Setari Cookie-uri

indragostit sau nu ??!

buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??
sharon_sharon
Postat pe 16 Ianuarie 2014 11:06
Da, e posibil, dar cel mai bine e sa-l intrebi chiar pe el, ce simte pentru ea.

In orice caz, trebuie sa te pregatesti pentru zile grele...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Ianuarie 2014 11:07
De la: kudika_949491, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??



Fii convinsa de acest lucru,caci o schimba cu altcineva daca nu avea sentimente pentru ea!!!Imi pare rau,ce sa iti spun???? Si faptul ca poate fi indragostit de ea sau nu nu ar trebui sa te intereseze prea mult,ci doar minciuna si tradarea in sine,caci acestea raman neschimbate,indiferent de cate femei ar fi existat in viata sotului tau!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2014 11:22
Eu zic ca e posibil.. dar trb sa va ganditi ca poate dumneavoastra nu i-ati oferit ceea ce doamna aceea ii ofera..poate nu ati fost atat de deschisa cu el incat el sa nu plece la alta.. eu nu sunt casatorit.. dar nu stiu cand o sa ajung sa ma insor am sa ma dedic adica daca eu nu ii fac pe plac femeii atunci cine? poate altul..si asa se destrama o familie.. nu trebuie in primul rand sa fiti deschisi unu cu celalalt si apoi sa pune-ti in aplicare ce ati vorbit
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 16 Ianuarie 2014 12:16
l-am intrebat daca e indragostit de ea si spune ca nu ...ca el pe mine ma iubeste si ca pe mine ma vrea in viata lui ...noi suntem casatoriti de 12 ani avem 2 copii unul de 11 ani si altul de 4 luni ..iar ca scuza a folosit faptul ca nu intretineam relatii sexuale atat de dese cum si-ar fi dorit el ..dar din ce mi-a povestit nici cu ea nu avea timp sa se intalneasca prea des ,cam de 3-4 ori pe luna
sharon_sharon
Postat pe 16 Ianuarie 2014 15:21
doamna,daca este indragostit,este belea,dar cum femeile destepte care studiaza stiu ca butoiul cu miere tine 5 ani,stiu si ce vor de la viata lor,daca vreti sa fiti singura cu copilasii de mina,fara liniste,si cautind tot timpul un print,despartiti-va,daca vreti sa va aveti o viata frumoasa si linistita alaturi de sotul dumneavoastra,demonstrati ca sunteti superioara 100% amantei lui,ca amanta nu te spala,nu te calca,nu-ti creste copii,si nu este nici mai frumoasa,uitati-va in oglinda si vedeti ce va lipseste,amantele sunt tot timpul un capriciu si femei nefericite,eu sincera va spun imi pare rau de aceste fiinte,daca si dvs.va pare rau de amanta lui,sa vedeti ce casnicie frumoasa o sa aveti cind o sa vada ce doamna frumoasa si desteapta sunteti,nu dati cu piciorul la viata,ginditi ca este viata dvs.si altii ii dau cu piciorul mult mai repede si mai usor decit o faceti dvs,sanatate si numai bine
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:39
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 15:21:54l-am intrebat daca e indragostit de ea si spune ca nu ...ca el pe mine ma iubeste si ca pe mine ma vrea in viata lui ...noi suntem casatoriti de 12 ani avem 2 copii unul de 11 ani si altul de 4 luni ..iar ca scuza a folosit faptul ca nu intretineam relatii sexuale atat de dese cum si-ar fi dorit el ..dar din ce mi-a povestit nici cu ea nu avea timp sa se intalneasca prea des ,cam de 3-4 ori pe luna



Da,aceleasi scuze puerile si lipsite de bun simt din partea acelorasi barbati,care stiu sa fie cocosi doar in alte ograzi!!!

Pe de alta parte,draga mea,sotul tau are si o doza de dreptate in cele declarate tie,in sensul prezentarii acelei scuze,fii doamna inteleapta si fa modificari in directia respectiva,daca doresti sa iti recastigi barbatul si daca poti sa uiti si sa ierti ratacirile lui!!!Schimba ce poti schimba,incearca sa devii alta femeie,nu doar mama a doi copii,caci doar atat reprezinti pentru sotul tau in acest moment!!!
Te iubeste???Hmm,eu am o opinie definitiva privind incompatibilitatea dintre iubire si infidelitatte si nu cred in varianta opusa, oricat de mult s-ar discuta pe aceasta tema!!!De ce a trebuit sa se ajunga la o relatie extrafamiliala si de o asemenea durata?Aici este cheia rezolvarii problemei tale!!!

Ce sa iti mai spun??Discutati si incercati sa depasiti acest moment delicat,daca veti putea face acest lucru!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:54
de ce doamna trebuie sa se pregateasca pentru zile grele daca isi are forta dumneaei,se pregateste pentru a o intimpina pe cealalta?trebuie sa se pregateasca bine in ceea ce o priveste pentru a pastra ce are,daca motorul de la masina nu va merge? ce faceti,ca prima mina incercati sa-l reparati,daca n u se poate,il inlocuiti,coooooooooooorect?
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 16:41
asta trebuie sa ii spuneti doamna,sa depaseasca momentul pt.ca daca vrea,poate,si in favoarea tuturor o face,iar dvs.nu mai categorisi latura barbati,latura femei,suntem cu aceleasi drepturi si facem acelasi lucru,nu suntem sclavi unii pt.altii,suntem egali,si asta trebuie sa inteleaga cu totii.
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 16:49
nu este o chestiune de logica,cu totii mintim si tradam,mintim pt.noi ca sa ne iesim dintr-o situatie delicata,mintim pt.cei dragi ca sa ii scoatem,si asta inseamna tradare,de la sine,ne ducem cu gindul la catavencu,"curat,murdar",care se chiama tradare
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 16:52
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 16:41:36de ce doamna trebuie sa se pregateasca pentru zile grele daca isi are forta dumneaei,se pregateste pentru a o intimpina pe cealalta?trebuie sa se pregateasca bine in ceea ce o priveste pentru a pastra ce are,daca motorul de la masina nu va merge? ce faceti,ca prima mina incercati sa-l reparati,daca n u se poate,il inlocuiti,coooooooooooorect?
incerci sa-l repari daca nu merge cumperi altul corect.
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 16:53
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??
Daca nu ai copii ,parerea mea este sa-l lasi pt ca a avut si neobrazarea de a-ti povesti cu lux de amanunte ,relatia cu amanta .Este alegerea ta dar daca vei dori sa-l ierti ,eu zic ca va recidiva ..e doar o parere.
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:17
maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.cine sunteti dvs.sa ii invatati pe altii ce trebuie sa faca?,cu scuzele de rigoare
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:23
da,dar masura asta o prinzi numai daca mecanicul"si trebuie sa fie pe problema" iti spune ca trebuie sa il schimbi,a cautat ea mecanicul?
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:25
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 17:23:28maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.cine sunteti dvs.sa ii invatati pe altii ce trebuie sa faca?,cu scuzele de rigoare
cum cine ? TUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:26
eu nici atit,ca eu nu dau sfaturi,incerc numai sa ii fac pe altii sa inteleaga ca sunt unici,si ca tot ce li se intimpla este din cauza lor doamna,si nu intra nimeni din afara in chestia asta
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:34
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??


In opinia mea, daca era indragostit la modul serios pleca de mult sau facea urat pe acasa.

Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-19 17:35:41
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??


In opinia mea, daca era indragostit la modul serios pleca de mult sau facea urat pe acasa.


ca tine..cand vezi pisica..
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:38
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??

stai in umbra lui de atatia ani si nu iti dai seama ce ai langa tine?
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:40
daca este neagra,si iti mai intra si in casa,ai tot norocul din lume,multi privesc putini inteleg
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:46
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-19 17:35:41
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 11:06:26buna ziua tuturor ....sotul meu are o amanta de 3 ani de zile de care eu am aflat acum 2 luni , in mare va spun ca am discutat mi-a recunoscut , mi-a povestit cum procedau si multe altele ...ceea ce ma macina pe mine este urmatorul lucru ..dupa o relatie atat de lunga este posibil sa fie indragostit de ea sau nu ??


In opinia mea, daca era indragostit la modul serios pleca de mult sau facea urat pe acasa.

De ce sa plece....confortul si Stabilitatea pe care le are cu sotia sunt sigure ,pe cand cu amanta nu este chiar sigur si alege sa joace pe doua fronturi.Numai ca a mizat ca sotia nu va afla niciodata.
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:47
nici tu nu ai sa intelegi,trebuie sa consumi un sac de sare,dar degeaba,ajungi la acelasi rezultat,creierul uman este mai puternic decit cutia neagra de la avioane,cauta sa intelegi,ai sa vezi ca poti
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:48
Doamna draga eu zic sa te duci la coafor sa iti schimbi frizura, sa iti cumperi o lenjerie intima trasnet si un bici sa-i arati cine e leoaica lui :) Va spun garantat ca nu-i va mai trebui niciodata amanta.Chiar daca avem copii nu trebuie sa uitam de viata intima.Si oricum pe barbati niciodata nu-i vom putea multumi in totalitate, dar sa incercam sa-i multumim in asa fel in cat sa nu aiba nevoie de o amanta.
anrya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:56
nevoie de amante au tot timpul,dar ce ii recomandati acestei doamne vine in favoarea ei,sper sa fie suficient de desteapta ca si dumneavoastra
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 18:05
da.ai dreptate pina la un anumit punct,caaaaaaaaaaaaa.daca esti indragostit si trebuie sa pleci de acasa,"ori iti iei casa pentru amanta,ori te primeste ea in casa ei!",fiecare cu norocul lui,daca tu nu iti permiiti,stai pe tusa,daca ea nu isi permite,asteapta de la tine,ca de aia este amanta,nu?, si daca tu nu poti sa-i oferi,vine altul,viataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 18:10
Daca e indragostit de ea schimba cu ceva ceeea ce simti tu? sau vrei sa divortezi/sa treci cu vederea si cauti scuze?
cristina55
Postat pe 22 Ianuarie 2014 23:31
De la: sharon_sharon, la data 2014-01-16 15:21:54l-am intrebat daca e indragostit de ea si spune ca nu ...ca el pe mine ma iubeste si ca pe mine ma vrea in viata lui ...noi suntem casatoriti de 12 ani avem 2 copii unul de 11 ani si altul de 4 luni ..iar ca scuza a folosit faptul ca nu intretineam relatii sexuale atat de dese cum si-ar fi dorit el ..dar din ce mi-a povestit nici cu ea nu avea timp sa se intalneasca prea des ,cam de 3-4 ori pe luna


Deci scuza lui ca te-ar fi inselat pentru ca nu te culcai pe cat de des isi dorea pica, avand in vedere, ca nici cu amanta lui nu o facea/face prea des.

Parerea mea: daca te-ar fi iubit, nu te-ar fi inselat. Ti-ar fi zis, mai pe ocolite, mai pe direct, ca-si doreste sa faceti dragoste mai des si te-ar fi intrebat cum poate sa te ajute in sensul asta, ce poate imbunatati el la viata voastra intima ca si tu sa-l doresti mai des, dar in niciun caz, daca te-ar fi iubit, nu ar fi alergat sa-si rezolve problema in bratele altei femei.

Nu pot sa-ti fac decat un singur indemn: sa pui in cumpana absolut totul si mai apoi sa decizi daca-l parasesti sau nu. Iar, in cazul in care te decizi, sa-i mai acorzi o sansa, nu-l ierta si a doua oara. Nu accepta ca el sa te ia drept fraiera la nesfarsit si da-l pe usa afara, daca se mai repeta situatia.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 10:00
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 16:41:36de ce doamna trebuie sa se pregateasca pentru zile grele daca isi are forta dumneaei,se pregateste pentru a o intimpina pe cealalta?trebuie sa se pregateasca bine in ceea ce o priveste pentru a pastra ce are,daca motorul de la masina nu va merge? ce faceti,ca prima mina incercati sa-l reparati,daca n u se poate,il inlocuiti,coooooooooooorect?


Scuteste-ma cu mesajele tale de doi bani! Hai ignore!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 10:03
E bine ca te macina essentialul! Pentru ca, daca nu este, va face tot ce tine de imaginatia lui sa il ierti si sa redimensionati relatia voastra, in sens pozitiv.... Daca insa au o relatie de dragoste, nu doar sentimentele ori vointa lui conteaza ci si ale amantei. Ea isi joaca probabil cartea ei, acum ca ai aflat.... sotul tau este tentat sa ramana cu tine si copiii. Poti acum sa decizi care sunt dorintele tale si sa le exprimi. Ignora sentimentele celorlalti, (daca nu aflai, se sinchisea cineva de framantarile tale?!) Da tot avantul sentimentelor tale!! Acum ai asii toti in mana, succes!....acelasi lucru face amanta, fii convinsa, doar ca ea are de dat batalii mai mari ca sa il atraga. Trebuie sa infranga nu doar dragostea ta ci si pe cea a copiilor. Vezi, tu esti in avantaj si foloseste-l in mod eficient nu cu lamentari inutile, pline de penibil.
maybe
Postat pe 23 Ianuarie 2014 16:14
Motivele pentru care barbatul sau femeia inseala, sunt foarte diverse si cateodata chiar inimaginabile. Cu toata apropierea de perfectiune a consoartei sau a consortului, acestia tot vor fi inselati de PARTENERUL DISPUS LA INSELAT. Poti sa-ti schimbi frizura de n ori pe zi sau sa te imbraci super... degeaba! Iar daca a inselat odata, cu siguranta se va repeta.
luchianramona
Postat pe 23 Ianuarie 2014 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa afc 10 De la: dandanaua_reloaded 19 Septembrie 2009 21:39
Facultatea de Arte (Am nevoie de un sfat, va rog!) 114 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 17:06
intrebare 35 De la: kudika341816 27 Aprilie 2011 21:36
ce insemna a insela ? 96 De la: creatzacreatza 13 Octombrie 2009 20:53
confuza 53 De la: yumy 6 Septembrie 2011 15:02