
limitele normalului intr-o relatie 19 De la: scumpica13 9 Octombrie 2011 20:29
Un sfat 24 De la: ada_eva 28 Mai 2013 12:58
asa zisa cafea de slabit cafeform... 4 De la: kudika_nikole 7 Ianuarie 2012 02:03
se pot purta lentile de contact dupa operatia la ochi? 3 De la: Diana_2187 26 Iunie 2012 18:45
Mi se pare ca il cam place pe sotul meu 11 De la: kudika_35577 29 Decembrie 2013 13:53