Setari Cookie-uri

ATACURI DE PANICA

ziua buna
am si eu o intrebare cu atacurile de panica.
AM 38 DE ANI ACUM 2 ANI AM TRECUT PRINTR-UN DIVORT URAT ( AM FOST CASATORITA 19 ANI ) , AM UN COPIL ACUM ARE 20 DE ANI , INCA MAI DUCEM UN PROCES CU FOSTU SOT NE-A SCOS DIN CASA EL S-A RECASATORIT LOCUINTA ESTE A STATULUI , DAR PRIN TOATE ASTEA FIUL MEU ESTE DIAGNOSTICAT CU ATTACURI DE PANICA SI ASTA NUMAI DE ACUM CU PROCESELE , ESTE IN CLASA A XIII A , ANUL ASTA ARE BACUL , NU SE POATE CONCENTRA , A SCAZUT MULT CU INVATATURA , MEDICII I-AU TOT PRESCRIS VITAMINE DAR DEGEABA ( MAGNE+B6 ). AJUTATI-MA VA ROG . SI EU SI BAIATUL SUNTEM LA PAMANT PSIHIC
gabitza75
Postat pe 25 Martie 2013 08:05
Baiatul tau trebuie sa ia B COMPLEX (care sa contina: acid folic, inositol, B3-forma niacinamida si B12) + capsule sunatoare (cel putin), eventual supliment 5-HTP.
Consum carne curcan, pui (bogata in triptofan si glicina)
Interzis: alcool si orice contine cofeina: ciocolata, cafea, ceai chinezesc
De investigat: riscurile de hipertiroidism si hiperventilatie.
dusa
Postat pe 10 Aprilie 2013 09:34
Imi pare rau pentru ceea ce vi seintampla
Din experienta proprie iti spun ca daca nu iti sugerezi zilnic starea de bine, nu vei reusi sa treci peste suferinta. Indiferent ce ti se va spune de incurajare, tot singur trebuie sa te imbarbatezi; viata este una singura si merita traita cu toate chinurile si necazurile date.
Va doresc sa puteti trece cat mai repede si fara sechele peste acest prag.
Doamne ajuta !
kudika_17798
Postat pe 10 Aprilie 2013 19:50
Din cate stiu,terapia prin hipnoza ajuta enorm,mai bine zis, vindeca.dar ai nevoie de un terapeut bun.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:29
cred ca cea mai eficienta metoda este psihoterapia.fiecare raspunde in felul lui la stimulii stresori si fiecare trebuie sa-si gaseasca propria metoda de a face fata problemelor.poate ar trebui sa apelati la un psihoterapeut cu experienta care sa va ajute sa gasiti aceasta metoda.
tess_deea
Postat pe 14 Aprilie 2013 23:18
buns,si eu sunt diagmosticata cu atacuri de panica dar merg la un medic psihiatru si fac tratament cu paxeten vincamina si mai i-au si niste granule homeopatice ignatia sunt mai multe tratamentesi cipralexul se da in asemenea cazuri dar depinde de persoana.
Mariana_Galbaza_1
Postat pe 16 Aprilie 2013 01:08
Am eliminate definitive atacurile de panica si anxietatea.
Am realizat acest site pentru a ajuta cat mai mult oameni.
www.franciscmethods.com
kudika_936646
Postat pe 2 Octombrie 2013 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doctor ginecolog bun? 1 De la: Iulia162005 16 Iunie 2011 02:19
acesta inseamna un proiect complet??? 2 De la: kudika_29719 6 Martie 2013 12:50
poti iubi 2 persoane odata? 6 De la: valy90 4 Martie 2011 13:06
sutienul ideal pentru sinii lasati 1 De la: kudika_26230 15 Ianuarie 2013 16:16
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 6 De la: ad__83 18 Martie 2011 14:52