Setari Cookie-uri

buna

va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema,sunt isarcinata in 8 saptamani si cand mananc ma doare fff rau stomacul ,am fost la medic si mia dat dicarbocalm si metroclopramid dar tot nu ma simt bine ,ce ma sfatuiti?
bianca_marusia
Postat pe 23 Februarie 2009 14:01
Buna Alina!Ai facut analize pt stomac?Tine regim(nimic prajit,crud,iute,dulce)mananca incet,nu bea apa in timpul mesei,nu te enerva,o sa iti treaca,trebui sa ai rabdare.Sanatate multa si sarcina usoara.
51160
Postat pe 24 Martie 2009 08:19
Pe perioada sarcinii eu am luat No-spa,ce sa zic incearca si tu ...
Dea03
Postat pe 3 Iulie 2009 09:26
De la: , la data 2009-02-23 14:01:05va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema,sunt isarcinata in 8 saptamani si cand mananc ma doare fff rau stomacul ,am fost la medic si mia dat dicarbocalm si metroclopramid dar tot nu ma simt bine ,ce ma sfatuiti?


sarcina a favorizat cresterea aciditatii gastrice.. pt remediere ar trebui sa iti creezi propriul regim in functie de ceea ce iti permite tie stomacul.. pana la a 4-a luna de sarcina tot s-ar putea sa mai ai probleme, nu dispera, ai rabdare si incredere in tine.. eu am mincat doar morcov si mere golden in primele patru luni de sarcina ca sa imi fie bine.. nu inseamna ca sigur asta va functiona si la tine, dar poti testa la ce alimente reactionezi negativ si sa le eviti.
camiflorea
Postat pe 4 Martie 2010 21:54
De la: camiflorea, la data 2010-03-04 21:54:21
De la: , la data 2009-02-23 14:01:05va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema,sunt isarcinata in 8 saptamani si cand mananc ma doare fff rau stomacul ,am fost la medic si mia dat dicarbocalm si metroclopramid dar tot nu ma simt bine ,ce ma sfatuiti?


sarcina a favorizat cresterea aciditatii gastrice.. pt remediere ar trebui sa iti creezi propriul regim in functie de ceea ce iti permite tie stomacul.. pana la a 4-a luna de sarcina tot s-ar putea sa mai ai probleme, nu dispera, ai rabdare si incredere in tine.. eu am mincat doar morcov si mere golden in primele patru luni de sarcina ca sa imi fie bine.. nu inseamna ca sigur asta va functiona si la tine, dar poti testa la ce alimente reactionezi negativ si sa le eviti.
ai putea sa iti faci si niste investigatii mai amanuntite, sa nu fie vorab cumva de H.Pilory
4Life
Postat pe 4 Martie 2010 22:07







Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!1






*****************************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei sanii mari dar tie frica de interventii chirurgicale scumpe ce pot lasa semne inestetice? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:17
dureri de stomac in urma tratamentului cu antibiotic 5 De la: monica_ziman 11 Septembrie 2011 19:57
Beneficiile pentru sanatate ale alimentelor 6 De la: ellabella 29 Februarie 2012 21:31
puls mare 5 De la: healthy013545 31 Martie 2010 12:39
caz disperat dupa ajutorrrr 2 De la: EZARA 12 Octombrie 2010 11:43