Setari Cookie-uri

ajutor ...inselata

buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...
kudika057561
Postat pe 6 August 2009 00:38
cred ca mi am ales o ora nepotrivita ... poate maine ma veti ajuta cu un sfat... as mai dori sa adaug ca dupa lungi cautari gen sherlock holmes am dat de cineva care imi poate da o poza cu duduia...eu care mi am dorit atat de mult sa vad cum arata... dar nu stiu daca e bine sa o vad...( am mai facut asa cu o fosta prietena de dinaintea mea si desi era oribila , nu mi a picat bine)....
kudika057561
Postat pe 6 August 2009 00:58
Sunteti de 5 ani de zile impreuna, 5 ani in care ce ati facut ? Daca s-a ajuns la astfel de inselat, indraznesc sa spun ca relatia voastra nu este solida...iti irosesti timpul de poamana cu el, lasa-l, crezi ca se va schimba ? nu trebuie sa stai cu el doar pt ca e primul, doar pt ca iti ofera siguranta ( poate ). Trebuie sa ai curajul sa faci o schimbare in viata ta ! Mai intai trebuie sa te gandesti serios la situatia in care sunteti si sa tragi concluziile potrivite, dupa care sa actionezi !

Nu trebuie sa te gandesti ca ai fost tu neaparat vinovata cu ceva, oamenii se schimba, nu toate relatiile supravietuiesc...pur si simplu nu merge si nu are rost sa iti pierzi alti ani, degeaba !

Postat pe 6 August 2009 01:34
esti tu sigura?
mikela_my
Postat pe 6 August 2009 10:13
si acu dupa 4 ani de zile te-ai trezit u sa ne ceri noua sfatu??? dar in astia 4 ani ce ai facut?? te-ai putut preface atata timp k e totul bine?? asta inseamna k esti o falsa!!!! cand crezi k nu poti ierta pe cineva nu mai stai ink 4 ani cu el si apoi te gandesti ce sa faci.....
bruneagra25
Postat pe 6 August 2009 10:17
da sunt sigura.
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 11:24
nu trebuie sa fi taioasa... nu sunt falsa... in astia 4 ani de zile m am bucurat de el , dar tot tp a fost ceva ce m a oprit sa fiu fericita total...asta e prob
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 11:26
Asta este riscul pe care ti l-ai asumat! Vezi tu degeaba zici ca poti sa il ierti ca nu este asa! ok va impacati..dar gandul te macina pe tine si de asta ai ajuns in situatia asta de acum!
Eu nu iert din acest motiv ..stiu ca nu voi fi impacata niciodata cu ideea ca a fost cu alta!
Ce este de facut?Poate sa incerci si la un psiholog!
Sper sa te linistesti si sa iti fie bine!
redline
Postat pe 6 August 2009 11:38
De la: kudika057622, la data 2009-08-06 11:26:10nu trebuie sa fi taioasa... nu sunt falsa... in astia 4 ani de zile m am bucurat de el , dar tot tp a fost ceva ce m a oprit sa fiu fericita total...asta e prob

nu sunt taioasa deloc doar k nu pot intelege cum te-ai putut bucura de cineva in care nu ai incredere....mie lucrul asta mi se pare un calvar!!!! si la mine tot 5 ani au trecut dar sincer iti spun k dak 4 ani i-as fi trait in conditiile in care spui u k ai trait ( ma refer emotional, incredere etc.) sincer iti spun k ajungeam pe vacarescu de mult.....acum na tu sti cat poti duce...dar poate k nu te-a afectat asa mult precum ti se pare acum...eu zic k esti doar intr-o pasa proasta sau nu-l mai iubesti si cauti intr-un fel sau altul scz tu pt tine....
bruneagra25
Postat pe 6 August 2009 11:42
amandoi sunteti foarte tineri
amandoi suntet ilipsiti de experienta ..........omul este supus greselilor , mai ales cand sunt tineri
e posibil ca el sa fi facut doar o greseala , din curiozitate ......daca tu crezi ca te iubeste si daca tu l-ai iertat atunci incearca sa treci peste asta . cum? incerca sa nu dai atata amploare acestui eveniment . asta e .se putea intampla oricui . ar trebui sa incerci sa ai incerede in el , daca binenteles merita . fa-ti viata mai usoara
aanaxor
Postat pe 6 August 2009 11:59
daca ai putere sa ierti..........poti ramine cu el.............insa este foarte greu sa uiti
..............
mikela_my
Postat pe 6 August 2009 12:15
asta e ultima solutie la care am ajuns ... desi cred ca trebuia sa o fac demult ,dar poate nu e prea tarziu...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 13:06
m am bucurat pt ca el a avut grija sa nu mi lipseasca nimic, dar cred ca intr un final s a staurat si el de geloziile mele nefondate... si crede ma ca sunt buna de dus la balamuc daca asta vrei sa auzi pt ca mi am macinat nervii gandindu ma la diferite tampenii. de asta vreau sa scap ...vreau sa vad doar viitorul , sa uit trecutul pt ca merita el , relatia noastra ... dar singura nu pot , probabil tb ca cineva sa mi faca ordine in minte... eu numai pot
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 13:10
De la: mikela_my, la data 2009-08-06 12:15:36daca ai putere sa ierti..........poti ramine cu el.............insa este foarte greu sa uiti
..............

am crezut ca pot uita in 4 ani... ultima incercare e sa vad pe cineva de specialitate...cateodata im impresia ca imi place sa mi fac rau singura. nu stiu cum sa va explic dar nu l pot alunga din viata mea...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 13:40
De la: aanaxor, la data 2009-08-06 11:59:03 amandoi sunteti foarte tineri
amandoi suntet ilipsiti de experienta ..........omul este supus greselilor , mai ales cand sunt tineri
e posibil ca el sa fi facut doar o greseala , din curiozitate ......daca tu crezi ca te iubeste si daca tu l-ai iertat atunci incearca sa treci peste asta . cum? incerca sa nu dai atata amploare acestui eveniment . asta e .se putea intampla oricui . ar trebui sa incerci sa ai incerede in el , daca binenteles merita . fa-ti viata mai usoara

asa ma gandesc eu tot timpul , ca omul e curios ,era normal sa vada cum e alta fata,dar putea sa o faca cand nu eram imreuna . as fi preferat sa nu aflu ...macar atata. cred ca el nu s a gandit la mine , ci la el cand mi a spus...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 13:43
foarte nasol sa te macine un gand timp de 4 ani si sa nu faci nimic in legatura cu asta.

sfaturile mele ( fiecare are dreptul la asa ceva, nu comentati aiurea :P ) :
1. totul se iarta nimic nu se uita
2. daca ai fost inselata , inseala si tu.
3.confrunta situatia , dute direct la miez si ia taurul de coarne.
4.explica-i iubitului tau situatia si incercati sa vorbiti deschis despre asta ( explica-i cum ar fii fost daca era el in locul tau si intreaba-l cum ar fii procedat.)



daca nu vorbesti si nu gasesti solutii la probleme care te macina zilnic te transformi intr-o bomba atomica iar de fiecare data daca cand devii geloasa explodezi incet incet si nu este benefic relatie voastre ( sunt sigur ca si el are nervii intinsi la maxim din cauza geloziei tale care a fost provocata tot din vina lui)
Skyhigh
Postat pe 6 August 2009 13:53
De la: Skyhigh, la data 2009-08-06 13:53:42foarte nasol sa te macine un gand timp de 4 ani si sa nu faci nimic in legatura cu asta.

sfaturile mele ( fiecare are dreptul la asa ceva, nu comentati aiurea :P ) :
1. totul se iarta nimic nu se uita
2. daca ai fost inselata , inseala si tu.
3.confrunta situatia , dute direct la miez si ia taurul de coarne.
4.explica-i iubitului tau situatia si incercati sa vorbiti deschis despre asta ( explica-i cum ar fii fost daca era el in locul tau si intreaba-l cum ar fii procedat.)



daca nu vorbesti si nu gasesti solutii la probleme care te macina zilnic te transformi intr-o bomba atomica iar de fiecare data daca cand devii geloasa explodezi incet incet si nu este benefic relatie voastre ( sunt sigur ca si el are nervii intinsi la maxim din cauza geloziei tale care a fost provocata tot din vina lui)

da , tot se iarta , dar nu se uita . nu pot insela, nu vreau , eu nu mi bat joc de corpul si sufeltul meu .situatia o stie prea bine ... n are rost sa i mai spun . i am spus de atatea ori incat cred ca a ajuns sa creada ca n are nici o vina....
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 14:12
[quote]
da , tot se iarta , dar nu se uita . nu pot insela, nu vreau , eu nu mi bat joc de corpul si sufeltul meu .situatia o stie prea bine ... n are rost sa i mai spun . i am spus de atatea ori incat cred ca a ajuns sa creada ca n are nici o vina....[/quote]

bv:)
nu tr sa-ti bati joc de corpul si sufletul tau pentru a te razbuna!
anca_mirage
Postat pe 6 August 2009 14:38
daca i-ai spus despre asta el nu a luat nici un fel de masura? nu a facut nimic? am avut 2 relatii mari si late iar cand se ivea o problema, oricare ar fii natura ei , gaseam o solutie , nu suportam sa imi vad fosta suparata sau botoasa , nu eram eu fericit sa o vad pe ea asa , si nu ma lasam pana cand nu indreptam situatia ( pot spune ca asta fac cei care iubesc )
Skyhigh
Postat pe 6 August 2009 14:39
[quote]
da , tot se iarta , dar nu se uita . nu pot insela, nu vreau , eu nu mi bat joc de corpul si sufeltul meu .situatia o stie prea bine ... n are rost sa i mai spun . i am spus de atatea ori incat cred ca a ajuns sa creada ca n are nici o vina....[/quote]

bv:)
nu tr sa-ti bati joc de corpul si sufletul tau pentru a te razbuna!



daca esti din bucuresti : http://www.psihobest.ro/en/index.php
anca_mirage
Postat pe 6 August 2009 14:48
De la: Skyhigh, la data 2009-08-06 14:39:32daca i-ai spus despre asta el nu a luat nici un fel de masura? nu a facut nimic? am avut 2 relatii mari si late iar cand se ivea o problema, oricare ar fii natura ei , gaseam o solutie , nu suportam sa imi vad fosta suparata sau botoasa , nu eram eu fericit sa o vad pe ea asa , si nu ma lasam pana cand nu indreptam situatia ( pot spune ca asta fac cei care iubesc )

crede ma ca a incercat sa mi faca pe plac...dar sunt rea ,recunosc . atunci cand ne certam eu ii aduc aminte tot tp, tot timpu incerc sa l fac sa se simta oribil, cred ca in 4 ani s a saturat , pt ca il simt ca numai poate . oricat iubesti un om ,dar daca incearca sa t faca sa te simi prost tot tp t saturi. eu stiu ca el a gresit , dar si eu am gresit ca nu mi pot reveni , am ajuns sa fiu complexata ...eu care ma consideram superioara tot tp.,...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 14:56
De la: anca_mirage, la data 2009-08-06 14:38:27[quote]
da , tot se iarta , dar nu se uita . nu pot insela, nu vreau , eu nu mi bat joc de corpul si sufeltul meu .situatia o stie prea bine ... n are rost sa i mai spun . i am spus de atatea ori incat cred ca a ajuns sa creada ca n are nici o vina....


bv:)
nu tr sa-ti bati joc de corpul si sufletul tau pentru a te razbuna![/quote]
nu ma razbun.eu sunt eu , vreau sa fiu speciala... plus ca mi am jurat ca orice s ar intampla eu nu o sa ajung ca fetele astea care n au un scop n care n au cunoscut niciodata iubirea ,ci doar placerea trupeasca...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 14:59

Draga mea, increderea se castiga dar odata pierduta............ Toate rautatile si gelozia ta sunt din cauza lipsei de incredere. Gandeste-te daca iti doresti sa continui aceasta relatie care in prezent va distruge.
In locul tau m-as muta o perioada singura, perioada in care as clarifica ce mai simt pentru el, daca mai simt ceva sau este doar obisnuinta si comoditate.
valita76
Postat pe 6 August 2009 15:08
De la: kudika057561, la data 2009-08-06 00:38:47buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...



am aceleasi sentimente ca tine.....eu am un an si 2 luni cu pretenu, si dupa 6luni am aflat ca m-a inselat ( nu asigur ca si sexual ,pt ca nu mi-a recunoscut si nu am vazut cu ochii mei) si eu ma enervez f repede pe orice om, care greseste fata de mine sau fata de altii.parca simt ca sunt in locullor, ca si cumn eu traiesc povestea.....si eu ma enervez daca nu imi raspundela telefon, imi imaginez multesi nevrute ca o fi cu alta...etc....am vb si eu cu un psiholog dar trebuie mai intai eu sa ma refac singura...e destul de greu...acum am inceput sa uit putin..trebuie doar sa te concentrezi pe persoana ta, ca sa obtii incredere in tine 100% .....sa gandesti ca valorezi f mult......si daca se va mai intampla sa te insele tu ai curajul sa ikl lasi si sigur sa intalnesti pe altcineva...e f mult vb de incredere in sine........

Postat pe 6 August 2009 15:14
De la: valita76, la data 2009-08-06 15:08:49
Draga mea, increderea se castiga dar odata pierduta............ Toate rautatile si gelozia ta sunt din cauza lipsei de incredere. Gandeste-te daca iti doresti sa continui aceasta relatie care in prezent va distruge.
In locul tau m-as muta o perioada singura, perioada in care as clarifica ce mai simt pentru el, daca mai simt ceva sau este doar obisnuinta si comoditate.

stiu ca e greu sa am incredere din nou in el... nu stam impreuna inca... atunci cand mai ramanem simguri crede ma ca ne intelegem perfect , eu nu mai sunt geloasa , sunt mult mai calma , mai rau e cand stam fiekre la casa noastra ...pur si spl nu suport sa stau fara el,,,
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 16:57
De la: amanda01, la data 2009-08-06 15:14:33
De la: kudika057561, la data 2009-08-06 00:38:47buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...



am aceleasi sentimente ca tine.....eu am un an si 2 luni cu pretenu, si dupa 6luni am aflat ca m-a inselat ( nu asigur ca si sexual ,pt ca nu mi-a recunoscut si nu am vazut cu ochii mei) si eu ma enervez f repede pe orice om, care greseste fata de mine sau fata de altii.parca simt ca sunt in locullor, ca si cumn eu traiesc povestea.....si eu ma enervez daca nu imi raspundela telefon, imi imaginez multesi nevrute ca o fi cu alta...etc....am vb si eu cu un psiholog dar trebuie mai intai eu sa ma refac singura...e destul de greu...acum am inceput sa uit putin..trebuie doar sa te concentrezi pe persoana ta, ca sa obtii incredere in tine 100% .....sa gandesti ca valorezi f mult......si daca se va mai intampla sa te insele tu ai curajul sa ikl lasi si sigur sa intalnesti pe altcineva...e f mult vb de incredere in sine........

cred ca asta e problema mea, in primul rand nu mai am incerdere in mine ... nu ma mai consider nicicum , nici frumoasa ,nici desteapta , nici speciala... e greu pt ca am dat tot ce se poate da in rel asta si vreau un viitor frumos impreuna cu el...d asta incerc sa mi dau seama ce ma opreste sa trec peste ..e clar ca am o problema...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 17:00
parerea mea e sa l lasi,pt ca dak a gresit o data va mai gresii si in viitor si atunci iti va fii si mai greu sa l lasi . relatia voastra nu are nici un viitor pt simplu fapt ca tu nu ai si nu vei mai putea avea vreodata incredere in el asa ca zambeste si pleak mai departe, viata ta poate fii si frumoasa nu doar q tristete si gelozii
sil_mary
Postat pe 6 August 2009 17:33
De la: sil_mary, la data 2009-08-06 17:33:31parerea mea e sa l lasi,pt ca dak a gresit o data va mai gresii si in viitor si atunci iti va fii si mai greu sa l lasi . relatia voastra nu are nici un viitor pt simplu fapt ca tu nu ai si nu vei mai putea avea vreodata incredere in el asa ca zambeste si pleak mai departe, viata ta poate fii si frumoasa nu doar q tristete si gelozii

eu nu cred in aceste idei cum : daca a inselat o data mai inseala ...depinde de fiecare barbat , femeie. iar daca iubesti , tb incercat tot ca sa salvezi relatia ...eu n am incerat tot inca...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 18:02
"cred ca asta e problema mea, in primul rand nu mai am incerdere in mine ... nu ma mai consider nicicum , nici frumoasa ,nici desteapta , nici speciala... e greu pt ca am dat tot ce se poate da in rel asta "

Incearca sa-ti aduci aminte cum te considerai inainte de a-l cunoaste, ce aveai atunci si acum nu ai? Incearca sa-ti aduci aminte la ce visai, ce asteptari aveai de la tine, poate problema pleaca exact de la faptul ca ai dat tot pentru aceasta relatie si mai putin pentru propria ta evolutie.

Referitor la faptul ca cine inseala o data inseala si a doua si a treia.... se poate spune ca este adevarat dar este adevarat in cazul persoanelor care se cunosc, care au o experienta sexuala, nu stiu daca este neaparat si cazul lui, tinand cont de faptul ca singura lui experientza era doar cu tine, poate a fost doar curiozitate.Cunosc multe cazuri de casnicii destramate din cauza incompatibilitatii sexuale insa erau alte timpuri, alte conceptii.
valita76
Postat pe 6 August 2009 22:59
De la: valita76, la data 2009-08-06 22:59:48"cred ca asta e problema mea, in primul rand nu mai am incerdere in mine ... nu ma mai consider nicicum , nici frumoasa ,nici desteapta , nici speciala... e greu pt ca am dat tot ce se poate da in rel asta "

Incearca sa-ti aduci aminte cum te considerai inainte de a-l cunoaste, ce aveai atunci si acum nu ai? Incearca sa-ti aduci aminte la ce visai, ce asteptari aveai de la tine, poate problema pleaca exact de la faptul ca ai dat tot pentru aceasta relatie si mai putin pentru propria ta evolutie.

Referitor la faptul ca cine inseala o data inseala si a doua si a treia.... se poate spune ca este adevarat dar este adevarat in cazul persoanelor care se cunosc, care au o experienta sexuala, nu stiu daca este neaparat si cazul lui, tinand cont de faptul ca singura lui experientza era doar cu tine, poate a fost doar curiozitate.Cunosc multe cazuri de casnicii destramate din cauza incompatibilitatii sexuale insa erau alte timpuri, alte conceptii.

aveam multe asteptari de la pers mea... dar acum iubirea e pe prumul plan... el este si f f posesiv (nu ca eu n as fi :) . cred ca ai dreptate in prima parte, in cea de a doua...probabil ca cel mai compatibil suntem pe planul ala dar nu pe asta se bazeaza o relatie...
kudika057622
Postat pe 7 August 2009 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cealalta femeie 22 De la: r_girl 7 Mai 2009 14:06
cum sa ne impacam...am nevoie de un sfat 9 De la: scumpik88 24 Martie 2011 13:59
el sau amantul ???? :( 19 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:52
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
vdjjdkfff 4 De la: greierash_is_back 28 Noiembrie 2009 20:19