Setari Cookie-uri

nevoie de o parere

De la: andreeav_2010, la data 2013-09-03 15:26:01 Chiar nu mai exista baieti sinceri si seriosi in zilele noastre?



Exista,dar sunt luati
criszoe
Postat pe 8 Septembrie 2013 10:38
De la: criszoe, la data 2013-09-08 10:38:24
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-03 15:26:01 Chiar nu mai exista baieti sinceri si seriosi in zilele noastre?



Exista,dar sunt luati




........sau nu l-ai gasit inca pe EL
cristina_boeru_30
Postat pe 8 Septembrie 2013 12:38
Cred ca nu mai exista! Acei baieti cu obiceiuri invechite dar totodata in pas cu moda(flori la intalniri, tinutul scaunului, atent la detalii, etc)
In ziua de azi prea putini stiu de chestii destea, iar aceea ce stiu ori sunt niste smecheri care se folosesc de lucruri dragute ca sa se culce cu tine, fie sunt foarte indragostiti(si sunt luati deja)
Poate si noi fetele suntem vinovate ca suntem prazi prea usoare si prin asta sa va povestesc ceea ce mi-a povestit o cunostiinta(baiat cu care ma stiu de mult timp) zilele trecute
Povesteaa incepe asa: ea- pe tusa de 1 an de zile, el - dornic de orice sa nu rateze ocazia...amandoi au convenit sa aiba o relatie bazata numai pe sex. Dupa 3 luni de relatie tipa se indragosteste de un baiat si il paraseste pe el pentru acel baiat si gata relaatia....
Dupa povestire eu m-am grabit si am zis...pai da ai stat cu o fata usoara si acum vi si te plangi, doar imi sti parerea despre aceste fete...la care el mi-a dat replica: nu a fost curva deloc....a facut sex doar cu prietenul ei.....
Ma lasi....sa ai relatie bazata pe sex, fara macar sa simti ceva pentru acela cu care ai placeri trupesti mi se pare la fel ca si cum ai face sex pentru bani (in dezavantajul tau , evident, ca nu iti iese niciun leu)
Cam asta e si cu fetele....
Ca sfat pentru baietii care citesc asta: cand dau epste o fata cumsecade, cu valori , si cu gandire demna sa nu o rateze caci ei vor pierde!
andreeav_2010
Postat pe 8 Septembrie 2013 15:43
P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....
andreeav_2010
Postat pe 8 Septembrie 2013 15:49
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:43:08Cred ca nu mai exista! Acei baieti cu obiceiuri invechite dar totodata in pas cu moda(flori la intalniri, tinutul scaunului, atent la detalii, etc)
In ziua de azi prea putini stiu de chestii destea, iar aceea ce stiu ori sunt niste smecheri care se folosesc de lucruri dragute ca sa se culce cu tine, fie sunt foarte indragostiti(si sunt luati deja)
Poate si noi fetele suntem vinovate ca suntem prazi prea usoare si prin asta sa va povestesc ceea ce mi-a povestit o cunostiinta(baiat cu care ma stiu de mult timp) zilele trecute
Povesteaa incepe asa: ea- pe tusa de 1 an de zile, el - dornic de orice sa nu rateze ocazia...amandoi au convenit sa aiba o relatie bazata numai pe sex. Dupa 3 luni de relatie tipa se indragosteste de un baiat si il paraseste pe el pentru acel baiat si gata relaatia....
Dupa povestire eu m-am grabit si am zis...pai da ai stat cu o fata usoara si acum vi si te plangi, doar imi sti parerea despre aceste fete...la care el mi-a dat replica: nu a fost curva deloc....a facut sex doar cu prietenul ei.....
Ma lasi....sa ai relatie bazata pe sex, fara macar sa simti ceva pentru acela cu care ai placeri trupesti mi se pare la fel ca si cum ai face sex pentru bani (in dezavantajul tau , evident, ca nu iti iese niciun leu)
Cam asta e si cu fetele....
Ca sfat pentru baietii care citesc asta: cand dau epste o fata cumsecade, cu valori , si cu gandire demna sa nu o rateze caci ei vor pierde!

Evolutia asta..a omenirii sa fie de vina?
Ma gandesc uneori.. ce frumos era prin anii '60...cand omul, era frumos in adevaratul sens al cuvantului...ce frumoase erau femeile...atat de pure ...si barbatii gentlemeni, cu bunul simt ...ce vremuri...astea stiu din carti, ca nu am trait acea epoca..cu toate ca mi-as fi dorit! Scumpa . ..nu imi spune de vremurile de azi...
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 15:52
Exact!!!! Io propun sa deschidem sectiunea "Vestigii"!!!
BIMIBI
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:50
De la: BIMIBI, la data 2013-09-08 16:50:46Exact!!!! Io propun sa deschidem sectiunea "Vestigii"!!!

la ce folos?
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 16:53
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 16:53:51
De la: BIMIBI, la data 2013-09-08 16:50:46Exact!!!! Io propun sa deschidem sectiunea "Vestigii"!!!

la ce folos?


Intr-adevar, nu exista folos material si se pare ca nici folos moral nu exista. Totusi..comparatia e o sursa de alimentare a evolutiei. Evolutie mai exista????
BIMIBI
Postat pe 8 Septembrie 2013 17:11
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-03 15:26:01Buna din nou!De ceva timp m-am despartit de prieten si dupa o perioada am conversat pe internet xu un tip din acelasi oras ca mine , cu care mai comunicasem in urma cu multi ani!El m-a contactat pe mine si conversand mi-am dat seama ca ar putea fi ceea ce caut eu!I-am zis aspiratiile mele in viata si m-a felicitat, parea ok!Apoi mi-a dat numarul si i-l-am lasat si eu pe-am meu! imediat dupa, a doua zi, mi-a dat mesaje si am continuat asa 2 saptamani! dupa 2 saptamani ne-am si intalnit, am fost la o mica plimbare rpin oras! am stat cateva ore(3-4) dar nu m-a imbtratisat, asa cum imi promisese in ziua dinaintea vederii noastre(cica nu gasea momentul), nu m-a condus acasa(era in fisa postului) a luat taxi si eu am plecat cu autobuz-ul(motivul ca se facuse frig si e si obosit)! Apoi dupa intalnire nu a mai intrat pe net si i-am trimis emsaj daca mai intra si a zis ca nu crede ca e obosit si mi-a zis ca ii pare rau ca nu a simtit scanteia care sa duca relatia de la una amicala la ceva mai mult si ca ii pare rau ca e asa direct. Imi zisese ca nu am de ce sa imi fac griji ca asa cum sunt pe net (mi-a vazut pozele nearanjate in photoshop- nu e genul meu) asa voi fi si in fata , sa fiu linistita nu inteleg ce anume l-a deranjat (+ ca se vedea ca e interesat de mine ca isi cautase compactibilitatea dintre zodiile noastre si imi zisese ca a iesit soarele si pe strada lui)
Acum intrebarea: desi noi fetele ne aranjam, ne dichisim, luam in serios totul de ce baietii sunt atat de neseriosi? Chiar nu mai exista baieti sinceri si seriosi in zilele noastre?



Draga mea,ai primit ce ai cautat!!!!Baieti seriosi????Unde sunt????Iar la capitolul "ingrijire,prezenta,maniera",multi domni lasa de dorit,caci pentru domniile lor un singur lucru conteaza si pe acela il fac prost!!!!!!Nu iti mai face probleme,mergi pe drumul tau,ocoleste tot ce iti face rau!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Septembrie 2013 17:48
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....

poti sa imi spui ce varsta ai?
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 18:26
am 26 de ani!
andreeav_2010
Postat pe 8 Septembrie 2013 18:52
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Multi inainte..sanatate!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 18:59
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 18:59:24
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Multi inainte..sanatate!

Multumesc la fel!
andreeav_2010
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:30
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 18:26:42
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....

poti sa imi spui ce varsta ai?

DA DICE TE NTERESIAZA CA ORICUM II MAI TANARA SI MAI FAINA CA TN VREI SO DUCI CU TN LA PRODUS
GONGOI________
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:31
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Ai vazut ca s-a sters tot..da?
Repet..incearca sa fi o femeie puternica din toate punctele de vedere.. ...mult succes in viata!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:32
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 19:32:13
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Ai vazut ca s-a sters tot..da?
Repet..incearca sa fi o femeie puternica din toate punctele de vedere.. ...mult succes in viata!

SI TIE
GONGOI________
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:33
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 19:32:13
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Ai vazut ca s-a sters tot..da?
Repet..incearca sa fi o femeie puternica din toate punctele de vedere.. ...mult succes in viata!

Ms la fel!
andreeav_2010
Postat pe 8 Septembrie 2013 19:46
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 19:46:22
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 19:32:13
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 18:52:11am 26 de ani!

Ai vazut ca s-a sters tot..da?
Repet..incearca sa fi o femeie puternica din toate punctele de vedere.. ...mult succes in viata!

Ms la fel!

Mult succes in viata draga mea, sa fi iubita!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:06
vezi ?????????? mergi la magazin mai des .
kind_er
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:16
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:46
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:46:23
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?


ursuletii sant preferatii mei!

Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:53
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 20:53:07
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:46:23
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?


ursuletii sant preferatii mei!



pufosi si dulci, de-ti vine sa-i papi
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 20:58
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:58:11
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 20:53:07
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:46:23
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?


ursuletii sant preferatii mei!



pufosi si dulci, de-ti vine sa-i papi

doar sa-i alint ...de plus, vreau sa-l pastrez..si-l cheama Toto!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 21:01
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 21:01:55
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:58:11
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 20:53:07
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:46:23
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?


ursuletii sant preferatii mei!



pufosi si dulci, de-ti vine sa-i papi

doar sa-i alint ...de plus, vreau sa-l pastrez..si-l cheama Toto!


eram sa scriu, sa-ti traiasca, dar apoi am recit ca-i de plus.
probabil si barbatii impaiati sunt mai buni
paradoxion_tertz
Postat pe 8 Septembrie 2013 21:05
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 21:05:39
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 21:01:55
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:58:11
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-09-08 20:53:07
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-08 20:46:23
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-08 15:49:05P.S.: Am trecut peste, desi tot ma mai deranjeaza faza(intrebandu-ma in sine amea unde am gresit)
Aseara m-am intalnit cu un baiat, oferind inca o sansa baietilor.
desi a fost o intalnire pregatita in graba(mai exact mi-a zis ca in 15 minute ma asteapta in fata blocului) eu nearajandu-ma(mi-amm luat blugii,o bluza si am plecat) baiatul m-a placut din prima!:))
Ce imi vine sa rad e faptul ca inainte cu o saptamana ma aranjeasem pentru marea intalnire si nu a mers, iar aseara am iesit cum m-as duce la magazin si a functionat....


nu-i asa ca barbatii este niste animalute dragute?


ursuletii sant preferatii mei!



pufosi si dulci, de-ti vine sa-i papi

doar sa-i alint ...de plus, vreau sa-l pastrez..si-l cheama Toto!


eram sa scriu, sa-ti traiasca, dar apoi am recit ca-i de plus.
probabil si barbatii impaiati sunt mai buni

Ionutz ..chestia cu impaiatul habar nu am, dar acum sincer vorbind, chiar il am pe Toto de la varsta de doi ani, e la vitrina.
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Septembrie 2013 21:09
De la: andreeav_2010, la data 2013-09-03 15:26:01Buna din nou!De ceva timp m-am despartit de prieten si dupa o perioada am conversat pe internet xu un tip din acelasi oras ca mine , cu care mai comunicasem in urma cu multi ani!El m-a contactat pe mine si conversand mi-am dat seama ca ar putea fi ceea ce caut eu!I-am zis aspiratiile mele in viata si m-a felicitat, parea ok!Apoi mi-a dat numarul si i-l-am lasat si eu pe-am meu! imediat dupa, a doua zi, mi-a dat mesaje si am continuat asa 2 saptamani! dupa 2 saptamani ne-am si intalnit, am fost la o mica plimbare rpin oras! am stat cateva ore(3-4) dar nu m-a imbtratisat, asa cum imi promisese in ziua dinaintea vederii noastre(cica nu gasea momentul), nu m-a condus acasa(era in fisa postului) a luat taxi si eu am plecat cu autobuz-ul(motivul ca se facuse frig si e si obosit)! Apoi dupa intalnire nu a mai intrat pe net si i-am trimis emsaj daca mai intra si a zis ca nu crede ca e obosit si mi-a zis ca ii pare rau ca nu a simtit scanteia care sa duca relatia de la una amicala la ceva mai mult si ca ii pare rau ca e asa direct. Imi zisese ca nu am de ce sa imi fac griji ca asa cum sunt pe net (mi-a vazut pozele nearanjate in photoshop- nu e genul meu) asa voi fi si in fata , sa fiu linistita nu inteleg ce anume l-a deranjat (+ ca se vedea ca e interesat de mine ca isi cautase compactibilitatea dintre zodiile noastre si imi zisese ca a iesit soarele si pe strada lui)
Acum intrebarea: desi noi fetele ne aranjam, ne dichisim, luam in serios totul de ce baietii sunt atat de neseriosi? Chiar nu mai exista baieti sinceri si seriosi in zilele noastre?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 29 Septembrie 2013 16:30
DACA IUBESTI CU ADEVARAT UN SUFLET, ELIBEREAZA-L! DACA SE VA INTOARCE LA TINE, INSEAMNA CA ITI APARTINE, DACA NU SE INTOARCE INSEAMNA CA NU L-AI AVUT SI NU IL VEI AVEA NICIODATA!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 29 Septembrie 2013 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 55 De la: bavarezul 12 Februarie 2016 13:11
ffff singur 33 De la: leo_ 27 Iulie 2010 10:02
Ajutor!!!Am nevoie de raspuns pana duminica 16-01-2011 39 De la: andreea1203 14 Ianuarie 2011 13:22
cum sa o agatz? 34 De la: papusik_bad 15 Iunie 2009 05:02
Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul? 4 De la: greierash 13 Iulie 2009 01:15