Setari Cookie-uri

nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as dori sa aflu deoarece snt foarte ingrijorata

Buna, numele mew este oana . Pentru mine acesc subiect este fff important dca ma putety ajuta as fi cea mai ferikita . Deci eu cu prietenul meu suntem impreuna de 1 an si 2 luni. Eu am 18 ani iar el are 19. Acum 6 luni mi am inkeput viata sexuala cu el. Un timp am luat anticonceptionale apoi am fct o pauza si am decis sa renunt si sa folosim perzervative. Uneori am fct si neprotejat insa el a avut grija sa nu ejaculeze in mine . Totul a fost ok!
Ceea ce ma framanta pe mine este : intr.o seara am fct dragoste neprotejat iar inainte cu cateva secunde de a.si da drumu a scoso iar apoi a continuat el ca sa ejaculeze . Sincera sa fiu eu sunt putin ciudata asa cred eu... nu ma intereseaza asa de mult SEXU asa ca eu impreuna cu prietenul meu facem dragoste diferit il las p el sa ejaculeze asa cum am specifikat mai sus ...iar el apoi se joaca ku mine adika... pe dinafara ..nu in interior! Cred ka se intelege . In momentul in care ew ma excit ff tare in momentul acela imi doresc sa o bage ... insa aseara asta am fct .. adika nu a bagat.o de tot ci ff putyn la intrare nu stiu cum sa explik ... sper sa intelegeti.
Deci exista riscul de a ramane insarcinata???
Eu nu am inteles anumite lukruri ..deoarece am auzit pareri diferite de la diferite pers...
Cum o femeie ramane insarcinata? Am habar dar nu stiu sigur!
De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il introduke la lok exista riscu?? Va rogg ajutati.ma snt taare ingrijorata
kudika_27245
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:00
ferikito...cred ca intreci limitele prostiei!!
muza_ta
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:23
si eu am sora de 18 ani...dar nu e atat de incuiata ca tine.
tu pe ce lume traiesti fetita? la scoala ce inveti? inveti a scrie???
muza_ta
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:25
De la: kudika_27245, la data 2013-01-23 17:00:29Buna, numele mew este oana . Pentru mine acesc subiect este fff important dca ma putety ajuta as fi cea mai ferikita . Deci eu cu prietenul meu suntem impreuna de 1 an si 2 luni. Eu am 18 ani iar el are 19. Acum 6 luni mi am inkeput viata sexuala cu el. Un timp am luat anticonceptionale apoi am fct o pauza si am decis sa renunt si sa folosim perzervative. Uneori am fct si neprotejat insa el a avut grija sa nu ejaculeze in mine . Totul a fost ok!
Ceea ce ma framanta pe mine este : intr.o seara am fct dragoste neprotejat iar inainte cu cateva secunde de a.si da drumu a scoso iar apoi a continuat el ca sa ejaculeze . Sincera sa fiu eu sunt putin ciudata asa cred eu... nu ma intereseaza asa de mult SEXU asa ca eu impreuna cu prietenul meu facem dragoste diferit il las p el sa ejaculeze asa cum am specifikat mai sus ...iar el apoi se joaca ku mine adika... pe dinafara ..nu in interior! Cred ka se intelege . In momentul in care ew ma excit ff tare in momentul acela imi doresc sa o bage ... insa aseara asta am fct .. adika nu a bagat.o de tot ci ff putyn la intrare nu stiu cum sa explik ... sper sa intelegeti.
Deci exista riscul de a ramane insarcinata???
Eu nu am inteles anumite lukruri ..deoarece am auzit pareri diferite de la diferite pers...
Cum o femeie ramane insarcinata? Am habar dar nu stiu sigur!
De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il in


DA,DA,Da,la toate intrebarile!!!!Fata draga,nu te juca cu actul sexual,intai,informeaza-te si apoi,,,poti face ,ce anume doresti din toata inima!!!Femeia ramane insarcinata in perioada de ovulatie,cand ovulul femeii poate fi fecundat de spermatozoidul barbatului!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2013 17:26
...credeam ca le-am citit si vazut pe toate....
rondina
Postat pe 23 Ianuarie 2013 19:28


Ptiu sa nu fie cu ochi ca vai de el copil ce educatie va primi.
Naja,naja,naja ....
criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 19:35
De la: rondina, la data 2013-01-23 19:28:05 ...credeam ca le-am citit si vazut pe toate....



Tulai Doamne la fel am crezut si eu si stau si ma intreb acum sa rad sau sa plang
criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 19:37
Doamne fereste .. ce exprimare!!!! :sml-sign01
kudika_8124
Postat pe 13 Februarie 2013 17:02
hihiihh... bravo
kudika_8124
Postat pe 13 Februarie 2013 17:05
waaaau ma luat durerea de cap am cunoscut destule femei la viasta mea dar sper ca asa ceva sa nu am norocu ,si nici nu vreau sa cunosc , auzi tu!sa intre acolo sus ca sa ramie ,of doamne ,conplicata si penetrarea ,ba nam stiut ca acolo tebuie sa ai facultate ,am crezut ca experienta interesul si virilitatea sunt suficiente ,dar vad ca mam inselat ,clar de miine ma duc la facultate si fac si masterat pe tema asta
bleyd_nyght
Postat pe 13 Februarie 2013 17:13
Fata a vrut sa stie, daca stia nu mai scria aici..Voi sa scrieti ce o intereseaza pe ea, ati inceput sa o criticati..Nu toate/toti sunt inteligenti ca si voi...Daca nu aveti rasp mai bine ar fi sa va abtineti de comentat..Majoritatea romanilor inainte sa scrie ceva trebuie sa rada de celalalt, daca nu rade nu poate sa rasp la intrebare..Pt fata care a scris com, e mai bine sa te informezi de pe net, sau de la prietene mai mari decat tine, decat sa intrebi ...Cum va jucati voi este riscul sa ramai insarcinata..Nu trebuie neaparat sa o bage prea adanc ca sa ramai..
kudika_29311
Postat pe 13 Februarie 2013 18:08
lasand gluma si criticile la o parte, nu e prea bine ce faceti. pentru a ramane insarcinata nu trebuie sa o bage adanc..chiar daca nu a ejaculat in tine, si a ejaculat pe un prosop cum ai spus tu, iar dupa aceea ati mai facut ceva fara ca el sa se spele poti risca sa ramai insarcinata. eu zic sa ai grija ce faci daca nu vrei un copil. mai bine protejati-va, nu e asa de greu.
Eu93llr
Postat pe 14 Februarie 2013 15:22


nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as.........
Ame_li
Postat pe 14 Februarie 2013 15:38
De la: kudika_29311, la data 2013-02-13 18:08:10Fata a vrut sa stie, daca stia nu mai scria aici..Voi sa scrieti ce o intereseaza pe ea, ati inceput sa o criticati..Nu toate/toti sunt inteligenti ca si voi...Daca nu aveti rasp mai bine ar fi sa va abtineti de comentat..Majoritatea romanilor inainte sa scrie ceva trebuie sa rada de celalalt, daca nu rade nu poate sa rasp la intrebare..Pt fata care a scris com, e mai bine sa te informezi de pe net, sau de la prietene mai mari decat tine, decat sa intrebi ...Cum va jucati voi este riscul sa ramai insarcinata..Nu trebuie neaparat sa o bage prea adanc ca sa ramai..



ca sa stii gramatica limbii romane inseamna sa fii inteligent? credeam ca e un lucru elementar care se invata la scoala! Iar fata care cere raspunsuri legate de nedumerirea ei, ar trebui sa o intereseze unde se repeta macar primele 4 clase primare, nu de alta dar inainte sa se 'joace cu focul' sa invete macar sa scrie corect!
kudika_27413
Postat pe 14 Februarie 2013 16:01
De la: kudika_27413, la data 2013-02-14 16:01:59
De la: kudika_29311, la data 2013-02-13 18:08:10Fata a vrut sa stie, daca stia nu mai scria aici..Voi sa scrieti ce o intereseaza pe ea, ati inceput sa o criticati..Nu toate/toti sunt inteligenti ca si voi...Daca nu aveti rasp mai bine ar fi sa va abtineti de comentat..Majoritatea romanilor inainte sa scrie ceva trebuie sa rada de celalalt, daca nu rade nu poate sa rasp la intrebare..Pt fata care a scris com, e mai bine sa te informezi de pe net, sau de la prietene mai mari decat tine, decat sa intrebi ...Cum va jucati voi este riscul sa ramai insarcinata..Nu trebuie neaparat sa o bage prea adanc ca sa ramai..



ca sa stii gramatica limbii romane inseamna sa fii inteligent? credeam ca e un lucru elementar care se invata la scoala! Iar fata care cere raspunsuri legate de nedumerirea ei, ar trebui sa o intereseze unde se repeta macar primele 4 clase primare, nu de alta dar inainte sa se 'joace cu focul' sa invete macar sa scrie corect!

fata, e un grad de inteligenta a sti sa scrii corect gramatical in ziua de azi :))) daca e sa ne luam dupa cati mai stiu sa scrie
sontem neshte inteligente, ce mai!!
muza_ta
Postat pe 14 Februarie 2013 16:13
De la: Ame_li, la data 2013-02-14 15:38:40

nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as.........

ti-ai....dori???
muza_ta
Postat pe 14 Februarie 2013 16:14
daca nu ar fi gugle-ul ar fi ok da este net informatiile colcaie daca tot nu sti de ce nu te informezi inainte sa faci .
alandalaportocala
Postat pe 14 Februarie 2013 16:15
De la: muza_ta, la data 2013-02-14 16:13:34
De la: kudika_27413, la data 2013-02-14 16:01:59
De la: kudika_29311, la data 2013-02-13 18:08:10Fata a vrut sa stie, daca stia nu mai scria aici..Voi sa scrieti ce o intereseaza pe ea, ati inceput sa o criticati..Nu toate/toti sunt inteligenti ca si voi...Daca nu aveti rasp mai bine ar fi sa va abtineti de comentat..Majoritatea romanilor inainte sa scrie ceva trebuie sa rada de celalalt, daca nu rade nu poate sa rasp la intrebare..Pt fata care a scris com, e mai bine sa te informezi de pe net, sau de la prietene mai mari decat tine, decat sa intrebi ...Cum va jucati voi este riscul sa ramai insarcinata..Nu trebuie neaparat sa o bage prea adanc ca sa ramai..



ca sa stii gramatica limbii romane inseamna sa fii inteligent? credeam ca e un lucru elementar care se invata la scoala! Iar fata care cere raspunsuri legate de nedumerirea ei, ar trebui sa o intereseze unde se repeta macar primele 4 clase primare, nu de alta dar inainte sa se 'joace cu focul' sa invete macar sa scrie corect!

fata, e un grad de inteligenta a sti sa scrii corect gramatical in ziua de azi :))) daca e sa ne luam dupa cati mai stiu sa scrie
sontem neshte inteligente, ce mai!!


kudika_27413
Postat pe 14 Februarie 2013 16:15
Sunt lucruri care se cam invata si la scoala si se cam stiu. Corpul uman e format din miliarde de celule care sunt mici, vizibile doar la microscop DAR, toate aceste celule se formeaza dintr o singura celula initiala, celula ou, care si ea se formeaza prin unirea a 2 jumatati de celule, una de la femeie, ovulul si una de la barbat, spermatozoidul. Ovulul e produs la femeie in ovar si eliminat prin secretia ovariana care ajunge in vagin iar spermatozoidul se formeaza in testicule si eliminat in sperma, secretia pe care o elimina barbatul cand ejaculeaza. Pentru ca cele 2 jumatati de celule sa se uneasca, trebuie sa se intalneasca, iar chestia asta are loc cand sperma ajunge in vagin. E posibil ca si o cantitate f mica de sperma sa contina un singur spermatozoid care sa ajunga in vagin chiar daca e invizibil. Deci protectia trebuie sa fie maxima. DAR, se stie ca ovulatia la femeie nu este permanenta, exista o perioada mica dintr o luna in care ovulatia nu se produce. Si se calculeaza in functie de ciclul menstrual. In general, imediat inainte si dupa menstruatie femeia nu are ovulatie si nu ramane insarcinata chiar neprotejata, riscul cel mai mare e la mijloc intre 2 menstruatii. DAR oricum trebuie protectie. Trebuie oricum sa ti faci un control ginecologic daca ai inceput viata sexuala si poti sa ti faci niste teste de ovulatie, discutand si cu ginecologul. In primul rand la mijlocul a 2 menstruatii si eventual si inainte si dupa cu cateva zile ca sa vezi cam cum stai. Se face si SPERMOGRAMA la barbat ca sa vada daca produce spermatozoizi ca sunt si barbati care au spermograma negativa si nu pot sa aiba copii si trebuie tratamente. Daca barbatul se protejeaza f bine si nu ejaculeaza in vagin si se curata sigur f bine dupa aceea, poate sa nu aiba spermatozoizi cand continua actul sexual dar pentru ca sunt structuri atat de mici, microscopice, nu se stie niciodata, sunt riscuri mari.
healthy005533
Postat pe 14 Februarie 2013 17:07
Sunt lucruri care se cam invata si la scoala si se cam stiu. Corpul uman e format din miliarde de celule care sunt mici, vizibile doar la microscop DAR, toate aceste celule se formeaza dintr o singura celula initiala, celula ou, care si ea se formeaza prin unirea a 2 jumatati de celule, una de la femeie, ovulul si una de la barbat, spermatozoidul. Ovulul e produs la femeie in ovar si eliminat prin secretia ovariana care ajunge in vagin iar spermatozoidul se formeaza in testicule si eliminat in sperma, secretia pe care o elimina barbatul cand ejaculeaza. Pentru ca cele 2 jumatati de celule sa se uneasca, trebuie sa se intalneasca, iar chestia asta are loc cand sperma ajunge in vagin. E posibil ca si o cantitate f mica de sperma sa contina un singur spermatozoid care sa ajunga in vagin chiar daca e invizibil. Deci protectia trebuie sa fie maxima. DAR, se stie ca ovulatia la femeie nu este permanenta, exista o perioada mica dintr o luna in care ovulatia nu se produce. Si se calculeaza in functie de ciclul menstrual. In general, imediat inainte si dupa menstruatie femeia nu are ovulatie si nu ramane insarcinata chiar neprotejata, riscul cel mai mare e la mijloc intre 2 menstruatii. DAR oricum trebuie protectie. Trebuie oricum sa ti faci un control ginecologic daca ai inceput viata sexuala si poti sa ti faci niste teste de ovulatie, discutand si cu ginecologul. In primul rand la mijlocul a 2 menstruatii si eventual si inainte si dupa cu cateva zile ca sa vezi cam cum stai. Se face si SPERMOGRAMA la barbat ca sa vada daca produce spermatozoizi ca sunt si barbati care au spermograma negativa si nu pot sa aiba copii si trebuie tratamente. Daca barbatul se protejeaza f bine si nu ejaculeaza in vagin si se curata sigur f bine dupa aceea, poate sa nu aiba spermatozoizi cand continua actul sexual dar pentru ca sunt structuri atat de mici, microscopice, nu se stie niciodata, sunt riscuri mari.
healthy005533
Postat pe 14 Februarie 2013 17:07
..Asta ai dedus cand am spus"nu toti sunt inteligenti ca si voi"? ..In pnm nu stiu cum ai dedus asta, ca nu m-am legat de scris ..
kudika_29311
Postat pe 14 Februarie 2013 17:21
De la: kudika_29311, la data 2013-02-14 17:21:20 ..Asta ai dedus cand am spus"nu toti sunt inteligenti ca si voi"? ..In pnm nu stiu cum ai dedus asta, ca nu m-am legat de scris ..


Unde dai si unde crapa greu cu ironia in ziua de azi
kudika_27413
Postat pe 14 Februarie 2013 17:31
De la: kudika_27413, la data 2013-02-14 17:31:43
De la: kudika_29311, la data 2013-02-14 17:21:20 ..Asta ai dedus cand am spus"nu toti sunt inteligenti ca si voi"? ..In pnm nu stiu cum ai dedus asta, ca nu m-am legat de scris ..


Unde dai si unde crapa greu cu ironia in ziua de azi


:))))
muza_ta
Postat pe 14 Februarie 2013 22:58
De la: muza_ta, la data 2013-02-14 16:14:08
De la: Ame_li, la data 2013-02-14 15:38:40

nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as.........

ti-ai....dori???


sa ma perfectionez,uofffffffff
Ame_li
Postat pe 15 Februarie 2013 12:05
Nu pot trece peste limbajul trivial, peste lipsa de pudoare. Unde ai crescut ? La ºatrã? Cum se face cã administratorul lasã sã treacã astfel de mesaje? Nu mai vorbesc despre faptul cã nu ºtii sã scrii!!! Câtã decãdere!!!Am sentimentul cã un TÂMPIT aruncã piatra ºi noi DEªTEPÞII, ne aruncãm dupã ea...Chiar dacã hârtia suportã orice, cum de aþi lãsat sã treacã un astfel de mesaj? Întâmplãtor am intrat pe acest forum...Acest forum cãror cititori se adreseazã?
Titita4
Postat pe 15 Februarie 2013 12:09
De la: Ame_li, la data 2013-02-15 12:05:24
De la: muza_ta, la data 2013-02-14 16:14:08
De la: Ame_li, la data 2013-02-14 15:38:40

nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as.........

ti-ai....dori???


sa ma perfectionez,uofffffffff

Dar atentie ca prea multa teorie fara practica nu e bine!
Armain
Postat pe 15 Februarie 2013 18:25

De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il introduke la lok exista riscu?? Va rogg ajutati.ma snt taare ingrijorata [/quote]
ioi
prea multe intrebari pt o novice ca mine
maria-ioana
Postat pe 15 Februarie 2013 21:34
De la: caisa, la data 2013-02-15 21:34:38
De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il introduke la lok exista riscu?? Va rogg ajutati.ma snt taare ingrijorata

ioi
prea multe intrebari pt o novice ca mine[/quote]

trebuie sa ajunga pana sus ...dar depinde daca ai peretii izolati sau tavan fals....
sunt multi factori...intelegi
daca iubitul tau ejaculeaza in prosop......
raspunsul e ca trebuie sa plateasca pensie alimentara...prosopului
prosopul ramane insarcinat si face......batistute mici
maria-ioana
Postat pe 15 Februarie 2013 21:37
De la: caisa, la data 2013-02-15 21:37:53
De la: caisa, la data 2013-02-15 21:34:38
De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il introduke la lok exista riscu?? Va rogg ajutati.ma snt taare ingrijorata

ioi
prea multe intrebari pt o novice ca mine


trebuie sa ajunga pana sus ...dar depinde daca ai peretii izolati sau tavan fals....
sunt multi factori...intelegi
daca iubitul tau ejaculeaza in prosop......
raspunsul e ca trebuie sa plateasca pensie alimentara...prosopului
prosopul ramane insarcinat si face......batistute mici [/quote]


Te-i speriat,Caisata????
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 21:42
De la: kudika_15804, la data 2013-02-15 21:42:50
De la: caisa, la data 2013-02-15 21:37:53
De la: caisa, la data 2013-02-15 21:34:38
De ex: ca sa ramai insarcinata ... trebuie sa dea drumu in tine insa si fata?? Si trebuie ca penisu sa intre tot adika sa atinga acolo sus ??
Poate sa ramana insarcinata dca iubitul isi da drumu pe un prosop .. si apoi fara sa spele penisu sau sa il stearga il introduke la lok exista riscu?? Va rogg ajutati.ma snt taare ingrijorata

ioi
prea multe intrebari pt o novice ca mine


trebuie sa ajunga pana sus ...dar depinde daca ai peretii izolati sau tavan fals....
sunt multi factori...intelegi
daca iubitul tau ejaculeaza in prosop......
raspunsul e ca trebuie sa plateasca pensie alimentara...prosopului
prosopul ramane insarcinat si face......batistute mici



Te-i speriat,Caisata???? [/quote]
nu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
m-am distrat
m-am socat
m-am mirat
si iar m-am distrat
maria-ioana
Postat pe 15 Februarie 2013 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o amanta care minte foarte mult,si te dezamageste.... 39 De la: catalina69 28 Octombrie 2010 10:20
O parere va roooog 7 De la: kudika452819 11 Septembrie 2012 11:34
antibiotice si candidoza? 7 De la: kudika_964387 23 Mai 2014 10:48
Ce ati vrea sa schimbati in viata voastra? 74 De la: criszoe 11 Aprilie 2012 20:29
cistita interstitiala 4 De la: lolo2012 21 August 2014 15:01