Setari Cookie-uri

Durere unei mame

Am doi fii,pe amandoi I-am nascut greu,prin cezariana,la nasterea celui mic am facut moarte clinica 1minsi jumatate,i-am crescut mai mult singura,sotul fiind military de profesie ,era mai mult plecat in misiuni,i-am purtat prin scoli,amandoi sunt casatoriti,cel mare a avut mari prb de sanatate,ne-a ajutat bunul Dumnezeu si cu ajutorul medicilor a fost salvat(am platit toate retetele si cele 2 operatii cu tot ce implica ele,noi parintii,nu ma plang,har Domnului ca am avut)multumirea noastra a fost ca a scapat baiatul,multumirea din parte lor a fost"normal sa plateasca parintii,noi de unde"spune nora noastra,fiul meu avand un salariu de 1000$.Cel mic sta cu noi(noi stam la curte si avem gradina,livada....)anul trecut I-am facut nunta frumoasa si botez la nepot......fiul nostrum isi doreste o casa noua p+e sa stam cu toti,ok.am zis noi,a vb cu arhitectul....si ne-am trezit ca vrea doua case,1 pt ei si 1 pt noi ,ca sa nu fim impreuna in aceeasi casa,acum eu spun asa eu am 53 de ani ,is operata de 11 ori,am transplant renal si sunt hipertensiva,sotul are 56 de ani ,noi ne doream o rulota sa haladuim cat mai putem ca destul ne-am chinuit pt ei,de unde sa mai putem face 2 case??? noi am zis 1 casa ,noi parterul ,ei la etaj,acum baiatul nu mai vb cu noi.....Dumnezeu spune"vb despre prb tale ca nu stii prin gura caruia vb Dumnezeu"...sper sa nu ignorati strigatul meu de ajutor si sa primesc cat mai multe sfaturi.Va multumesc pt rabdare!
doinitaeda
Postat pe 13 Ianuarie 2014 12:40
De la: doinitaeda, la data 2014-01-13 12:40:39Am doi fii,pe amandoi I-am nascut greu,prin cezariana,la nasterea celui mic am facut moarte clinica 1minsi jumatate,i-am crescut mai mult singura,sotul fiind military de profesie ,era mai mult plecat in misiuni,i-am purtat prin scoli,amandoi sunt casatoriti,cel mare a avut mari prb de sanatate,ne-a ajutat bunul Dumnezeu si cu ajutorul medicilor a fost salvat(am platit toate retetele si cele 2 operatii cu tot ce implica ele,noi parintii,nu ma plang,har Domnului ca am avut)multumirea noastra a fost ca a scapat baiatul,multumirea din parte lor a fost"normal sa plateasca parintii,noi de unde"spune nora noastra,fiul meu avand un salariu de 1000$.Cel mic sta cu noi(noi stam la curte si avem gradina,livada....)anul trecut I-am facut nunta frumoasa si botez la nepot......fiul nostrum isi doreste o casa noua p+e sa stam cu toti,ok.am zis noi,a vb cu arhitectul....si ne-am trezit ca vrea doua case,1 pt ei si 1 pt noi ,ca sa nu fim impreuna in aceeasi casa,acum eu spun asa eu am 53 de ani ,is operata de 11 ori,am transplant renal si sunt hipertensiva,sotul are 56 de ani ,noi ne doream o rulota sa haladuim cat mai putem ca destul ne-am chinuit pt ei,de unde sa mai putem face 2 case??? noi am zis 1 casa ,noi parterul ,ei la etaj,acum baiatul nu mai vb cu noi.....Dumnezeu spune"vb despre prb tale ca nu stii prin gura caruia vb Dumnezeu"...sper sa nu ignorati strigatul meu de ajutor si sa primesc cat mai multe sfaturi.Va multumesc pt rabdare!



Cine sustine financiar executarea lucrarii,acela dispune!!!

Cum as proceda intr-o situatie similara??Nu as accepta sa locuiesc cu copiii mei,daca acestia vor trebui sa ma ajute in vreun fel,vor gasi caile necesare!!Copiii au propria viata,putin tangenta cu cea a parintilor,aceasta nu inteleg multi parinti!!

Am inteles ca nu sunteti viabili din punct de vedere al sanatatii,dar aceasta nu inseamna ca fii vostri nu va vor fi alaturi loa nevoie!!!

Rulota ,ca sa "haladuiti"????Draga mea,daca esti atat de bolnava,cum de mai prezinti disponibilitate pentru calatorii lungi???

O sa ii treaca supararea fiului vostru,poti sta linistita!!Discuttai si ajungeti la un numitor comun!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:01
Constructia sa o facem impreuna,noi 60 ei 40. Fiul nostril si-a exprimat dorinta de a locui cu noi.E sunt bolnava dar iubesc natura,imi place sa fiu in mijlocul naturii,imi place sa aud pasarile cum canta,sa privesc cerul,florile ,iarba....si muncesc sa stii,nu stau degeaba si nu support sa fiu cocolosita ,cand am spus haladuim,m-am referit la excursii prin tara,acum cand inca mai pot.Sper sa ii treaca cat mai repede,nu imi place sa il vad tacut si incruntat.Eu zic ca suntem parinti moderni,nu ne-am bagat niciodata peste deciziile lor,NICIODATA,nu le-am impus punctual nostrum de vedere,am mers pe idea ca"cand cazi invata sa te si ridici"
doinitaeda
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:16
De la: doinitaeda, la data 2014-01-13 13:16:27Constructia sa o facem impreuna,noi 60 ei 40. Fiul nostril si-a exprimat dorinta de a locui cu noi.E sunt bolnava dar iubesc natura,imi place sa fiu in mijlocul naturii,imi place sa aud pasarile cum canta,sa privesc cerul,florile ,iarba....si muncesc sa stii,nu stau degeaba si nu support sa fiu cocolosita ,cand am spus haladuim,m-am referit la excursii prin tara,acum cand inca mai pot.Sper sa ii treaca cat mai repede,nu imi place sa il vad tacut si incruntat.Eu zic ca suntem parinti moderni,nu ne-am bagat niciodata peste deciziile lor,NICIODATA,nu le-am impus punctual nostrum de vedere,am mers pe idea ca"cand cazi invata sa te si ridici"



Draga mea,inteleg foarte bine,dar daca exista posibilitate, accepta varianta fiului tau,caci,daca exista intelegere,se vor gasi resurse si pentru acele plimbari mult dorite!!!Daca vei incerca sa gandesti logic,partea aceasta materiala a vietii conteaza foarte putin,important este sa va intretineti starea de sanatate,sa va intelegeti si sa existe pace,iubire si armonie in familiile voastre!!!Sau priveste lucrurile din alt punct de vedere,voi sunteti privilegiati de soarta,pe cand,altii nu au un pat unde sa se odihneasca,deci apreciati ceea ce va este daruit si fiti toleranti cu nevoile voastre!!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:22
Multumesc mult pt sfat.Stiu ca exista multe personae nevoiase,incercam si noi sa ajutam,nu suntem indiferenti.As dori sa pot face mai multe pt ei, asa am si spus,de ce sa facem 2 case?alitii nu au nici o camera,cu banii aceea putem face si altceva....curtea nu se preteaza pt 2 case ,are o latime de 8m dar este fff lunga 150m
doinitaeda
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:32
De la: doinitaeda, la data 2014-01-13 13:32:51Multumesc mult pt sfat.Stiu ca exista multe personae nevoiase,incercam si noi sa ajutam,nu suntem indiferenti.As dori sa pot face mai multe pt ei, asa am si spus,de ce sa facem 2 case?alitii nu au nici o camera,cu banii aceea putem face si altceva....curtea nu se preteaza pt 2 case ,are o latime de 8m dar este fff lunga 150m


daca ai bani fa le ca s copii tai daca nu ,nu le face,simplu
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cazare Berceni 1 De la: Aiana_Dinu 22 Septembrie 2010 16:27
ce parere aveti de barbati din zodia GEMENI????? 4 De la: Eleodor 12 Ianuarie 2012 19:19
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
bloguri 3 De la: kudika_7376 21 Mai 2012 23:54
buna 1 De la: kudika_993905 21 Septembrie 2015 09:53