Setari Cookie-uri

Piercing buric

Fetelor,am si eu o mare problema..mi-am facut piercing in buric acum 2 luni si ceva ,l-am ingrijit corespunzator,totul bine si frumos pana acum vreo 3 zile cand am vazut la gaura inferioara un punct rosu micut,parca ar fi o punga de puroi micuta,dar tin sa precizez ca nu ma doare deloc l-am miscat,si m-am speriat si am inceput sa il dau cu Baneocin unguent de cand am vazut asta,dar inca e acolo.Ok,stiu ca nu trece in 3 zile dar totusi sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac.Ati patit vreo una ca mine?ce sa fac?
Catiyi
Postat pe 4 Decembrie 2013 20:00
De la: Catiyi, la data 2013-12-04 20:00:40Fetelor,am si eu o mare problema..mi-am facut piercing in buric acum 2 luni si ceva ,l-am ingrijit corespunzator,totul bine si frumos pana acum vreo 3 zile cand am vazut la gaura inferioara un punct rosu micut,parca ar fi o punga de puroi micuta,dar tin sa precizez ca nu ma doare deloc l-am miscat,si m-am speriat si am inceput sa il dau cu Baneocin unguent de cand am vazut asta,dar inca e acolo.Ok,stiu ca nu trece in 3 zile dar totusi sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac.Ati patit vreo una ca mine?ce sa fac?



Daca era infectie locala,nu mai postai acum pe acest forum,erai la serviciul "Urgente Chirurgie"!!!Pentru linistea ta,mergi la medicul de familie,este singurul,care te poate ajuta in problema ta!!!Nu te juca cu zona ombilicala,este una dintre zonele sensibile ale corpului omenesc!!!Produsul "Baneocin" se administreaza ca tratament local,dar el este insotit si de administrarea orala,in cazul unei infectii majore,dar nu cred ca este cazul!!Cum as proceda??As renunta la piercing!!!!Vrei sa creezi impresie??Incearca cu partea superioara a corpului,cea de la gat in sus!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2013 20:43
De la: Catiyi, la data 2013-12-04 20:00:40Fetelor,am si eu o mare problema..mi-am facut piercing in buric acum 2 luni si ceva ,l-am ingrijit corespunzator,totul bine si frumos pana acum vreo 3 zile cand am vazut la gaura inferioara un punct rosu micut,parca ar fi o punga de puroi micuta,dar tin sa precizez ca nu ma doare deloc l-am miscat,si m-am speriat si am inceput sa il dau cu Baneocin unguent de cand am vazut asta,dar inca e acolo.Ok,stiu ca nu trece in 3 zile dar totusi sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac.Ati patit vreo una ca mine?ce sa fac?


Daca te dai cu Baneocin, trebuie sa-l folosesti de doua ori pe zi, dimineata si seara, in felul urmator: imediat dupa dus, aplici pe zona cu problema, un punct micut de crema Baneocin, apoi aplici un plasture, ca acea zona sa nu se frece de haine, iar unguentul sa se ia de pe piele. Seara, aplici in acelasi mod Baneocin-ul.

Fiind vorba de un unguent cu antibiotic, trebuie sa-l folosesti pe o perioada mai lunga de timp, spre exemplu, 7-10 zile, pentru ca altfel, risti ca acele bacterii care ti-au provocat acea infectie a pielii, sa devina rezistente la antibioticul din unguent si sa-ti agraveze infectia.

Atentie: daca pielea nu se vindeca destul de rapid si remarci o inrautatire a situatiei, trebuie sa te prezinti neaparat la medic.

Eu am folosit Baneocin cand am avut probleme din cauza unor pantofi noi, in acea zi am tot fost pe drum, trebuia sa prind un avion, sa schimb nu stiu cate mijloace de transport in comun, si in urma acestei alergari de colo colo, mi s-au format niste basici pe talpi, care mi s-au spart. Cam intr-o saptamana sau un pic mai mult de o saptamana, pielea mi se vindecase deja, deci ai incredere in crema asta si aplic-o corect. Daca nu se remediaza situatia, repet, trebuie sa mergi la medic. Si inca o chestie: sper ca ai vaccinul antitetanos facut, daca nu, ar fi bine pentru tine, sa ti-l faci.

Bafta!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 07:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afla totul despre 2 De la: kudika513666 16 Martie 2012 20:42
Inscriu Reprezentanti Avon si Oriflame-Nu ezitati sa va inscrieti!! 3 De la: kudika226898 27 Februarie 2011 23:29
ten gras... 9 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:17
Ten Curat 11 De la: oxygenX 14 Decembrie 2010 00:49
Frumusete 1 De la: samira62 23 Februarie 2012 18:10