Setari Cookie-uri

Dilema

Bun... Am si eu o mare dilema ... Am inceput din nou sa ies la intalniri dupa o pauza de un an si primul tip cu care m-am vazut parea atat de ok virtual insa fata in fata... Insa sa incep cu inceputul. Dupa o ce am fost singura 1 an de zile , m-am decis sa ies din nou la intalniri si cum timiditatea e numarul 1 la mine , mi-am facut un cont pe matrimoniale. Pe langa perversii / libidinosii si alte natii de pe acel site , l-am cunoscut si pe S. In descrierea lui era trecuta o inaltime de 1.90 si vreo 125 kg. M-am gandit , e barbat , e inalt e mai bine facut deci nu am nici o problema. Am inceput sa vorbim si pe mess , baiatul e destul de educat , cu job stabil, casa lui si alte cele. La cei 25 de ani ai mei caut stabilitate si din discutiile cu el reiesea ca si el cauta acelasi lucru. Buunnn si dupa o saptamana de tatonari , vorbit pe net si la telefon am stabilit sa ne vedem la un film . In ziua stabilita , eu am ajuns prima si dupa vreo cateva minute a aparut si el . Mi-a picat fata , nu am nimic cu oamenii grasi , pana si eu sunt plinuta insa omul asta era urias. Picioare mici si subtiri, umeri foarte lati si o burta mare de tot . Cred ca nici nu realiza insa la film si-a luat o Cola mare si Nachos tot mari ca deh doar suntem la film. Mi-a stat totul in gat , nu ma puteam uita la el. Nu a avut loc nici macar in scaunul de cinema si credeti-ma scaunele alea sunt al naibii de late.
Nu stiu ce sa fac , fiindca imi place cum gandeste insa nu pot trece peste fizic. Macar de ar incerca sa faca ceva sa se schimbe insa imi spune ca el e fericit asa cum e. Nu il pot intelege , am coborat impreuna niste scari si abia mai respira ...
Ce pot face ? Stau si ma gandesc sa ii spun ca nu vreau sa ne mai vedem insa nu stiu ce motiv sa ridic...
lexxya88
Postat pe 5 Iulie 2014 23:31
Modul de exprimare pt a nu-l jigni ar fi cam asa : esti un om minunat ,ramanem amici , eu nu sunt pregatita pt a incepe o relatie si punct...nu te mai intalnesti cu el si pa .
Si cum am observat ca ai simtul umorului dezvoltat , sunt sigura ca vei stii ce ton sa folosesti pt a-l determina sa nu se supere


Picioare mici si subtiri, umeri foarte lati si o burta mare de tot .

deci daca fizicul nu-ti place , nu te incurca.
-Iulya
Postat pe 5 Iulie 2014 23:57
Fata draga, spune-i exact ce simtit! Daca o sa se simta jignit pe moment, o sa-i treaca. Un barbat cum un corp asa cum il descrii tu ori minte in ultimul hal cand zice ca se simte bine asa, ori nu are o problema doar de fizic ci are si una foarte nasoala de psihic. Cum mama masii sa te simti bine daca tu urci doua scari si gafai de parca si escaladat Turnul Eiffel? Nu e bine. Nu e bine deloc! Daca ii spui direct, poate il vei trezi la realitate si isi va da seama ca trebuie sa faca ceva! Sa se ajute pe sine.

Daca crezi ca iti place modul lui de gandire si ti-ai dori sa ai o relatie cu el, propune-i sa incepeti impreuna un program la sala, sau macar niste exercitii in aer liber. Orice! Ajutati-va unul pe altul.

Nu e bine sa il minti.
surubelnita
Postat pe 29 Iulie 2014 00:16
De la: lexxya88, la data 2014-07-05 23:31:05Bun... Am si eu o mare dilema ... Am inceput din nou sa ies la intalniri dupa o pauza de un an si primul tip cu care m-am vazut parea atat de ok virtual insa fata in fata... Insa sa incep cu inceputul. Dupa o ce am fost singura 1 an de zile , m-am decis sa ies din nou la intalniri si cum timiditatea e numarul 1 la mine , mi-am facut un cont pe matrimoniale. Pe langa perversii / libidinosii si alte natii de pe acel site , l-am cunoscut si pe S. In descrierea lui era trecuta o inaltime de 1.90 si vreo 125 kg. M-am gandit , e barbat , e inalt e mai bine facut deci nu am nici o problema. Am inceput sa vorbim si pe mess , baiatul e destul de educat , cu job stabil, casa lui si alte cele. La cei 25 de ani ai mei caut stabilitate si din discutiile cu el reiesea ca si el cauta acelasi lucru. Buunnn si dupa o saptamana de tatonari , vorbit pe net si la telefon am stabilit sa ne vedem la un film . In ziua stabilita , eu am ajuns prima si dupa vreo cateva minute a aparut si el . Mi-a picat fata , nu am nimic cu oamenii grasi , pana si eu sunt plinuta insa omul asta era urias. Picioare mici si subtiri, umeri foarte lati si o burta mare de tot . Cred ca nici nu realiza insa la film si-a luat o Cola mare si Nachos tot mari ca deh doar suntem la film. Mi-a stat totul in gat , nu ma puteam uita la el. Nu a avut loc nici macar in scaunul de cinema si credeti-ma scaunele alea sunt al naibii de late.
Nu stiu ce sa fac , fiindca imi place cum gandeste insa nu pot trece peste fizic. Macar de ar incerca sa faca ceva sa se schimbe insa imi spune ca el e fericit asa cum e. Nu il pot intelege , am coborat impreuna niste scari si abia mai respira ...
Ce pot face ? Stau si ma gandesc sa ii spun ca nu vreau sa ne mai vedem insa nu stiu ce motiv sa ridic...



Daca nu poti trece peste aspectul fizic,nu este o tragedie,te inteleg pentru ca si eu sunt la fel,oricat de indiferenta as fi fata de criteriile de selectie in functie de imaginea legata de fizic,caci nu aceasta este importanta intr-o relatie!!!

Draga mea,fii sincera cu el,dar fara sa ii aduci vreo ofensa,caci aceasta il va durea foarte mult,crezi ca el nu este constient de modul cum arata???

Cu delicatete si tact,ii spui ca tu aveai alte asteptari de la el si nimic mai mult!!Nu te pot sfatui sa inventezi motive fara logica,nu suport falsitatea si,drept urmare,nu te sfatuiesc sa faci asa ceva!!

Adevarul este cea mai buna minciuna!!Clar si la obiect,ii multumesti pentru iesirea la film,dar,cu regret, nu mai poti sa ii onorezi urmatoarele invitatii pentru ca tu doresti altceva!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2014 07:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un banc bun? 452 De la: KNIGHT_31 10 Decembrie 2010 19:37
sunt inselata de sotul meu 27 De la: Indiana_Jones 22 Octombrie 2011 17:59
AJUTOR!!!!! 10 De la: kudikaroxi 28 Mai 2009 14:48
heeeelllp sugestii de cadou pentru un tip de 23 ani 12 De la: dienutza122 27 Iulie 2013 10:38
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45