Setari Cookie-uri

Relatie la distanta

Buna fetelor!Sunt sigura k multe dintr voi au avut o relatie la distanta,asa ca vreau sa aud parerea voastra!Eu am o astfel de relatie de 9 luni,ne despart 240 de km el Galati eu Bucuresti,ne-am cunoscut pe net..mai exact am vb pe mess si ne-am apropiat din ce in ce mai mult unul de celalalt,dupa o luna ne-am vzt ne-am placut si am hotarat sa facem si asta chiar dak va fii greu,aqm nu'j ce sa zik..il iubesc si stiu k si el ma iubeste..dar am mici indoieli..vbm fr mult la tel dar nuj ma gandesc la distantza asta si el e barbat...stiti si voi cum sunt barbatii mi-e teama k eu ma implic fr mult intr-o relatie,se vede k si el ma iubeste,o data pe luna vine la Bucuresti sa petrecem cv timp impreuna fie ca este o ora fie ca e o zi dar strabate drumul asta..si nu este chiar usor,plus k atunci kand vorbeste de viitor nu ezita sa ma includa si pe mn in planurile lui..numai k eu am mici indoieli si uneori imi vine sa renunt..desi il iubesc!voi ce ma sfatuitii?Msk ma-m cam lungit dar am vrut sa fiu destul de explicita !Va
kudika_28401
Postat pe 2 Februarie 2013 23:12
renunta,asculta-ti de primul instinct,nu pierzi nimic
kudika469569
Postat pe 18 Februarie 2013 09:28
De la: kudika_28401, la data 2013-02-02 23:12:37Buna fetelor!Sunt sigura k multe dintr voi au avut o relatie la distanta,asa ca vreau sa aud parerea voastra!Eu am o astfel de relatie de 9 luni,ne despart 240 de km el Galati eu Bucuresti,ne-am cunoscut pe net..mai exact am vb pe mess si ne-am apropiat din ce in ce mai mult unul de celalalt,dupa o luna ne-am vzt ne-am placut si am hotarat sa facem si asta chiar dak va fii greu,aqm nu'j ce sa zik..il iubesc si stiu k si el ma iubeste..dar am mici indoieli..vbm fr mult la tel dar nuj ma gandesc la distantza asta si el e barbat...stiti si voi cum sunt barbatii mi-e teama k eu ma implic fr mult intr-o relatie,se vede k si el ma iubeste,o data pe luna vine la Bucuresti sa petrecem cv timp impreuna fie ca este o ora fie ca e o zi dar strabate drumul asta..si nu este chiar usor,plus k atunci kand vorbeste de viitor nu ezita sa ma includa si pe mn in planurile lui..numai k eu am mici indoieli si uneori imi vine sa renunt..desi il iubesc!voi ce ma sfatuitii?Msk ma-m cam lungit dar am vrut sa fiu destul de explicita !Va



Ce anume te determina sa ai indoieli in ceea ce-l priveste pe partenerul tau???Doar distanta?Nu cred!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Februarie 2013 09:40
Ba da pierde. Cum vezi tu mai draguta o rezolvare ? Tu nu ai nimic in plan ? Nu vezi nici o rezolvare ?
kind_er
Postat pe 18 Februarie 2013 09:40
Din cate spui, el e destul de atent si nu-ti da motive de banuiala.. Fii si tu mai atenta la gesturile lui, la adresele virtuale si vezi cum se comporta! Distanta nu-i motiv intemeiat!

P.S Acum mi-am amintit ca vrei sfaturi doar de la fete...
Darius_
Postat pe 18 Februarie 2013 15:44
De la: kudika_27971, la data 2013-02-18 15:44:19Din cate spui, el e destul de atent si nu-ti da motive de banuiala.. Fii si tu mai atenta la gesturile lui, la adresele virtuale si vezi cum se comporta! Distanta nu-i motiv intemeiat!

P.S Acum mi-am amintit ca vrei sfaturi doar de la fete...


luand in considerare ca nu prea se inghesuie fetele cred ca accepta si de la tine!!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Februarie 2013 15:51
distanta este suficienta,acolo nu il poate controla nimeni,face ce vrea el
kudika172071
Postat pe 18 Februarie 2013 15:57
De la: kudika172071, la data 2013-02-18 15:57:41distanta este suficienta,acolo nu il poate controla nimeni,face ce vrea el



Si aceasta este adevarat!!!Dar acest aspect este strans legat de existenta increderii reciproce,de aici nascandu-se loialitatea si fidelitatea!!
kudika_15804
Postat pe 18 Februarie 2013 16:02
De la: kudika_28401, la data 2013-02-02 23:12:37Buna fetelor!Sunt sigura k multe dintr voi au avut o relatie la distanta,asa ca vreau sa aud parerea voastra!Eu am o astfel de relatie de 9 luni,ne despart 240 de km el Galati eu Bucuresti,ne-am cunoscut pe net..mai exact am vb pe mess si ne-am apropiat din ce in ce mai mult unul de celalalt,dupa o luna ne-am vzt ne-am placut si am hotarat sa facem si asta chiar dak va fii greu,aqm nu'j ce sa zik..il iubesc si stiu k si el ma iubeste..dar am mici indoieli..vbm fr mult la tel dar nuj ma gandesc la distantza asta si el e barbat...stiti si voi cum sunt barbatii mi-e teama k eu ma implic fr mult intr-o relatie,se vede k si el ma iubeste,o data pe luna vine la Bucuresti sa petrecem cv timp impreuna fie ca este o ora fie ca e o zi dar strabate drumul asta..si nu este chiar usor,plus k atunci kand vorbeste de viitor nu ezita sa ma includa si pe mn in planurile lui..numai k eu am mici indoieli si uneori imi vine sa renunt..desi il iubesc!voi ce ma sfatuitii?Msk ma-m cam lungit dar am vrut sa fiu destul de explicita !Va


Daca exista dragoste pura si iubire adevarata este posibil orice dar acolo unde nu este dragoste nu este nimic!
kudika_nikole
Postat pe 18 Februarie 2013 20:52
NU RENUNTA,DACA ESE ASA PRECUM SPUI SI FACE TOTUSI DIN DRAGOSTE PT TINE ACEST DRUM (240KM NU-S CA SI CUM AI ZICE 240M)FIE SI PT UNA SAU MAI MULTE ZILE , O FACE CA TE IUBESTE, ALTFEL AR AVEA SUFICIENTE MOTIVE SA ZICA CA NU POATE; SFATUL MEU ESTE SA NU RENUNTI,CANDVA ,DE VEI FACE ACEST LUCRU, VEI REGRETA
LacrimaIngerului
Postat pe 20 Februarie 2013 15:07
nu existã distanþã acolo unde este....APROPIERE SUFLETEASCÃ!!!!
mia2123
Postat pe 20 Februarie 2013 15:15
Draga mea, daca tu nu stii ce vrei pentru tine, se gasesc altii care sa stie ce vor si te vor organiza foarte bine. Stabileste cat timp esti tu dispusa sa astepti, care iti sunt limitele, ce vrei de la viata si de oa aceasta relatie. Este aceasta relatie ceea ce ai tu nevoie in acest moment? Asa se iau deciziile in viata, nu asteptand sa vina de la el. Tu trebuie sa stii ce vrei foarte exact. Vand vei sti ce vrei, universul va aranja lucrurile in asa fel incat ceea ce iti doresti se va materializa in viata ta.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Februarie 2013 15:49
BUNA ,DRAGA,EU ZIC CA SE POATE RELATIE DE LA DISTATNTA DE CE NU?MAI ALES CA NU L SUSPECTEZI DE NIMIC
DEPINDE DE CARACTERUL LUI,DACA E SA TE INSELE TOT TE INSEALA ,DACA VA IUBITI ,DE CE NU VA MUTATI IMPREUNA,STIU CA I GREU DAR E UNICA SOLUTIE SA RAMANETI IMPREUNA,ASA IL VEI AVEA APROAPE,VEI FI MAI LINISTITA,TE PUP
maneadana108
Postat pe 4 Martie 2013 16:24
Draga mea, important este ce aveti impreuna in acest moment si ce planuri de viitor va faceti voi. Cat timp esti tu dispusa sa astepti, le care esti tu dispusa sa renunti, care sunt planurile tale de viitor. Din puntul meu de vedere, pentru ca ai pus aceasta problema, inseamna ca iti este dificil sa mentii aceasta relatie si ceva te macina.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/imprtete-din-experiena-ta/119-cum-sa-iau-o-decizie-corecta
kudika109274
Postat pe 6 Martie 2013 00:32
De la: kudika_28401, la data 2013-02-02 23:12:37Buna fetelor!Sunt sigura k multe dintr voi au avut o relatie la distanta,asa ca vreau sa aud parerea voastra!Eu am o astfel de relatie de 9 luni,ne despart 240 de km el Galati eu Bucuresti,ne-am cunoscut pe net..mai exact am vb pe mess si ne-am apropiat din ce in ce mai mult unul de celalalt,dupa o luna ne-am vzt ne-am placut si am hotarat sa facem si asta chiar dak va fii greu,aqm nu'j ce sa zik..il iubesc si stiu k si el ma iubeste..dar am mici indoieli..vbm fr mult la tel dar nuj ma gandesc la distantza asta si el e barbat...stiti si voi cum sunt barbatii mi-e teama k eu ma implic fr mult intr-o relatie,se vede k si el ma iubeste,o data pe luna vine la Bucuresti sa petrecem cv timp impreuna fie ca este o ora fie ca e o zi dar strabate drumul asta..si nu este chiar usor,plus k atunci kand vorbeste de viitor nu ezita sa ma includa si pe mn in planurile lui..numai k eu am mici indoieli si uneori imi vine sa renunt..desi il iubesc!voi ce ma sfatuitii?Msk ma-m cam lungit dar am vrut sa fiu destul de explicita !Va


E musai sa ajungeti la un compromis, daca va doriti un viitor impreuna. Ori te muti tu la el, ori viceversa.

Daca va iubiti cu adevarat, veti fi capabili sa gasiti solutii la dilema voastra. Daca mandria va va sta in cale, inseamna ca dragostea de sine a fost mai puternica decat dragostea pentru cel de langa voi.
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:09
Relatiile la distanta merg doar pentru un timp scurt.
In timp, se duc naibii!
Armain
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:12
De la: Armain, la data 2013-04-10 09:12:20Relatiile la distanta merg doar pentru un timp scurt.
In timp, se duc naibii!



Mereu am spus-o si sustin aceasta afirmatie!!!Acolo unde exista astfel de relatii se fac compromisuri uriase,ceea ce ,personal,nu ma caracterizeza,dar este strict opinia mea!

Buna dimineata,Marinica!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:43
De la: kudika_15804, la data 2013-04-10 09:43:29
De la: Armain, la data 2013-04-10 09:12:20Relatiile la distanta merg doar pentru un timp scurt.
In timp, se duc naibii!



Mereu am spus-o si sustin aceasta afirmatie!!!Acolo unde exista astfel de relatii se fac compromisuri uriase,ceea ce ,personal,nu ma caracterizeza,dar este strict opinia mea!

Buna dimineata,Marinica!!!!

Buna sa-ti fie inima!
Armain
Postat pe 10 Aprilie 2013 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Petrece prea putin timp cu mine 12 De la: oana_trifu 2 Iulie 2013 19:40
ma mai iubeste oare?????? 5 De la: danut_za 30 Mai 2012 09:05
***Probleme cu TENUL*** 4 De la: kudika196886 13 Martie 2012 16:18
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: FOTOTAPETT 27 Ianuarie 2011 16:03
va salut 11 De la: kudika_25155 6 Ianuarie 2013 15:36