Setari Cookie-uri

Sa renunt la el ?

Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat
kudika_971494
Postat pe 24 Iulie 2014 21:34
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea :critica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu accepta sa il lase liber. ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat [/quote:
kudika_971494
Postat pe 24 Iulie 2014 21:39
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat

sa discuti cu el deschis si..sa-i spui ce ai pe inima...si daca te iubeste..te v-a intelege ..!
Fulg-de-nea
Postat pe 24 Iulie 2014 21:42
mersi de raspuns am incercat dar sunt foarte uniti nu pot avea opinie in asta
kudika_971494
Postat pe 24 Iulie 2014 23:34
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat



DA!!!Nu vei fi niciodata fericita,atat timp cat traieste mama lui,stiu foarte bine ce spun!!!Sunt dura,dar acesta este adevarul!!Daca iubitul tau ar fi stiut sa gestioneze situatia,nu ai fi postat aici,dar,din pacate,nu este astfel!!!Rupe-ti din inima acum,caci ,mai tarziu,vei avea inima distrusa complet!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2014 07:52
totul depinde de el
Titanika
Postat pe 25 Iulie 2014 11:22
mersi de raspuns si cred ca e cel mai bun sfat
kudika_971494
Postat pe 25 Iulie 2014 13:13
De la: kudika_15804, la data 2014-07-25 07:52:22
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat



DA!!!Nu vei fi niciodata fericita,atat timp cat traieste mama lui,stiu foarte bine ce spun!!!Sunt dura,dar acesta este adevarul!!Daca iubitul tau ar fi stiut sa gestioneze situatia,nu ai fi postat aici,dar,din pacate,nu este astfel!!!Rupe-ti din inima acum,caci ,mai tarziu,vei avea inima distrusa complet!!!


si tu ai trait cu mama lui de stii ce vorbesti? sau stii din pozitia soacrei?

Sunt curios care este pozitia punctului de vedere ce creeaza o divagatie tematica in paleta spectrala si a urmelor lasate in subspatiu de soacre;le cele malefice si a nutriilor roscate care streseaza viitorii gineri.

Desi ca nu pot sa ma abtin, cum drac sa nu stii cum sa iei masculul tau feroce in privinta celei ce la nascut...adica no pui picioru in prag sau pe profilul de trecere si ii explici pana unde tine gresia si de unde parchetu.Daca nu pricepe aplici varianta balcon si presul de la intrare.
Nigma
Postat pe 25 August 2014 14:14
Moral, e o datorie a copiilor sa tina afectiv partea parintilor. Asta nu scuza, comportamentul mamos, tatos sau egoist! Nu cred ca vei avea liniste in cuplu, fiind vorba de mama lui!
Darius_
Postat pe 25 August 2014 14:20
De la: Nigma, la data 2014-08-25 14:14:52
De la: kudika_15804, la data 2014-07-25 07:52:22
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat



DA!!!Nu vei fi niciodata fericita,atat timp cat traieste mama lui,stiu foarte bine ce spun!!!Sunt dura,dar acesta este adevarul!!Daca iubitul tau ar fi stiut sa gestioneze situatia,nu ai fi postat aici,dar,din pacate,nu este astfel!!!Rupe-ti din inima acum,caci ,mai tarziu,vei avea inima distrusa complet!!!


si tu ai trait cu mama lui de stii ce vorbesti? sau stii din pozitia soacrei?

Sunt curios care este pozitia punctului de vedere ce creeaza o divagatie tematica in paleta spectrala si a urmelor lasate in subspatiu de soacre;le cele malefice si a nutriilor roscate care streseaza viitorii gineri.

Desi ca nu pot sa ma abtin, cum drac sa nu stii cum sa iei masculul tau feroce in privinta celei ce la nascut...adica no pui picioru in prag sau pe profilul de trecere si ii explici pana unde tine gresia si de unde parchetu.Daca nu pricepe aplici varianta balcon si presul de la intrare.



Esti simpatic foc,dar sa iti explic cum s-au desfasurat lucrurile!!!

Intr-adevar,am trait neplacuta experienta avand o soacra careia ii placea sa controleze totul si sa dirijeze,pe langa cursul vietii in familia ei,si pe cel al lumii de pe intreg Mapamondul,daca s-ar fi putut,dar,spre fericirea mea,dar dezamagirea ei,am facut delimitarile necesare,cu mult inainte de a deschide gura,atat ea ,cat si fiul ei,ceea ce creat situatia in care a pazit apartamentul stand pe covorasul aflat la intrarea in locuinta,de multe ori,pana a renuntat sa incerce sa ma conduca si sa preia fraiele si in casa si familia mea!!! Nu am permis nimanui sa intervina intre mine si sotul meu,indiferent despre cine ar fi fost vorba!!!

Si sa iti mai spun ceva,sunt,deja soacra,dar imi iubesc ginerii,ii respect si le respect intimitatea familiilor lor,fapt pentru care nu le sunt soacra,ci prietena,ceea ce ei apreciaza foarte mult!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2014 14:32
Sper ca vol fi si eu soacra intro buna zi...
Fiul meu este cum l-ar putea suspecta lumea, mai mamos, adica noi doi suntem o familie si chiar locuim impreuna.
Ceea ce stiu eu iar lumea nu stie, este ca pare asa numai pentru ca nici una dintre iubitele lui nu a fost cea aleasa, inca nu si-a cunoscut iubita nevasta. Eu am convingerea ferma ca atunci fiul meu va stii sa o puna pe primul loc, cu respect si delicatete. Daca femeia lui nu va stii sa isi administreze ea insasi sentimentele si va crede ca eu sunt o amenintare, este foarte probabil ca intentiile ei sa nu fie la fel de curate ca vorbele si atunci sa se teama ca al treilea e critic si oponent.
Nu toate mamele de baieti sunt agresive cu aleasa fiului lor, la fel cum nu toate pretendentele la numele fiului sunt " lacrima Christi".
Un barbat echilibrat va stii sa fie si sot devotat si fiu iubitor toata viata. Pana la urma, el este cel care trebuie sa ofere siguranta si armonie in relatia cu ambele femei. Vorbesc de situatiile in care toti cei implicati sunt oameni normali si pretuiesc valorile familiale si ciclurile de formare a acestor relatii.
maybe
Postat pe 25 August 2014 16:07
...revenind la subiect, dupa ce ai citit cum gandesc ca viitoare soacra, as vrea sa iti propun sa privesti adanc si total onest si in ograda sufletului tau. Iti iubesti intr-atat iubitul incat sa il primesti in viata ta cu tot ce il compune (parinti, frati, prieteni, servici, hobbiuri, calitati si defecte), ori il iubesti pentru potentialul sau de modelare dupa vointa ta?! Daca in raspunsul tau, onest suta la suta, vei crede ca il iubesti cu amendamente...atunci,,cred eu, este bine sa nu te grabesti spre casatorie.
maybe
Postat pe 25 August 2014 16:29
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat


Depinde foarte mult de el; daca simti ca te iubeste cu adevarat si ca ar fi capabil sa se imparta intre tine si mama lui atunci poti continua relatia sa vezi cum evolueaza lucrurile, insa exista posibilitatea ca el sa nu poata renunta niciodata la mama lui sa ia de bune rautatile ei la adresa ta, sa se uite numai in gura ei si atunci relatia voastra e compromis.
Exista sanse foarte putine ca el sa te aleaga pe tine, daca e foarte apropiat de mama lui atunci ea o sa-l influenteze mereu impotriva ta si pe parcurs o sa-ti distruga fericirea din cuplu.
Sasha_Criss
Postat pe 25 August 2014 16:36
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat


Depinde foarte mult de el; daca simti ca te iubeste cu adevarat si ca ar fi capabil sa se imparta intre tine si mama lui atunci poti continua relatia sa vezi cum evolueaza lucrurile, insa exista posibilitatea ca el sa nu poata renunta niciodata la mama lui sa ia de bune rautatile ei la adresa ta, sa se uite numai in gura ei si atunci relatia voastra e compromis.
Exista sanse foarte putine ca el sa te aleaga pe tine, daca e foarte apropiat de mama lui atunci ea o sa-l influenteze mereu impotriva ta si pe parcurs o sa-ti distruga fericirea din cuplu.
Sasha_Criss
Postat pe 25 August 2014 16:36
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat


Depinde foarte mult de el; daca simti ca te iubeste cu adevarat si ca ar fi capabil sa se imparta intre tine si mama lui atunci poti continua relatia sa vezi cum evolueaza lucrurile, insa exista posibilitatea ca el sa nu poata renunta niciodata la mama lui sa ia de bune rautatile ei la adresa ta, sa se uite numai in gura ei si atunci relatia voastra e compromis.
Exista sanse foarte putine ca el sa te aleaga pe tine, daca e foarte apropiat de mama lui atunci ea o sa-l influenteze mereu impotriva ta si pe parcurs o sa-ti distruga fericirea din cuplu.
Sasha_Criss
Postat pe 25 August 2014 16:36
De la: kudika_971494, la data 2014-07-24 21:34:17Sa renunt la el penrtu ca mama lui nu ma vrea?Suntem de doi ani impreuna dar mama lui este in continua comunicare cu el impotriva mea creitica tot ce fac si cum arat si il influenteaza negativ.Singurul lucru de care ne certam esta mama lui care il vrea pe el numai pentru ea si nu acepta sa il lase libes ce sa fac ?multumesc de raspuns si sfat


Daca sustii ca-l iubesti , nu-l pune in situatia de a alege intre tine si mama , incearca sa vorbesti cu mama lui , poate asa vei intelege ce anume o deranjeaza la tine .
-Iulya
Postat pe 25 August 2014 22:23
Din cate bag io seama dupa o analiza toate raspunsurile date sunt de soacre sau viitoare soacre, mandre mame de masculi feroce...
Pana mea vreo soacra posesoare de o o nora pe care sa nu o dispere?? App eu am noroc ca ma iubeste soacra mai mult ca mama
Nigma
Postat pe 29 August 2014 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mare dilema 25 De la: cristinarudi 17 Mai 2009 13:20
ce e rau in a fi fost casatorita 53 De la: catalina69 18 Mai 2010 11:54
rochia de mireasa 5 De la: Geta_Mini 10 Aprilie 2012 18:19
Cum sa fac? 8 De la: contessyna 16 Februarie 2012 08:45
el pesti eu sagetator 3 De la: dflori80 23 Mai 2009 10:22