Setari Cookie-uri

Ce planuri aveti de sarbatori?

Vio. S-a dus deja ? Iar am ratat-o
Rotty_
Postat pe 15 Decembrie 2013 11:15
De la: Rotty_, la data 2013-12-15 11:15:53 Vio. S-a dus deja ? Iar am ratat-o


Da!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Decembrie 2013 11:23
No , ce sa-i faci , asa ratez io evenimentele.....cred ca si sfarsitul lumii o sa-l ratez O sa ma trezesc ca-s singura si nu stiu de ce
Rotty_
Postat pe 15 Decembrie 2013 11:27
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-15 11:10:37Madalina, am uitat sa te intreb ce ti-ai dori sa primesti cadou. :)

Nu stiu, Vio!!! Sunt extrem de confuza... Ba vreau una, ba vreau alta, apoi ma razgandesc... Asa e, ar trebui sa il las pe el sa decida (pana acum s-a descurcat binisor), dar eu sunt foarte pretentioasa (din pacate) si ma supar daca e ceva ce nu imi place si nu ma pot ascunde, se vede pe fata mea. Cu alte persoane sunt altfel, ma bucura orice chestie minora pe care mi-o daruiesc... Cu sotul insa.... Stiu cat de mult imi bat capul sa ma gandesc ce i-ar placea si apoi caut si caut, deci imi dau tot interesul, asa ca astept acelasi lucru. Anul asta, de Mos Nicolae, fiind fan Petrolu', i-am luat fular, tricou, halba, toate cu sigla echipei favorite si a fost foarte incantat. Am pretentii, asta sunt...
cuba_libre
Postat pe 15 Decembrie 2013 13:50
De la: cuba_libre, la data 2013-12-15 13:50:22
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-15 11:10:37Madalina, am uitat sa te intreb ce ti-ai dori sa primesti cadou. :)

Nu stiu, Vio!!! Sunt extrem de confuza... Ba vreau una, ba vreau alta, apoi ma razgandesc... Asa e, ar trebui sa il las pe el sa decida (pana acum s-a descurcat binisor), dar eu sunt foarte pretentioasa (din pacate) si ma supar daca e ceva ce nu imi place si nu ma pot ascunde, se vede pe fata mea. Cu alte persoane sunt altfel, ma bucura orice chestie minora pe care mi-o daruiesc... Cu sotul insa.... Stiu cat de mult imi bat capul sa ma gandesc ce i-ar placea si apoi caut si caut, deci imi dau tot interesul, asa ca astept acelasi lucru. Anul asta, de Mos Nicolae, fiind fan Petrolu', i-am luat fular, tricou, halba, toate cu sigla echipei favorite si a fost foarte incantat. Am pretentii, asta sunt...


Te inteleg, caci si eu am primit de cateva ori niste cadouri din partea lui, care nu prea mi-au placut, el m-a vazut ca m-am bosumflat, s-a suparat, si ne-am certat din cauza asta. Eu nu ma supar cand lui nu-i place ceva ce-i fac cadou, caci s-a intamplat si asta, de vreo doua, trei ori.

In cazul nostru, de obicei, ne lasam reciproc sa ne cumparam cadouri, fara a fi unul dintre noi prezenti de fata, dar, s-a mai intamplat sa ma roage sa-l insotesc in oras si sa-i spun ce as vrea sa-mi ofere, dar, nu stiu, parca surpriza nu mai e destul de mare, cand procedam asa. :)

De Mos Nicolae, eu i-am facut cadou doua cd-uri cu muzica, unul cu Nick Cave, altul cu Jimi Hedrix, o cutie cu praline amarui, un baton Toblerone cu migdale sarate si miere si niste crantanele cu alune si ciocolata amaruie. Ii place foarte mult ciocolata amaruie. :)

Pentru Craciun, i-am comandat o carte, dar as mai vrea sa-i cumpar ceva, dar inca n-am gasit ceva care sa-mi placa, asa ca tot caut, inca. Sa speram ca-mi va veni mai multa inspiratie pana-n Craciun. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 08:33
PS: Cartea pentru el am primit-o deja si taman cand o impachetam, era sa ma prinda.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 08:35
De la: Rotty_, la data 2013-12-15 11:27:59No , ce sa-i faci , asa ratez io evenimentele.....cred ca si sfarsitul lumii o sa-l ratez O sa ma trezesc ca-s singura si nu stiu de ce


Cineva trebuie sa stinga lumina, Rotty!

Glumesc, sper ca nu te deranjeaza glumele mele.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:25
Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele
alandalaportocala
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:40


Mmmmmmmmmmmmmmm,dulci momente!!! Ce voi face???Imi voi primi copii de Craciun ,dupa care voi pleca din Bucuresti cateva zile!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:47
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:40:05Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele


Si ce-ai vrea sa le oferi? :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:51
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:51:59
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:40:05Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele


Si ce-ai vrea sa le oferi? :)

la sora mea vreau sa-i cumpar pe langa dulciuri si un telefon ,asta-si doreste foarte mult.La mama nu stiu ce sa-i cumpar,ca tot am intrebat-o ,dar ea zice ca are tot ce isi putea dori,asa ca o sa ma mai gandesc,si cum ea iubeste florile ,va fi si o floare ,dar mai trebuie ceva pe langa.
alandalaportocala
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:56
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:56:34
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:51:59
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:40:05Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele


Si ce-ai vrea sa le oferi? :)

la sora mea vreau sa-i cumpar pe langa dulciuri si un telefon ,asta-si doreste foarte mult.La mama nu stiu ce sa-i cumpar,ca tot am intrebat-o ,dar ea zice ca are tot ce isi putea dori,asa ca o sa ma mai gandesc,si cum ea iubeste florile ,va fi si o floare ,dar mai trebuie ceva pe langa.


Asa zice si mama, ca ea nu vrea nimic, ca are tot ce-i trebuie, dar noi tot o mai rasfatam cu una, cu alta. :)

Frumos gest din partea ta ca te-ai gandit sa le rasfeti pe mama si pe sora ta. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 09:59
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:59:05
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:56:34
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:51:59
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:40:05Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele


Si ce-ai vrea sa le oferi? :)

la sora mea vreau sa-i cumpar pe langa dulciuri si un telefon ,asta-si doreste foarte mult.La mama nu stiu ce sa-i cumpar,ca tot am intrebat-o ,dar ea zice ca are tot ce isi putea dori,asa ca o sa ma mai gandesc,si cum ea iubeste florile ,va fi si o floare ,dar mai trebuie ceva pe langa.


Asa zice si mama, ca ea nu vrea nimic, ca are tot ce-i trebuie, dar noi tot o mai rasfatam cu una, cu alta. :)

Frumos gest din partea ta ca te-ai gandit sa le rasfeti pe mama si pe sora ta. :)

pana acum mi-a fost greu deorece nu eram pe salarul meu,acum in schimb am reusit sa ma impart oarecum ,sa merg si la cursuri si la servici.Lucrez intr-o firma ,unde atunci cand imi iau diploma si licenta voi ramane pe post.
Si e normal ca acum sa le fac cadouri,desi cam tot ce castig merge in casa pe cele necesare.
alandalaportocala
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:04
sorino te ai impacat cu viorica
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:14
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 10:04:49
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:59:05
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:56:34
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 09:51:59
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 09:40:05Eu anul asta imi petrec sarbatorile de iarna cu mama si sora mea.Am primit si prima de Craciun de la firma unde lucrez,asa ca voi cumpara cadouri pentru ele


Si ce-ai vrea sa le oferi? :)

la sora mea vreau sa-i cumpar pe langa dulciuri si un telefon ,asta-si doreste foarte mult.La mama nu stiu ce sa-i cumpar,ca tot am intrebat-o ,dar ea zice ca are tot ce isi putea dori,asa ca o sa ma mai gandesc,si cum ea iubeste florile ,va fi si o floare ,dar mai trebuie ceva pe langa.


Asa zice si mama, ca ea nu vrea nimic, ca are tot ce-i trebuie, dar noi tot o mai rasfatam cu una, cu alta. :)

Frumos gest din partea ta ca te-ai gandit sa le rasfeti pe mama si pe sora ta. :)

pana acum mi-a fost greu deorece nu eram pe salarul meu,acum in schimb am reusit sa ma impart oarecum ,sa merg si la cursuri si la servici.Lucrez intr-o firma ,unde atunci cand imi iau diploma si licenta voi ramane pe post.
Si e normal ca acum sa le fac cadouri,desi cam tot ce castig merge in casa pe cele necesare.


Eu iti urez mult succes in tot ceea ce-ti propui.

Si am sa-ti fac un indemn: sa nu uiti si de tine, adica e foarte bine ca ai grija de oamenii dragi, dar sa incerci sa te rasfeti si pe tine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:15
De la: kudika_15804, la data 2013-12-16 09:47:22

Mmmmmmmmmmmmmmm,dulci momente!!! Ce voi face???Imi voi primi copii de Craciun ,dupa care voi pleca din Bucuresti cateva zile!!!
unde te duci ?ce faci ne lasi pe mana lu franceza
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:16
fracezo tu unde te duci? ce calatorii mai faci
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:17
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:14:11sorino te ai impacat cu viorica

doar nu era normal sa ramanem suparate .
alandalaportocala
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:28
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 10:28:34
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:14:11sorino te ai impacat cu viorica

doar nu era normal sa ramanem suparate .
asa gargarita mea bravo
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:39
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:39:47
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 10:28:34
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:14:11sorino te ai impacat cu viorica

doar nu era normal sa ramanem suparate .
asa gargarita mea bravo

Dar tu ce planuri ai de sarbatori? Si ce vrei sa primesti de la Mos Craciun?
cuba_libre
Postat pe 16 Decembrie 2013 19:12
Am voie sa las aici o scrisoare catre Mos Cuciun ?

Pentru ca esti tare bun
As avea ceva sa-ti spun :
Ca sunt rea si mi-s rebela
Si nu vreau sa ma faci bela!
Caci nu e nici un secret
Iar eu n-am nici un regret!..
La prieteni ada' de toate
Ca-i iubesc de nu se poate!
La dusmani da sanatate,
Ca-i mai buna decat toate!
La copilasii... jucarii
Si cadoaie mii si mii!
Lumea sa o faci mai buna
Sa nu mai traim in minciuna!
Adu liniste si pace,
Asta-n lumea noastra face
Cat tot aurul din lume
Asta spun chiar fara glume!
Iara eu nu vreau nimic
Si te pupa Rotty mic

http://static.allmystery.de/upics/043f3b_schnee.gif

Asa....sper ca o citeste.
Rotty_
Postat pe 16 Decembrie 2013 19:22
De la: cuba_libre, la data 2013-12-16 19:12:27
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:39:47
De la: alandalaportocala, la data 2013-12-16 10:28:34
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 10:14:11sorino te ai impacat cu viorica

doar nu era normal sa ramanem suparate .
asa gargarita mea bravo

Dar tu ce planuri ai de sarbatori? Si ce vrei sa primesti de la Mos Craciun?
sa mananc sarmale cu orice pret
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 19:26
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 08:33:30
De la: cuba_libre, la data 2013-12-15 13:50:22
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-15 11:10:37Madalina, am uitat sa te intreb ce ti-ai dori sa primesti cadou. :)

Nu stiu, Vio!!! Sunt extrem de confuza... Ba vreau una, ba vreau alta, apoi ma razgandesc... Asa e, ar trebui sa il las pe el sa decida (pana acum s-a descurcat binisor), dar eu sunt foarte pretentioasa (din pacate) si ma supar daca e ceva ce nu imi place si nu ma pot ascunde, se vede pe fata mea. Cu alte persoane sunt altfel, ma bucura orice chestie minora pe care mi-o daruiesc... Cu sotul insa.... Stiu cat de mult imi bat capul sa ma gandesc ce i-ar placea si apoi caut si caut, deci imi dau tot interesul, asa ca astept acelasi lucru. Anul asta, de Mos Nicolae, fiind fan Petrolu', i-am luat fular, tricou, halba, toate cu sigla echipei favorite si a fost foarte incantat. Am pretentii, asta sunt...


Te inteleg, caci si eu am primit de cateva ori niste cadouri din partea lui, care nu prea mi-au placut, el m-a vazut ca m-am bosumflat, s-a suparat, si ne-am certat din cauza asta. Eu nu ma supar cand lui nu-i place ceva ce-i fac cadou, caci s-a intamplat si asta, de vreo doua, trei ori.

In cazul nostru, de obicei, ne lasam reciproc sa ne cumparam cadouri, fara a fi unul dintre noi prezenti de fata, dar, s-a mai intamplat sa ma roage sa-l insotesc in oras si sa-i spun ce as vrea sa-mi ofere, dar, nu stiu, parca surpriza nu mai e destul de mare, cand procedam asa. :)



In completare la prima parte a mesajului meu, vroiam sa spun ca, de fiecare data mi-a parut rau, de cate ori s-a intamplat sa ma bosumlu de vreun cadou din partea lui. Mi-am dat seama ca am fost egoista si nu m-am gandit decat la cadoul in sine, in loc sa apreciez efortul lui de a-mi face o mica supriza. Foarte rar s-a intamplat sa nu-mi convina ceva primit cadou de la el, dar s-a intamplat de cateva ori, putine dati la numar.

Eu nu ma supar cand s-a mai intamplat ca lui sa nu-i placa vreun cadou pe care i l-am oferit, pentru ca ma gandesc ca nu putem nimeri tot timpul gustul omului. Din contra, apreciez faptul ca-mi zice cand nu-i place vreun cadou, ca sa nu mai fac a doua oara, aceeasi gafa. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 10:08
*bosumflu
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 10:08
De la: Rotty_, la data 2013-12-16 19:22:18 Am voie sa las aici o scrisoare catre Mos Cuciun ?

Pentru ca esti tare bun
As avea ceva sa-ti spun :
Ca sunt rea si mi-s rebela
Si nu vreau sa ma faci bela!
Caci nu e nici un secret
Iar eu n-am nici un regret!..
La prieteni ada' de toate
Ca-i iubesc de nu se poate!
La dusmani da sanatate,
Ca-i mai buna decat toate!
La copilasii... jucarii
Si cadoaie mii si mii!
Lumea sa o faci mai buna
Sa nu mai traim in minciuna!
Adu liniste si pace,
Asta-n lumea noastra face
Cat tot aurul din lume
Asta spun chiar fara glume!
Iara eu nu vreau nimic
Si te pupa Rotty mic

http://static.allmystery.de/upics/043f3b_schnee.gif

Asa....sper ca o citeste.


Ai compus-o tu, Rotty? E simpatica poezioara! :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Decembrie 2013 10:09
De la: Rotty_, la data 2013-12-16 19:22:18 Am voie sa las aici o scrisoare catre Mos Cuciun ?

Pentru ca esti tare bun
As avea ceva sa-ti spun :
Ca sunt rea si mi-s rebela
Si nu vreau sa ma faci bela!
Caci nu e nici un secret
Iar eu n-am nici un regret!..
La prieteni ada' de toate
Ca-i iubesc de nu se poate!
La dusmani da sanatate,
Ca-i mai buna decat toate!
La copilasii... jucarii
Si cadoaie mii si mii!
Lumea sa o faci mai buna
Sa nu mai traim in minciuna!
Adu liniste si pace,
Asta-n lumea noastra face
Cat tot aurul din lume
Asta spun chiar fara glume!
Iara eu nu vreau nimic
Si te pupa Rotty mic

http://static.allmystery.de/upics/043f3b_schnee.gif

Asa....sper ca o citeste.



O va citi cu siguramta,Rotty,caci ce este scris cu inima va ajunge la destinatie!!Felicitari!!
kudika_15804
Postat pe 17 Decembrie 2013 10:22
Am un plan nou si trebuie sa vi-l impartasesc: joi mergem la tara sa taiem purcelul. Normal ca nu voi asista la scena asta dramatica, important e ca Vladimir, conform ritualului laic, va fi pus pe bietul animal sacrificat, parlit, curatat. Asa ca am ceva emotii pentru fi-miu.
cuba_libre
Postat pe 17 Decembrie 2013 17:14
Gata, ieri am cumparat ultimele cadouri, am si trimis pachete cu mici atentii si-n tara, pentru familiile noastre si pentru prietenii nostri. Sper ca si sotului meu sa-i placa darurile pe care le va primi in noaptea de Mos Ajun. :)

Curatenia generala am facut deja in casa, nu ne mai ramane decat sa pregatim bradul si sa gatim pentru Craciun, iar apoi, odihna si relaxare. :)


Sarbatori fericite tuturor va doresc!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Decembrie 2013 12:08
De la: cuba_libre, la data 2013-12-17 17:14:10Am un plan nou si trebuie sa vi-l impartasesc: joi mergem la tara sa taiem purcelul. Normal ca nu voi asista la scena asta dramatica, important e ca Vladimir, conform ritualului laic, va fi pus pe bietul animal sacrificat, parlit, curatat. Asa ca am ceva emotii pentru fi-miu.


Cum a reactionat Vladimir?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Decembrie 2013 12:08
De la: Rotty_, la data 2013-12-16 19:22:18 Am voie sa las aici o scrisoare catre Mos Cuciun ?

Pentru ca esti tare bun
As avea ceva sa-ti spun :
Ca sunt rea si mi-s rebela
Si nu vreau sa ma faci bela!
Caci nu e nici un secret
Iar eu n-am nici un regret!..
La prieteni ada' de toate
Ca-i iubesc de nu se poate!
La dusmani da sanatate,
Ca-i mai buna decat toate!
La copilasii... jucarii
Si cadoaie mii si mii!
Lumea sa o faci mai buna
Sa nu mai traim in minciuna!
Adu liniste si pace,
Asta-n lumea noastra face
Cat tot aurul din lume
Asta spun chiar fara glume!
Iara eu nu vreau nimic
Si te pupa Rotty mic

http://static.allmystery.de/upics/043f3b_schnee.gif

Asa....sper ca o citeste.

Multumesc Rotycel si sper sa-ti fie gura aurita!!!
Titanika
Postat pe 20 Decembrie 2013 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 4 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 19:44
premii ;) 48 De la: yumy 2 Octombrie 2010 12:22
HELP!!! 4 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:37
buna 4 De la: vitamina_c 11 Ianuarie 2011 11:49
Diferenta de varsta... 6 De la: AdrianaR 28 Septembrie 2010 20:27