Setari Cookie-uri

FARA ORGASM!!!!!!!!!!

Buna!Mi-am inceput viata sexuala acum mai bine de un an si fiindca abia acum termin liceul nu am avut parte de foarta multa intimitate alaturi de prietenul meu ( amandoi locuim cu parintii) asa ca mereu am facut-o mai "pe fuga". Ideea e ca eu nu am avut nicodata orgasm.Atunci eram o copila si mi-a fost rusine sa ii spun asta, iar acum daca i-as spune ar crede ca am trait o minciuna.Eu nu dau vina pe el deoarece si cand ma masturbez,la atingerea clitorisului am o senzatie ciudata(excitare) nici neplacuta dar nici placuta si nu pot continua si renunt asa cum atunci cand sunt ft excitata nu suport sa mi atinga clitorisul. Cum sa trec peste, si sa am si eu orgasm? Multumesc anticipat pt rapsuns!
kudika514482
Postat pe 19 Mai 2013 20:42
De la: kudika514482, la data 2013-05-19 20:42:41Buna!Mi-am inceput viata sexuala acum mai bine de un an si fiindca abia acum termin liceul nu am avut parte de foarta multa intimitate alaturi de prietenul meu ( amandoi locuim cu parintii) asa ca mereu am facut-o mai "pe fuga". Ideea e ca eu nu am avut nicodata orgasm.Atunci eram o copila si mi-a fost rusine sa ii spun asta, iar acum daca i-as spune ar crede ca am trait o minciuna.Eu nu dau vina pe el deoarece si cand ma masturbez,la atingerea clitorisului am o senzatie ciudata(excitare) nici neplacuta dar nici placuta si nu pot continua si renunt asa cum atunci cand sunt ft excitata nu suport sa mi atinga clitorisul. Cum sa trec peste, si sa am si eu orgasm? Multumesc anticipat pt rapsuns!




Esti inca foarte tanara,ai rabdare ,scapa de stres si fa dragoste asa cum se cuvine,cu rabdare si in linistea sufletului,daca tot ti-ai inceput viata sexuala!!!Te deranjeaza excitarea produsa asupra clitorisului,nu este atat de grav,poti recurge la excitarea vaginala,este mai greu de produs,ca durata de timp,dar este la fel de exploziva si eficienta!!!!Partenerul tau trebuie sa fie rabdator cu tine si sa te asculte,spune-i ce anume iti place si ce nu!!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Mai 2013 20:57
asculta melodia asta,poate o sa-ti vina pofta
Titanika
Postat pe 19 Mai 2013 21:36
De la: Titanika, la data 2013-05-19 21:36:03asculta melodia asta,poate o sa-ti vina pofta


http://www.youtube.com/watch?v=0L6hVK6lhd8
-scuze,era s-o uit s-o introduc
Titanika
Postat pe 19 Mai 2013 21:37
mergi la biserica
kind_er
Postat pe 19 Mai 2013 21:47
Ioi, am ascultat si eu melodia.... si acum... oh, nu-i bine.... ma duc sa fac un dus rece
GHEISA_
Postat pe 19 Mai 2013 22:09
De la: kudika514482, la data 2013-05-19 20:42:41Buna!Mi-am inceput viata sexuala acum mai bine de un an si fiindca abia acum termin liceul nu am avut parte de foarta multa intimitate alaturi de prietenul meu ( amandoi locuim cu parintii) asa ca mereu am facut-o mai "pe fuga". Ideea e ca eu nu am avut nicodata orgasm.Atunci eram o copila si mi-a fost rusine sa ii spun asta, iar acum daca i-as spune ar crede ca am trait o minciuna.Eu nu dau vina pe el deoarece si cand ma masturbez,la atingerea clitorisului am o senzatie ciudata(excitare) nici neplacuta dar nici placuta si nu pot continua si renunt asa cum atunci cand sunt ft excitata nu suport sa mi atinga clitorisul. Cum sa trec peste, si sa am si eu orgasm? Multumesc anticipat pt rapsuns!


Incearca sa-ti stimulezi clitorisul prin intermediul acelui capison de piele, care inveleste clitorisul. Daca iti vei atinge, sau iti va atinge iubitul in mod direct clitorisul, senzatia poate fi la limita dintre placere si durere, intr-adevar.

Atunci cand te masturbezi sau faci dragoste, incearca sa te relaxezi, sa nu te gandesti la probleme, ci la cat de mult iti plac atingerile iubitului, cat de mult iti place sa-l atingi si tu pe el, iar, incetul cu incetul, va aparea si orgasmul. Important e sa afli unde anume iti face placere sa fii atinsa, in ce mod (mai delicat sau mai apasat), invata sa te relaxezi si sa savurezi momentul, si nu vei mai avea probleme in a obtine orgasmul.
kudika_32792
Postat pe 20 Mai 2013 09:18
De la: kudika514482, la data 2013-05-19 20:42:41Buna!Mi-am inceput viata sexuala acum mai bine de un an si fiindca abia acum termin liceul nu am avut parte de foarta multa intimitate alaturi de prietenul meu ( amandoi locuim cu parintii) asa ca mereu am facut-o mai "pe fuga". Ideea e ca eu nu am avut nicodata orgasm.Atunci eram o copila si mi-a fost rusine sa ii spun asta, iar acum daca i-as spune ar crede ca am trait o minciuna.Eu nu dau vina pe el deoarece si cand ma masturbez,la atingerea clitorisului am o senzatie ciudata(excitare) nici neplacuta dar nici placuta si nu pot continua si renunt asa cum atunci cand sunt ft excitata nu suport sa mi atinga clitorisul. Cum sa trec peste, si sa am si eu orgasm? Multumesc anticipat pt rapsuns!


Si mai vroiam sa-ti spun ca de orgasmul clitoridian depinde aparitia orgasmului vaginal. Mai intai invata sa te bucuri de orgasmul clitoridian, e foarte important. Dupa aceea, vei descoperi si placerea oferita de orgasmul vaginal.
kudika_32792
Postat pe 20 Mai 2013 09:20
Cel mai bine este sa se linga lindicul cu limba pentru ca este fina si umeda.Iar daca incerci cu decetul sa stimulezi lindicul incearca sa umezesti varful degetului.
kudika_14283
Postat pe 20 Mai 2013 21:48
si daca i se infige un degetel in pasare ?
kind_er
Postat pe 20 Mai 2013 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anticonceptionale... Menstruatie... 22 De la: SunGirl 11 Iunie 2013 13:58
buna seara! 2 De la: _oktober_ 9 Mai 2010 20:44
esecul in pat 99 De la: rodeena_vitan 2 August 2009 19:59
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar?? 1 De la: omenie 24 Iunie 2010 21:30
Enjoy the test :) 1 De la: Dimitra26 25 Octombrie 2010 13:49