Setari Cookie-uri

As vrea o parere ...

M-am indragostit la 19 ani ...un baiat simpatic,zambet frumos si dulce...ne-am mai certat..influente din familia lui pe care le-am depasit in timpul ala si ne-am mutat impreuna...dupa vreun an...au trecut apoi inca 3 cu bune si rele..dar am crezut ca vom trece peste toate...pana cand ne-am ceratat iar intro seara..eram obosita si nervoasa si... A cam fost vina mea...m-a lovit...singura mea regula in o relatie...fusese incalcata de omul pe care il iubeam..a fost ca o trezire la realitate bataia aia pt ca am inceput sa vad ca..nu prea ma iubeste..dupa 2 luni incercam sa imi fac curaj sa il parasesc..dar nu am putut..cand intro dimineata ..il vad scotand 2 valize..am incercat sa il intreb de ce ..plangand cu sughituri..si el mi-a raspuns"te vad ca nu esti fericita,mai bine pleci decat sa iti fac mai mult rau..nu ma ajuti?"i-am raspuns "nu,vreau sa stiu de ce nu ma voi mai intoarce" . Inca speram sa se intoarca din drum pana cand a inceput sa imi puna cateva haine in masina..ma intreba daca sigur nu a ramas nimic din lucrurile mele..nu vedeam si nu auzeam nimic...m-a adus acasa ..parintii mei m-au sustinut cum au stiut m-ai bine,mama nu e de acord sa fumez dar in ziua aia,ea mi-a cumparat tigari... Plangeam in casa si asteptam sa fiu singura sa pot sa urlu..norocul meu a fost sora mea ,in cipru..m-a luat dupa cateva zile,fiind sigura ca nu plang sa ma intorc la el si pe buna dreptate,nu mai era nimic ce sa ma tina in tara asa ca am zburat in cipru.. Mama mea ma suna intro zi sa imi spuna ca el a venit sa ma ia inapoi..si nu credea ca am plecat..ma cauta apoi cu disperare si imi spunea ca a vrut doar sa imi dea o lectie..de fiercare data cand il auzeam,ii spuneam sa aiba incredere ca vor venii si zile bune langa alta fata..ii zambeam,fortat,stiind ca sufera..si stiind cat doare cand te trezesti la realitate si ..esti singur..il incurajam si apoi..ma imbatam intrebandu-ma"de ce ai uitat ca ma iubesti cand eram langa tine si de ce iti amintesti cand eu incerc sa imi revin?" ...am mai vorbit..si normal..si cu resentimente..pana am incetat..e cu altcineva acum..si eu la fel..nu il iubesc dar apreciez tot ce face pt mine,cum se poarta,cum isi da interesul si cum se bucura de fiecare zambet al meu...dar inca mie dor de ...celalalt si nu inteleg de ce nu trec peste el o data,am impresia ca il insel dar am puterea sa nu ii spun nimic din tot ce simt ...si stiu ca o sa imi spune-ti"uita-l,sa fi fericita"dar nu pot... Cred ca inca il iubesc cu tot raul pe care mi l-a facut... Ajutati-ma cu un sfat va rog ...
Elenutza01051990
Postat pe 21 Martie 2014 00:43
Viata merge inainte Elenutza. Te-a batut si te-a dat afara si tu inca bocesti dupa el ? Sorry , dar ori esti masochista , ori ai o problema de personalitate. Cred ca ar trebui sa ai mai mult respect fata de persoana ta. Zi buna.
Rotty_
Postat pe 21 Martie 2014 06:58
Ce anume iubesti la acest barbat ?; felul in care te-a tratat ?! Faptul ca te-a batut este o dovada de iubire ?! Confuzi iubirea cu bataita.
Intr-o relatie in care exista violenta , nu exista iubire ! Daca-ti este dor de bataita , intoarce-te la el .
-Iulya
Postat pe 21 Martie 2014 11:13
mai era o vorba:-unde-i bine nu-i de mine,unde-i rau,hop si eu!
Ce ai vrea,sa-ti de-a mereu korectii,lectii si sfaturi de la el,sa te tine o viata intreaga numai sub influenta lui si dupa regulile impuse doar de el.Fac pariu ca te-ai simtit obosita langa el,ai grija,de te vei intoarce va fi mereu la fel sau poate mai rau.
Acum ai o noua relatie,incearca sa treci peste ce a fost si gandeste-te la viitorul tau,dar nici nu trebuie sa te gandesti repede sa ramai sa accepti repede de a ramane cu el!Incearaca sa fi mai deschisa,mai comunicativa si talmaceste vorbele pe care ti le spune cel nou iubit,ca sa vezi daca intradevar tine la tine cu adevarat.
Titanika
Postat pe 21 Martie 2014 11:39
TE AGATI INUTIL DE TRECUT chiar ar fi momentul sa deschizi ochii si sa apreciezi ce ai nu ce a fost ....umilinta nu se uita , iar daca tu o uiti el nu!!!!!!! si va urma si o a2a si o a3a palma ...daca te intorci .... gandeste-te ce vrei cu adevarat !Cand se termina ceva , in memorie pastram mai mult partea frumosa ca sa ne consolam ; dar a existat si parte intunecata ....
kudika_956659
Postat pe 21 Martie 2014 15:46
ITI doresc intelepciune si inspiratie !
kudika_956659
Postat pe 21 Martie 2014 15:48
Multumesc pt sfat..sunt constienta insa ca nu e dracul atat de negru cum l-am facut eu..si eu am gresit...ce nu pot sa imi explic este faptul ca inca nu l-am uitat..si stiu bine ce ar urma daca m-as impaca cu el..si nu vreau..am plecat din tara tocmai sa termin o relatie ..bolnavicioasa..si nu vreau sa o continui..cu riscul de a ma repeta...de ce nu il uit si inca imi pasa de viata lui?mi-am vazut greselile..dar le-am vazut si pe ale lui..si doamne..cate mi-a facut..sunt sfanta pe langa el(glumesc):-) dar totusi..tot eu sunt aia care sufera inca?de ce?asta nu imi explic...
Elenutza01051990
Postat pe 21 Martie 2014 15:58
De la: Elenutza01051990, la data 2014-03-21 15:58:34Multumesc pt sfat..sunt constienta insa ca nu e dracul atat de negru cum l-am facut eu..si eu am gresit...ce nu pot sa imi explic este faptul ca inca nu l-am uitat..si stiu bine ce ar urma daca m-as impaca cu el..si nu vreau..am plecat din tara tocmai sa termin o relatie ..bolnavicioasa..si nu vreau sa o continui..cu riscul de a ma repeta...de ce nu il uit si inca imi pasa de viata lui?mi-am vazut greselile..dar le-am vazut si pe ale lui..si doamne..cate mi-a facut..sunt sfanta pe langa el(glumesc):-) dar totusi..tot eu sunt aia care sufera inca?de ce?asta nu imi explic...

Nu-l poti uita...pt ca inca nu ti-au trecut ranile provocate de el...trebuie sa accepti ca exista si astfel de barbati.....
Bucura-te si apreciaza ceea ce ai acum
-Iulya
Postat pe 22 Martie 2014 12:07
ai puterea sa o iei de la capat , puterea si determinarea le gasesti in tine doar !Ai incredere mai multa in tine dar si invata din greseli ! zi frumoasa si inspiratie !
kudika_956659
Postat pe 22 Martie 2014 12:24
De la: Elenutza01051990, la data 2014-03-21 00:43:56M-am indragostit la 19 ani ...un baiat simpatic,zambet frumos si dulce...ne-am mai certat..influente din familia lui pe care le-am depasit in timpul ala si ne-am mutat impreuna...dupa vreun an...au trecut apoi inca 3 cu bune si rele..dar am crezut ca vom trece peste toate...pana cand ne-am ceratat iar intro seara..eram obosita si nervoasa si... A cam fost vina mea...m-a lovit...singura mea regula in o relatie...fusese incalcata de omul pe care il iubeam..a fost ca o trezire la realitate bataia aia pt ca am inceput sa vad ca..nu prea ma iubeste..dupa 2 luni incercam sa imi fac curaj sa il parasesc..dar nu am putut..cand intro dimineata ..il vad scotand 2 valize..am incercat sa il intreb de ce ..plangand cu sughituri..si el mi-a raspuns"te vad ca nu esti fericita,mai bine pleci decat sa iti fac mai mult rau..nu ma ajuti?"i-am raspuns "nu,vreau sa stiu de ce nu ma voi mai intoarce" . Inca speram sa se intoarca din drum pana cand a inceput sa imi puna cateva haine in masina..ma intreba daca sigur nu a ramas nimic din lucrurile mele..nu vedeam si nu auzeam nimic...m-a adus acasa ..parintii mei m-au sustinut cum au stiut m-ai bine,mama nu e de acord sa fumez dar in ziua aia,ea mi-a cumparat tigari... Plangeam in casa si asteptam sa fiu singura sa pot sa urlu..norocul meu a fost sora mea ,in cipru..m-a luat dupa cateva zile,fiind sigura ca nu plang sa ma intorc la el si pe buna dreptate,nu mai era nimic ce sa ma tina in tara asa ca am zburat in cipru.. Mama mea ma suna intro zi sa imi spuna ca el a venit sa ma ia inapoi..si nu credea ca am plecat..ma cauta apoi cu disperare si imi spunea ca a vrut doar sa imi dea o lectie..de fiercare data cand il auzeam,ii spuneam sa aiba incredere ca vor venii si zile bune langa alta fata..ii zambeam,fortat,stiind ca sufera..si stiind cat doare cand te trezesti la realitate si ..esti singur..il incurajam si apoi..ma imbatam intrebandu-ma"de ce ai uitat ca ma iubesti cand eram langa tine si de ce iti amintesti cand eu incerc sa imi revin?" ...am mai vorbit..si normal..si cu resentimente..pana am incetat..e cu altcineva acum..si eu la fel..nu il iubesc dar apreciez tot ce face pt mine,cum se poarta,cum isi da interesul si cum se bucura de fiecare zambet al meu...dar inca mie dor de ...celalalt si nu inteleg de ce nu trec peste el o data,am impresia ca il insel dar am puterea sa nu ii spun nimic din tot ce simt ...si stiu ca o sa imi spune-ti"uita-l,sa fi fericita"dar nu pot... Cred ca inca il iubesc cu tot raul pe care mi l-a facut... Ajutati-ma cu un sfat va rog ...


Asta de-acu' ti-o mai trage din cand in cand? Pari cam neglijata la capitolul sex...sau ne minti ca ai o relatie...
kudika226898
Postat pe 22 Martie 2014 16:59
Cred ca am fost destul de draguta si bine crescuta..as vrea sa mi se raspunda in aceiasi modalitate..la capitolul sex...nu cred ca am ce detalii sa dau..nu asta e problema mea;)
Elenutza01051990
Postat pe 22 Martie 2014 19:22
De la: Elenutza01051990, la data 2014-03-21 15:58:34Multumesc pt sfat..sunt constienta insa ca nu e dracul atat de negru cum l-am facut eu..si eu am gresit...ce nu pot sa imi explic este faptul ca inca nu l-am uitat..si stiu bine ce ar urma daca m-as impaca cu el..si nu vreau..am plecat din tara tocmai sa termin o relatie ..bolnavicioasa..si nu vreau sa o continui..cu riscul de a ma repeta...de ce nu il uit si inca imi pasa de viata lui?mi-am vazut greselile..dar le-am vazut si pe ale lui..si doamne..cate mi-a facut..sunt sfanta pe langa el(glumesc):-) dar totusi..tot eu sunt aia care sufera inca?de ce?asta nu imi explic...

Indiferent ce sfaturi iti vom da,tu tot vei face ce-ti dicteaza inima .....daca relatia merge de la icaput scartaind,nu va merge bine niciodata,data viitoare iti vei face sg valiza fara sa ti-o mai arate el,sau iti va indica cu degetul locul unde se afla!
Treaba ta!
Titanika
Postat pe 22 Martie 2014 19:40
De la: Elenutza01051990, la data 2014-03-22 19:22:39Cred ca am fost destul de draguta si bine crescuta..as vrea sa mi se raspunda in aceiasi modalitate..la capitolul sex...nu cred ca am ce detalii sa dau..nu asta e problema mea;)



Ba tocmai asta e problema ta, daca e sa luam in calcul si pozele...esti in cautari...
kudika226898
Postat pe 23 Martie 2014 17:28
Buna Elena!Desi acum inca iti mai este greu trecerea timpului va rezolva aceasta problema.Este normal fi afectata fiind ca l ai iubit pe acel barbat deci nu ai de ce sa simti ca il ,,inseli,, pe actualul, dar daca te apasa asa de tare poti fii sincera cu el. Impune-ti singura sa-l uiti si vei descoperii ca esti puternica, incearca sa te intorci in tara..fuga nu este o solutie uneori trebuie sa infrunti realitatea! Odata tot te vei intalni cu el, inevitabil.Cat despre comentariile rautacioase nu le lua in seama. Important este ca tu sa nu mai traiesti in trecut, priveste viitorul si incerca sa te bucuri de prezent, fiind ca vei ajunge sa nu tr mai bucuri de lucrurile si persoanele care ti sunt alaturi. Eu iti doresc tot cei mai bun!Sa ma scuzi daca te a deranjat ceva la raspunsul meu!
Anna_Bella_Williams
Postat pe 24 Martie 2014 03:20
Leano,daca te-a batut si mai bizii dupa el inseamna ca ti-a placut,,,si restul,,, iti place doar sa te vaiti
INTELIGENTUL-
Postat pe 24 Martie 2014 07:54
nu-l poti uita pentru ca inca il mai iubesti ! e simplu. in sinea ta, consideri ca esti la fel de vinovata si ca acea "lovitura" ti-ai meritat-o, ai precizat deja ca a fost din vina ta. adevarul este ca si noi femeile, uneori suntem de-a dreptul insuportabile si cand ajungem in punctul in care nici noi insine nu ne mai suportam, cel mai bine este sa plecam. nu din relatie, ci la o plimbare. nu spun acum ca barbatii sunt indreptatiti sa ne loveasca sau ca au vreo scuza! sunt total contra. insa nu este mereu valabil ca unde a fost o data, mai urmeaza si a doua oara.
mallena
Postat pe 22 Mai 2014 22:42
De la: Elenutza01051990, la data 2014-03-21 00:43:56M-am indragostit la 19 ani ...un baiat simpatic,zambet frumos si dulce...ne-am mai certat..influente din familia lui pe care le-am depasit in timpul ala si ne-am mutat impreuna...dupa vreun an...au trecut apoi inca 3 cu bune si rele..dar am crezut ca vom trece peste toate...pana cand ne-am ceratat iar intro seara..eram obosita si nervoasa si... A cam fost vina mea...m-a lovit...singura mea regula in o relatie...fusese incalcata de omul pe care il iubeam..a fost ca o trezire la realitate bataia aia pt ca am inceput sa vad ca..nu prea ma iubeste..dupa 2 luni incercam sa imi fac curaj sa il parasesc..dar nu am putut..cand intro dimineata ..il vad scotand 2 valize..am incercat sa il intreb de ce ..plangand cu sughituri..si el mi-a raspuns"te vad ca nu esti fericita,mai bine pleci decat sa iti fac mai mult rau..nu ma ajuti?"i-am raspuns "nu,vreau sa stiu de ce nu ma voi mai intoarce" . Inca speram sa se intoarca din drum pana cand a inceput sa imi puna cateva haine in masina..ma intreba daca sigur nu a ramas nimic din lucrurile mele..nu vedeam si nu auzeam nimic...m-a adus acasa ..parintii mei m-au sustinut cum au stiut m-ai bine,mama nu e de acord sa fumez dar in ziua aia,ea mi-a cumparat tigari... Plangeam in casa si asteptam sa fiu singura sa pot sa urlu..norocul meu a fost sora mea ,in cipru..m-a luat dupa cateva zile,fiind sigura ca nu plang sa ma intorc la el si pe buna dreptate,nu mai era nimic ce sa ma tina in tara asa ca am zburat in cipru.. Mama mea ma suna intro zi sa imi spuna ca el a venit sa ma ia inapoi..si nu credea ca am plecat..ma cauta apoi cu disperare si imi spunea ca a vrut doar sa imi dea o lectie..de fiercare data cand il auzeam,ii spuneam sa aiba incredere ca vor venii si zile bune langa alta fata..ii zambeam,fortat,stiind ca sufera..si stiind cat doare cand te trezesti la realitate si ..esti singur..il incurajam si apoi..ma imbatam intrebandu-ma"de ce ai uitat ca ma iubesti cand eram langa tine si de ce iti amintesti cand eu incerc sa imi revin?" ...am mai vorbit..si normal..si cu resentimente..pana am incetat..e cu altcineva acum..si eu la fel..nu il iubesc dar apreciez tot ce face pt mine,cum se poarta,cum isi da interesul si cum se bucura de fiecare zambet al meu...dar inca mie dor de ...celalalt si nu inteleg de ce nu trec peste el o data,am impresia ca il insel dar am puterea sa nu ii spun nimic din tot ce simt ...si stiu ca o sa imi spune-ti"uita-l,sa fi fericita"dar nu pot... Cred ca inca il iubesc cu tot raul pe care mi l-a facut... Ajutati-ma cu un sfat va rog ...


Do the next step,the life is too short to suffer for someone!!Do it!!!Take care of your heart,dear!!
kudika_15804
Postat pe 23 Mai 2014 08:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pilulele de potenta! 10 De la: healthy017415__oliver 30 Martie 2012 17:49
Ce ascendent am??? 4 De la: Barbie30_ 11 Aprilie 2011 02:41
much more and much more oxygen 10 De la: miss_darine 10 Mai 2011 22:48
centrala pe gaz Bosch 2 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 15:34
Totul despre religie ! 450 De la: criszoe 8 Aprilie 2012 14:20