Setari Cookie-uri

Prietenia intre colegi

Prietenul meu ma roaga sa iesim in oras cu o colega de a lui de munca si cu prietenul ei.El insista sa ma imprietesc cu ea, sa mergem impreuna la mare la munte. Imi spune mereu ca se intelege cu ea, ca e fata buna, ca il ajuta in sarcinile de la munca. Eu nu sunt de acord cred ca nu poate exista o prietenie intre persoane de sex opus, unul din ei va avea la un moment dat sentimente fata de celalat daca se aprofunedaza relatia.Nu stiu ce sa cred nu cred o place dar invers cred ca este. Ce parere aveti?
raluca_21
Postat pe 15 Iulie 2013 13:09
De la: raluca_21, la data 2013-07-15 13:09:45Prietenul meu ma roaga sa iesim in oras cu o colega de a lui de munca si cu prietenul ei.El insista sa ma imprietesc cu ea, sa mergem impreuna la mare la munte. Imi spune mereu ca se intelege cu ea, ca e fata buna, ca il ajuta in sarcinile de la munca. Eu nu sunt de acord cred ca nu poate exista o prietenie intre persoane de sex opus, unul din ei va avea la un moment dat sentimente fata de celalat daca se aprofunedaza relatia.Nu stiu ce sa cred nu cred o place dar invers cred ca este. Ce parere aveti?



nici eu nu cred in din astea
fii cu ochii pe ei
Ame_li
Postat pe 15 Iulie 2013 13:14
Daca nu-ti convine, nu esti obligata sa te imprietenesti cu cineva. Prietenia este ceva deosebit si rareori este sincera. Aveti un cerc de prieteni mai larg? Poti incerca sa va vedeti in 4, mai mult pentru a le observa reactiile, poate pana la urma chiar e o fata buna, dar fii atenta.
luchianramona
Postat pe 15 Iulie 2013 13:20
De la: raluca_21, la data 2013-07-15 13:09:45Prietenul meu ma roaga sa iesim in oras cu o colega de a lui de munca si cu prietenul ei.El insista sa ma imprietesc cu ea, sa mergem impreuna la mare la munte. Imi spune mereu ca se intelege cu ea, ca e fata buna, ca il ajuta in sarcinile de la munca. Eu nu sunt de acord cred ca nu poate exista o prietenie intre persoane de sex opus, unul din ei va avea la un moment dat sentimente fata de celalat daca se aprofunedaza relatia.Nu stiu ce sa cred nu cred o place dar invers cred ca este. Ce parere aveti?


Tine l in casa...
selin32
Postat pe 15 Iulie 2013 14:12
De la: raluca_21, la data 2013-07-15 13:09:45Prietenul meu ma roaga sa iesim in oras cu o colega de a lui de munca si cu prietenul ei.El insista sa ma imprietesc cu ea, sa mergem impreuna la mare la munte. Imi spune mereu ca se intelege cu ea, ca e fata buna, ca il ajuta in sarcinile de la munca. Eu nu sunt de acord cred ca nu poate exista o prietenie intre persoane de sex opus, unul din ei va avea la un moment dat sentimente fata de celalat daca se aprofunedaza relatia.Nu stiu ce sa cred nu cred o place dar invers cred ca este. Ce parere aveti?


Pentru prietenul tau ar fi bine sa nu amestece viata profesionala cu viata personala, parerea mea, si-l poti sfatui si pe el acelasi lucru.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Iulie 2013 15:21
Iesi cu ei si te convingi singura, nu vad care e problema din moment ce vine si prietenul ei nu te mai framanta si tu ca in povestea cu drobul de sare, daca e sa se intample ceva, se va intampla, nu poti face nimic. Simte-te bine si gata...
kudi10
Postat pe 13 August 2013 13:23
De la: raluca_21, la data 2013-07-15 13:09:45Prietenul meu ma roaga sa iesim in oras cu o colega de a lui de munca si cu prietenul ei.El insista sa ma imprietesc cu ea, sa mergem impreuna la mare la munte. Imi spune mereu ca se intelege cu ea, ca e fata buna, ca il ajuta in sarcinile de la munca. Eu nu sunt de acord cred ca nu poate exista o prietenie intre persoane de sex opus, unul din ei va avea la un moment dat sentimente fata de celalat daca se aprofunedaza relatia.Nu stiu ce sa cred nu cred o place dar invers cred ca este. Ce parere aveti?

sincer parerea mea este ca esti foarte geloasa.. .daca nu ai fi nu ai gandi asa si nu vad ce vezi rau in faptul ca isi doreste sa aveti prieteni, in fond si la urma urmei tu esti iubita lui..
Fulg-de-nea
Postat pe 16 August 2013 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce facem copii?! 60 De la: kudika193305 14 Iulie 2012 17:39
vreau sfaturi de la fete 4 De la: joy_18 27 Septembrie 2010 01:23
Cabinetul R-Therapy 1 De la: kudika_11875 20 Iulie 2012 12:47
Iar ninge, iar dau zapada la masina 118 De la: Armain 20 Ianuarie 2013 19:03
VAND ROCHIE DE MIREASA SI COSTUM DE GINERICA 1 De la: aurora23 11 Februarie 2011 18:09