Setari Cookie-uri

Cred ca iubitul meu e gay dar nu vreau sa judec prea devreme

Buna! Am un iubit de 2 ani jumate si de ceva vreme il suspectez ca ar fi gay. De ce? Pentru ca: avea id de gay inainte sa ma cunoasca pe mine, avea conturi pe site-uri de gay, are un prieten gay, si am vazut niste conversatii oribile intre ei despre acest subiect in care acel baiat incerca sa il faca pe iubitul meu sa fie cu el, insa iubitul meu l-a refuzat, spunandu-i ca ma iubeste pe mine MOMENTAN! Apoi am vazut o alta conversatie cu un pusti, care parea sa fie gay, iar iubitul meu il invita in oras sa se cunoasca. Am vorbit cu partenerul meu despre asta si mi-a spus ca pur si simplu e curios sa inteleaga de ce ar prefera barbatii alti barbati in loc sa prefere o femeie care are anumite chestii in plus fata de un barbat. Si mi-a zis ca avea conturi pe site-uri de gay pentru ca inainte nu il vroia nici o fata si toata lumea radea de el si devenise nesigur. A zis ca daca nu il plac femeile poate il plac barbatii. El sustine ca nu este gay si ca ma iubeste foarte mult, insa nu sunt sigura de asta. Plus ca are o prietena cea mai buna de care chiar nu e atras deloc pur si simplu o considera o sora si asta e ciudat la un barbat. Sta prea mult in oglinda. Si nu face primul pas cand e vorba de sex. Dak nu incep eu, el nu incepe. Deci help me pls!
kudika_929533
Postat pe 31 Iulie 2013 17:28
Si cu ce putem noi sa te "help" ? Daca e pe invers....asta e . Daca e asa , consoleaza-te cu ideea ca o sa ai un prieten bun.
Seeara frumoasa.
Rotty_
Postat pe 31 Iulie 2013 18:30
1.poate inca isi cauta o identitate sexuala
2. totusi e de 2 ani cu tine.asta ar trebui sa-ti dea de gandit. insemna ca te prefera
3. faptul ca are un amic gay, nu insemna nimic.eu de exemplu am avut ocazia sa cunosc o tipa care..... "admira" fetele. in rest tipa era ok.diferenta e ca ea nu suporta barbatii .nu avusese niciun iubit (vezi punctul 2)
4.al tau daca are o prietena ff buna si nu se intampla nimic intre ei .....nu insemna ca e gay.insemna ca poti avea si prieteni adevarati indiferent de sex.( cel mai bun prieten al meu e baiat )
maria-ioana
Postat pe 31 Iulie 2013 19:11
De la: kudika_929533, la data 2013-07-31 17:28:21Buna! Am un iubit de 2 ani jumate si de ceva vreme il suspectez ca ar fi gay. De ce? Pentru ca: avea id de gay inainte sa ma cunoasca pe mine, avea conturi pe site-uri de gay, are un prieten gay, si am vazut niste conversatii oribile intre ei despre acest subiect in care acel baiat incerca sa il faca pe iubitul meu sa fie cu el, insa iubitul meu l-a refuzat, spunandu-i ca ma iubeste pe mine MOMENTAN! Apoi am vazut o alta conversatie cu un pusti, care parea sa fie gay, iar iubitul meu il invita in oras sa se cunoasca. Am vorbit cu partenerul meu despre asta si mi-a spus ca pur si simplu e curios sa inteleaga de ce ar prefera barbatii alti barbati in loc sa prefere o femeie care are anumite chestii in plus fata de un barbat. Si mi-a zis ca avea conturi pe site-uri de gay pentru ca inainte nu il vroia nici o fata si toata lumea radea de el si devenise nesigur. A zis ca daca nu il plac femeile poate il plac barbatii. El sustine ca nu este gay si ca ma iubeste foarte mult, insa nu sunt sigura de asta. Plus ca are o prietena cea mai buna de care chiar nu e atras deloc pur si simplu o considera o sora si asta e ciudat la un barbat. Sta prea mult in oglinda. Si nu face primul pas cand e vorba de sex. Dak nu incep eu, el nu incepe. Deci help me pls!



Nu este gay,draga mea,ci este bisexual!!!
Predispozitia spre astfel de orientari o are de mult timp sau cauta refugiul in relatia cu tine pentru a scapa de atractia fata de barbati,dar aceasta nu va disparea niciodata!!

Daca nu iti place o astfel de relatie,renunta la ea,este foarte simplu sau vrei sa te intrebi ,in fiecare seara ,cu cine s-a culcat anterior,cu o femeie sau cu un barbat??

Nu iti recomand mentinerea relatiei cu el,la nivel de amicitie,caci vei fi bulversata si nici nu cred ca esti persoana ,care sa accepte o astfel de legatura!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Iulie 2013 19:37
Ai spus " A zis ca daca nu il plac femeile poate il plac barbatii.... Si nu face primul pas cand e vorba de sex. Dak nu incep eu, el nu incepe."
Ce dovada mai vrei ca este gay?! Omul ti-a explicat destul de clar, tu esti cea care nu intelege si nu vede ...
rondina
Postat pe 31 Iulie 2013 19:46
"Nu este gay,draga mea,ci este bisexual!!!"

Bingo !!! Maine ,poimaine deschide un topic cum ca tre sa o faca in trei.....cu inca un mascul langa
Rotty_
Postat pe 31 Iulie 2013 20:04
De la: Rotty_, la data 2013-07-31 20:04:13"Nu este gay,draga mea,ci este bisexual!!!"

Bingo !!! Maine ,poimaine deschide un topic cum ca tre sa o faca in trei.....cu inca un mascul langa



Nu vreau sa anticipez o astfel de stare de lucruri,dar nu este imposibila!!!Buna seara,Rotty!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Iulie 2013 20:09
De la: rondina, la data 2013-07-31 19:46:46 Ai spus " A zis ca daca nu il plac femeile poate il plac barbatii.... Si nu face primul pas cand e vorba de sex. Dak nu incep eu, el nu incepe."
Ce dovada mai vrei ca este gay?! Omul ti-a explicat destul de clar, tu esti cea care nu intelege si nu vede ...



Buna seara,Rondina!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Iulie 2013 20:23
De la: kudika_15804, la data 2013-07-31 20:23:19
De la: rondina, la data 2013-07-31 19:46:46 Ai spus " A zis ca daca nu il plac femeile poate il plac barbatii.... Si nu face primul pas cand e vorba de sex. Dak nu incep eu, el nu incepe."
Ce dovada mai vrei ca este gay?! Omul ti-a explicat destul de clar, tu esti cea care nu intelege si nu vede ...



Buna seara,Rondina!!!!

Buna seara Miss! La tine in cartier a plouat ieri?!
rondina
Postat pe 31 Iulie 2013 20:35
Cred ca nici el nu stie pe ce lume e. Daca are sub 25 de ani, e clar.
Micaell
Postat pe 6 August 2013 09:06
De la: Micaell, la data 2013-08-06 09:06:23Cred ca nici el nu stie pe ce lume e. Daca are sub 25 de ani, e clar.


Mie nu mi-e clar...e gay sau bisexual?
Vipassana
Postat pe 8 August 2013 13:38
De la: Vipassana, la data 2013-08-08 13:38:57
De la: Micaell, la data 2013-08-06 09:06:23Cred ca nici el nu stie pe ce lume e. Daca are sub 25 de ani, e clar.


Mie nu mi-e clar...e gay sau bisexual?

Mai conteaza? Daca tu iti doresti un barbat straight (hetero) este clar ca nu este el acela!
rondina
Postat pe 8 August 2013 14:09
Eu cred ca e putin indecis,nu stie in ce tabara se afla. Imi inchipui ca daca a fost respins de fete cd era mic,a vrut sa vada dc il accepta barbatii si acum poate il tenteza o relatie gay dar numai din curiozitate.Cineva zicea ca toti suntem un pic gay,pe o scara de la 1( complet hetero) la 10 (gay).Poate el are calificativul de 2-3. Daca vrei o relatie lunga cu el si eventual o familie,discuta cu el ce te deranjeaza,ca sa nu ai surprize mai tarziu.faptul ca nu are initiativa in pat poate fi si din cauza incertitudinii lui ca nu stie in ce tabara se afla,dar poate fi si o consecinta a lipsei de incredere in el.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 8 August 2013 14:21
De la: rondina, la data 2013-08-08 14:09:30
De la: Vipassana, la data 2013-08-08 13:38:57
De la: Micaell, la data 2013-08-06 09:06:23Cred ca nici el nu stie pe ce lume e. Daca are sub 25 de ani, e clar.


Mie nu mi-e clar...e gay sau bisexual?

Mai conteaza? Daca tu iti doresti un barbat straight (hetero) este clar ca nu este el acela!


Pentru ea conteaza...
Vipassana
Postat pe 8 August 2013 14:23
De la: Vipassana, la data 2013-08-08 14:23:35
De la: rondina, la data 2013-08-08 14:09:30
De la: Vipassana, la data 2013-08-08 13:38:57
De la: Micaell, la data 2013-08-06 09:06:23Cred ca nici el nu stie pe ce lume e. Daca are sub 25 de ani, e clar.


Mie nu mi-e clar...e gay sau bisexual?

Mai conteaza? Daca tu iti doresti un barbat straight (hetero) este clar ca nu este el acela!


Pentru ea conteaza...

Poate cand il va prinde in "actiune" cu un alt barbat...atunci va conteni sa-si mai puna intrebari de genul!
rondina
Postat pe 8 August 2013 15:15
In 2 ani de relatie nu s-a decis!?? E o cazua pierduta!
Darius_
Postat pe 9 August 2013 04:29
Daca arata ca o rata, merge ca o rata, macane ca o rata si face oua de rata - probabil ca e o rata.
Deci da, e gay.

Si chiar daca nu ar fi gay, mi se pare foarte ciudat tipul. De ce ai vrea o relatie cu el?
Are conturi pe site-uri gay, a propus intalniri cel putin unui tip gay si se comporta ca si cand ar fi gay (el nu initiaza nicio partida de sex cu tine). Daca nici astea nu sunt motive sa fugi mancand pamantul, atunci...
kudika_29827
Postat pe 11 August 2013 09:51
Fulg-de-nea
Postat pe 11 August 2013 09:59
De la: Rotty_, la data 2013-07-31 18:30:22 Si cu ce putem noi sa te "help" ? Daca e pe invers....asta e . Daca e asa , consoleaza-te cu ideea ca o sa ai un prieten bun.
Seeara frumoasa.

Fulg-de-nea
Postat pe 11 August 2013 10:00
Si cu ce putem noi sa te
kudika_930959
Postat pe 9 Septembrie 2013 06:37
E bisexual, dar nu asuma inca.

kudika428300
Postat pe 26 Octombrie 2013 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt atrasa de prietenul fostului meu iubit 10 De la: merika 1 Septembrie 2011 08:59
pritenia 9 De la: yomarissaly 2 Septembrie 2010 14:18
o despartire dureroasa.... 23 De la: crysa_tm 13 Octombrie 2010 16:40
help 8 De la: jigsaw_puzzle 1 Noiembrie 2009 12:29
Prietenie interzisa 47 De la: Micaell 10 Iunie 2011 15:17