Setari Cookie-uri

Anxietate??

buna ziua, imi cer scuze de categorie dar n-am stiut la ce categorie sa pun. De aproximativ 2-3 ani sufar de emotii foarte mari, cand urc pe scena imi tremura foarte tare picioarele si simt ca ma prabusec pur si simplu nici nu ma pot misca, inrosesc la fata, se mai intampla ceva cu mine si cand comunic cu oameneii ma balbai tare, uit ce am de zis sau in anumite cazuri am patit ca am spus altceva in loc de ce am vrut sa spun mentionez ca nu se intampla mereu. Sper ca ma puteti ajuta.
kudika_32367
Postat pe 1 Februarie 2014 12:33
De la: kudika_32367, la data 2014-02-01 12:33:17buna ziua, imi cer scuze de categorie dar n-am stiut la ce categorie sa pun. De aproximativ 2-3 ani sufar de emotii foarte mari, cand urc pe scena imi tremura foarte tare picioarele si simt ca ma prabusec pur si simplu nici nu ma pot misca, inrosesc la fata, se mai intampla ceva cu mine si cand comunic cu oameneii ma balbai tare, uit ce am de zis sau in anumite cazuri am patit ca am spus altceva in loc de ce am vrut sa spun mentionez ca nu se intampla mereu. Sper ca ma puteti ajuta.
. Astea se numesc , mai exact, atacuri de panica. Mergi la plafar si cumpara-ti capsule cu valeriana( trei pe zi), si bea cate o cana de ceai de roinita ( searA, timp de trei luni). Mult succes !
Fusun_ge
Postat pe 1 Februarie 2014 12:39
De la: kudika_32367, la data 2014-02-01 12:33:17buna ziua, imi cer scuze de categorie dar n-am stiut la ce categorie sa pun. De aproximativ 2-3 ani sufar de emotii foarte mari, cand urc pe scena imi tremura foarte tare picioarele si simt ca ma prabusec pur si simplu nici nu ma pot misca, inrosesc la fata, se mai intampla ceva cu mine si cand comunic cu oameneii ma balbai tare, uit ce am de zis sau in anumite cazuri am patit ca am spus altceva in loc de ce am vrut sa spun mentionez ca nu se intampla mereu. Sper ca ma puteti ajuta.

depinde si ce varsta ai!?
Titanika
Postat pe 1 Februarie 2014 12:45
De la: kudika_32367, la data 2014-02-01 12:33:17buna ziua, imi cer scuze de categorie dar n-am stiut la ce categorie sa pun. De aproximativ 2-3 ani sufar de emotii foarte mari, cand urc pe scena imi tremura foarte tare picioarele si simt ca ma prabusec pur si simplu nici nu ma pot misca, inrosesc la fata, se mai intampla ceva cu mine si cand comunic cu oameneii ma balbai tare, uit ce am de zis sau in anumite cazuri am patit ca am spus altceva in loc de ce am vrut sa spun mentionez ca nu se intampla mereu. Sper ca ma puteti ajuta.


Intr-adevar se prea poate sa suferi de o forma de anxietate, care se numeste anxietate sociala.

Poti face psihoterapie cognitiv-comportamentala, ca sa ai rezultate pe termen lung.

Pe termen scurt, te pot ajuta ceaiurile de sunatoare si cel de valeriana dupa cum ti-a si recomandat Fusun.

Iti doresc multa sanatate si nu te da batuta!

PS: Vezi ca exista chiar si o platforma online pentru tratarea celor ce sufera de anxietate, sper sa te ajute cei de acolo!

http://www.youtube.com/watch?v=HxuY_WiuPs8
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Februarie 2014 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri dr. gastrenterolog Lamatic Carmen Gabriela ?! 3 De la: marylin24 4 Noiembrie 2014 23:13
CABINET TERAPII COMPLEMENTARE SI ALTERNATIVE 3 De la: kudika226898 13 Octombrie 2010 00:20
FIV in BRASOV- clinica, cabinet, medici 1 De la: healthy015863 6 Mai 2010 21:02
Cabinet Psihologic in Timisoara 3 De la: kudika493150 23 Ianuarie 2012 00:41
asistent radiolog caut loc de munca in strainatate 3 De la: maria25 26 Mai 2009 15:05