Setari Cookie-uri

Noul iubit nu se imbraca tocmai ok. Cum sa fac sa schimb asta?

De multe ori nici iubitul meu nu se imbrãca pe placul meu,dar de 4 ani de cand suntem impreuna mereu i-am zis ce nu-mi convine la modul lui cum se imbraca si s-a schimbat. Acum pot spune ca se imbraca pe placul meu. Spune-i intr-un mod frumos si vei vedea ca se va schimba
myky_jwlya
Postat pe 2 Septembrie 2013 10:06
De la: myky_jwlya, la data 2013-09-02 10:06:34De multe ori nici iubitul meu nu se imbrãca pe placul meu,dar de 4 ani de cand suntem impreuna mereu i-am zis ce nu-mi convine la modul lui cum se imbraca si s-a schimbat. Acum pot spune ca se imbraca pe placul meu. Spune-i intr-un mod frumos si vei vedea ca se va schimba


se imbraca cu hainele tale si iesiti amandoua la plimbare tinandu-va de manute?
paradoxion_tertz
Postat pe 2 Septembrie 2013 16:04
Draga mea intr-o relatie ca lucrurile sa functioneze trebuie sa existe comunicare si in primul rand incredere dar 1 data tre sas ai incredere in tine apoi in el.Asa ca cu asta cred ca ti-am spus tot.Asa cum el are pretentii de la tine sa areti bine sa te imbraci sexi asa tre sa i spui si tu fara nici o retinere.Alegeti cuvintele si spuneio intr-un mod in care sa nu se simta prost.Bafta
mojito
Postat pe 8 Septembrie 2013 12:31
Nu cred ca ar trebui sa-i spui direct in fata ca are un stil foarte prost de a se imbraca, mai ales daca nu sunteti de ceva ani impreuna sa va puteti permite asta :-) Daca il iubsti si crezi ca e o persoana "open minded" ai putea sa mergi impreuna cu el la shopping.Asa cum fac eu cu iubitul meu mereu. Noi mergem doar impreuna la cumparaturi de haine ca avem incredere fiecare in gusturile celuilalt.Eu Ii aduc la cabina de proba diverse articole care cred eu ca sunt mai trendy si corespund si stilului lui( adika casual, elegant, sport)Ideea este sa sti sa le asociezi, sa-l complimentezi( uite ce bine iti sta, ce sexy areti asa bla bla bla) si astfel va cumpara ce iti place si tie. Ideea este sa ajungeti la un compromis, dk e genul mai mult casual sau sport care sa poarte numai haine sport de firma gen nike adidas hervis, ( cum e al meu :-P ) nu o sa il poti vedea de maine doar la costumue, pantofi cu lac. Experinata si practica este mama invataturiiiii, deci ia-l de manuta si plimbati-va prin mall si incercati. Nu este nimica nerealizabil. Poate nu a avut cine sa-i dea un sfat sau nu a considerat asta o prioritate.
kudika_18507
Postat pe 8 Septembrie 2013 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cuplul intre ideal si realitate! 18 De la: SweetHappyButterfly 27 Februarie 2009 19:55
il iubesc inca si ce sa fac? 31 De la: geolynu 27 Iulie 2010 23:52
Ce sa aleg? 11 De la: kudika227120 9 August 2010 11:25
Barbatii si epilarea 9 De la: Barbie30 4 Septembrie 2010 11:48
am nevoie sa ma ajutati sa inteleg ceva :) 6 De la: Lucia38 8 Martie 2011 10:24