Setari Cookie-uri

vis oribil

Am avut un vis groaznic:parca eram controlata de o entitate care i-mi strangea maxilarul si i-mi facea ca dintii sa se apese unii peste altii,pana cand simteam ca dintii de jos cedeaza si se rup.La un moment dat am reusit sa deschid gura si au cazut trei masele toate unite intre ele si cateva picaturi de sange.iar dupa aia mi s-a blocat maxilarul din nou si iar au inceput sa se rupa dintii.La final i-mi dau cu limba peste dinti si observ ca nu mai am nici un dinte sau masea in partea de jos.a fost un vis oribil si dezgustator....sper sa nu insemne moarte,avnd in vedere ca mama mea a murit acum patru luni si inca sufar enorm,nu as mai face fata la o noua pierdere....sper ca a mai visat cineva ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic....
laraariss
Postat pe 4 Aprilie 2013 05:47
offfff...stai linistita, ca visele nu inseama nimic!!!!
de regula visele sunt doar niste continuari ale gandurilor....
kudika_24481
Postat pe 4 Aprilie 2013 06:24
Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 06:55
Eu una, ma cam iau dupa vise, nu va suparati pe mine.Prin visele care le-am avut mi s-a dat de inteles ca mi se va intampla ceva.Stiu ca atunci cand visezi ca i-ti cad dintii, fara suparare auzi de moartea cuiva.Sangele inseamna veste.daca te-a durut i-ti este de aproape, daca nu, e cineva cunoscut.Sper sa nu fie asa, sa nu ganditi negativ despre mine,mi-au murit patru copii, iar visele dinainte de acestea nu doream sa le cred.Se intamplase neprevazutul si de atunci cred totusi in vise.
kudika467548
Postat pe 4 Aprilie 2013 07:40
De la: kudika467548, la data 2013-04-04 07:40:47 Eu una, ma cam iau dupa vise, nu va suparati pe mine.Prin visele care le-am avut mi s-a dat de inteles ca mi se va intampla ceva.Stiu ca atunci cand visezi ca i-ti cad dintii, fara suparare auzi de moartea cuiva.Sangele inseamna veste.daca te-a durut i-ti este de aproape, daca nu, e cineva cunoscut.Sper sa nu fie asa, sa nu ganditi negativ despre mine,mi-au murit patru copii, iar visele dinainte de acestea nu doream sa le cred.Se intamplase neprevazutul si de atunci cred totusi in vise.



Iti dau dreptate,stai linistita,nimeni nu are dreptul sa te judece!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 08:01
De la: laraariss, la data 2013-04-04 05:47:52Am avut un vis groaznic:parca eram controlata de o entitate care i-mi strangea maxilarul si i-mi facea ca dintii sa se apese unii peste altii,pana cand simteam ca dintii de jos cedeaza si se rup.La un moment dat am reusit sa deschid gura si au cazut trei masele toate unite intre ele si cateva picaturi de sange.iar dupa aia mi s-a blocat maxilarul din nou si iar au inceput sa se rupa dintii.La final i-mi dau cu limba peste dinti si observ ca nu mai am nici un dinte sau masea in partea de jos.a fost un vis oribil si dezgustator....sper sa nu insemne moarte,avnd in vedere ca mama mea a murit acum patru luni si inca sufar enorm,nu as mai face fata la o noua pierdere....sper ca a mai visat cineva ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic....


Ai cumva o stare de incordare interioara peste zi? Te macina ceva pe suflet si nu poti da glas acelor ganduri?
kudika_32792
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:36
De la: laraariss, la data 2013-04-04 05:47:52Am avut un vis groaznic:parca eram controlata de o entitate care i-mi strangea maxilarul si i-mi facea ca dintii sa se apese unii peste altii,pana cand simteam ca dintii de jos cedeaza si se rup.La un moment dat am reusit sa deschid gura si au cazut trei masele toate unite intre ele si cateva picaturi de sange.iar dupa aia mi s-a blocat maxilarul din nou si iar au inceput sa se rupa dintii.La final i-mi dau cu limba peste dinti si observ ca nu mai am nici un dinte sau masea in partea de jos.a fost un vis oribil si dezgustator....sper sa nu insemne moarte,avnd in vedere ca mama mea a murit acum patru luni si inca sufar enorm,nu as mai face fata la o noua pierdere....sper ca a mai visat cineva ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic....
dumnezeu sa o ierte pe mama ta,,visele nu inseamna nimik atata timp cat nu crezi in ele,,daca e un vis de la dumnezeu vei sti ,acestea s ft rare
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:44
De la: kudika467548, la data 2013-04-04 07:40:47 Eu una, ma cam iau dupa vise, nu va suparati pe mine.Prin visele care le-am avut mi s-a dat de inteles ca mi se va intampla ceva.Stiu ca atunci cand visezi ca i-ti cad dintii, fara suparare auzi de moartea cuiva.Sangele inseamna veste.daca te-a durut i-ti este de aproape, daca nu, e cineva cunoscut.Sper sa nu fie asa, sa nu ganditi negativ despre mine,mi-au murit patru copii, iar visele dinainte de acestea nu doream sa le cred.Se intamplase neprevazutul si de atunci cred totusi in vise.
dumnezeu sa i ierte,pentru asa cva e posibil sa ai unele vise innainte,,asta nu inseamna sa ei ca atare orice vis
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:46
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...
laraariss
Postat pe 4 Aprilie 2013 16:19
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...
nu mai crede in vise ca le dai apa la moara si in nici un caz in ce ti zice cucoana careia i ai dat replika
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 16:24
De la: kudika467548, la data 2013-04-04 07:40:47 Eu una, ma cam iau dupa vise, nu va suparati pe mine.Prin visele care le-am avut mi s-a dat de inteles ca mi se va intampla ceva.Stiu ca atunci cand visezi ca i-ti cad dintii, fara suparare auzi de moartea cuiva.Sangele inseamna veste.daca te-a durut i-ti este de aproape, daca nu, e cineva cunoscut.Sper sa nu fie asa, sa nu ganditi negativ despre mine,mi-au murit patru copii, iar visele dinainte de acestea nu doream sa le cred.Se intamplase neprevazutul si de atunci cred totusi in vise.
sa stii ca nu ma durea f tare,era socant cum i/mi pocneau dintii in gura si cum simteam ca se rup...sa speram atunci ca nu e cineva din familie...i/mi pare rau pt copii tai,cred ca a fost greu tare,eu nu pot sa trec peste moartea mamei,banuiesc ca peste moartea copiilor se trece f greu sau nu treci niciodata...Dumnezeu sa-i ierte si sa-ti dea putere si tie,ca tare avem nevoie....
laraariss
Postat pe 4 Aprilie 2013 16:26
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...



La o asemenea durere nu sunt prea multe de spus!!!!In schimb,trebuie sa te mobilizezi pentru mentinerea unui climat sanatos in familia ta,cea mai importanta in acest moment,ai doi copilasi,care au mare nevoie de o mama sanatoasa si plina de viata!!!Regret decesul mamei tale,cu atat mai mult cu cat era o femeie tanara si faptul ca ati fost prietene nu poate decat sa sporeasca suferinta ta si a familiei tale!!!Daca continui cu plansul si accesele de furie si pierdere a controlului asupra familiei nu vei rezolva nimic,incearca sa alungi gandurile si amaraciunea din inima!!!Trebuie sa devii puternica,atat pentru tine,cat si pentru familia ta si tatal tau,ramas singur!!!Nu este o situatie fericita,DAR TREBUIE SA O DEPASESTI!!!
IN CEEA CE PRIVESTE VISUL AVUT,INCEARCA SA-L UITI,ESTE SINGURA CALE SA ITI REVII DIN SPAIMA!!!Nu-l lasa sa te domine!!!!Coordoneaza-ti viata in functie de sperante,idealuri si ganduri pozitive,nu ramane ancorata in ratacirea acelui vis!!!
Referitor la tatal, tau,este firesc ca tot ceea ce traieste sa-i aduca aminte de sotia lui,va trece si durerea aceasta,dar trebuie sa aveti rabdare cu totii,nimeni nu iti va readuce mama,si este obligatoriu sa va impacati cu gandul pierderii ei!!!!Este dur ceea ce iti spun,dar viata isi cere drepturile si osanda zilnica!!!
Fii alaturi de tatal tau,chiar daca va aflati la distanta,unul de celalalt,este tot ce poti sa faci pentru domnia sa!!Rudele,de asemenea,il pot sustine emotional,este un gest uman,firesc!!!

Impune-ti vointa si mergi mai departe,ai copii,pe care trebuie sa-i cresti!!!Sa speram ca acel vis macabru nu se va repeta si te vei linisti!!!Nu te mai gandi la acel vis!!!!Gandeste-te ca esti o femeie fericita,cu doi copii minunati,cu o familie frumoasa,in ciuda pierderii mamei tale,este sfasietor,dar viata sta la panda,cine nu stie sa lupte cu ea,ii cade prada!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2013 17:02
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 17:02:12
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...



La o asemenea durere nu sunt prea multe de spus!!!!In schimb,trebuie sa te mobilizezi pentru mentinerea unui climat sanatos in familia ta,cea mai importanta in acest moment,ai doi copilasi,care au mare nevoie de o mama sanatoasa si plina de viata!!!Regret decesul mamei tale,cu atat mai mult cu cat era o femeie tanara si faptul ca ati fost prietene nu poate decat sa sporeasca suferinta ta si a familiei tale!!!Daca continui cu plansul si accesele de furie si pierdere a controlului asupra familiei nu vei rezolva nimic,incearca sa alungi gandurile si amaraciunea din inima!!!Trebuie sa devii puternica,atat pentru tine,cat si pentru familia ta si tatal tau,ramas singur!!!Nu este o situatie fericita,DAR TREBUIE SA O DEPASESTI!!!
IN CEEA CE PRIVESTE VISUL AVUT,INCEARCA SA-L UITI,ESTE SINGURA CALE SA ITI REVII DIN SPAIMA!!!Nu-l lasa sa te domine!!!!Coordoneaza-ti viata in functie de sperante,idealuri si ganduri pozitive,nu ramane ancorata in ratacirea acelui vis!!!
Referitor la tatal, tau,este firesc ca tot ceea ce traieste sa-i aduca aminte de sotia lui,va trece si durerea aceasta,dar trebuie sa aveti rabdare cu totii,nimeni nu iti va readuce mama,si este obligatoriu sa va impacati cu gandul pierderii ei!!!!Este dur ceea ce iti spun,dar viata isi cere drepturile si osanda zilnica!!!
Fii alaturi de tatal tau,chiar daca va aflati la distanta,unul de celalalt,este tot ce poti sa faci pentru domnia sa!!Rudele,de asemenea,il pot sustine emotional,este un gest uman,firesc!!!

Impune-ti vointa si mergi mai departe,ai copii,pe care trebuie sa-i cresti!!!Sa speram ca acel vis macabru nu se va repeta si te vei linisti!!!Nu te mai gandi la acel vis!!!!Gandeste-te ca esti o femeie fericita,cu doi copii minunati,cu o familie frumoasa,in ciuda pierderii mamei tale,este sfasietor,dar viata sta la panda,cine nu stie sa lupte cu ea,ii cade prada!!
nu esti in masura sa dai sfaturi falso cand nu sti raspunzi la o urare nu mai numi viata ca un lucru rau zii sa cada prada inselatoriei celui rau nu vieti viata nu inseamna raul,,,cand mai ai momente de prostie culcate
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 18:07
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...


Te-ai gandit ca psihologul poate fi o solutie ca sa depasesti aceasta depresie?

In ceea ce-l priveste pe tatal tau, incearca sa vorbiti pe skype, daca se poate zilnic, despre orice.

Sa auzim de bine!
kudika_32792
Postat pe 5 Aprilie 2013 08:30
De la: kudika_32792, la data 2013-04-05 08:30:23
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...


Te-ai gandit ca psihologul poate fi o solutie ca sa depasesti aceasta depresie?

In ceea ce-l priveste pe tatal tau, incearca sa vorbiti pe skype, daca se poate zilnic, despre orice.

Sa auzim de bine!
am fost la psiholog si tot ce mi-a recomandat au fost niste pastile de valeriana pt ca sunt tanara si TREBUIE sa fiu puternica,nu am nevoie de pastile tari si f multe incurajari...e adevarat ca durerea nu e ca si atunci pe moment,dar amintirea ei e prea dureroasa...stiu ca toti vom trece prin asta,stiu ca acum in secunda asta sunt parinti carora le mor copii,sau copii carora le mor parintii...cu siguranta va fi bine in viitor,trebuie doar sa depasesc momentele astea grele...va multumesc la toti pt raspunsuri,a-ti fost de ajutor sa stiti
laraariss
Postat pe 5 Aprilie 2013 18:06
De la: laraariss, la data 2013-04-05 18:06:31
De la: kudika_32792, la data 2013-04-05 08:30:23
De la: laraariss, la data 2013-04-04 16:19:22
De la: kudika_15804, la data 2013-04-04 06:55:25Ce anume te apasa atat de mult?????In afara de decesul mamei tale!!!!!Fii atenta la starea de sanatate personala!!!
cu siguranta dupa decesul mamei mele m/am ales cu o maaaare depresie...cel mai greu e ca am o familie,am doi copii,un baietel de 7 ani si o fetita de un an si jumatate,si sunt cu nervii la pamant,plang mereu nu mai am rabdare cu ei ca si inainte...incerc sa trec peste,dar e f greu,mama mea avea doar 52 ani si eram f apropiate,fiind si singura la parinti...cred ca ma apasa mult faptul ca tatal meu a ramas singur si plange mereu,eu sunt la 2000 km departare de el,iar el nu vrea sa plece din Romania,iar eu nu pot sa plec de aici pt ca am un loc de munca stabil si putem sa ne crestem copii normal fara prea multe lipsuri..m-a speriat tare visul si ma gandesc la tatal meu mereu,mi se rupe inima...


Te-ai gandit ca psihologul poate fi o solutie ca sa depasesti aceasta depresie?

In ceea ce-l priveste pe tatal tau, incearca sa vorbiti pe skype, daca se poate zilnic, despre orice.

Sa auzim de bine!
am fost la psiholog si tot ce mi-a recomandat au fost niste pastile de valeriana pt ca sunt tanara si TREBUIE sa fiu puternica,nu am nevoie de pastile tari si f multe incurajari...e adevarat ca durerea nu e ca si atunci pe moment,dar amintirea ei e prea dureroasa...stiu ca toti vom trece prin asta,stiu ca acum in secunda asta sunt parinti carora le mor copii,sau copii carora le mor parintii...cu siguranta va fi bine in viitor,trebuie doar sa depasesc momentele astea grele...va multumesc la toti pt raspunsuri,a-ti fost de ajutor sa stiti


E suspect ca un psiholog ti-a recomandat niste pastile, in loc sa faca psihoterapie cu tine. Ai dat peste un psiholog incompetent, ce pot spune...

Sa incerci, totusi, sa nu te izolezi, incearca sa te vezi cu alti membri ai familiei tale, cu prieteni, discuta cu ei despre pierderea ta, sa stii ca suferinta impartasita si altora e mai usor de suportat. Poate te poti dedica unui hobby, ceva ce-ti doreai de mult timp sa incerci sau sa inveti. Asterne-ti gandurile intr-un jurnal, ajuta foarte mult, sa stii.

Si mai doresc sa-ti spun un lucru: pierderea unei fiinte dragi nu se vindeca niciodata in totalitate, adica o cicatrice va ramane acolo, in sufletul si-n inima ta. Iti spun asta din exprienta, deoarece mi-am pierdut si eu doua fiinte extrem de dragi: unul dintre fratii mei si bunica dinspre mama. Si acum mai plang cand ma cuprinde un dor nebun de ei, desi au trecut ceva ani de cand s-au dus.

Ce pot sa-ti mai spun, decat sa fii tare si sa ai grija de tine si sufletul tau!
kudika_32792
Postat pe 6 Aprilie 2013 07:48
Dupa moartea unui copil de-al meu am fost la...psiholog. Mi-a recomandat Calmepam.Timp de o sapt umblam prin casa de ziceai ca-s beata , asa credeau cele doua fete ale mele.La un moment dat m-am uitat pe prospect.. si surpriza 1 pastila pe zi, iar domnia sa i-mi recomandase trei pe zi.Sotul era plecat din tara, eu chipurile i-mi faceam de cap.........asa ca nu ma mai iau dupa ... psihologi.
kudika467548
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:34
De la: kudika_24481, la data 2013-04-04 06:24:03offfff...stai linistita, ca visele nu inseama nimic!!!!
de regula visele sunt doar niste continuari ale gandurilor....


Te inseli visele nu sunt ganduri si sunt avertismente,dar nu oricine are capacitatea sa le interpreteze.
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:57
De la: kudika467548, la data 2013-04-06 15:34:56Dupa moartea unui copil de-al meu am fost la...psiholog. Mi-a recomandat Calmepam.Timp de o sapt umblam prin casa de ziceai ca-s beata , asa credeau cele doua fete ale mele.La un moment dat m-am uitat pe prospect.. si surpriza 1 pastila pe zi, iar domnia sa i-mi recomandase trei pe zi.Sotul era plecat din tara, eu chipurile i-mi faceam de cap.........asa ca nu ma mai iau dupa ... psihologi.




Vointa este cel mai puternic aliat al omului,cu ajutorul caruia putem sa trecem peste toate obstacolele!!!Depinde de fiecare dintre noi sa o punem la treaba,nimeni nu este scutit de necazuri si suparari,dar trebuie sa le depasim,fiecare ,,cum putem si stim sau dupa cum ne dicteaza ambitia personala!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Aprilie 2013 15:58
A visa DINTE nu aduce nimic bun.Exista riscul de ati strica imagine personala ai o teama de a face impresie proasta intr-o situatie importanta.

criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 16:01
De la: criszoe, la data 2013-04-06 16:01:14A visa DINTE nu aduce nimic bun.Exista riscul de ati strica imagine personala ai o teama de a face impresie proasta intr-o situatie importanta.

inceteaza sa msi inveti lumea laa prostiile tale din cap sa nu devii sclava visurilor,,,daca se va intampla cva rau sau bun omu va sti simturile lui ii vor da de veste ,,visele de la dumnezeu sunt ft rare
prazlea
Postat pe 6 Aprilie 2013 16:05
Nu vreau
criszoe
Postat pe 6 Aprilie 2013 16:19
De la: kudika467548, la data 2013-04-06 15:34:56Dupa moartea unui copil de-al meu am fost la...psiholog. Mi-a recomandat Calmepam.Timp de o sapt umblam prin casa de ziceai ca-s beata , asa credeau cele doua fete ale mele.La un moment dat m-am uitat pe prospect.. si surpriza 1 pastila pe zi, iar domnia sa i-mi recomandase trei pe zi.Sotul era plecat din tara, eu chipurile i-mi faceam de cap.........asa ca nu ma mai iau dupa ... psihologi.


Un psiholog nu recomanda pastile, ci face psihoterapie cu pacientul. Sa te iei dupa psihologi, insa doar dupa cei care incearca sa te asculte si sa te indrume in problema ta, nu dupa cei ce-ti prescriu medicamente.
kudika_32792
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:07
De la: criszoe, la data 2013-04-06 15:57:05
De la: kudika_24481, la data 2013-04-04 06:24:03offfff...stai linistita, ca visele nu inseama nimic!!!!
de regula visele sunt doar niste continuari ale gandurilor....


Te inseli visele nu sunt ganduri si sunt avertismente,dar nu oricine are capacitatea sa le interpreteze.


Are dreptate acea utilizatoare, visele pot reprezenta si ganduri care ne preocupa atat de mult, incat ne urmaresc si cand dormim.
kudika_32792
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:09
De la: kudika_32792, la data 2013-04-07 10:07:10
De la: kudika467548, la data 2013-04-06 15:34:56Dupa moartea unui copil de-al meu am fost la...psiholog. Mi-a recomandat Calmepam.Timp de o sapt umblam prin casa de ziceai ca-s beata , asa credeau cele doua fete ale mele.La un moment dat m-am uitat pe prospect.. si surpriza 1 pastila pe zi, iar domnia sa i-mi recomandase trei pe zi.Sotul era plecat din tara, eu chipurile i-mi faceam de cap.........asa ca nu ma mai iau dupa ... psihologi.


Un psiholog nu recomanda pastile, ci face psihoterapie cu pacientul. Sa te iei dupa psihologi, insa doar dupa cei care incearca sa te asculte si sa te indrume in problema ta, nu dupa cei ce-ti prescriu medicamente.


*psiholog bun
kudika_32792
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:10
eu una cred in vise,dar cel spus de kudika noastra ma pune pe ganduri,oare ce I so fi in tamplat de nu a
ma I aparut sa ne spuna daca a patit ceva s-au nu!?
Titanika
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:14
De la: kudika_32792, la data 2013-04-07 10:09:24
De la: criszoe, la data 2013-04-06 15:57:05
De la: kudika_24481, la data 2013-04-04 06:24:03offfff...stai linistita, ca visele nu inseama nimic!!!!
de regula visele sunt doar niste continuari ale gandurilor....


Te inseli visele nu sunt ganduri si sunt avertismente,dar nu oricine are capacitatea sa le interpreteze.


Are dreptate acea utilizatoare, visele pot reprezenta si ganduri care ne preocupa atat de mult, incat ne urmaresc si cand dormim.


Ba nuuu
criszoe
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceai și Tincturã pentru Obezitate 6 De la: kudika295789 5 Aprilie 2014 21:34
oare cum se intelege femeia scorpion cu femeia taur??????? 1 De la: kudika313263 9 Noiembrie 2010 07:07
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
parodontita - test genetic 1 De la: kudika_980866 6 Februarie 2015 15:00
ajutor 4 De la: kudika_nikole 26 Noiembrie 2011 20:57