Setari Cookie-uri

anticonceptionalele

buna, iau anticonceptionale de 3 ani, am facut pauza 2 luni si am avut cm normal, iar acum am ffff putin, si e de culoare maro inchis, puteti sa-mi spuneti de ce? farmacista mi-a zis ca imi trebuie antioxidanti. adica?!
daniela8484
Postat pe 3 Februarie 2013 13:43
.....adica, trebuie sa mergi din nou la medicul ginecolog si sa ii pui cate intrebari vrei tu. El are toate raspunsurile la neduneririle tale .
GHEISA_
Postat pe 3 Februarie 2013 13:48
De la: kudika_28444, la data 2013-02-03 13:43:14buna, iau anticonceptionale de 3 ani, am facut pauza 2 luni si am avut cm normal, iar acum am ffff putin, si e de culoare maro inchis, puteti sa-mi spuneti de ce? farmacista mi-a zis ca imi trebuie antioxidanti. adica?!



Menstra isi poate schimba,uneori,aspectul,consistenta,debitul,datorita administrarii de anticonceptionale,nu este o problema ,care sa te aduca in stare de panica!!!!Anticonceptionalele au lucrat asupra ciclului menstrual propriu!!!Daca observi modificari majore sau tulburari ale menstrei,,,solicita informatii medicului,care ti-a prescris contraceptivele respective!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 14:59
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 14:59:53
De la: kudika_28444, la data 2013-02-03 13:43:14buna, iau anticonceptionale de 3 ani, am facut pauza 2 luni si am avut cm normal, iar acum am ffff putin, si e de culoare maro inchis, puteti sa-mi spuneti de ce? farmacista mi-a zis ca imi trebuie antioxidanti. adica?!



Menstra isi poate schimba,uneori,aspectul,consistenta,debitul,datorita administrarii de anticonceptionale,nu este o problema ,care sa te aduca in stare de panica!!!!Anticonceptionalele au lucrat asupra ciclului menstrual propriu!!!Daca observi modificari majore sau tulburari ale menstrei,,,solicita informatii medicului,care ti-a prescris contraceptivele respective!!!!


imi cer scuze ca ma bag intrun subiect feminin

dar eu ca barbat va spun de ce va distrugeti frumosul vostru organism si sanatatea cu tinpeniile aste de anti concetionale sau diverse de ce va chinuiti doar pe voi eu sunt de parere ca intrun act ambile parti trebuie sa faca parte egal in intelegerea de protectie

voi prin astea dati satisfactie totala barbatilor si credetima ca nouzeci si ceva la suta nu pun pret pe silinta si preocuparea voastra pt ei si pe protectia voastra

eu am avut si am grija ca prietenele sa aiba satisfactie si placere fara asi distruge organismul adica ii aratam ca cunosc stresul ei de a nu ramine si am si eu interesul ca sa fie fericita si ca sunt interesat si preocupat de decizia si de preocuparea ei
bleyd_nyght
Postat pe 3 Februarie 2013 15:08
De la: bleyd_nyght, la data 2013-02-03 15:08:51[quote name='
imi cer scuze ca ma bag intrun subiect feminin

dar eu ca barbat va spun de ce va distrugeti frumosul vostru organism si sanatatea cu tinpeniile aste de anti concetionale sau diverse de ce va chinuiti doar pe voi eu sunt de parere ca intrun act ambile parti trebuie sa faca parte egal in intelegerea de protectie

voi prin astea dati satisfactie totala barbatilor si credetima ca nouzeci si ceva la suta nu pun pret pe silinta si preocuparea voastra pt ei si pe protectia voastra

eu am avut si am grija ca prietenele sa aiba satisfactie si placere fara asi distruge organismul adica ii aratam ca cunosc stresul ei de a nu ramine si am si eu interesul ca sa fie fericita si ca sunt interesat si preocupat de decizia si de preocuparea ei



Nu este nevoie sa-ti ceri scuze,este un subiect expus dezbaterii publice!!Bleyd,ai dreptate in ceea ce spui,dar nu toti barbatii gandesc ca tine,dimpotriva,majoritatea sunt indiferenti la protejarea partenerelor,de aici, aparand consecinte,defavorabile pentru femeile din parteneriatul respectiv!!!Acesta este adevarul,si faptul ca femeile recurg la administrarea de contraceptive,nu inseamna decat constientizarea eliminarii unor efecte nedorite!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 15:14
De la: bleyd_nyght, la data 2013-02-03 15:08:51
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 14:59:53
De la: kudika_28444, la data 2013-02-03 13:43:14buna, iau anticonceptionale de 3 ani, am facut pauza 2 luni si am avut cm normal, iar acum am ffff putin, si e de culoare maro inchis, puteti sa-mi spuneti de ce? farmacista mi-a zis ca imi trebuie antioxidanti. adica?!



Menstra isi poate schimba,uneori,aspectul,consistenta,debitul,datorita administrarii de anticonceptionale,nu este o problema ,care sa te aduca in stare de panica!!!!Anticonceptionalele au lucrat asupra ciclului menstrual propriu!!!Daca observi modificari majore sau tulburari ale menstrei,,,solicita informatii medicului,care ti-a prescris contraceptivele respective!!!!


imi cer scuze ca ma bag intrun subiect feminin

dar eu ca barbat va spun de ce va distrugeti frumosul vostru organism si sanatatea cu tinpeniile aste de anti concetionale sau diverse de ce va chinuiti doar pe voi eu sunt de parere ca intrun act ambile parti trebuie sa faca parte egal in intelegerea de protectie

voi prin astea dati satisfactie totala barbatilor si credetima ca nouzeci si ceva la suta nu pun pret pe silinta si preocuparea voastra pt ei si pe protectia voastra

eu am avut si am grija ca prietenele sa aiba satisfactie si placere fara asi distruge organismul adica ii aratam ca cunosc stresul ei de a nu ramine si am si eu interesul ca sa fie fericita si ca sunt interesat si preocupat de decizia si de preocuparea ei


Korekt! Dar sant putini barbati care inteleg acest fenomen,iar restu barbatilir considera femeia doar o placere sau in cel mai rau caz doar o considera scava sexului!!!
Titanika
Postat pe 3 Februarie 2013 15:21
Poate ai abuzat de utilizarea anticonceptionalelor prea mult timp.De ce nu folosesti si anticonceptionale locale , sunt mai sigure
kudika471621
Postat pe 19 Februarie 2013 12:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05
Petrece prea putin timp cu mine 12 De la: oana_trifu 2 Iulie 2013 19:40
help...plz 107 De la: kudika124021 3 Noiembrie 2010 18:32
Transpiratia 4 De la: MemoMarcela 21 Martie 2013 14:30
Un Sfat va rog! 10 De la: IoanaSi 19 Septembrie 2015 21:28