Setari Cookie-uri

nu vrea sa imi cunoasca prietenii.

Buna,as doi un sfat daca se poarte. Sunt intr'o relatie cu el de 1 an jumatate. In acest timp i'am cunoscut toti prietenii,nu sunt multi. Pe toti ii are ba din copilarie ba de la servici. Problema mea este ca nu vrea sa iesim si cu prietenii mei. Tot timpul inventeaza cate ceva. Si eu am maxim 4 pr apropriati nu am 20. El spunec ca ii mai retras si timid si ii este greu sa se obisnuiasca cu pr mei. Iar noi ne facem planuri sa ne mutam impreuna..si nici nu i'am cunoscut parintii..ptr ca nu are o relatie buna cu ei dar locuieste cu ei.. intre noi e dif de 7 ani. Asta e singura problema. Ne intelegem foarte bine din orice punct de vedere si nu vreau sa ne desp. Il iubesc foarte mult..si el zice la fel dar nu stiu..
kudika_927563
Postat pe 22 Iunie 2014 09:45
De la: kudika_927563, la data 2014-06-22 09:45:51Buna,as doi un sfat daca se poarte. Sunt intr'o relatie cu el de 1 an jumatate. In acest timp i'am cunoscut toti prietenii,nu sunt multi. Pe toti ii are ba din copilarie ba de la servici. Problema mea este ca nu vrea sa iesim si cu prietenii mei. Tot timpul inventeaza cate ceva. Si eu am maxim 4 pr apropriati nu am 20. El spunec ca ii mai retras si timid si ii este greu sa se obisnuiasca cu pr mei. Iar noi ne facem planuri sa ne mutam impreuna..si nici nu i'am cunoscut parintii..ptr ca nu are o relatie buna cu ei dar locuieste cu ei.. intre noi e dif de 7 ani. Asta e singura problema. Ne intelegem foarte bine din orice punct de vedere si nu vreau sa ne desp. Il iubesc foarte mult..si el zice la fel dar nu stiu..


O relatie se desfasoara doar intre voi doi.
Prietenii lui sau ai tai nu prea au ce cauta intre voi doi.Lasati orgoliile gen "care prieteni sint mai importamti"si traiti-va povestea de dragoste doar voi doi si va fi bine.
Arno_28
Postat pe 22 Iunie 2014 10:04
De la: kudika_927563, la data 2014-06-22 09:45:51Buna,as doi un sfat daca se poarte. Sunt intr'o relatie cu el de 1 an jumatate. In acest timp i'am cunoscut toti prietenii,nu sunt multi. Pe toti ii are ba din copilarie ba de la servici. Problema mea este ca nu vrea sa iesim si cu prietenii mei. Tot timpul inventeaza cate ceva. Si eu am maxim 4 pr apropriati nu am 20. El spunec ca ii mai retras si timid si ii este greu sa se obisnuiasca cu pr mei. Iar noi ne facem planuri sa ne mutam impreuna..si nici nu i'am cunoscut parintii..ptr ca nu are o relatie buna cu ei dar locuieste cu ei.. intre noi e dif de 7 ani. Asta e singura problema. Ne intelegem foarte bine din orice punct de vedere si nu vreau sa ne desp. Il iubesc foarte mult..si el zice la fel dar nu stiu..



1.Este ipocrit!
2.Nu te muta inca cu el!!!!De ce te grabesti????
3.Domnul tau sa nu mai foloseasca pretextul adus de o eventuala timiditate,caci nu este adevarat!!!O persoana timida,este astfel in orice conjunctura sau mediu!!
4.Diferenta de varsta nu este o problema !!!
5."El zice la fel"!!!!Dar tu ce simti????Cum simti????Mentine-te in pozitia de cunoastere reciproca,nu face imprudenta sa avansezi ideea coabitatului pana nu obtii certitudini din partea lui!!!

6.Orice relatie de iubire se bazeaza DOAR pe doi sustinatori ai ei,cei doi parteneri,prietenii nu au ce cauta in profunzimea unei asemenea relatii,caci ei sunt doar simple accesorii,dar care nu sunt indispensabile!!!
7.Ce probleme are iubitul tau cu parintii lui??Atentie,acele probleme va pot deteriora relatia,daca iubitul tau nu si le clarifica in propria familie!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2014 11:31
Multumesc pentru raspuns;) aveam nevoie de o parere din exterior. Avem o relatie foartefrumoasa si e romanic cu mine. Asta ar fi singura problema cu pr mei:)
kudika_927563
Postat pe 23 Iunie 2014 23:25
Stiu ca ma iubeste deoarece cand suntem doar noi doi ii romntic si face gesturi mici si dragute. De multe ori se gandeste la noi pe viitor si ne facem planuri. Nu ne grabim sa ne mutam dar pe viitor vrem sa facem si pasul asta. Cand suntem doar noi doi ii un cavaler ce vedeam doar in filme si nu credeam ca exista,stie sa pretuiasca femeia de langa el si cum sa o tina. Asta e singra problema a noastra.
kudika_927563
Postat pe 23 Iunie 2014 23:31
De la: kudika_927563, la data 2014-06-23 23:31:18Stiu ca ma iubeste deoarece cand suntem doar noi doi ii romntic si face gesturi mici si dragute. De multe ori se gandeste la noi pe viitor si ne facem planuri. Nu ne grabim sa ne mutam dar pe viitor vrem sa facem si pasul asta. Cand suntem doar noi doi ii un cavaler ce vedeam doar in filme si nu credeam ca exista,stie sa pretuiasca femeia de langa el si cum sa o tina. Asta e singra problema a noastra.



Fii inteleapta,inainte de a face un pas,uita-te in jurul tau si vezi daca gestul tau prezinta siguranta!!!Nu te lasa impresionata atat de usor!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iunie 2014 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-mi un sfat pana nu e prea tarziu... 32 De la: kudika_19869 2 Noiembrie 2012 11:58
Help...am nevoie de un sfat VA ROG AJUTORRR 19 De la: steffy91 2 Februarie 2012 01:55
ma dor sanii 58 De la: kudika_31751 20 Martie 2013 19:55
Sarcina sau nu????? 1 De la: DY_VOLYTZ_ 16 Ianuarie 2016 08:43
Love? 95 De la: kudika_8661 19 Iulie 2012 21:10