Setari Cookie-uri

am fost o aventura?

Sa va povestesc experienta mea cat mai pe scurt posibil.Inca de mica am avut unele prejudecati,parintii mei m-au crescut cu valori morale sanatoase si mi-a fost destul de greu cand am ajuns in Bucuresti si am vazut ca lumea este total diferita.Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat inca din liceu,insa in momentul in care am inceput facultatea ne-am despartit din muulte motive.Am suferit enorm si de atunci nu am mai fost implicate in nici o relatie.Nu mai stiu cum sa ma comport intr-o relatie,ce e normal ,ce sa fac si mai ales cum sa fac.Le gasesc tuturor defecte si asa timpul trece pe langa mine.Pana cand ,anul trecut am participat ca hostess la un eveniment business foarte important.Numarul meu de telefon a ramas in agenda unui tip care a organizat evenimentul respectiv.Dupa vreo cateva luni mi-a dat un mesaj,eu nici nu mai aveam nr lui de tel.Usor ,usor am inceput sa vorbim,glumim sa ne trimitem fel si fel de poze.In fine,copilarii…Ne-am vazut de cateva ori timp in care nu s-a intamplat mare lucru.La una din intalniri ne-am sarutat si apoi iar o pauza de vreo saptamana.Ne-am revazut intr-o alta zi si am mers la el sa vedem un film(era evident ca avea anumite intentii,insa eu in prostia mea nu m-am gandit la asta).A incercat sa ma convinga oarecum sa facem sex si eu l-am refuzat spunandu-I ca e tarziu si ca trb sa plec.i-am zis ca iau un taxi,insa m-a dus el pana la urma.De atunci nu am mai vorbit 2 luni!!!(mi-a parut rau ,recunosc ca l-am refuzat.)Pana cand mi-a dat un mesaj si m-a intr ce fac si am reluat glumitele …In seara aia eu am fost in club cu niste prietene si a ramas sa ne vedem cand termina el treaba la birou.a venit si m-a luat ,am mers si am mancat si dupa am mers la el.Si s-a intamplat inevitabilul….am incercat sa dorm la el,dar nu am putut si dupa vreo ora i-am zis ca merg acasa(se facuse vreo 8 dimi).era somnoros,a vrut sa-mi dea bani de taxi insa l-am refuzat.Mi-a dat mesaj cand s-a trezit si de atunci nici un semn….acum intrebarea mea e urmatoarea:ce sa fac?sa-I dau eu mesaj?sa astept?cam ce o avea de gand? Sau sa-mi vad de treaba?
lovely27
Postat pe 18 Iunie 2013 16:12
vezi ti de treaba,,da mi mie nr tau
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 16:18
Sint sigura ca parintii tai te au crescut bine insa nu sint sigura ce ai invat tu de la ei....pai cum sa te duci la un barbat in casa si sa nu sti ce vrea?si cum sa spui ca sa intimlat inevitabilul?tu copila....esti de rezerva ca amanta nu te poti numi....amanta e bine tratata si e tinuta aproape daca intelegi ce vreau sa spun....nu te mai imbata cu apa rece...da l doamne ıartama ın colo si "vezı tı de o vıata"....
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 16:21
De la: prazlea, la data 2013-06-18 16:18:34vezi ti de treaba,,da mi mie nr tau


Tu o sa o suni mai des?:))
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 16:21
Cu siguranta multe din chestiile pe care le-am invatat nu au fost suficiente cat sa ma descurc in viata reala.Ideea este ca am cedat in fata unui tip si desi selectiva l-am ales pe cel mai rau si acum ma simt destul de ciudat...
lovely27
Postat pe 18 Iunie 2013 16:32
Am sa preiau prima parte a comentariului tau!Multumesc:)
lovely27
Postat pe 18 Iunie 2013 16:33
De la: selin32, la data 2013-06-18 16:21:57
De la: prazlea, la data 2013-06-18 16:18:34vezi ti de treaba,,da mi mie nr tau


Tu o sa o suni mai des?:))
binenteles,,,o sa o pretuiesc
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 16:34
De la: lovely27, la data 2013-06-18 16:33:21Am sa preiau prima parte a comentariului tau!Multumesc:)
preia le pe amandua
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 16:35
De la: lovely27, la data 2013-06-18 16:12:52Sa va povestesc experienta mea cat mai pe scurt posibil.Inca de mica am avut unele prejudecati,parintii mei m-au crescut cu valori morale sanatoase si mi-a fost destul de greu cand am ajuns in Bucuresti si am vazut ca lumea este total diferita.Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat inca din liceu,insa in momentul in care am inceput facultatea ne-am despartit din muulte motive.Am suferit enorm si de atunci nu am mai fost implicate in nici o relatie.Nu mai stiu cum sa ma comport intr-o relatie,ce e normal ,ce sa fac si mai ales cum sa fac.Le gasesc tuturor defecte si asa timpul trece pe langa mine.Pana cand ,anul trecut am participat ca hostess la un eveniment business foarte important.Numarul meu de telefon a ramas in agenda unui tip care a organizat evenimentul respectiv.Dupa vreo cateva luni mi-a dat un mesaj,eu nici nu mai aveam nr lui de tel.Usor ,usor am inceput sa vorbim,glumim sa ne trimitem fel si fel de poze.In fine,copilarii…Ne-am vazut de cateva ori timp in care nu s-a intamplat mare lucru.La una din intalniri ne-am sarutat si apoi iar o pauza de vreo saptamana.Ne-am revazut intr-o alta zi si am mers la el sa vedem un film(era evident ca avea anumite intentii,insa eu in prostia mea nu m-am gandit la asta).A incercat sa ma convinga oarecum sa facem sex si eu l-am refuzat spunandu-I..............................................


Asa cum ai anticipat,vezi-ti de treaba!!!Ai o mare parte din vina,este important sa iti dai seama unde ai gresit si sa nu mai ai recidive in aceeasi directie!!Faptul ca ai cedat unui barbat,nu esti prima sau ultima,nu mai are importanta acum,si pentru viitor,fii mai atenta cu viata ta!!!

De ce sa-l cauti??Daca te iubea,o facea ,el,pana acum!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Iunie 2013 17:06
Tu cam ce crezi despre situatie? Un om care te place te baga sau nu in seama dupa tavaleala?
Cel mai probabil ai fost un trofeu si-atat.
Data viitoare fii mai atenta.

Si daca tot te mananca, poti sa-l suni macar sa te convingi.
kidd_o
Postat pe 18 Iunie 2013 17:08
O femeie înșalã foarte greu, iar motivele ei sunt total diferite de cele ale bãrbaților.
Sunt puține excepțiile când ele înșalã datoritã firii infidele, a curiozitãții, sau a lipsei iubirii fațã de partener, pentru cã femeile o fac atunci când sunt neglijate, atunci când se simt abandonate, neapreciate și nedorite. O femeie va cãuta în altã parte tot ceea ce-i lipsește, pentru cã e dependentã de dragoste, de afecțiune și de atenție. O femeie înșalã atunci când partenerul ei nu mai este la fel de receptiv la nevoile ei, fapt care o face sã nu se mai simtã frumoasã, doritã, importantã, în siguranțã. Unei femei nu-i ajung doar lucruri și confort financiar pentru a fi fericitã și pentru a se simți împlinitã.
Condamnãm mai mult infidelitatea femeilor decât pe cea a bãrbaților.
Cu toate acestea, nimeni nu se gândește cã, de cele mai multe ori femeia se sacrificã și rãmâne într-o relație în care nu este împlinitã. Ea rãmâne alãturi de familie și de copii, dedicându-le lor toatã viața ei și, deși ar putea renunța la tot, ea rãmâne alãturi de bãrbatul incapabil sã o facã fericitã. Rãmâne prizonierã într-o viațã ratatã și se resemneazã în fața neputinței de a schimba ceva, doar din iubire pentru familia ei. Rãmâne doar cu vise fanteziste și cu întrebãri retorice despre „cum ar fi fost dacã…?”, iar singurele clipe de împlinire sunt puținele momente de tandrețe, gãsite în brațele primitoare ale aceluia care-i oferã acel puțin de care ea depinde atât de mult… Iar de multe ori nici mãcar acea fericire nu este completã. Nu este completã pentru cã ea se învinovãțește și se condamnã obsesiv pentru greșeala de a cãuta niște clipe amãrâte de "fericire"…

"Fluturi"
www.irinab.com
kudika_15804
Postat pe 18 Iunie 2013 17:13
De la: kudika_15804, la data 2013-06-18 17:13:38O femeie înșalã foarte greu, iar motivele ei sunt total diferite de cele ale bãrbaților.
Sunt puține excepțiile când ele înșalã datoritã firii infidele, a curiozitãții, sau a lipsei iubirii fațã de partener, pentru cã femeile o fac atunci când sunt neglijate, atunci când se simt abandonate, neapreciate și nedorite. O femeie va cãuta în altã parte tot ceea ce-i lipsește, pentru cã e dependentã de dragoste, de afecțiune și de atenție. O femeie înșalã atunci când partenerul ei nu mai este la fel de receptiv la nevoile ei, fapt care o face sã nu se mai simtã frumoasã, doritã, importantã, în siguranțã. Unei femei nu-i ajung doar lucruri și confort financiar pentru a fi fericitã și pentru a se simți împlinitã.
Condamnãm mai mult infidelitatea femeilor decât pe cea a bãrbaților.
Cu toate acestea, nimeni nu se gândește cã, de cele mai multe ori femeia se sacrificã și rãmâne într-o relație în care nu este împlinitã. Ea rãmâne alãturi de familie și de copii, dedicându-le lor toatã viața ei și, deși ar putea renunța la tot, ea rãmâne alãturi de bãrbatul incapabil sã o facã fericitã. Rãmâne prizonierã într-o viațã ratatã și se resemneazã în fața neputinței de a schimba ceva, doar din iubire pentru familia ei. Rãmâne doar cu vise fanteziste și cu întrebãri retorice despre „cum ar fi fost dacã…?”, iar singurele clipe de împlinire sunt puținele momente de tandrețe, gãsite în brațele primitoare ale aceluia care-i oferã acel puțin de care ea depinde atât de mult… Iar de multe ori nici mãcar acea fericire nu este completã. Nu este completã pentru cã ea se învinovãțește și se condamnã obsesiv pentru greșeala de a cãuta niște clipe amãrâte de "fericire"…

"Fluturi"
www.irinab.com


NU !
kidd_o
Postat pe 18 Iunie 2013 17:16
bravo,,mai cauta scuze femeilor,,inceteaza curcubeu cu prostiile
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 17:17
De la: prazlea, la data 2013-06-18 17:17:57bravo,,mai cauta scuze femeilor,,inceteaza curcubeu cu prostiile


Te simti lezat domnule?
Vipassana
Postat pe 18 Iunie 2013 20:35
De la: Vipassana, la data 2013-06-18 20:35:28
De la: prazlea, la data 2013-06-18 17:17:57bravo,,mai cauta scuze femeilor,,inceteaza curcubeu cu prostiile


Te simti lezat domnule?
nu ,,daca vrei sa gasesti scuze le gasesti si barbatilor si femeilor,.,,ce mai faci vispasano ca mi a fost dor de tn
prazlea
Postat pe 18 Iunie 2013 20:46
De la: prazlea, la data 2013-06-18 20:46:07
De la: Vipassana, la data 2013-06-18 20:35:28
De la: prazlea, la data 2013-06-18 17:17:57bravo,,mai cauta scuze femeilor,,inceteaza curcubeu cu prostiile


Te simti lezat domnule?
nu ,,daca vrei sa gasesti scuze le gasesti si barbatilor si femeilor,.,,ce mai faci vispasano ca mi a fost dor de tn


Multumesc bine, sper asemenea... mult, mult?
Vipassana
Postat pe 18 Iunie 2013 20:51
De la: prazlea, la data 2013-06-18 17:17:57bravo,,mai cauta scuze femeilor,,inceteaza curcubeu cu prostiile


E pe aratura ....azı nu o pot aproba deloc:)
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 21:14
De la: lovely27, la data 2013-06-18 16:12:52Sa va povestesc experienta mea cat mai pe scurt posibil.Inca de mica am avut unele prejudecati,parintii mei m-au crescut cu valori morale sanatoase si mi-a fost destul de greu cand am ajuns in Bucuresti si am vazut ca lumea este total diferita.Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat inca din liceu,insa in momentul in care am inceput facultatea ne-am despartit din muulte motive.Am suferit enorm si de atunci nu am mai fost implicate in nici o relatie.Nu mai stiu cum sa ma comport intr-o relatie,ce e normal ,ce sa fac si mai ales cum sa fac.Le gasesc tuturor defecte si asa timpul trece pe langa mine.Pana cand ,anul trecut am participat ca hostess la un eveniment business foarte important.Numarul meu de telefon a ramas in agenda unui tip care a organizat evenimentul respectiv.Dupa vreo cateva luni mi-a dat un mesaj,eu nici nu mai aveam nr lui de tel.Usor ,usor am inceput sa vorbim,glumim sa ne trimitem fel si fel de poze.In fine,copilarii…Ne-am vazut de cateva ori timp in care nu s-a intamplat mare lucru.La una din intalniri ne-am sarutat si apoi iar o pauza de vreo saptamana.Ne-am revazut intr-o alta zi si am mers la el sa vedem un film(era evident ca avea anumite intentii,insa eu in prostia mea nu m-am gandit la asta).A incercat sa ma convinga oarecum sa facem sex si eu l-am refuzat spunandu-I ca e tarziu si ca trb sa plec.i-am zis ca iau un taxi,insa m-a dus el pana la urma.De atunci nu am mai vorbit 2 luni!!!(mi-a parut rau ,recunosc ca l-am refuzat.)Pana cand mi-a dat un mesaj si m-a intr ce fac si am reluat glumitele …In seara aia eu am fost in club cu niste prietene si a ramas sa ne vedem cand termina el treaba la birou.a venit si m-a luat ,am mers si am mancat si dupa am mers la el.Si s-a intamplat inevitabilul….am incercat sa dorm la el,dar nu am putut si dupa vreo ora i-am zis ca merg acasa(se facuse vreo 8 dimi).era somnoros,a vrut sa-mi dea bani de taxi insa l-am refuzat.Mi-a dat mesaj cand s-a trezit si de atunci nici un semn….acum intrebarea mea e urmatoarea:ce sa fac?sa-I dau eu mesaj?sa astept?cam ce o avea de gand? Sau sa-mi vad de treaba?


Da, da-i un semn ca sa lamuriti natura relatiilor dintre voi doi, iar daca el face pe inabordabilul, atunci e clar ca e genul care se joaca cu femeile, pana le poate avea in patul lui.
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 10:15
De la: lovely27, la data 2013-06-18 16:32:25Cu siguranta multe din chestiile pe care le-am invatat nu au fost suficiente cat sa ma descurc in viata reala.Ideea este ca am cedat in fata unui tip si desi selectiva l-am ales pe cel mai rau si acum ma simt destul de ciudat...


Gandeste-te ca ai trait momentul cu un tip care te-a atras. Nu ai de ce sa-ti faci procese de constiinta, n-ai comis niciun pacat capital, ca sa faci asa ceva.
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 10:19
Daca esti hostess inseamna ca arati bine. Ai grija sa nu ajungi un soi de trofeu pentru barbati dornici de aventuri de-o noapte. Daca nu te-a cautat doua luni de zile, e clar ca nu-si dorea ceva serios cu tine. Alta data sa incerci sa legi mai intai o prietenie cu respectivul, sa vezi ce si cum gandeste si pe urma abia sa sari in patul lui. Altfel risti sa ajungi sa fii pasata de la unul la altul ca o minge. Si inca ceva... Sa fii atenta cand dai de un barbat care-i prea frumos sa fie adevarat (genul frumos, destept si cu bani). Printii pe cai albi exista numai in povesti. In realitate, asa-zisul fat-frumos are o nevasta ascunsa pe undeva sau intentii dubioase in ceea ce te priveste.
Micaell
Postat pe 19 Iunie 2013 11:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut amanta 1 De la: kudika_5612 21 Aprilie 2012 00:02
help me girls !! 1 De la: lilboogirl 2 Iulie 2010 03:32
cosuri in zona inghinala...:(( 17 De la: glumeatza 14 Februarie 2013 08:02
buna tuturor 16 De la: simonik911 31 August 2009 20:30
va rog raspundeti numai dak stiti sigur:(( 31 De la: ionia 22 Mai 2009 17:20