Setari Cookie-uri

Parere despre relatia cu un berbec

Am trait o frumoasa relatie alaturi de un berbec, iar la un moment dat el a fost nevoit sa plece de langa mine. De 2 luni avem o relatie la distanta (ne despart doar 100 de km). In acest timp am vorbit zilnic la telefon, dar a refuzat sa ne vedem din cauza incapatanarii lui. In urma cu o saptamana i-am spus ca ar fi cazul sa decida: vrea sa ramana incapatanat sau sa ramana cu mine. S-a suparat extrem de tare, mi-a reprosat toata saptamana acest lucru si mi-a zis ca pentru el s-a terminat intre noi in proportie de 99%. Joi noapte am avut o discutie lunga cu el, mi-a spus ca nu vrea sa renunte la noi, m-a intrebat daca mai rezist fara el vreo 2 saptamani. Vineri l-am intrebat cum stau lucrurile intre noi. Raspunsul sau a fost "din moment ce inca vorbim tu ce crezi?". Iar de sambata are telefonul inchis si nu imi raspunde la nici un mesaj (nu e prima data cand face asta).

Nelamurirea mea: are rost sa mai sper ca tine la mine? Daca ar lua decizia ca nu mai vrea sa fim impreuna o sa imi spuna in fata asta sau se va ascunde in spatele unui telefon inchis?
Francesca84
Postat pe 18 Februarie 2013 21:58
De la: kudika_29859, la data 2013-02-18 21:58:50Am trait o frumoasa relatie alaturi de un berbec, iar la un moment dat el a fost nevoit sa plece de langa mine. De 2 luni avem o relatie la distanta (ne despart doar 100 de km). In acest timp am vorbit zilnic la telefon, dar a refuzat sa ne vedem din cauza incapatanarii lui. In urma cu o saptamana i-am spus ca ar fi cazul sa decida: vrea sa ramana incapatanat sau sa ramana cu mine. S-a suparat extrem de tare, mi-a reprosat toata saptamana acest lucru si mi-a zis ca pentru el s-a terminat intre noi in proportie de 99%. Joi noapte am avut o discutie lunga cu el, mi-a spus ca nu vrea sa renunte la noi, m-a intrebat daca mai rezist fara el vreo 2 saptamani. Vineri l-am intrebat cum stau lucrurile intre noi. Raspunsul sau a fost "din moment ce inca vorbim tu ce crezi?". Iar de sambata are telefonul inchis si nu imi raspunde la nici un mesaj (nu e prima data cand face asta).

Nelamurirea mea: are rost sa mai sper ca tine la mine? Daca ar lua decizia ca nu mai vrea sa fim impreuna o sa imi spuna in fata asta sau se va ascunde in spatele unui telefon inchis?

nu se ascunde
vrea dovezi
arata-i ca iti pasa, ca nu renunti asa usor
uneori sunt nazurosi ca niste copii dar poate ca asta e ...sarmul lor
bafta!
maria-ioana
Postat pe 18 Februarie 2013 22:20
Multumesc mult pentru raspuns. Eu incerc sa ii arat ca imi pasa si sa ma asigur ca stie ce simt pentru el. Imi lipseste enorm, atat ca iubit cat si ca prieten.
Francesca84
Postat pe 18 Februarie 2013 22:32
Raman la parerea ca zodia nu conteaza daca exista sentimente si fidelitate in cuplu! Daca vrea sa te insele sau se trezeste intr-o dimineata si pune relatia in balanta, concluzionand ca nu mai merita..sigur o sa.ti dea de inteles asta! Dar in prezent, mai face nazutri si o face pe masculul..si poate l-oi fi stresat si tu si are nevoie de o pauza!
Darius_
Postat pe 18 Februarie 2013 23:32
Multumesc de raspuns :). Astazi s-a hotarat sa ma sune. Comportamentul sau e neschimbat, deci probabil au fost doar toane de moment. In legatura cu zodia, nici eu nu cred ca are o importanta foarte mare in relatie. Dar sunt anumite caracteristici in care se incadreaza "specimenele" fiecarei zodii. Si avand in vedere ca nu facem parte din zodii tocmai compatibile (eu sunt pesti) doream sa aflu de la alti berbecuti care cum s-ar comporta sau ce crede. Asa in mare.... ca pana la urma depinde de fiecare individ.
Francesca84
Postat pe 19 Februarie 2013 16:42
draga mea....eu sunt zodia berbec dar femeie....dar nu asta vreau sa scot in evidenta ci altceva....distanta desparte doar doua trupuri nu si doua inimi....eu am o relatie la distanta de aproape 3 ani...eu in romania si el in australia si pasiunea o pastram vie.....pana cand?...pana destinul ne va uni pt totdeauna.deci....mergi mai departe....
kudika419925
Postat pe 7 Martie 2013 08:22
De la: kudika419925, la data 2013-03-07 08:22:03draga mea....eu sunt zodia berbec dar femeie....dar nu asta vreau sa scot in evidenta ci altceva....distanta desparte doar doua trupuri nu si doua inimi....eu am o relatie la distanta de aproape 3 ani...eu in romania si el in australia si pasiunea o pastram vie.....pana cand?...pana destinul ne va uni pt totdeauna.deci....mergi mai departe....




Cum pastrati pasiunea??????Ar fi interesant de aflat!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Martie 2013 08:31
Daca are telefonul inchis are un motiv foarte serios, tu ce crezi? Ai putea sa te pui in locul lui si sa te intrebi "daca ti-ai inchide telefonul de ce ai face asta?", mai ales cand stii ca ai de dat un raspuns...ce iti spune intuitia?
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/familie
kudika109274
Postat pe 9 Martie 2013 18:05
Mai bine spuneti nu zoofiliei!
Armain
Postat pe 9 Martie 2013 18:52
Buna ziua,ma numesc Monica si am si eu o relatie cu un berbec si face acelasi lucru,cand este suparat nu mi raspunde la telefon si la mesaje!Suntem de 1 an impreuna si distana ne desparte(485km),ceea ce este f.greu!Am impresia ca asa sunt barbatii berbec,incapatinati!
kudika879357
Postat pe 10 Martie 2013 08:07
Buna, si eu sunt berbec si fac cam la fel cand ma supar pe iubitul meu, dar cand imi trece il redeschid si il sun si ii vb ca si cum nimic n-ar fi fost. Asta daca e suparare mica :D
grady_1a
Postat pe 10 Martie 2013 08:42
Cauta sa te combini cu scorpion, e cea mai compatibila zodie cu tine !
kudika034957
Postat pe 10 Martie 2013 15:06
salut pai tocmai asta este ca nu este fidel. odata ce a inchis telefonul , are ceva nou si poate vrea sa fii rezerva lui dute si cauta-l intereseazate de el fara sa stie el fa un efort mic si ai sa vezi cu ochi tai cum te minte si nu este fidel. si apoi poti sa deciti bafta.
kudika155098
Postat pe 10 Martie 2013 15:27
buna asa e ai dreptate berbeci sunt foarte incapatanati si nu le place sa le spui ceva fac doar ce vor ei si cand vor si cum vor .dar nu dispera timpul le va rezolva pe toate speranta moare ultima si sotul meu este tot berbec.
mdorina25
Postat pe 10 Martie 2013 15:40
Salut,
Eu am o relatie in afara relatiei in care sint cu in coleg de munca in berbec. Am trecut prin toate. De la agonie la extaz...inca NE vedem inca mai sper sa fiu cu el dar sfatul meu e Continua sa traiesti'! Nu vreau ca nimeni sa sufere. Dak intelegi mesajul meu ma va bucura pentru ca vei fi precauta. E trist dar adevarat.
Toate bune,
Ely
kudika_20639
Postat pe 10 Martie 2013 16:27
Este o lipsa de respect sa inchizi telefonul.singura scuza ar fi ca ai ramas fara baterie.in rest e inacceptabil. E doar o parere personala nu o lua ca pe un sfat. Eu una nu as accepta nici o scuza pentru ca este de la sine inteles.
bea79
Postat pe 10 Martie 2013 16:45
berbecii sunt pasionali, le place jocul..vor actiune..sunt zodii de foc...daca nu-i dai aer...nu arde ! JOACA-TE SI TU SI O SA VEZI CA NU-I ASA RAU !...apropos si eu sunt berbec..iar viata trebuie traita nu analizata..o sa analizati la batranete ...daca aveti ce !
kudika_28347
Postat pe 10 Martie 2013 17:49
Buna..si eu sunt berbec. Sunt incapatanata, dar intr-un mod jucaus, sau pt a avea ceva ce imi doresc (cu anumite limite). Oricum respectul intr-o relatie nu tine de zodie. Dak iubitul iti inchide telefonul, sau il are inchis cateva zile fara a avea un motiv serios, consider o lipsa de respect fata de tine. Iubirea e frumoasa si cu certuri, contraziceri, dar nu inseamna ca dak ne certam la telefon trebuie sa inchidem telef cateva zile. Sunt momente cand preferi sa-l inchizi timp de 5 10 min pe moment ptr a se calma spiritele, dar revii cu un telefon si vorbiti frumos. Eu una nu as putea sta cu telef inchis cateva zile, si nici iubitul. Intr-o cearta, cand ne dam seama care a gresit incercam sa ne cerem scuze intr-un mod placut, copilaresc. Nu trebuie sa cersim nimic nimanui, o vorba frumoasa, sau un raspuns dak vrea sau nu sa mai fim impreuna. Iubirea e frumoasa dak stim cu cine sa o impartasim.
ubytadeutza
Postat pe 10 Martie 2013 22:51
Am o fiica berbec.E dezastru cu d mare.De mica nu-i intra nimeni in voie.Trebuia de seara sa o intreb ce sa-i pregatesc la micul dejun.Cand se trezea timin. era teroare, caci nu mai dorea ceea ce-mi spusese, voia altceva.Ii spuneam atunci;fereasca-l D-zeu pe cel ce te-o lua de nevasta; acum, e casatorita, are doi copii, ea e o fire agitata, i-si face griji din orice,e cicalitoare, geloasa si ,wowww, are un sot calm,n-are omul nici un stres,zice ca ea si face ca el,e taur, culmea; nu se impung, e fiica mea ,o iubesc asa cum e; o sufletista
kudika467548
Postat pe 11 Martie 2013 06:04
EU CRED CA MAI E CU CINEVA SI E NEHOTARAT
kudika_30452
Postat pe 11 Martie 2013 12:25
astfel de relatii te obosesc psihic.dintre oboseala si o stare de bine ce alegi?
kudika127260
Postat pe 11 Martie 2013 12:25
Un berbec care te iubeste va veni dupa tine oriunde te-ai afla.
Mihaela1981_grace
Postat pe 11 Martie 2013 12:53
fuuugiii!!!...este ingrozitor traiul alaturi de un berbec...si din experienta proprie...si din cea impartasita de alte doamne...sunt cameleonici...instabili pshihic...cuceresc femeia ca trofeu..apoi ...ea trebuie sa le devina supusa....trebuie sa-l gidili vesnic pt a avea un trai bun alaturi de un berbec....eu nu am facut-o./.si vai ce razboaie ,ce suferinte...ei sunt insensibili la suferinta,tristete....al meu singura femeie pe care a iubit-o cu adevarat pe lumea asta a fost mama lui....
kudika_22738
Postat pe 11 Martie 2013 16:59
relatia la distanta nu duce decat la un singur lucru DESPARTIRE daca nu acum mai tarziu sigur si rel cu un berbec este ingrozitoare mai ales daca consuma si alcool
kory23
Postat pe 11 Martie 2013 23:30
Aici aveti dreptate,cati barbati cunosc berrbec,toti sunt mamosi(cu mama lor),indiferent..iubit,frate,tata!Se gandesc doar la ei,munca este totul pt;Ei!

kudika879357
Postat pe 12 Martie 2013 15:53
mai bine ca a plecat.ai scapat de el.
kudika127260
Postat pe 14 Martie 2013 10:51
Fii sigura ca ti-o va spune in fata cind nu te va mai dori .Pina atunci fii a lui atit cit se poate .
Radu_Gheorghe_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:06
De la: Francesca84, la data 2013-02-18 21:58:50Am trait o frumoasa relatie alaturi de un berbec, iar la un moment dat el a fost nevoit sa plece de langa mine. De 2 luni avem o relatie la distanta (ne despart doar 100 de km). In acest timp am vorbit zilnic la telefon, dar a refuzat sa ne vedem din cauza incapatanarii lui. In urma cu o saptamana i-am spus ca ar fi cazul sa decida: vrea sa ramana incapatanat sau sa ramana cu mine. S-a suparat extrem de tare, mi-a reprosat toata saptamana acest lucru si mi-a zis ca pentru el s-a terminat intre noi in proportie de 99%. Joi noapte am avut o discutie lunga cu el, mi-a spus ca nu vrea sa renunte la noi, m-a intrebat daca mai rezist fara el vreo 2 saptamani. Vineri l-am intrebat cum stau lucrurile intre noi. Raspunsul sau a fost "din moment ce inca vorbim tu ce crezi?". Iar de sambata are telefonul inchis si nu imi raspunde la nici un mesaj (nu e prima data cand face asta).

Nelamurirea mea: are rost sa mai sper ca tine la mine? Daca ar lua decizia ca nu mai vrea sa fim impreuna o sa imi spuna in fata asta sau se va ascunde in spatele unui telefon inchis?


Zodiile nu ma intereseaza decat cel mult ca si mijloc de amuzare, insa o sa-ti raspund analizand doar comportamentul iubitului tau. Iti pot spune ca acest tip este foarte imatur si ii place sa se joace. Tu esti o fata responsabila si cauti siguranta, el vrea doar foarte multa atentie si sa-i faci tot timpul pe plac, manipulandu-te prin intermediul unor jocuri stupide. Sunteti total opusi, nu va vad ca pe-un cuplu inchegat si trainic, sorry.
kudika_32792
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fecioara 29 De la: lisqeene 18 August 2009 21:21
me 3 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 21:35
eu sunt taur....25 aprilie...el e pesti....11 martie... 8 De la: Kathara 1 Iunie 2009 10:09
Buna tuturor 1 De la: Mely11 28 Martie 2009 10:35
eu sagetator el scorpion 7 De la: miss_darine 15 Decembrie 2010 21:56