Setari Cookie-uri

cum sa il conving?

Buna!sper sa ma inteleaga cineva si sa poata sa imi dea un sfat.
Sunt cu iubitul meu de 5 ani,am stat impreuna 7 luni la mine(stau singura) si am avut o perioada de 1 luna si ceva in care am fost despartiti si el s-a mutat(pur si simplu a spus ca nu mai suporta tensiunea dintre noi si a plecat).in perioada asta s-a intors in tara fratele lui care a venit fara nici un ban si nici nu avea unde sa stea si sta unde sta iubitul meu,o perioada de trei luni el l-a intretinut cu chirie,bani de tigari,absolut tot.la un moment dat fratele lui s-a angajat(mai mult impins de la spate pt ca ii placea f mult situatia asta,sa fie intretinut desi are peste 30 de ani).iubitul meu se descurca destul de greu,dar a spus ca nu avea cum sa nu il ajute si il inteleg.noi ne-am impacat si eu i-am spus sa ne mutam iar imp pt ca l-a ajutat cat s-a putut pe frate-sau.acum este momentul sa isi vada si de viata lui si de relatia noastra,avem o varsta si e normal sa stam imp.el mi-a spus ca o sa se mute,dar vad ca sunt doar vorbe pt ca nu spune nimic concret,spune doar sa am rabdare sa isi mai revina frate-sau si dupa se muta.Mie deja nu imi mai convine situatia,ma vad pusa pe locul 2 si simt ca normal ar fi sa fie langa mine,pe el l-a ajutat suficient tinand cont ca are suficienti ani sa isi poarte singur de grija si ca l-a ajutat poate mai mult decat trebuia,mai ales ca iubitul meu este si mai mic decat el.Ce as putea sa fac,cum sa pun problema sa ma fac inteleasa,sa vada ca am avut rabdare o perioada pana s-a angajat cumnatul meu,dar ca acum e momentul sa fim si noi 2,sa il fac sa inteleaga ca imi e greu sa vin de la munca si sa stau singura in casa,sa nu il am langa mine si sa il vad la cateva zile.Nu sunt egoista,dar vreau sa ne vedem si noi de viata noastra.Nu stiu ce sa mai fac si cum sa il mai iau:(:(:(:(
kudika413356
Postat pe 4 Aprilie 2013 22:20
De la: kudika413356, la data 2013-04-04 22:20:53Buna!sper sa ma inteleaga cineva si sa poata sa imi dea un sfat.
Sunt cu iubitul meu de 5 ani,am stat impreuna 7 luni la mine(stau singura) si am avut o perioada de 1 luna si ceva in care am fost despartiti si el s-a mutat(pur si simplu a spus ca nu mai suporta tensiunea dintre noi si a plecat).in perioada asta s-a intors in tara fratele lui care a venit fara nici un ban si nici nu avea unde sa stea si sta unde sta iubitul meu,o perioada de trei luni el l-a intretinut cu chirie,bani de tigari,absolut tot.la un moment dat fratele lui s-a angajat(mai mult impins de la spate pt ca ii placea f mult situatia asta,sa fie intretinut desi are peste 30 de ani).iubitul meu se descurca destul de greu,dar a spus ca nu avea cum sa nu il ajute si il inteleg.noi ne-am impacat si eu i-am spus sa ne mutam iar imp pt ca l-a ajutat cat s-a putut pe frate-sau.acum este momentul sa isi vada si de viata lui si de relatia noastra,avem o varsta si e normal sa stam imp.el mi-a spus ca o sa se mute,dar vad ca sunt doar vorbe pt ca nu spune nimic concret,spune doar sa am rabdare sa isi mai revina frate-sau si dupa se muta.Mie deja nu imi mai convine situatia,ma vad pusa pe locul 2 si simt ca normal ar fi sa fie langa mine,pe el l-a ajutat suficient tinand cont ca are suficienti ani sa isi poarte singur de grija si ca l-a ajutat poate mai mult decat trebuia,mai ales ca iubitul meu este si mai mic decat el.Ce as putea sa fac,cum sa pun problema sa ma fac inteleasa,sa vada ca am avut rabdare o perioada pana s-a angajat cumnatul meu,dar ca acum e momentul sa fim si noi 2,sa il fac sa inteleaga ca imi e greu sa vin de la munca si sa stau singura in casa,sa nu il am langa mine si sa il vad la cateva zile.Nu sunt egoista,dar vreau sa ne vedem si noi de viata noastra.Nu stiu ce sa mai fac si cum sa il mai iau:(:(:(:(


Ii spui iubitului tau exact ceea ce ne-ai scris noua aici si roaga-l sa-ti prezinte o solutie care sa va multumeasca pe amandoi.

Rugandu-l chiar pe el sa-ti ofere o solutie, n-o sa bage capul in pamant ca pana acum si sa fuga de raspunderea relatiei cu tine, ci se va simti cumva implicat si raspunzator pentru rezolvarea problemei care te framanta.

Bafta!
kudika_32792
Postat pe 5 Aprilie 2013 08:26
De la: kudika413356, la data 2013-04-04 22:20:53Buna!sper sa ma inteleaga cineva si sa poata sa imi dea un sfat.
Sunt cu iubitul meu de 5 ani,am stat impreuna 7 luni la mine(stau singura) si am avut o perioada de 1 luna si ceva in care am fost despartiti si el s-a mutat(pur si simplu a spus ca nu mai suporta tensiunea dintre noi si a plecat).in perioada asta s-a intors in tara fratele lui care a venit fara nici un ban si nici nu avea unde sa stea si sta unde sta iubitul meu,o perioada de trei luni el l-a intretinut cu chirie,bani de tigari,absolut tot..........................................


Draga mea,ca o parere personala,vin si iti spun ca nu sunt convinsa de afirmatiile iubitului tau,realitatea fiind alta,dar este strict opinia mea!!Si am aceasta convingere pentru ca atunci cand iubesti ,faci tot ce este posibil pentru a fi langa si cu persoana iubita,excluzand situatiile de ordin medical din familia uneia dintre parti!!In alta ordine de idei,tot ce ai postat aici trebuie sa expui iubitului tau,noi nu te putem ajuta substantial intrucat totul tine de comunicare sincera cu partenerul tau!!!Nu-i putem influenta deciziile personale,in schimb,tu,da!!!!!Deschide o discutie,in termeni seriosi si hotaratori,cu iubitul tau,daca te iubeste ,asa cum prezinti situatia,va face ,chiar si imposibilul,pentru a coabita cu tine!!!Fara reprosuri sau discutii in contradictoriu,caci nu vor conduce la nimic bun,dimpotriva!Referitor la fratele iubitului tau,nu poti interveni impotriva lui,caci nu ai niciun drept,problema se va rezolva intre frati!!!Fii deschisa fata de iubitul tau si spune-i,repeta-i ceea ce te nemultumeste!!!Sa fii pregatita si pentru un eventual refuz,caci cred ca reticenta este legata de mult mai multe lucruri din cuplul vostru!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Aprilie 2013 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as dori sa aflu deoarece snt foarte ingrijorata 46 De la: kudika_27245 11 Aprilie 2013 09:08
casnicie esuata dupa 22 ani 36 De la: Ghicicummacheama 16 Octombrie 2013 12:51
cum sa trec peste faptul ca l-am inselat ,Cum sa ma iert pe mine insami??? 37 De la: danny23 30 Noiembrie 2014 15:36
hi 4 De la: Byanka_Marcu_1 18 August 2015 20:01
""Fitness - Tea" cea mai completa formula a unui ceai ! 1 De la: fittnescoffe 26 Iulie 2011 10:27