Setari Cookie-uri

frigiditate

Cum se manifesta frigiditatea?e normal sa doresc o persoana când nu e lângã mine dar sa nu ma pot concentra când suntem împreunã?
allyalina
Postat pe 3 Mai 2014 15:51
De la: allyalina, la data 2014-05-03 15:51:52Cum se manifesta frigiditatea?e normal sa doresc o persoana când nu e lângã mine dar sa nu ma pot concentra când suntem împreunã?


DA.

Se mai intampla.

Mai rar in cazul barbatilor.

Mai des in cazul femeilor.

Nu e vorba de un handicap.

Pur si simplu este efectul de necontrolat al multimii de ganduri si scenari ce trec prin capsorul dragalas al unei femei inainte de desfasurarea evenimentului in sine.


Vrei sa scapi de stres si sa te poti concentra mai bine pe actul in sine.
Spunei ca nu ai de gand sa mergi pana la capat si ai chef doar de giugiuleala.
Daca stiti sa va giugiuliti bine de tot, la un moment dat, cand simti ca tot ce iti doresti in acel moment este sa il simti pe el cat mai intim cu putinta, poti sa-i spui ca te-ai razgandit si vrei sa mergi pana la capat cu el.
Stai linistita , nici un barbat normal la cap nu se supara daca te razgandesti in felul acesta.

PS. E de preferat sa folosesti prezervativ ca sa scapi macar de stresul griji ca ai putea ramane insarcinata.
Bafta!
Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Iunie 2014 21:35
De la: allyalina, la data 2014-05-03 15:51:52Cum se manifesta frigiditatea?e normal sa doresc o persoana când nu e lângã mine dar sa nu ma pot concentra când suntem împreunã?


La ce anume sa te poti concentra ? Fii mai explicita , ca eu sunt mai grea de cap nu am inteles ce legatura are frigiditatea cu concentratia ,hm.
-Iulya
Postat pe 8 Iunie 2014 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as fi vrut sa fiu femeie 64 De la: mihaeladelia 21 Decembrie 2009 20:22
Capitulul 4 - neales 1 De la: alina_reload 28 Iunie 2007 11:23
varianta mea nu apare:((( 3 De la: alice_dop 11 Septembrie 2007 10:41
interesant! 1 De la: andreeabum 24 Mai 2007 11:00
sec 4 De la: tenderness 26 Mai 2007 08:05