Setari Cookie-uri

Sangerare peste sarcina

Buna!sunt casatorita de aproape 2 ani iar luna aceasta e pt prima data cand nu ne-am protejat in perioada fertila, avand in vedere conceperea unui bebe.In data de 15 trebuia sa imi vina menstruatia si a venit,doar ca a fost diferita de cele de pana acum.cu o zi inainte am avut dureri usoare de burta si hai sa zicem ca nu e nimic nou pana acum doar ca mai spre seara am avut o scurgere maronie foarte gelatinoasa. Deobicei cand imi vine menstruatia am dureri suportabile si de burta si de spate, dureaza 4 zile,este regulata,cam la 28 de zile, prima zi sangerarea este mai abundenta cu cheaguri de sange si spre finalul celor 4 zile din ce in ce mai redusa. Dupa acea scurgere, dimineata urmatoare mi-a venit menstruatia asa cum era normal dupa 28 de zile, dar de data aceasta a durat doar 2 zile si a fost mai slaba cantitativ, si destul de curata(fara cheaguri).Poate sa fie vorba despre o sangerare peste sarcina sau este doar vb de o menstruatie care s-a dereglat putin de cum o stiam eu pana acum???
BuzduceaAnca
Postat pe 16 Iunie 2014 23:54
De la: BuzduceaAnca, la data 2014-06-16 23:54:11Buna!sunt casatorita de aproape 2 ani iar luna aceasta e pt prima data cand nu ne-am protejat in perioada fertila, avand in vedere conceperea unui bebe.In data de 15 trebuia sa imi vina menstruatia si a venit,doar ca a fost diferita de cele de pana acum.cu o zi inainte am avut dureri usoare de burta si hai sa zicem ca nu e nimic nou pana acum doar ca mai spre seara am avut o scurgere maronie foarte gelatinoasa. Deobicei cand imi vine menstruatia am dureri suportabile si de burta si de spate, dureaza 4 zile,este regulata,cam la 28 de zile, prima zi sangerarea este mai abundenta cu cheaguri de sange si spre finalul celor 4 zile din ce in ce mai redusa. Dupa acea scurgere, dimineata urmatoare mi-a venit menstruatia asa cum era normal dupa 28 de zile, dar de data aceasta a durat doar 2 zile si a fost mai slaba cantitativ, si destul de curata(fara cheaguri).Poate sa fie vorba despre o sangerare peste sarcina sau este doar vb de o menstruatie care s-a dereglat putin de cum o stiam eu pana acum???



Mai degraba este o dereglare de sarcina,asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile,este timpuriu sa anticipezi prezenta unei sarcini!!!Ea aduce si alte simptome!!
kudika_15804
Postat pe 17 Iunie 2014 08:00
De la: BuzduceaAnca, la data 2014-06-16 23:54:11Buna!sunt casatorita de aproape 2 ani iar luna aceasta e pt prima data cand nu ne-am protejat in perioada fertila, avand in vedere conceperea unui bebe.In data de 15 trebuia sa imi vina menstruatia si a venit,doar ca a fost diferita de cele de pana acum.cu o zi inainte am avut dureri usoare de burta si hai sa zicem ca nu e nimic nou pana acum doar ca mai spre seara am avut o scurgere maronie foarte gelatinoasa. Deobicei cand imi vine menstruatia am dureri suportabile si de burta si de spate, dureaza 4 zile,este regulata,cam la 28 de zile, prima zi sangerarea este mai abundenta cu cheaguri de sange si spre finalul celor 4 zile din ce in ce mai redusa. Dupa acea scurgere, dimineata urmatoare mi-a venit menstruatia asa cum era normal dupa 28 de zile, dar de data aceasta a durat doar 2 zile si a fost mai slaba cantitativ, si destul de curata(fara cheaguri).Poate sa fie vorba despre o sangerare peste sarcina sau este doar vb de o menstruatie care s-a dereglat putin de cum o stiam eu pana acum???


draga ANCA , cel mai sigur mod de a sti ce se intampla este sa mergi la ginecolog , asa esti si tu sigura si afli si informatiile importante cu ce ai de facut mai departe daca este vorba de o sarcina, plus analize si tot protocolul ! pana atunci poti sa faci un test de sarcina , cam atat !succes si inspiratie !
kudika_956659
Postat pe 17 Iunie 2014 11:28
Fa testul de sarcina si asa vei vedea. Eu am patit de 2 ori la fel. Bafta
clau_gabby
Postat pe 28 Iunie 2014 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand licente 300 lei 1 De la: Catalin_22 4 Iulie 2010 13:54
username 1 De la: kudika_5691 22 Aprilie 2012 03:09
neata😀 4 De la: selin32 9 Octombrie 2015 12:17
extirpare de ovar 3 De la: kudika_951371 14 Ianuarie 2014 08:01
Pff ..probleme cu parul!!! 3 De la: kudika_14576 8 Ianuarie 2013 12:36