Setari Cookie-uri

Faculta

Buna,as dori niste informatii privitoare la Facultatea de administratie publica.Ce puteti sa imi spuneti? ( ex: dificultatea cursurilor, sansa la un loc de munca,etc).Despre mine pot sa spun ca cea mai puternica calitate ar fi creativitatea pe care multe persoane o observa si competente in limba engleza. Credeti ca mi-ar folosi la aceasta facultate? multumesc!:)
kudika_2659
Postat pe 25 Iulie 2013 16:26
Ti-ar folosi in primul rand sa inveti a scrie romaneste. Ce-i cu titlul asta ? Tu te crezi in piata sau in coltul strazii din mahala ?
Rotty_
Postat pe 25 Iulie 2013 16:34
De la: kudika_2659, la data 2013-07-25 16:26:10Buna,as dori niste informatii privitoare la Facultatea de administratie publica.Ce puteti sa imi spuneti? ( ex: dificultatea cursurilor, sansa la un loc de munca,etc).Despre mine pot sa spun ca cea mai puternica calitate ar fi creativitatea pe care multe persoane o observa si competente in limba engleza. Credeti ca mi-ar folosi la aceasta facultate? multumesc!:)



Limbile straine sunt utile in orice domeniu!!Creativitatea te poate ajuta in introducerea noului in jobul personal!!!Facultatea de administratie publica este incarcata din punct de vedere al volumului de informatii,pe care trebuie sa le acumulezi,dar ,ca orice institutie de invatamant superior de la noi din tara,oportunitatea de a gasi un loc de munca,imediat dupa absolvire si bine platit,este ca si inexistenta!!!Te poti interesa pe siteul Universitatilor,care asigura o astfel de specializare!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2013 16:44
eu zic sa dai la medicina
yumy
Postat pe 25 Iulie 2013 16:51
De la: Rotty_, la data 2013-07-25 16:34:05Ti-ar folosi in primul rand sa inveti a scrie romaneste. Ce-i cu titlul asta ? Tu te crezi in piata sau in coltul strazii din mahala ?

face economie de litere
ce atata......risipa?
buna seara si aici
pup rotty
maria-ioana
Postat pe 25 Iulie 2013 21:05
Nu cred ca sunt asa dificile cursurile, dar la inceput orice facultate pare grea din cauza ca putini sunt obisnuiti sa invete (in liceu e de obicei mai lejer). Alege ceva care sa iti placa pentru ca, asa cum s-a zis mai sus, sansa de a gasi un job dupa facultate e mica (dar nu e imposibil). De asemenea, cred ca te-ar ajuta in multe domenii daca ai mai cunoaste inca o limba straina pe langa engleza.
kudi10
Postat pe 28 Iulie 2013 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA PLAC ACCESORIILE FACUTE DE MINE???TAKE A LOOK! 0 De la: 15 Martie 2010 11:00
am nevoie de niste sfaturi....pls 15 De la: KauloKaty 20 Noiembrie 2009 14:56
Necesitatea unui psiholog pe kudika 6 De la: Full_Metal_Jacket 1 Octombrie 2009 12:33
Video chat 8 De la: elena39 28 Aprilie 2010 19:00
Singuratatea...cea mai grea povara... 5 De la: Valy90 4 Aprilie 2011 15:05