Setari Cookie-uri

rugaciune puternica

BUNA, VREU sa multumesc si sa fac cunoscuta RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""

multumesc!
kudika352282
Postat pe 19 Noiembrie 2014 14:17
Mã rog, n-am nimic împotrivã,rugãciunea e binevenitã oricând, dar avem nevoie de reþele de socializare ca sã ni se îndeplineascã dorinþele posibile sau chiar ºi cele imposibile? Dintre care cea posibilã pentru bani??? Eu ºtiam cã Sfânta Fecioarã e doar una, nu-i din Juquilla sau din altã parte... ªi de ce te amuzi aºa la final ?
luchianramona
Postat pe 19 Noiembrie 2014 15:22
De la: kudika352282, la data 2014-11-19 14:17:49BUNA, VREU sa multumesc si sa fac cunoscuta RUGACIUNEA ACESTA:

Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""

multumesc!



Hmmmm,bine,bine,am inteles intentia ta,dar despre care Fecioara este vorba in rugaciunea prezentata de tine,caci una singura este Neprihanita Zamislire,Fecioara Maria sau te referi la vreo aparitie de-a Ei,altfel nu se justifica numele prezentat de tine!!Inac ceva,prefer sa fac Novenele in cadru intim sau la biserica,nicidecum in acest mediu!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Noiembrie 2014 15:42
"..Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile"".


Ce tampenie , spui de 9 ori o rugaciune si apoi iti vor cadea bani din cer
Daca e sa zici o rugaciune zi-o pt sanatate , nicidecum pt bani
kudykkka
Postat pe 23 Noiembrie 2014 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
V-ati face vreodata operatie estetica? 61 De la: criszoe 1 Aprilie 2012 11:50
o idee va rog :D 10 De la: Lucia38 16 Aprilie 2011 15:04
dureri de oase cand sunt schimbari meteo 13 De la: alisville 22 Decembrie 2010 13:46
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:14
Amenajari Interioare Complete 1 De la: romastucchi 12 Martie 2011 20:04